Senica – Zlaté Moravce 2:1 (kon.) | Trnava – Nitra 0:0 (kon.) | Trenčín – Žilina 2:1 (kon.)
Slovan Bratislava – B. Bystrica 2:0 (kon.) | Dunajská Streda – Košice 0:0 (kon.) | Myjava – Ružomberok 0:3 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
2:0 (1:0)
MFK Dukla Banská Bystrica
Sobota 01.03.2014, 15:00Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Pekný deň vám prajem pri sledovaní prvého jarného a celkovo dvadsiateho kola najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V tomto zápase si zmeria sily prvý ŠK Slovan Bratislava s Duklou Banská Bystrica, ktorá momentálne figuruje na siedmej priečke v tabuľke.

Slovan odohral v zimnej príprave dvanásť zápasov a dokázal nastrielať súperom celkom 26 gólov. Bilancia z prípravných zápasov počas zimnej prípravy je 8 výhier, 2 remízy a 2 prehry. Kompletné výsledky nájdete TU .

Domáci figurujú na prvej priečke v tabuľke a rozhodne budú chcieť vstúpiť do druhej polovice súťaže víťazstvom a potvrdiť tak svoju pozíciu. Tímu budú pomáhať aj posily Tomáš Bagi, Dávid Hudák, Dušan Perniš a Ákos Szarka, ktorí sa vrátili z hosťovaní. Naopak z tímu odišiel na hosťovanie do Škótska Erik Čikoš a tím opustil Facundo Serra.

Dukla B. Bystrica odohrala počas prípravy deväť zápasov a dokázala trikrát zvíťaziť, trikrát prehrať a rovnako trikrát aj remizovať. Kompletný výsledkový prehľad spolu s kádrom Dukly nájdete TU

Príchody do tímu B. Bystrice: Peňaška Michal (hosťovanie z ŠK Slovan), Kliment Jan (hosťovanie z FC Vysočina Jihlava), Ďurčo Ján (návrat po zranení).

Odchody z tímu B. Bystrice: Marcin Matúš (ukončenie hosťovania), Jurčo Pavol (ukončenie hosťovania), Rodinger Dominik (ukončenie zmluvy), Brašeň Jakub (ukončenie zmluvy), Turňa Matúš (ukončenie zmluvy).

Hostia figurujú na siedmej priečke v tabuľke, s výraznými zmenami sa však budú chcieť na pôde prvého tímu určite ukázať a odohrať čo najlepší výsledok.

12. Dunajská Streda – 10 bodov

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Josimov, Niňaj, Bagayoko, Kolčák – Grendel, Žofčák, Kladrubský, Soumah – Halenár, Peltier.
    Náhradníci: Poláček – Hudák, Bagi, Hlohovský, Mészáros, Vittek, Matejka.

FK Dukla Banská Bystrica: Budinský – Podstavek, Vajda, Nosko, Chrien – Ľupták, Považanec, Kliment, Rejdovian – Slančík, Peňaška.
    Náhradníci: Ďurčo – Savič, Teixeira, Kupec, de Vito, Šovčík, Plavšič..

Ešte raz vám prajem pekný deň pri sledovaní dnešného prenosu. Hráči už prichádzajú na trávnik za sprievodu rozhodcov a to znamená, že zápas o malú chvíľku začne.

V Bratislave je veľmi pekné slnečné počasie, ako stvorené na sobotný futbalový zápas. Verme, že to dnes bude pekný futbalový zážitok.

1

1
    Úvodný výkop obstarali hráči domáceho mužstva, ktorí dnes nastúpili v tradičných belasých dresoch, hostia v bielo-červených.

1
    Slovanisti ťahajú prvú akciu zápasu po ľavom krídle, ďaleko sa však nedostali. Banská Bystrica vybojovala vhadzovanie.

2
    Prvý center do šestnástky v podaní hostí, do hlavičkového zakončenia sa dostal Michal Peňaška, avšak loptu poslal hlavou vedľa ľavej tyče.

