Boston – Montreal 1:4 (kon.) | Columbus – Washington 5:2 (kon.) | Toronto – Florida 6:3 (kon.)
Ottawa – Tampa Bay 5:3 (kon.) | Dallas – NJ Devils 2:3 (po pr.) | Colorado – Minnesota 5:4 (kon.)
Arizona – Buffalo 2:3 (kon.) | Calgary – San Jose 4:1 (kon.) | Anaheim – Philadelphia 5:3 (kon.)
LA Kings – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Calgary Flames
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
San Jose Sharks
cz Piatok 31.01.2014, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Češi na ledě
    Za Flames nastupuje útočník Jiří HUDLER a obránce Ladislav ŠMÍD.
    Dvacetiletý Tomáš HERTL ani dnes kvůli svému zranění do utkání nezasáhne, naopak, dvaatřicetiletý Martin HAVLÁT by dnes do utkání mohl zasáhnout.

Nejproduktivnějším hráčem Sharks Joe THORNTON, který nasbíral pětapadesát bodů za osm gólů a sedmačtyřicet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená desáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem San Jose je Joe PAVELSKI, který má na svém kontě třiapadesát bodů za osmadvacet gólů a pětadvacet asistencí, aktuálně mu patří třinácté místo v bodování NHL.

SAN JOSE SHARKS

________________________________________

Žralokům nevyšly poslední dva zápasy, které prohráli, navíc z nich nezískali ani bod a co je zarážející, nevstřelili ani gól! Po domácí porážce 0:1 s Los Angeles Kings přišla trochu překvapivá prohra na ledě posledního týmu Západní konference, Edmontonu, v poměru 0:3. V dnešním utkání na ledě dalšího kanadského klubu tak mají co napravovat!

Nejproduktivnějším hráčem Flames je Čech Jiří HUDLER, který nasbíral čtyřicet bodů za třináct gólů a sedmadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmačtyřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Calgary je Mark GIORDANO, který má na svém kontě také pětadvacet bodů za osm gólů a sedmnáct asistencí, aktuálně mu patří stočtyřiasedmdesáté místo v bodování NHL.

CALGARY FLAMES

Flames v podstatě kopírují minulou sezónu a ani letos se do play-off nedostají. Naposledy se do bojů o Stanley Cup probojovali v sezóně 2008/2009, od té doby končí vždy mimo nejlepší osmičku týmů Západní konference. Plameny bodově táhne Čech Jiří Hudler, který není nominován na nadcházející ZOH a pokud nebude vyměněn do jiného klubu, nečeká ho v této sezóně žádný hokejový vrchol.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Calgary Flames přivítá na svém ledě San Jose Sharks.

Calgary Flames: Rämö (Berra) – Brodie, Giordano, Russell, Butler, Šmíd, Wideman – Hudler, Backlund, Stempniak – Galiardi, Monahan, Colborne – Bouma, Stajan, Jones – Westgarth, Street, McGrattan

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Vlacis, Demers, Stuart, Braun, Boyle, Hannan – Pavelski, J. Thornton, Burns – Wingels, Marleau, Nieto – Kearns, Desjardins, Havlát – Hayes, Sheppard, Brown

Rozhodčí: Martell, St. Laurent – Gibbs, Sharrers.

00:01

00:13
    Stalock si připisuje první zákrok v utkání.

01:27
    Puk za brankou Sharks, Stalock rozehrává.

01:44
    Vhazování ve třetině San Jose, puk ale míří do středního pásma.

02:24
    Poprvé také zasahuje Rämö, který přerušuje hru, vhazování po jeho levici.

03:10
    Hudlerovo řada drží soupeře v jeho třetině.

03:19
    Martin Havlát zkouší zaútočit ve dvojici se Sheppardem, ale je z toho pouze ofsajd na útočné modré.

03:50
    Souboj o puk za brankou Flames.

04:07
    Flames získávají puk, zatím hodně vyrovnaný úvod zápasu.

05:00
    Wigles proniká po pravém křídle do třetiny Calgary, ale obrana ho nepouští do zakončení.

