Heerenveen – Breda 0:0 (kon.) | Cambuur – Kerkrade 1:0 (kon.) | Zwolle – Heracles 1:1 (kon.)
Nijmegen – Eindhoven 0:2 (kon.)
SC Cambuur Leeuwarden
1:0 (0:0)
Roda JC Kerkrade
cz Sobota 22.02.2014, 19:45 • Cambuurstadion (Leeuwarden) • Holandská Eredivisie

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (21:41:05)

Cambuur doma poráží Rodu těsně 1:0 a zapisuje důležité tři body do tabulky. O tříbodovém importu pro domácí Cambuur rozhodl až v 92. minutě svou trefou Moorsel. Rodu významně oslabila dvě vyloučení v konci zápasu. Červenou kartu totiž dostali Luijckx a Ramos.

90+3
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Van Brakel, přichází Mulders.

90+2
    Cambuur právě vstřelil branku!
    Hráči i fanoušci domácího Cambuuru jsou v absolutní euforii, domácí tým totiž využívá čerstvě nabitou přesilu o dva hráče a zřejmě rozhoduje utkání! V pokutovém území se nejlépe zorientoval PACO VAN MOORSEL, jehož střela končí za zády Kurta!

90+2
    Nastavují se 3 minuty.

90+1
    Roh Cambuuru nevyšel, obrana Rody odvrací balon do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

90+1
    Na hřišti se jiskří, emoce planou. Jsme v samém závěru utkání, domácí mají dvojnásobnou převahu!

90
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ramos (Roda JC Kerkrade).

87
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Luijckx (Roda JC Kerkrade).

85
    Střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Kali, balon ale o kousek míjí levou tyč.

83
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Manu, přichází Schepers.

82
    Na obranné půli vhazuje Droste, balon mají domácí.

80
    Deset minut do konce, Roda drží nadějnou remízu. Vzhledem k průběhu utkání by pro ni bod byl zlatý.

78
    Velkou šanci z dorážky měl Lukoki, Kurto ale senzačně vyráží na roh!

77
    Točenou střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Donald, včas ale zasáhl brankář domácích u pravé tyče

76
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Paulissen, přichází Höcher.

75
    Pěkná akce Cambuuru, centr z pravé strany ale nedokázal lépe tečovat Barto.

74
    Po rohu Cambuuru musel zasahovat na brankové čáře Kurto! Skvělý zákrok brankáře hostů.

72
    Vysoký centr do vápna Rody vyráží pohotový Kurto.

71
    Žlutou kartu dostává Ramos (Roda JC Kerkrade).

70
    Hra nyní nemá ani kvalitu, ani tempo. Dnešní utkání rozhodne pravděpodobně jediná branka.

68
    Cambuur má sice opět územní převahu, stále se ale nedaří finální fáze útočných kombinací.

65
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází Bakker, přichází Van Moorsel.

63
    Z voleje vypálil z hranice vápna Hupperts, balon letí jen kousek nad břevno!

61
    Hra nyní příliš mnoho vzruchu nenabízí, šance si nevytváří ani jeden tým.

59
    Na útočné půli vhazují domácí, kteří se snaží hru zklidnit.

57
    Balon mají domácí obránci, kteří rozehrávají útočnou akci Cambuuru.

55
    Letschert zkusil dlouhým centrem vyslat Kaliho, ten se ale neprosadil přes obranu soupeře.

53
    Hra je velmi opatrná, mírnou převahu mají fotbalisté Rody. Po nepřesnosti Lukokiho bude od branky rozehrávat Kurto.

50
    Roda se snaží zvýšit aktivitu oproti první půli, Cambuur je zatlačen na obrannou půli.

48
    Balon za obranu už už mohl dostat Paulissen, na poslední chvíli ale zasáhl domácí stoper.

46

Domácí Cambuur byl v prvním poločase lepší, stav je ale zatím bezbrankový – 0:0. Domácí si vytvářeli šance především po standardních situací, překonat Kurta v brance se ale nepodařilo.

Druhá půle začne cca ve 20:47.

45+1

45+1
    Nastavuje se 1 minuta.

45
    Rohový kop budou zahrávat opět domácí...

44
    Další velká šance pro Cambuur, Barto hlavičkuje ze středu vápna, balon ale letí kousek nad břevno!

43
    Manu se ocitl sám před brankářem hostů, jeho zakončení jde ale po lehké teči těsně vedle! Bude to roh pro Leeuwarden.

