Michalovce – Bardejov 3:4 (po pr.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
3:4 (0:1, 2:0, 1:2)
HK Bardejov
Utorok 11.03.2014, 17:00 • ZŠ Michalovce • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off

Tak Bardejov odchádza domov z dvoma víťazstvami v predĺžení. Musíme povedať, že dnes Michalovce boli lepším mužstvom, ale vyhral šťastnejší. Už vo štvrtok v Bardejove sa môže skončiť prvoligová sezóna. Ja sa s Vami lúčim a posielam pozdravy z Michaloviec. Dovidenia. (19:50:23)

63:49
    Bardejov dal gól!
    Bardejov vôbec nebol aktívnym mužstvom v predĺžení, ale TOMÁŠ HRIČINA zobral puk, vošiel do pásma, dostal sa pred Fedora a backhandom ho prekonal.
    Asistencie: Ladislav Ščurko.

63:00
    Valentín si rýchlo uvedomil, že predlženie sa nehrá na piatich hráčov a naskočil späť na lavičku.

61:40
    Ščurko vyviezol puk, prenechal ho Dancsákovi a ten strieľal nad vyražačku Fedora, ale ten ho ramenom vychytal.

61:33
    Hostia v plnom počte.

61:30
    Kubát strieľal od modrej vedľa.

60:59
    Hra je vykázaná von z pásma, keďže Šechný vystrelil až na ochrannú sieť.

60:03
    Ščurko puk z buly odpálil rovno na striedačku domácich.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Bardejov hneď v úvode predĺženia sa bude minútu a 32 sekúnd brániť presilovke 4 na 3.

V tretej tretine sme videli bláznivý zápas, povedal by som so šťastným koncom pre Bardejov. Po úprave ľadu bude nasledovať 10 minútové predlženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Hričina puk odstrelil a zápas sa nám dohrá.

59:32
    Chyba pri striedaní Bardejova, čo znamená, že domáci si zahrajú presilovku.
    Trest si odsedí kapitán Dancsák za veľa hráčov na ľadovej ploche.

59:07
    Domáci pritlačili hostí, ale ich strely nenašli medzierku vo výstroji Blažíčka.

58:30
    Hostia poslali puk hneď dopredu, ale tam ho Gmitter nedokorčuľoval.

58:20
    Zakázané uvoľnenie Bardejova.

57:56

57:42
    Hričina puk vyviezol aj vystrelil, ale nepresne.

57:12
    Domáci v plnom počte.

56:50
    Ščurková strela vypadla Fedorovi, ale ten puk prikryl pred čiarou.

56:38
    Ešte čiarový rozhodca pozbiera odpadky a bude sa hrať.

56:38
    Hra je prerušená, keďže puk po Boltunovej strele vyletel až do sektoru hostí, ale čas beží ďalej, takže časomerači ho budú posúvať.

56:10
    Šeliga od modrej nahadzoval, ale jeho nahodenie bolo nakoniec nebezpečné, keďže sa odrazilo od niekoho tesne vedľa.

55:56
    Takáč od modrej vystrelil a Fedor puk prikryl. A Gmitter zbytočné ho sekol a dostáva 2 minúty.

55:34
    Hričina strieľal z kruhov nad a Kramárovu strelu tečoval niekto na ochrannú sieť. Vhadzovanie pred Fedorom.

55:12
    Opakuje sa nám scenár minuloročného finále, keď hosťujúci fanúšikovia majú problém s pánom Gmitterom.

55:12
    Urban – nedovolené bránenie a zároveň si vyslúžil aj trest do konca stretnutia za nešportové správanie.

54:57
    Zbytočný vzruch nastal na štadióne, keďže Čavrk stal v ofsajde.

54:00
    Za bránou Blažíčka veľký súboj o puk, ktorý vyhrali Bardejovčania a mohli isť dopredu. Matis išiel do prečislenia s Dancsákom, ale potkol sa o ľad a nakoniec zvolil iba strelu, ktorú Fedor vyražačkou vyrazil.

52:52
    Fedor – osobný trest za nešportové správanie.