3
    Máme tu aj prvý faul zápasu pri útočnom pokuse domácich, rozhodca píska a uvidíme priamy kop Slovanistov.

3
    Priamy kop letel priamo do šestnástky, kde si loptu zobral brankár hostí Viktor Budinský a bude pokračovať rozohrávkou na svojich hráčov.

4
    Po spolupráci s Bagayokom dokázal poslať loptu do šestnástky Juraj Halenár, ale našiel iba hlavu hosťujúceho obrancu.

5
    Prvý strelecký pokus domácich, do strely sa oprel z uhlu Lester Peltier, ale s loptou nemal hosťujúci gólman žiadne problémy, Slovanista ju poslal priamo na brankára.

6
    Žofčákov pokus o prechod s loptou cez troch hosťujúcich obrancov nevyšiel, avšak lopta zostáva na kopačkách domácich.

7
    Zmätok pred bránkou hostí, po centri z pravej strany sa snažil loptu doraziť do siete Lester Peltier, lopta sa tam chvíľu odrážala asi od piatich hráčov, až nakoniec skončila mimo šestnástky.

8
    Prvý rohový kop zápasu budú zahrávať hostia po tom, čo sa lopta dostala za čiaru.

8
    Rohový kop sa nevydaril, avšak hostia majú ešte jednu možnosť po zblokovanom centri.

9
    Druhýkrát to už vyšlo a hlavou poslal Peňaška loptu na Perniša, avšak rozhodca odmával ofsajd.

10
    Slovan dal gól!
    Domáci sa dostávajú po desiatich minútach hry do vedenia. Po peknej akcii z ľavej strany sa dostal k lopte SEYDOUBA SOUMAH, ktorý asi z piatich metrov prekonal Budinského.

11
    Žofčákov dlhý pas na Peltiera, avšak pri lopte bol skôr Viktor Budinský, ktorý poslal loptu do bezpečia.

13
    Branislav Niňaj si teraz pomohol odvážnou prihrávkou "domov", avšak cieľ to splnilo a brankár Perniš posiela loptu ďalej.

14
    Jozef Rejdovian sa snažil odcentroať loptu z ľavej strany do šestnástky, avšak dvojich obrancov – Bagayoko a Kolčák mu to nedovolili.

15
    Prízemný center hostí z pravej strany zastavili až rukavice brankára Perniša.

17
    Krásna narážačka Bagayoka, ktorý poslal dobrý center do voľného priestoru pred brankárom, no po peknej akcii nedokázali domáci dopratať loptu do brány.

18
    Ďalší zblokovaný center hostí a opäť Dušan Perniš chytá loptu pohotovým zákrokom.

19
    Hostia zahrávajú ďalší rohový kop, lopta sa zo šestnástky odrazila na kopačky Fabiána Slančíka, ktorý tvrdou strelou ohrozil Perniša. Ten dokázal vyboxovať loptu ďaleko od bránky.

20
    Z ďalšieho rohového kopu hostí sa dostala lopta pred brankára, kde k nej mal najbližšie Ján Kliment, avšak lopty sa nakoniec nedotkol nikto, Perniš bude odkopávať od svojej bránky.

22
    Domáci sa snažia prenikať do útoku, avšak nevychádzajú im momentálne kombinácie, a tak sa lopty opäť zmocnili hostia.

23
    Priamy kop hostí asi z 28 metrov, v akcii opäť Dušan Perniš, ktorý vyboxoval loptu za postrannú čiaru.

24
    Halenárovi nevyšla prihrávka na Bagayoka, avšak domáci zostávajú pri lopte. Tentokrát to vyskúšal Juraj z veľkej vzdielanosti, ale tvrdou strelou namieril iba presne ku brankárovým nohám.

25
    Tentokrát to skúšali dlhou prihrávkou hostia, ale pri rýchlej lopte bol skôr domáci gólman.

26
    Domácim sa v týchto chvíľach veľmi nedarí a strácajú často loptu v strede ihriska.

26
    Spoza šestnástky to vyskúšal kapitán Jakub Považanec, nenarobil však Pernišovi žiadne väčšie problémy.

28
    Po priamom kope domácich uvidíme aj rohový kop.

28
    Rohový kop z ľavej strany z pohľadu domácich. Lopta letela do stredu šestnástky, avšak Budinský nemusel nijak zasahovať.