05:12
    Naopak, na druhé straně musí zasahovat Stalock proti střele Stempniaka z pravé strany.

05:48
    Nepříjemná střela Giordana z levé strany, od modré, Stalock chytá.

07:18
    Burns zkouší pozornost Rämö střelou z pravé strany, domácí gólman v pohodě vyráží.

07:50
    Hudlerovo řada opět drží soupeře před jeho brankou.

08:18
    Bouma svádí souboj o puk ve třetině Sharks, úspěšnější Stuart.

08:23
    První reklamní přestávka v utkání.

09:00
    Rämö skrývá puk před dotírajícím Desjardinsem a přerušuje hru.

09:41
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Backlund se po pravém křídle dostává do zakončení, jeho pokus ještě Stalock vyráží, ovšem ze "druhé vlny" se k dorážce dostává LEE STEMPNIAK, který již gólmana Sharks překonává a domácí vedou. Asistence: Mikael Backlund a Dennis Wideman.

10:08
    Druhá komerční přestávka v dnešním utkání.

10:53
    Joe Pavelski za držení dostává dvě minuty a Flames si zahrají přesilovou hru.

11:02
    Wideman nahazuje od modré na branku, nebezpečná situace, hosté to zvládli, ale Flames se drží v útočném pásmu.

11:28
    Calgary stále v přesilovkovém rozestavení.

11:48
    Až nyní Braun vyhazuje kotouč ze třetiny a unavená bránící čtveřice Sharks může prostřídat.

12:09
    Icing Calgary při vlastní přesilové hře, vhazování po pravici Rämö.

12:29
    Brodieho nahození od modré musí vyrážet Stalock do rohu.

12:53

13:28
    Brent Burns na druhé straně zkouší pozornost Rämö střelou z levé strany, gólman vyráží.

13:57
    Icing Calgary, vhazování po pravici Rämö.

14:35
    Flames kombinují ve vlastní třetině, Sharks se zatím do napadání příliš nehrnou.

14:55
    Další střela Brenta Burnse končí na výstroji Rämö.

15:27
    Střelu Monahana z mezikruží pokryl Stalock, zatím sledujeme hokej bez výraznějších šancí.

15:40
    Stalock má puk ve své moci, následuje komerční přestávka.

16:21
    Demerse nepustil ke střele dobře postavený Giordano.

17:42
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění, vhazování před Stalockem.

18:09
    Ofsajd Flames na útočné modré, hokej má zatím spíše průměrnou úroveň, hlavně v podání hostů se čeká mnohem lepší hra.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hraje se ve střední třetině.

19:07
    Rämö chytá puk po nepovedené bekhendové střela Hayese z levé strany.

19:30
    Hru provází časté přerušování, to její úrovni také neprospívá.

20:00

V první třetině jsme se dočkali pouze jednoho gólu, padl po akci domácí první řady, kdy střelu Backlunda dorazil za záda Stalocka pohotový a důrazný Stempniak. Hosté toho v této části příliš nepředvedli a zatím tak neprotrhli střeleckou smůlu, která trvá již více, než dva zápasy v řadě.

Martin HAVLÁT (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:56

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:03 hodin.

20:01

20:43
    Rämö zasahuje proti střele Marleaua z levé strany.

21:20
    Pavelskiho střelu zastavil dobře postavený Brodie.

22:15
    Sharks v úvodu druhé třetiny aktivnější, dočkáme se vyrovnávací branky?

22:56
    Icing Flames, hra se stěhuje před Rämö.

23:17
    Rämö zasahuje proti střele Pavelskiho a přerušuje hru, vhazuje se po jeho levici.

23:38
    Po střele Backlunda podcenil gólman Sharks odraz puku od zadního mantinelu, ten se odráží ne levou stranu, odkud pálí MARK GIORDANO a puk propadl, v brankovišti podivně se "motajícímu" Stalockovi, do branky. Asistence: Mikael Backlund a Jiří Hudler.

24:16
    Hodně nepříjemný vývoj zápasu, Sharks vstoupili aktivně do druhé třetiny a místo vyrovnávacího gólu inkasují na 0:2.

