Plzeň – Hradec Králové 1:3 (kon.) | Liberec – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Kladno – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 3:0 (kon.) | Slavia – Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Piráti Chomutov
cz Piatok 07.03.2014, 18:20 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

Základní část znovu utekla a dnes se odehraje její poslední kolo. V některých zápasech půjde o hodně, v některých už ně. Kladno dnes přivítá beznadějně poslední Chomutov. Poslední dvě kola se Rytířům poměrně vydařila a ta velká ztráta na Karlovy Vary se poněkud ztenčila. Dnes by se Kladno mohlo přiblížit ještě víc.

Vzájemné zápasy hrají v letošní sezoně mírně ve prospěch Kladna, které dvakrát vyhrálo v Chomutově, ale doma s Piráty padlo. Od 1. prosince, kdy se tento duel na Kladně odehrál, nevyhrál Chomutov jedno jediné utkání a má na svém kontě neuvěřitelných 24 proher.

Do Kladna se dnes vrací jméno Jass. Nejedná se ovšem o Kobu, který vystřílel loni postup přes Pardubice v předkole, ale o jeho bratra Marise.

Jubilejní 500. extraligové utkání v dresu Kladna dnes odehraje obránce Libor Procházka. Před utkáním mu bude předán symbolický dres s tímto číslem.

Rytíři Kladno: Cikánek (Exner) – D. Růžička, Kaberle, Procházka, Gutwald, Majeský, P. Hořava, Jankovič – Rudovský, Lukáč, Zagrapan – Tenkrát, Havlíček, M. Hořava – Dalecký, Bajaruns, Eberle – Strnad, Machač, Bílek.

Piráti Chomutov: M. Růžička (Dvořák) – Malec, Pulpán, Jass, Bartejs, Stehlík, Krstev, Lojek – Bartečko, Svoboda, Bomersback – Hruška, Straka, Kubinčák – Šagát, Račuk, Hřebejk – Sikora, Kämpf, Kaše.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Frodl, Charvát.

00:01

00:12
    Rudovský už měl šanci a Martin Růžička předvedl první zákrok.

00:39
    Pulpán podpořil ofenzivu a vzniklo přečíslení. Hostující obránce ale nedokázal přes Kaberleho nahrát.

01:04
    Hruška viděl u vzdálenější tyče spoluhráče. Domácí obrana ale včas zasáhla.

01:46
    Dalecký se uvolnil na chvíli od bránícího hráče a z ostrého úhlu se snažil zakončit. Růžička měl ale dobře položený beton.

02:31
    Miloslav Hořava nepropustil střelu od modré a vyhnal Piráty z útočného pásma.

03:02
    Hraje se teď převážně na kladenské polovině. Chomutov ale čeká na výraznější příležitost.

03:43
    Bomersback šikovně tečoval mezi kruhy nahození od modré čáry. Cikánek se přesouval úplně opačným směrem, ale puk branku netrefil.

04:19
    Dalecký znovu prošel obranou a dostal se k dorážce vlastní střely, kterou ale nenamířil přesně.

05:07
    Račuk si sám vystačil přes dvě pásma, ale jeho zpětnou nahrávku nikdo ze spoluhráčů nezachytil.

05:45
    Kämpf se dostal přes Davida Růžičku a mířil do protějšího rohu. Cikánek trochu nejistě zasáhl lapačkou, ale kotouč vyrazil.

06:50
    Tenkrát zkusil svůj pokus schovat za beka. Puk byl ale sražen do rohu. Hraje se zatím hodně svižně.

07:25
    Eberle zkusil z otočky prověřit Růžičku, který včas srazil betony.

07:59
    Račuk krásně prošel kolem Davida Růžičky, ale svou akci zakončil nepřesně. Vynutil si ale faul Jana Eberleho (KLA), který dostává dvě minuty za hákování.

08:20
    Chomutov se zatím nemůže usadit v pásmu.

08:36
    Naopak musí až k vlastnímu brankáři.

08:55
    Kladenští znovu odpalují puk až za branku Chomutova.

09:20
    Piráti právě vstřelili branku!
    Bartečko dostal prostor k vyjetí zpoza branky a trefil tyč. Dorážející DAVID HRUŠKA už měl před sebou prázdnou branku a potvrdil skvělou formu v zápasech proti Kladnu. Asistence: Luboš Bartečko.

10:27
    Kaberle nepřesně rozehrál přečíslení.

11:04
    Bílek se dral za volným kotoučem, ale ten mu přeskočil hokejku při přebírání.

11:41
    Střelu Kämpfa domácí srazili. Hosté šli hned střídat, ale Rytíři toho k přečíslení nevyužili.