52:52
    Domáci chceli podržať puk, ale veľmi sa s ním hrali a Saliji ho zobral Kubátovi a zadovkou našiel LADISLAVA ŠČURKA, ktorý pomedzi betóny prestrelil Fedora.
    Asistencia: Garip Saliji.

52:27
    Teraz veľká chyba Bardejova pri rozohrávke, keď Kmiť zachytil prihrávku a z prvej strany išiel sám na Blažíčka, ale ten hlavou puk vyrazil.

52:20
    Valentín vystrelil a jeden z hráčov Bardejov puk tečoval, ale mimo a Drotár puk odstrelil.

51:19
    Bardejovu v celom play-off presilovky nejdú, ale teraz majú šancu to zmeniť. Čavrk – podrazenie.

50:30
    Pred bránou Blažíčka sa odohrávali veľké boje o kus ľadu, ale nakoniec Blažíček do vyriešil tak,že puk prikryl.

50:00
    Fanúšikovia Bardejova už sa znova ozývajú a snažia sa hnať svojich miláčikov dopredu, ale netreba zabudnúť na tých domácich, ktorý celý zápas aktívne fandia.

49:25
    Ščurko výborne podržal puk a prenechal ho Slimákovi, ktorý ho posunul Hričinovi a ten voľný za bránou si nakorčuľoval pred ňu, ale Fedora neprekonal.

48:40
    Hra so zdvihnutou hokejkou v podaní Baláža, preto sa hra sťahuje pred Blažíčka.

47:50
    Hra sa sťahuje pred Fedora.

47:17
    Michalovce sa z dvojgolového vedenia tešili iba 37 sekúnd. Ščurko výborne vyhral buly na GARIPA SALIJIHO, ktorý z hranice kruhov prestrelil Fedora. Pre Salijiho je to prvý gól v drese Bardejova.
    Asistencia: Ladislav Ščurko.

46:40
    Dukla dala gól!
    PETER CMOREJ vystrelil z ľavého kruhu a puk Blažíčkovi prepadol z lapačky do brány.
    Asistencie: Maroš Žemba, Peter Čížek.

45:40
    Urbanovu strelu Blažíček vyrazil pred Čavrka, ale ten sa nestihol nastaviť nato aby mohol strieľať z prvej do prázdnej brány.

45:21
    Šechný prenechal puk Kmiťovi, ten Banovskému a ten vystrelil iba do Blažíčka.

45:05
    Teraz po druhej strane prešiel Dancsák a Fedor aj jeho strelu vyrazil a následné ju prikryl.

44:46
    Hajnik prešiel nikým nekrytý po ľavej strane a aj vystrelil, ale Fedor jeho strelu vyrazil.

44:45

44:20
    Hopkovič nahadzoval na teč svojím spoluhráčom, ale ani jeden puk netečovali.

43:40
    Michalovce sa oslobodili.

43:20
    Takáč iba nahadzoval na bránu, ale netrafil ju.

42:45
    Baláž výborne po buly zobral puk a obišiel bránu, ale pritom ho držal Šechný a to si rozhodcovia všimli, nebyť faulu, Baláž by asi skóroval.

52:33
    Slimák strelou spoza modrej získal pásmo pre Bardejov.

42:00
    Majerník dostal ďalšiu dobru prihrávku, teraz od Cmoreja, obišiel si celú bránu a puk posunul Pástorovi, ktorý vypálil tvrdo od modrej a natiahol poriadne Blažíčka, ktorý sa pritom zranil a ostal ležať na ľade, ale vyzerá, že ostáva v bráne a dochytá dnešné stretnutie.

41:10
    Drotár pekne našiel na opačnej strane Majerníka a ten strelou ťahom bránu nenašiel.

40:41

40:01

Bardejov v druhej tretine doplatil na veľa vylúčených a dostal 2 góly z presiloviek. Myslím, že Bardejov až veľmi začal brániť jednogólový náskok a nechal hrať Michalovčanov, čo Michalovčania naplno využili. Druhá tretina začne cca. o 18:48.