25:53
    Hosté kombinují v šesti ve třetině Flames.

25:59
    A nyní již rozhodčí přerušují hru, T.J. Brodie dostává dvouminutový trest za krošček a hosté si zahrají první přesilovou hru v utkání.

26:28
    Rämö chytá dělovku Boyla od modré, výborný zákrok, před ním opět nebezpečně "operoval" Thornton.

26:36
    Tentokrát je střela Boyla od modré zablokována.

26:56
    Hosté hrají zatím svou přesilovou hru velmi dobře.

27:08
    Až nyní Stempniak vyhazuje puk přes všechny čáry.

27:25
    Střela Irwina od modré zablokována, puk končí až ve třetině Sharks.

27:45
    Každopádně i tato přesilová hra demonstruje střeleckou marnost San Jose, které se v koncovce neskutečně trápí.

27:59

28:52
    Zablokovaná střela a puk směřuje do třetiny Sharks.

29:10
    Brodie pálí z pravé strany, ale netrefuje branku.

29:24
    Zakázané uvolnění Flames, vhazování po pravici Rämö.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, domácí vedou 2:0 a střelecká mizérie Sharks tak pokračuje.

30:40
    Střelu Galiardiho z levé strany vytěsnil Stalock do rohu.

30:51
    Ofsajd Sharks na útočné modré, komerční přestávka.

31:34
    Flames rozehrávají, Burns dobře napadá rozehrávku.

31:50
    Hosté nakonec získávají puk, Braun nahazuje do třetiny Flames.

32:08
    Na ledě Thorntonova řada, nebezpečí pro branku Flames.

32:32
    Parádní akce Sharks, dlouhý pas na Shepparda, ten přebírá na útočné modré a směřuje z levé strany před Rämö, kterého ale bekhendem nepřekonal, snad první gólová šance hostů.

33:24
    Hosté zahrozili, ale nyní se musí bránit, Flames v útočném pásmu.

33:48
    Havlát ve středním pásmu atakuje Monahana, který raději vrací do obrany.

33:52
    Komerční přestávka.

34:35
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá hostující Wingels za podražení, přesilová hra Calgary.

34:56
    Giordano nezachytil přihrávku na modré.

35:16
    Boumu "zboural" ve vlastní třetině Brad Stuart.

35:50
    Flames se nemohou dostat do útočného pásma, Sharks mají vysunutou obranu na svou modrou.

36:35

36:59
    Stempniak zaváží puk do útočného pásma, tam o něho bojuje Jiří Hudler u mantinelu.

37:26
    Nakonec úspěšnější hosté, kteří vyhazují puk ze třetiny.

37:40
    A po střele Irwina zasahuje Rämö, který přerušuje hru, komerční přestávka.

37:50
    Flames získávají puk po vhazování a směřují k brance Sharks.

38:13
    Souboj Galiardiho a Hayese zaváněl faulem útočníka Sharks, nepíská se.

38:40
    Opět nebezpečný Sheppard, který se "obtočil" kolem branky Rämö a pohotově zakončil, stejně pohotově však zasáhl i domácí gólman.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí drží dvoubrankové vedení.

39:22
    Vhazování ve třetině Sharks, domácí získávají puk.

39:43
    Ale hostům se daří dostat puk ze třetiny.

40:00

I po druhé třetině trvá neskutečná střelecká mizérie San Jose, které se neprosadilo v posledních dvou utkáních a ani po čtyřiceti minutách tohoto zápasu nedokázali překonat gólmana soupeře. Naopak, domácí se prosadili podruhé v zápase, když ve 24. minutě skóroval Giordano a Flames tak vedou po dvou třetinách 2:0.

Martin HAVLÁT (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:46

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:54 hodin.

40:01

40:36
    San Jose právě vstřelilo branku!
    První gól San Jose po více, než osmi odehraných třetinách, první gól Sharks v tomto utkání, první gól v NHL kariéře ERIAH HAYESE, který se prosadil střelou z pravé strany. Asistence: Patrick Marleau a Tommy Wingels.