12:08
    Mark Bomersback (CHM) dostává dvě minuty za držení.

12:30
    Lukáč měl spoustu času a v brance bylo hodně místa. Domácí útočník trochu zaváhal, nakonec vystřelil a trefil tyč.

13:08
    Minuta přesilovky pryč. Od tyče Lukáče se domácí nedostali do pásma.

13:38
    Tenkrát to zkusil individuálně, ale zastaven byl Jassem.

14:08

15:02
    Hosté dobře zavřeli vlastní pásmo v posledních minutách a domácí se do něj dostávají jen sporadicky.

16:06
    Majeský zblokoval střelu z kruhu.

16:14
    Domácí pokazili rozehrávku, jenže hosty zastavilo postavení mimo hru.

16:34
    Kladenští prohráli souboj v rohu a Josef Straka se dostal do obrovské šance, kterou ale výborným zákrokem zastavil Cikánek.

17:18
    Šagát vystřelil mezi nohama obránce Davida Růžičky. Cikánek beton vyrazil do ochranné sítě.

17:48
    David Kämpf (CHM) dostává dvě minuty za sekání a stejně tak Marek Sikora (CHM). Velká šance pro domácí.

18:20
    Střelu Davida Ržičky kryl jmenovaec Martin.

18:51
    Havlíček dostal puk před odkrytou branku, ale minul puk.

19:11
    Teď si domácí mizerně nahráli a hosté vyhazují.

19:29
    A domácím fanouškům se tato přesilovka hrubě nelíbí.

19:48
    Ani Rudovský neproměnil šanci a Chomutov je v plném počtu.

20:00

David Hruška hraje proti Kladnu v obdivuhodné formě, 4 z 5 letošních branek proti tomuto soupeři dal právě on. Domácí měli obrovskou možnost srovnat v přesilovce 5 na 3, která trvala celé dva minuty. Jenže neproměnili nic a neměli v podstatě žádnou větší příležitost. Druhá třetina začne přibližně v 19:11.

20:01

20:17
    Kaberle si sjel na dorážku Rudovského střely, ale z úhlu nebyl úspěšný.

20:37
    Rudovský byl u tyče sám, ale nadvakrát Růžičku nepřekonal.

21:36
    Tenkrát napálil puk do prvního obránce před sebou.

22:29
    Úvod druhé části však jasně patří domácím.

22:50
    Jejich tlak ale bude přibržděn. Dvě minuty za podražení pro Ivana Majeského (KLA).

23:14
    Zakázané uvolnění Pirátů.

23:55
    Po nahození Svobody se puk odrazil před Hrušku, který trefil tyč.

24:18
    Domácím se podařilo ušetřit několik sekund.

24:41
    Cikánek musel zasahovat proti Kubinčákovi z mezikruží.

24:50

25:20
    Opět je to branka, která jde z velké části za Hruškou. Ten vytvořil tlak před brankou Kladna. Kubinčákovu střelu pak zachytil Cikánek, ale dojíždějící JOSEF STRAKA vyprášil hokejkou výzbroj domácího brankáře a kotouč propadl do branky. Asistence: Vojtěch Kubinčák.

26:26
    Kladno nepochopitelně střídalo, aniž by mělo puk pod kontrolou a jediný Kaberle tak bránil tři hosty. Ti naštěstí pro domácí překombinovali akci a ani nezakončili.

26:57
    Kaše dostal mnoho prostoru, ale z kruhu trefil jen boční síť.

27:05
    Kladno má ve vlastním pásmu problémy stíhat pohyb hostů.

27:20
    Maris Jass (CHM) dostává dvě minuty za hákování.

27:30
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tenkrát s Havlíčkem posunuli puk až na TOMÁŠE KABERLEHO, který z levého kruhu propálil Martina Růžičku. Asistence: Ondřej Havlíček, Petr Tenkrát.

28:30
    Hruška dostal puk přes hokejky obránců. Jenže také pro něj to byla neřešitelná situace.

29:35
    Vstřelená branka domácí pořádně povzbudila.

30:55
    Bartečko po delší době zaměstnal Cikánka. Bomersback nebezpečně clonil před domácím brankářem.

31:18
    A hra se už odvíjí na druhé straně.

31:42
    Zakázané uvolnění hostů, kteří ale před chvílí stihli částečně prostřídat.

31:59
    Miloslav Hořava si sjel na přihrávku, ale minul vzdálenější tyč.

32:27
    Po střele Hrušky přerušil hru Cikánek.

33:14
    Už to vypadalo, že se Rudovský uvolní přes Lojka, kterému ale v souboji pomohli spoluhráči.

33:42
    Pěkná střela Eberleho. Martin Růžička musel vytasit rameno.