40:00

39:50
    Bardejov sa absolútne nevie usadiť v pásme.

39:30
    A znova Šechný vyhadzuje a ide striedať.

38:57
    Šechný vyhodil až za bránu Blažíčka.

38:41
    V rohu klziska za bránou Fedora fauloval Kubát – podrazenie.

38:33
    Zakázané uvoľnenie domácich. Bardejov po dlhom čase pred bránou Fedora.

38:15
    Bardejov sa dostával do prečíslenia, ale dopustili sa chyby pri prechode modrej čiary.

37:34
    Bardejov úplne prestal hrať, pripomína to druhý zápas v Bardejove.

36:53
    Drotár posunul puk na pravý kruh Šechnému, ktorý cez celé pásmo našiel na opačnej strane JAROSLAVA KMIŤA, ktorý do prázdnej brány sa nemýlil, ale veľkú chybu spravil Gmitter, keď nechal Šechného nahrávať.
    Asistencie: Richard Šechný, Martin Drotár.

36:37
    Gajdoš – napadnutie hlavy a krku, ale teraz si rozhodcovia dali načas so zapískaním faulu. Ale Čížek sa s problémami zdvíha z ľadu a je tam aj krv, takže uvidíme, že či to bude menší trest alebo väčší. Na svetelnej tabuli už svieti 2 minúty, ale plus osobný trest 10 minút. Takže za Gajdoša si 2 minúty odsedí Matis.

35:45
    Kubiš strieľal spomedzi kruhov a jeho strela bola tečovana hosťujúcim Valentínom, ale Blažíček si dal pozor a jeho strelu vyrazil.

35:14
    Domáci diváci sa zapojili do akcie, že po prvom góle domácich zahádžu ľadovú plochu plyšákmi a aj tak sa stalo, takže hráči Michaloviec pomáhajú zbierať plyšákov. Pozbierané plyšáky pôjdu deťom do detských domov.

35:14
    Strelou od modrej sa prezentoval Kubát, ale jeho pokus nebol presný a odrazil sa od zadného mantinelu späť pred bránu, kde už bol pripravený RICHARD ŠECHNÝ a puk dorazil pod presúvajúceho Blažíčka.
    Asistencie: Zoltan Kubát, Jaroslav Kmiť.

34:58
    Ale hostia zabudli na Šeligu, ktorý išiel už sám na Blažíčka, ale Valentín ho výborné dostihol a nedovolil mu vystreliť.

34:37
    Gmitter puk vyviezol a drží ho v rohu klziska.

34:29
    Matis – podrazenie.

34:00
    Teraz od modrej strieľal Kramár a jeho strelu Fedor iba vyrazil, ale žiaden bardejovčan puk nedorazil.

33:40
    Saliji strieľal od modrej a pred Fedorom vlastný spoluhráč tečoval puk, no na šťastie domácich puk neskončil v ich sieti.

33:24
    Hopkovič pálil od modrej a pred Fedorom sa snažil o teč Ščurko, ale neuspel a Fedor puk skryl do lapačky.

33:24

32:57
    Majerník pekne drží puk a zbiera sekundy.

31:55

31:45
    Palovčík po prihrávke Čavrka backhandom trafil lapačku Blažíčka.

31:24
    Kmiť – faul lakťom.

31:00
    Domáci pekne si prihrávali v pásme, ale Čížek ak strieľal tak trafil do nôh Boltuna, ktorý hneď s pukom vyštartoval dopredu, kde nahral Gmitterovi, ktorý sám pred bránou trafil tyč !!!

29:53
    Gajdoš – hákovanie.

29:34
    V momente ak sa Valentín vrátil na ľad, sa puk odrazil k Šechnému, ktorý bol sám pred prázdnou bránou, ale puk mu skákal a nemohol ho dostať do brány.

29:20
    Hostia trávia svoje oslabenie pri bráne Fedora.

29:00
    Gmitter odstreľuje puk a ide striedať.

28:40
    Domáci sa sami pripravili o pásmo.