42:45
    Stalock musí zasahovat proti střele Brodieho, tam ještě na brankovišti bojuje Hudler s o hlavu většími obránci Sharks.

43:14
    Vhazování po pravici Stalocka, hosté dostávají puk do středního pásma.

44:00
    Zakázané uvolnění Flames, hra se stěhuje před Rämö.

44:32
    Sheppard vyhazuje puk ze třetiny, hrát mohou domácí.

44:47
    Ofsajd Kearnse na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

45:10
    Stajan nedokázal přihrát z levé strany, dobrá práce bránícího Demerse.

45:21
    Na druhé straně musí zasahovat Rämö proti dotírajícímu Thorntonovi.

45:58
    Puk za brankou Sharks, ale domácí se nedostali ke střele.

46:20
    Braun nepřesně rozehrává, zakázané uvolnění.

46:45
    Russell v dobré pozici, pálí z levé strany, Stalock vyráží.

46:51
    Flames zůstávají v útočném pásmu, z pravé strany zkouší trefit odkrytou branku Backlund, fantastický Stalock se dokázal přemístit a v pádu chytit puk, další parádní zákrok gólmana Sharks.

46:51

47:27
    Flames kontrolují průběh zápasu, hosté se do nějakých útočných "hrátek" nepouští.

48:20
    Puk za brankou Sharks, oba týmy střídají.

48:45
    Rämö si pohlídal svou levou tyčku, kde se zkoušel prosadit Burns.

49:13
    Ofsajd Flames na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:00
    Posledních deset minut třetí třetiny, zatím velmi opatrné třetiny v níž dokázali hosté konečně protrhnout střeleckou smůlu, podaří se jim srovnat stav zápasu?

50:06

50:55
    Puk ve středním pásmu, na hokejkách domácích hráčů.

51:25
    Desjardins zaváží puk do útočného pásma.

51:39
    Jenže Flames se výborně brání a nepouští soupeře do zakončení.

53:00
    SEAN MONAHAN dává trefou ze vzduchu svůj patnáctý gól sezóny, třetí gól Flames v dnešním utkání, když dokázal bravurně umístit přihrávku Colborneho z pravého rohu. Asistence: Joe Colborne a Ladislav Šmíd.

54:10
    Komerční přestávka, Sharks jsou blízko další porážce.

55:07
    Demers prodlužuje puk do třetiny Flames, ale hrají domácí.

56:25
    Irwinova střela od modré zablokována.

56:42
    Thornton ztroskotal na bránícím Monahanovi.

57:54
    Marleau zkouší z levé strany překonat Rämö, marně, domácí gólman chytá.

58:11
    Hosté to zkouší bez brankáře.

58:14
    To San Jose nezvládlo! Stalock opustil branku a než stačil naskočit šestý hráč na led, dostal se puk ve středním pásmu k JIŘÍMU HUDLEROVI, který pohodlně zakončuje do prázdné branky a rozhoduje o vítězství svého mužstva. Asistence: Dennis Wideman.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny i tohoto zápasu.

59:15
    Poslední vteřiny chtějí domácí strávit v co možná největší vzdálenosti od vlastní branky.

59:37
    Ještě střela Colborneho z levé strany, vedle.

60:00

Je konec! Sharks nebodují ani ve třetím utkání v řadě, byť konečně protrhli střeleckou smůlu. Jeden gól na tři zápasy, to je však žalostně málo a San Jose bude muset na koncovce hodně zapracovat. Flames dnes předvedli koncentrovaný výkon, hlavně v defenzivě a nakonec i díky dvěma bodům Jiřího Hudlera si připisují cenné vítězství 4:1.

Dnešní utkání sledovalo 19 289 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:40:28)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 10. Stempniak (Backlund, Wideman), 24. Giordano (Backlund, Hudler), 53. Monahan (Colborne, Šmíd), 59. Hudler (Wideman) – 41. Hayes (Marleau, Wingels)

Rozhodca: Martell, St. Laurent – Gibbs, Sharrers

Diváci: 19 289