Boston – Montreal 1:4 (kon.) | Columbus – Washington 5:2 (kon.) | Toronto – Florida 6:3 (kon.)
Ottawa – Tampa Bay 5:3 (kon.) | Dallas – NJ Devils 2:3 (po pr.) | Colorado – Minnesota 5:4 (kon.)
Arizona – Buffalo 2:3 (kon.) | Calgary – San Jose 4:1 (kon.) | Anaheim – Philadelphia 5:3 (kon.)
LA Kings – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Colorado Avalanche
5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
Minnesota Wild
cz Piatok 31.01.2014, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

S konstatováním, že Colorado nakonec porazilo v zajímavém zápase Minnesotu se s Vámi loučí a příjemný vstup do posledního listopadového dne přeje Tomáš Lysý. (05:54:16)

Československá stopa v zápase:
    Jan Hejda (COL): 0+0, 2 střely, čas na ledě 27:04.

Diváci: 14697.

Dnes jsme viděli utkání tří odlišných třetin. Zatímci v první třetině byla hra vyrovnaná a oba týmy vstřelily po jedné brance, ve druhé třetině se dostalo Colorado do třígólového trháku. Ani to však nestačilo domácím ke klidu ve třetí třetině. Minnesota se sedm minut před koncem přiblížila na rozdíl jediného gólu a tlačila se za vyrovnáním. Více už ale hosté nestihli. Skóre ještě upravily dva rychlé góly, když se v osmapadesáté minutě nejprve prosadili domácí a hned po buly i hosté.

60:00

59:49
    Střela Sutera od modré byla zblokována, Varlamov nemusel zasahovat.

59:32
    Buly před Varlamovem vyhrává Colorado a osvobozuje se.

59:32
    Time out pro Minnesotu.

59:32
    Zakázané uvolnění Colorada, Landeskog branku přes celou šíři kluziště netrefil.

58:54
    Minnesota po hitu Granlunda na McGinna získává puk a Bäckström odjíždí na střídačku. Hosté v šesti.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.

57:46
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Jenže už je to znovu jen o jeden gól. Granlund, vyhrál buly, posunul puk Parisemu, který jej na levé straně znovu vrátil Granlundovi. Jeho střílenou přihrávku následně usměrnil za záda bezmocného Varlamova u jeho levé tyče si najíždějící JASON POMINVILLE. Čeká nás ještě dramatický závěr. Asistence: Mikael Granlund, Zach Parise.

57:35
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Po chybě Minnesoty ve středním pásmu se dostal k puku Benoít, prostrčil ho do úniku na NATHANA MACKINNONA, který se řítil sám na Bäckströma a svůj nájezd zakončuje po kličce do forhendu střelou nad lapačku finského gólmana. Asistence: Andre Benoít.

57:03
    Colorado okupuje prostor před Bäckströmem.

55:26
    Na druhé straně zahrozil zkušený Maxime Talbot. Situace by byla nebezpečná, ale naštěstí pro Bäckströma minul útočník Colorada klec.

54:45
    Nahození nebo spíše polostřela Sutera od modré neměla šanci na úspěch.

54:37
    Minnesota vyhrála buly před Varlamovem. Uvidíme, zda se jí podaří s nastalou situací nějak naložit.

54:37
    Komerční přestávka.

54:20
    Také Colorado zaútočilo, ale před brankou Bäckströma se ke střele nedostalo.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 4. O´Reilly (Duchene, McGinn), 22. Mitchell (Guenin, Duchene), 30. Stastny (Johnson, Landeskog), 36. Talbot (Mitchell, MacKinnon), 58. MacKinnon (Benoit) – 7. Parise (Heatley, Suter), 49. Parise (Pominville, Granlund), 53. Granlund (Parise, Ballard), 58. Pominville (Granlund, Parise)

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Johnson, Guenin, Benoít, Holden, Barrie – Landeskog, Stastny, Tanguay – O´Reilly, Duchene, McGinn – Talbot, Mitchell, MacKinnon – McLeod, Cliche, Bordeleau.
    Minnesota Wild: Kuemper (37. Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Ballard, Stoner – Parise, Coyle, Niederreiter – Heatley, Granlund, Pominville – Cooke, Brodziak, Fontaine – Rupp, Haula, Mitchell.

Rozhodca: 15 Jean Habert, 4 Wes McCauley – 78 Brian Mach, 65 Pierre Racicot

Diváci: 14697