Česko – Lotyšsko 4:2 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 1:0 (kon.) | Kanada – Rakúsko 6:0 (kon.)
Nórsko – Fínsko 1:6 (kon.)
Švédsko
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Švajčiarsko
Piatok 14.02.2014, 13:35 • Bolshoy Aréna (Ľadový palác) • Olympijské Hry - muži

Stretnutie rozhodol gólom v 13.minúte 3.tretiny Daniel Alfredsson po tom, čo švajčiarskemu gólmanovi vypadol ľahký puk. Stretnutie bolo vyrovnané, favorit zo Švédska sa teda poriadne natrápil. Skvelý výkon podali obaja brankári, aj Lundqvist, aj Berra, i napriek tomu, že Švajčiar dostal lacný gól, mnoho toho pochytal.

Strely na bránu po 60-tich minútach:
    Švédsko 31:26 Švajčiarsko

Odo mňa je to pre dnešok všetko. Lúči sa s Vami Marek Hudák. (15:38:23)

60:00

59:52
    Pluss mohol doviesť zápas do predĺženia, ale v dobrej pozícii netrafil puk!!!

59:25
    Landerskog mohol rozhodnúť, no jeho strela do prázdnej brány bola zblokovaná.

59:03
    Berra opúšťa priestor troch žrdí!

58:45
    Bagelin odchádza z ľadu s nejakou ranou na tvári. Verme, že Švéd bude v poriadku.

37:54
    Súboje v rohu klziska v švédskej obrannej tretine. Puk napokon vydolovali Švédi.

57:05
    Zakázané uvoľnenie na strane reprezentantov krajiny helvétskeho kríža.

56:46
    Karlsson zaviezol puk do útočného pásma.

36:02
    Na druhej strane pohrozili Švajčiari! Skóre sa však nemení.

35:44
    Landerskog získal puk pre Steena, ktorý pálil zápästím z medzikružia! Berra zasiahol tentoraz bezchybne.

54:39
    Martin Pluss mal obrovskú príležitosť na vyrovnanie! Jemne tečoval strieľanú prihrávku pred Lundqvista od svojho spoluhráča. Lundqvist si dal pozor.

53:42
    Landerskog v dobrej defenzívnej práci.

52:39
    Švajčiarov tento gól musí poriadne mrzieť. Berra niekoľko krát v tomto stretnutí zliklidoval omnoho ťažšie strely, než bola tá Karlssonova, ktorá Retovi Berrovi vypadla, čo mu bolo osudným.

52:39
    Švédsko dalo gól!
    Doteraz bezchybný Berra sa dopustil chyby, po ktorej sa Švédi ujímajú vedenia! Berrovi vypadol ľahký puk po Karlssonovej strele rovno pred Švéda menom DANIEL ALFREDSSON, ktorý do odkrytej brány z hranice bránkoviska nemal problém skórovať. Asistencie si pripísali Erik Karlsson a Patrik Berglund.