42
    Na středovém kruhu fauluje van Brakel, o rozehrávku se tak postará záložník hostů Djoum.

40
    Pět minut do konce první půle, balon má Nienhuis, který s rozehrávkou nikam nespěchá.

39
    Od branky bude rozehrávat Nienhuis, domácí kombinují zatím jen na obranné půli.

37
    Pomalu se blíží konec prvního poločasu, branka zatím nepadla ani na jedné straně. Prosadí se aktivnější Cambuur?

34
    Útočník Rody Németh padá v pokutovém území, pokutový kop se ale tentokrát pískat nebude.

32
    Bakker vypálil z hranice velkého vápna, míč špičkami rukavic vyráží Kurto!

31
    Herní iniciativu pomalu přebírají fotbalisté Cambuuru, který drží míč častěji a vytváří si územní převahu. Dokáží toho domácí využít?

30
    Žlutou kartu dostává Luijckx (Roda JC Kerkrade).

28
    Hra je neurovnaná, oba týmy vytváří mnoho nepřesností. Balon mají nyní domácí, kteří kombinují u středového kruhu.

26
    Domácí Cambuur zastavuje odpískaný ofsajd.

25
    Centr za obranu na Ritzmaiera byl příliš dlouhý, balon tak snadno získali hosté.

24
    Cambuur rozvíjel rychlý brejk, po ztrátě míče Paulissena se však akce boří.

22
    A tohle byla dobře zahraná standardka, proti hlavičce Németha musel zasahovat na brankové čáře Nienhuis!

21
    Roda bude zahrávat rohový kop...

20
    Bijker odcentroval z levého křídla, Lukokiho zakončení z první však letí těsně vedle pravé tyče!

19
    Cambuur nastěhován na útočné půli, Roda se dostává pod tlak.

17
    Roda se ale ubránila a díky zákroku Lujcka se dostává na útočnou půli.

16
    Rohový kop budou zahrávat domácí...

15
    Vysoký balon stahuje klidný Nienhuis, který poté rozehrává od branky.

13
    Ke slušnému tlaku se dostal Cambuur, zakončení Drosteho však nebylo důrazné. Kurto tak bez potíží zasahuje.

12
    Na útočné půli vhazuje Donald, hosté kombinují na levém křídle.

10
    Je za námi úvodních 10 minut, na velké šance zatím čekáme, hra je vyrovnaná.

8
    Balon kontroluje domácí obrana, která pomalu zakládá útočnou akci.

7
    Útočník hostů Németh vypálil ze střední vzdálenosti, balon ale letí jen vedle pravé tyče.

5
    Žlutou kartu dostává Manu (SC Cambuur Leeuwarden).

3
    Utkání je zatím oboustranně velmi opatrné, nikdo nechce udělat první chybu.

1

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Droste, Leeuwin, van der Laan, Bijker – Bakker, van Brakel, Ritzmaier – Lukoki, Barto, Manu.
    Náhradníci: Van Boxel, Pereira, Mulders, van Moorsel, Dijkstra, Zeinstra, Schepers.

Roda JC Kerkrade: Kurto – Letschert, Luijcko, Ramos, van Peppen – Hupperts, Djoum, Donald, Kali, Paulissen – Németh.
    Náhradníci: Monteyne, Bonevacia, Höcher, Prus, Pluim, Shkurtaj, Jacobs.

Rozhodčí: Nijhuis – Van den Ven, Schaap.

Dnešní duel začíná v 19:45, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Roda je posledním týmem nizozemské Eredivisie. Po 24 odehraných kolech má totiž jen 22 bodů při skóre 35:51, tedy skóre velmi pasivním. Tým zatím vyhrál jen pětkrát, k tomu si připsal 7 remíz. Z posledních sedmi zápasů Roda pětkrát prohrála, jednou remizovala a jednou vyhrála. Naposledy hrála doma s Den Haagem a prohrála 0:1.

Cambuur je po 24 odehraných zápasech na 15. příčce v nizozemské nejvyšší fotbalové soutěži. Na kontě má totiž 26 bodů za 7 výher a 5 remíz, to vše při průběžném skóre 27:34. Z posledních sedmi zápasů tým čtyřikrát vyhrál, dvakrát prohrál a jednou remizoval. Naposledy si připsal hned tři body za domácí výhru 3:1 nad Zwolle.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.