34:13
    Jan Dalecký (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

34:43
    Severočeši pěkně kombinují v útočném pásmu.

35:04
    Teď ale domácí vyrazili do přečíslení, ale Miloslav Hořava to vyřešil nejhůře jak mohl.

35:51
    Další klika domácích. Kubinčák dostal prostor a z kruhu trefuje břevno.

36:13
    Kladno kompletní, střelu Rudovského zastavil Martin Růžička.

37:06
    Hosté tahají puk po rozích, ale operaují v pásmu Kladna.

37:38
    Sražená střela útočníka Sikory skončila v rohu.

38:00
    Hosté střídají, zatímco domácí pětice už je hodně unavená.

38:19
    A tlak hosté výborně zužitkovali. LUBOŠ BARTEČKO byl úplně sám u tyčky a tak si počkal na pohyb přesouvajícího se Cikánka a s klidem zamířil nad jeho beton. Asistence: Maris Jass, David Kämpf.

38:42
    Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

39:39
    Cikánek musel krotit další nebezpečnou střelu, kterou ani nemohl přes clonící hráče vidět.

40:00

Chomutov nejprve Kladnu odskočil na rozdíl dvou branek. Zásluhu na tom měl důraz Josefa Straky. Tomáš Kaberle dal poté Kladnu naději, ale při tlaku Pirátů se ke konci třetiny prosadil Bartečko a na domácí čeká pořádná fuška v závěrečných dvaceti minutách. Třetí perioda začne přibližně ve 20:04.

40:01

40:42

41:55
    Oba celky prostřídaly, kotouč mají domácí, ale jsou za Cikánkem.

43:10
    Hosté brání výborně v obranném pásmu. Kladno je zatím bez šance.

44:05
    Stehlík si narazil na modré a dostal se před Cikánka. Ten ale puk nepropustil.

44:34
    Zakázané uvolnění hostů. Domácí poprvé ve třetí třetině zatáhli soupeře do obranné třetiny.

44:49
    Dalecký před brankou dorazil nahození od modré. Trefil jen Martina Růžičku.

45:39
    Strnadovi se nepodařilo tečovat na modré čáře a také domácí se provinili zakázaným uvolněním.

45:59
    Růžička kryje pokus Bílka, který už působil hodně frustrovaně.

46:37
    Bartečko prošel skrz obranu domácích. Cikánek ale zasáhl včas.

47:31
    Severočeši zatím v poklidu kontrolují výsledek.

48:27
    Eberle pálil daleko od branky a navíc jí ani netrefil.

48:55
    Komerční přestávka po zásahu Cikánka.

50:00
    Polovina třetí třetiny je za námi.

50:09
    Bajarunsova střela sražená do ochranné sítě.

51:26
    Petr Hořava pálí od modré čáry jen do Růžičkovy rukavice.

51:55
    Račuk se dostal za obranu, ale nechal puk trochu za sebou a sám se tak vystavil do ofsajdu.

52:24
    Bekhendový pokus Havlíčka neznamenal výrazné nebezpečí pro hostující branku.

53:37
    Domácí hokejisté mají snahu, ale Růžičku zatím moc neohrožují. Jedná se spíš o střely z nouze.

54:11
    Kaberle zastavil další přečíslení chomutovských hráčů. Cikánek nemusel zasahovat.

55:28
    Bomersback čekal před brankou na nahrávku, ke které se ale nedostal přes bránícího hráče.

56:12
    Eberleho vyraženou střelu dorážel Lukáč. Martin Růžička se přesunul a skvělým zákrokem vyrážečkou udržel dvoubrankový náskok.

57:09
    Kubinčák upaloval na Cikánka, který dobře zasáhl. Kladno si ale nepohlídalo dorážku a JOSEF STRAKA toho využil a poslal puk za domácího brankáře. Asistence: Vojtěch Kubinčák, David Hruška.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:27
    Martin Růžička opět čelil pokusu jmenovce Davida. Rána domácího beka skončila na hrudi brankáře.

60:00

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Kaberle (KLA) – Martin Růžička (CHM).

Pro Kladno a Chomutov skončila základní část letošní sezony extraligy. Oba týmy se spolu ještě dvakrát utkají v play out a poté až v baráži. Kdo se v play out s Kladnem utká, o tom se rozhodně zhruba v následující hodině, až Slavie dohraje s Litvínovem. (20:35:33)

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 28. Kaberle (Havlíček, Tenkrát) – 10. Hruška (Bartečko), 26. Straka (Kubinčák), 39. Bartečko (Jass, Kämpf), 58. Straka (Kubinčák, Hruška)

Rozhodca: Šír, Pavlovič – Frodl, Charvát

Diváci: 1 538