27:45
    Urban od modrej vystrelil tvrdo, ale lapačka Blažíčka bola proti a následne Gmitter puk odpálil.

27:34
    Valentín odpálil puk do vzduchu a ten spadol na hranu plexisklá a vypadol na ochrannú sieť, ale Valentín je aj tak vylúčený za úmyselné vyhodenie puku.

27:19
    A ta strela napokon prišla, keď spoza brány si nakorčuľoval s pukom Kmiť a vystrelil, puk sa poodrážal pár krát pred bránou a Blažíček ho napokon prikryl, ale to dobiedzanie Kmiťa pred bránou sa nepáčili Boltunovi a ten ho musel skrotiť.

27:00
    Domáci pritlačili Bardejov pred ich bránou, ale zatiaľ bez strely.

26:18
    Fedor strelu Baláža skryl do lapačky.

26:11
    Dancsák nevidel na modrej voľného Gmittera a rozhodol sa o samostatný prienik, ale ten skončil na domácich obrancoch, ale puk sa odrazil k Gmitterovi a ten dal zabrať vyražačke Fedora a potom ostal ležať na zemi, takže hra je prerušená.

25:05
    Blažíček Schnellyho strelu iba vyrazil, ale k doražke si dokorčuľoval Linet a Blažíček musel zasahovať.

24:40
    Cmorej pekne nabil Pástorovi, ktorý od modrej vyprášil betóny Blažíčkovi a hosťujúci obrancovia pred ním už puk upratali do bezpečia.

24:18

23:48
    Boltun vyviezol puk z pásma Bardejova a dokázal aj vystreliť a získať pásmo.

23:00
    Banovský zaviezol puk do pásma, kde ho prenechal Kubišovi a ten medzi kruhmi našiel voľného Šechného, ale ten nemieril presne. No Kubiš sa znova dostal k puku a našiel na modrej Šeligu, ktorý prudkou strelou od modrej dal zabrať Blažíčkovi, ale ten ho pravý betónom vyrazil a Kubišova doražka už išla iba do neho.

22:35
    Hostia sa oslobodili.

22:18

22:00
    Hajnik hľadal na opačnej strane Dancsák, ale puk sa odrazil od korčule domáceho obrancu do brány, ale Fedor stihol zareagovať ľavým betónom.

21:15
    Palovčík z pravého kruhu strieľal tak, aby Blažíček jeho strelu vyrazil a ten ju vyrazil presne pred Kubiša a ten do odkrytej brány puk neposlal.

20:43
    Kmiť pekne obral v rohu klziska Gmittera o puk, posunul ho na Banovského, ktorý mu ho vracal, ale do ofsajdu.

20:08
    Už hneď v úvode Fedora v domácej bráne preveril Gmitter.

20:01

Diváci v Michalovciach videli slabšiu tretinu v porovnaní s tými včerajšími, ale nemôžu sa sťažovať, keďže sa hrá zaujímavý hokej. V prvej tretine si Bardejovský fans mohol zakričať gól, keď ich potešil Marcel Baláž. Druhá tretina začne cca. o 17:50.

20:00

19:55
    Tretina sa už iba dohráva.

19:48
    Saliji sa výborne Šeligovi do strely a od neho puk letí na ochrannú sieť.

19:30
    Kmiť ukradol v strednom pásme puk Balážovi a rovno sa vydal smer brána Blažíček, ale jeho strelu Blažíček chytať nemusel, lebo šla mimo.

18:46
    Gmitter nestihol prihrávku Baláža, aj keď sa o to pokúšal. Takže vhadzovanie pred bránou Blažíčka.

18:00
    Cmorej len tak posunul puk Blažíčkovi do lapačky, ten sa s ním pohral trošku a tak ho odovzdal čiarovému rozhodcovi.

17:53
    Palovčík od červenej čiary vystrelil, Blažíček radšej prikryl.

17:42

17:34
    Matis pekne prešiel po pravej strane a vystrelil, ale jeho strela našla pripravenú lapačku Fedora.