30
    Pekný Soumahov center z pravej strane po tom, čo nasadil jednému z obrancov jasličky, ale domáci opäť nedokázali ani ohroziť Budinského.

30
    Krásna akcia hostí, po centri z ľavej strany si loptu v šestnástke spracoval na prsiach Fabián Slančík a z prvej vystrelil, avšak lopta mu nesadla ideálne na kopačku. Dušan Perniš rýchlo rozohráva.

32
    Teraz bol Lester Peltier atakovaný zo všetkých strán a nedokázal si loptu ustrážiť, avšak rozhodca píska faul a ponecháva loptu domácim.

33
    Soumahov pokus o center z ľavej strany skončil vysoko nad bránkou, Budinský bude rozohrávať nakrátko.

34
    Veľmi nepresný center Halenára z pravej strany, ktorý to zrejme myslel úplne inak.

35
    Jurajovi Halenárovi sa dnes veľmi nedarí a stratil ďalšiu loptu v strede ihriska, tréner domácich sa hnevá.

36
    V bežeckom súboji Bagayoka s Peňaškom bol úspešnejší domácic obranca, ktorý zabránil centru do šestnástky.

37
    Halenár to vyskúšal ľavou nohou asi z tridsiatich metrov, Budinský v zákroku loptu chytá.

38
    Priamy kop domácich. Lopta letela priamo do šestnástky a po hlavičkovom zakončení vyráža brankár hostí na roh.

38
    Halenárov ďalší nepodarený center z rohového kopu poslal hlavou Peňaška do bezpečia.

39
    Teraz si chystal loptu na strelu Igor Žofčák, v poslednej chvíli ju však zblokoval jeden z hosťujúcich obrancov.

39
    Nepresná prihrávka Halenára, ktorý sa snažil vysunúť Bagayoka do útočnej akcie. Lopta bola pridlhá.

40
    Na druhej strane pekný obranný zákrok kapitána domácich Igora Žofčáka, ktorý poslal loptu na rohový kop pre hostí.

41
    Po rohovom kope hostí vystrelil Považanec spoza šestnśatky, ale loptu zblokovali domáci obrancovia a Slovanisti sa razom rútili do rýchleho protiútoku. Soumahov center z ľavej strany však skončil iba pri brankárovi Budinskom.

42
    Tentokrát dlhý center na druhej strane, z pravej strany letela dlhá lopta na Slančíka, ktorý však stál v ofsajde.

43
    Žltá karta pre Kristiána Kolčáka za faul v strede ihriska.

44
    Po rohovom kope domácich sa dostal k odrazenej lopte Seydouba Soumah, ktorý sa snažil zatočiť loptu do bránky, no tá letela iba tesne nad brvno.

45
    Krásny obranný zákrok Ľuptáka, ktorý šmýkačkou nedovolil, aby sa lopta dostala pred brankára.

45
    Pred koncom polčasa eše krásna ďaleká strela Kladrubského, ktorá skončila tesne vedľa pravej tyče.

45

Rozhodca nenadstavoval ani minútu, a tak máme za sebou prvú polovicu dnešného zápasu. Videli sme celkom vyrovnaný futbal, so šancami na oboch stranách. Hostia hrajú na Pasienkoch celkom pekný futbal a v druhom polčase to môže byť ešte veľmi zaujímavé.

Počas polčasovej prestávky uvidíme súťaž fanúšikov o obraz od FOTOLABU, ktorá bude spočívať v kopaní jedenástok.

Druhý polčas začne približne o 16:01.

Súťaž fanúšikov v kopaní jedenástok:

1. pokus
    Artur prekonal Martina Poláčeka peknou strelou do rohu brańky.
    Ľubo taktiež prekonáva náhradného brankára.
    Ako posledný striela Peťo, ktorý taktiež dokázal prekonať.

2. pokus
    Arturovi druhý pokus už nevyšiel.
    Ľubo taktiež nepresne, triafa iba tyčku bránky.
    Peťo striela mimo, uvidíme tretiu sériu.