17:18
    Puk sa dotkol ochrannej sieti a bude sa znova vhadzovať v obrannom pásme Michaloviec, či ? Tak napokon hra je vykázaná von.

16:40
    Saliji dostal peknú prihrávku na modrú a vyprášil vystroj Fedorovi.

16:10
    Bardejov sa rozostavil v pásme, pár krát si vymenil puk Baláž s Valentínom a prvý menovaný ho, potom poslal na druhú stranu, kde bol už pripravený Gmitter, ale hostia si takmer ten puk zrazili do brány, ale dnes šťastie stalo pri nich a puk sa odrazil ku Palovčíkovi, ktorý ho odpálil.

15:42
    Prvý vylúčený v dnešnom zápase je Šechný za hrubosť.

15:36
    Hajnik z vlastného pásma poslal puk rukou a v strednom pásme ho prebral Matis a to znamená prihrávka rukou.

15:00
    Hričina krásne našiel spoza brány Salijiho, ktorý sa ešte isto Fedora opýtal, že kde to chce dostať a Fedor s ním vybabral, keďže ramenom jeho strelu chytá.

14:35
    Strížovu strelu Blažíček kryje bez problémov.

14:00
    Urban sa veľmi bavil s pukom za bránou a to robiť nemal. Baláž k nemu prišiel puk si po ľahký zobral a našiel osamoteného Gmittera pred bránou, ale ten pri snahe o kľučku stratil puk a Fedor ho prikryl.

13:30
    Michalovce mierne prebrali opraty tohto zápasu.

12:04
    Gajdoš sa hodil do Šeligovej strely a tečoval ju mimo bránu.

11:35
    Zakázané uvoľnenie potom čo Hričina nezachytil prihrávku.

11:27
    Domáci fanúšikovia bučia nad rozhodnutím rozhodcu, ktorý zapískal Majerníkovi ofsajd.

10:55
    Kubát zaviezol puk do pásma a pred bránou hľadal Čavrk, ktorý len tečoval jeho prihrávku, ale iba do ochrannej siete.

10:00
    Šechný pekne povozil puk po pásme Bardejova a krásnou prihrávkou našiel na modrej voľného Kubáta, ktorý príklepom vystrelil, ale Blažíček aj cez zákryty výhľad jeho strelu vyrazil na ochrannú sieť.

09:00
    Matis prešiel po ľavej strane úplne sám, bez nejakých problémov, ale jeho strela letela nad.

08:00
    Domáci pekne rozobrali hosťujúcu obranu, ale už to prekombinovali, ale musím uznať, že nebyť Blažíčka, tak domáci vyrovnajú. K strele z medzikružia sa dostal Palovčík, ale ako som spomínal Blažíček predviedol pekný zákrok.

07:30
    Čavrk získal puk v strednom pásme po chybe obrancov Bardejova, ale strelou ťahom neuspel na výborného Blažíčka.

07:00
    MIhalík strieľal príklepom z ľavého kruhu po ľade, ale jeho strela iba prešla okolo ľavej žrde.

06:25
    Šechný sa predral po ľavej strane až k zakončenie, ale vystrelil iba do Blažíčka a následné hostia vyhádzajú na zakázané uvoľnenie.

06:11
    Hajnik strieľal z ľavého kruhu, iba do lapačky Fedora.

05:40
    Dancsák sa predieral stredom, ale domáci k nemu dobre pristúpili a poslali ho k zemi, ale k puku došiel Matis a strelou z pravého kruhu vyprášil iba betóny Fedora.

05:00
    Čížek prešiel v útočnom pásme z jednej strany na druhú a nečakané poslal prihrávku pred bránu, kde už bol Majerník a ten z bezprostrednej vzdialenosti až veľmi dvihol puk.

04:00
    Boltun výborné vyviezol puk od vlastnej brány, pred útočným pásmom ho prenechal Gmitterovi, ktorý sa snažil o samostatnú akciu, ale ta mu nevyšla a puku sa ujal MARCEL BALÁŽ, ktorý spomedzi kruhov prestrelil domáceho brankára.
    Asistencie: Ondrej Gmitter, Peter Boltun.

03:30
    Baláž pekne našiel spoza brány Boltuna, ale ten nedokázal vystreliť, keďže výborné k nemu pristúpila domáca obrana.

03:13
    Obe mužstva striedajú.

02:50
    Na druhej strane sa k strele spomedzi kruhov dostal Hajnik, ale Fedora neprestrelil.

02:04
    Drotár výborné zaviezol puk do pásma, kde ho posunul Cmorejovi, ktorý ho nejakým spôsobom posunul na Majerníka, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, ale z gólovej pozície prestrelil bránu.

01:41
    Hričina tečoval puk ešte pred červenou čiarou a to znamená, že sa bude vhadzovať pred bránou Blažíčka.

01:15
    Po buly strieľal Kramár od modrej, ale neprestrelil spleť hráčov.

01:07
    Zakázané uvoľnenie domácich.

01:01
    Ščurko sa snažil o svoju klasickú strelu ťahom, ale obrancovia s Fedorom to zvládli a bude sa vhadzovať pred Fedorom.

00:47
    Domácich zastavuje ofsajd.

00:30
    Na opačnej strane Boltun sa snažil o samostatný únik, ale Šeliga ho výborné zastavil.

00:19
    Blažíček v prvom zákroku, keď nahodený puk Kmiťa radšej prikryl.

00:01

Dobrý deň hokejoví priatelia, priamo zo štadióna sa Vám hlási Jakub Šoth, ktorý pre vás dnes odkomentuje dnešné stretnutie.

HK Dukla Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Šechný, Banovský, Kmiť – Kubiš, Palovčík, Pástor, Čavrk, Urban – Žemba, Majerník, Čížek, Drotár, Cmorej – Schnelly, Linet, Stríž

HC 46 Bardejov: Blažíček – Takáč, Valentín, Baláž, Boltun, Gmitter – Hopkovič, Kramár, Saliji, Ščurko, Hričina – Slimák, Gajdoš, Hajnik, Dancsák, Matis – Chovan, Krčula, Mihalik, Šimčák, Vaško

Rozhodca: Lauff, Štefik – Bogdaň, Jobbágy.

Už dnes (utorok) je na programe štvrtý finálový súboj 1. HL. V úvodnom zápase zvíťazil Bardejov na domácom ľade futbalovým výsledkom 1:0. V druhom stretnutí Michalovčania podali podstatne lepší výkon a v Bardejove vyhrali 6:3, čím vyrovnali stav série na 1:1.

V treťom finálovom zápase sa na domácom ľade predstavila Dukla. V prvej a v tretej tretine gól nepadol. V prostrednej časti padli štyri góly, ale keďže oba tímy strelili po dva góly, zápas sa dostal do predĺženia, ktoré sa taktiež skončilo bez gólov. Na nájazdy mali viac šťastia Bardejovčania a tak prvý zápas v Michalovciach vyhrali. Po troch stretnutiach vyhráva Bardejov v sérii hranej na štyri zápasy 2:1.

Aká bude odpoveď Dukly sa dozvieme už od 17:00 hod.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Jakub Šoth

Jozef Mačejovský

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 36. Šechný (Kubát, Kmiť), 37. Kmiť (Šechný, Drotár), 47. Cmorej (Žemba, Čížek) – 4. Baláž (Gmitter, Boltun), 48. Saliji (Ščurko), 53. Ščurko (Saliji), 64. Hričina (Ščurko)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Šechný, Banovský, Kmiť – Kubiš, Palovčík, Pástor, Čavrk, Urban – Žemba, Majerník, Čížek, Drotár, Cmorej – Schnelly, Linet, Stríž
    HK Bardejov: Blažíček – Takáč, Valentín, Baláž, Boltun, Gmitter – Hopkovič, Kramár, Saliji, Ščurko, Hričina – Slimák, Gajdoš, Hajnik, Dancsák, Matis – Chovan, Krčula, Mihalik, Šimčák, Vaško

Rozhodca: Lauff, Štefik – Bogdaň, Jobbágy