3. pokus
    Artur teraz dokázal prekonať brankára a zostáva v hre.
    Ľubo taktiež suverénne prekonáva Poláčeka.
    Peťo prekonáva taktiež brankára.

4. pokus
    Artur s prehľadom premenil, zatiaľ všetci súťažiaci v hre.
    Ľubo však nepremenil, takže ako prvý vypadáva zo súťaže.
    Peťo strelou do stredu bránky prekonáva brankára.

5. pokus už iba s dvoma súťažiacimi.
    Artur s veľkým rozbehom posiela loptu do pravého dolného rohu bránky.
    Peťo triafa brvno bránky, odkiaľ sa lopta odráža preč od bránkovej čiary!

Víťazom súťaže sa teda stáva Artur, ktorý získava obraz od Fotolabu, gratulujeme.

46

46
    Cez polčasovú prestávku neprišlo k žiadnym zmenám v zostave, v zápase pokračujeme bez zmien.

47
    Dnešné stretnutie sleduje 1918 divákov.

48
    Center Klimenta z pravej strany na kopačku Chriena, ktorému však strela nesadla a tak len smutne kráča späť smerom ku svojej bránke.

48
    Halenár vstupuje do druhého polčasu ďalšou nepresnou strelou, tentokrát ďalekonosný pokus skončil vysoko nad.

49
    Ofsajd hostí, do ktorého sa dostal Jozef Rejdovian po prihrávke Fabiána Slančíka.

49
    Soumah šprintoval po ľavej strane s cieľom odcentrovať loptu, no po pár kľučkách ho o ňu pripravil Patrik Vajda.

51
    Nepodarená prihrávka na Klimenta pri postrannej čiare, ktorý nedokázal loptu spracovať, výhoda pre domácich.

52
    Séria outových vhadzovaní pre oba tímy.

53
    Peltier hlavičkou oklamal vybiehajúceho Budinského, avšak s loptou sa už vďaka obrancom hostí ďalej nedostal.

53
    Banská Bystrica bude zahrávať priamy kop z pravej strany, konkrétne kapitán Jakub Považanec.

54
    Lopta letela do päťky, kde si ju samozrejem postrážil brankár Perniš.

57
    Tempo hry je oproti prvému polčasu pomalšie, hrá sa momentálen prevažne v strede ihriska s chybami na oboch stranách.

58
    Dlhý center Slovana do útoku, Peltier ani Žofčák však nedokázali nič vymslieť.

59
    Tak z ničoho nič tu máme druhý gól domácich, opäť približne v rovnakom čase ako v prvom polčase. Po rýchlej akcii a rýchlom otočení hry z pravej strany na ľavú sa dostal k lopte IGOR ŽOFČÁK, ktorý z prvej umiestnil loptu k ľavej tyči Budniského bránky.

61
    Rozhodca píska ofsajd Banskej Bystrice čo znamená, že loptu získavajú domáci.

62
    Lester Pelter faulovaný na ľavej strane pred šestnástkou, priamy kop pre Slovan.

63
    Žofčákov center bol predĺžený na zadnú tyč, avšak tam sa k lopte nedostal už žiadny zo Slovanistov.

64
    Center Žofčáka na Grendela do šestnástky, avšak pozorná obrana hostí dokázala akcie prečítať a získať loptu na svoje kopačky.

65
    Za postrannou čiarou sa už dlhšie rozcvičujú hráči oboch tímov, každú chvíľu zrejme uvidíme prvé striedania. Trúfam si povedať, že do zápasu za domácich nastúpi zrejme aj Karol Mészáros.

67
    Tvrdá centrovaná lopta pred brankára Budinského, ktorú však nedokázal doraziť ani jeden z domácich hráčov.

68
    Následná tvrdá strela z veľkého uhlu od Bagayoka, Budinský bude rozohrávať od svojej bránky.

69
    Bagayokov rýchly prienik po pravej strane zastavený faulom, hra je prerušená, Mamadou bude potrebovať ošetrenie lekárov, ktorí prichádzajú na hraciu plochu.

69
    Matej Podstavej dostáva žltú kartu za faul na Bagayoka.

70
    Mamadou Bagayoko ošetrovaný za postrannou čiarou, priamy kop pre Slovan.

71
    Priamy kop domácim vôbec nevyšiel, hostia pri lopte.

72
    Juraj Halenár zostáva po faule taktiež na zemi a musí byť ošetrovaný. Tréner domácich využíva prvé striedanie a posiela Juraja na striedačku, novým hráčom na trávniku je Tomáš Bagi.

73
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Matej Podstavek, prichádza Dionatan Teixeira.
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Michal Peňaška, prichádza Saša Savič.

75
    Po priestriedaní v oboch tímoch pokračujeme v hre s novými silami.

76
    Hostia by chceli streliť gól, avšak zatiaľ sa im nedarí dostať sa ani pred bránku.

76
    Pekná strela Branislava Ľuptáka, ktorú brankár Perniš spracoval až na dvakrát.

77
    Po Žofčákovom centri budú domáci zahrávať rohový kop.

77
    Žofčákov center priamo na brankára, ktorý spolu so svojimi spoluhráčmi poslal loptu rýchlo do bezpečia.

78
    Uvidíme však ďalší priamy kop domácich, tentokrát asi z 24 metrov.

78
    Igor Žofčák tvrdou strelou nastrelil iba múr postavený z hosťujúcich hráčov.

79
    Ďalší točený center Žofčáka, tentokrát však nedokázal ohroziť bránku, Budinský bude odkopávať loptu.

81
    Pekná akcia Soumaha so Žofčákom, nakoniec sa k lopte dostal Bagi, ktorý točenou strelou nedokázal trafiť bránku.

81
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Erik Grendel, prichádza Dávid Hudák.

82
    Fanúšikovia domácich si želajú, aby Dušan Galis postavil na ihrisko mladíka Róberta Matejku, tréner zatiaľ ich túžby nevypočul. Aké bude tretie striedanie domácich?

84
    Pekný center Slančíka do šestnástky prekazil domáci obranca, ktorý úspešne poslal loptu do bezpečia.

84
    Posledné striedanie v tíme hostí, už nám zostáva iba jedno v tíme domácich. Jakub Považanec odchádza z ihriska a nahradí ho Dušan Plavšič.

85
    Tak nakoniec to nebude Róbert Matejka, ale Karol Mészáros, ktorý nastupuje do hry namiesto Lestera Peltiera.

86
    Hráči sa hrajú s loptou a futbal si užívajú, nevyzerá to na nejaký záverečný tlak hostí.

87
    Priamy kop pre Banskú Bystricu, do šestnástky smerujú takmer všetci hráči okrem dvoch obrancov.

87
    Loptu však po centri dokázali poslať domáci obrancovia do bezpečia a následná strela Slančíka neznamenala žiadne nebezpečenstvo pre Perniša, ten nemusel ani zasahovať.

89
    Ďalší priamy kop hostí, tentokrát letela lopta na zadnú tyč, kde nestihol dobehnúť Patrik Vajda. Perniš si chystá loptu a bude odkopávať od bránky.

90
    Soumah sa krásne pohral s obranou hostí, ale jeho finálna prihrávka bola nepresná.

90
    Nadstavený čas 2 minúty.

90+1
    Zápas sa u iba dohráva, fanúšikovia vyťahujú transparent "freedom for Ukraine".

90+2
    Lopta v strede ihriska, už sa nič nestane.

90+2

Máme tu koniec prvého jarného zápasu oboch tímov, dnes boli lepší Slovanisti a zaslúžene zvíťazili 2:0 po góloch Soumaha v prvom polčase a Žofčáka v druhom polčase. Slovan zostáva na prvom mieste v tabuľke, Banská Bystrica môže v prípade výhry Košícs spadnúť na ôsmu priečku.

Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch. Najbližším zápasom tu na Pasienkoch bude veľké derby Slovan – Trnava – 16.3. o 17:00.

Prajem pekný zvyšok sobotného dňa. (16:53:22)