Plzeň – Litvínov 4:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 1:4 (kon.)
Hradec Králové – Kladno 4:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Sparta Praha – K. Vary 5:0 (kon.)
HC Sparta Praha
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
HC Energie Karlovy Vary
cz Piatok 31.01.2014, 18:30 • Tipsport Aréna • Tipsport extraliga (ČR)

57:13
    Ještě jedna šance hostů na korekci výsledku. Dvě minuty za podražení pro Buchteleho.

55:34
    Exsparťan Hovorka inkasoval ve středním pásmu úder hokejkou a dlouho se nemohl sebrat z ledu. Nakonec jej spoluhráči odvádí, ale na pokračování v zápase to nevypadá...

54:38
    Petr Ton s v oslabení neprobil do úniku, pak ale ještě dojel v rohu puk, naservíroval jej Hlinkovi, ale jeho ránu z první z mezikruží Závorka i díky včasnému povyjetí chytá.

54:05
    Rána od modré čáry, a před Pöpperlem mohl dorážet Zaťovič, ale gólman Sparty kryje i podruhé!

53:14
    A po chvilce klidu si zahrají přesilovku i hosté, Forman dostává dvě minuty za faul loktem.

52:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    A využita je i klasická přesilovka 5 na 4. DOMINIK SIMON po přiťuknutí Lukáše Klimka z bezprostřední blízkosti našel místo u pravé tyče Závorkovy branky. Asistence: Lukáš Klimek a Adam Polášek.

51:36
    A první formace si věděla rady. Petr Ton podél brankoviště poslal přihrávku na JAROSLAVA HLINKU a ten uklidil puk do klece. Asistence: Petr Ton a Karel Pilař.

51:12
    Hosté sice ujeli v oslabení, ale chtěli puk dotlačit do branky i s gólmanem Sparty a za to inkasuje menší trest Drtina. Dvě minuty za napadení. Hraje se 5 na 3.

50:56
    Sparta v signalizovaném vyloučení sevřela soupeře v pásmu, ale ten se ubránil. Dvě minuty za sekání inkasuje Dávid Buc.

47:56
    Hosté teď dobře rozebrali kombinací obranu Sparty, zakončovat mohl z bezprotřední blízkosti Vlach, ale Pöpperle byl pozorný!

46:37
    Karlovy Vary si zahrají přesilovku, za brankou Varů fauloval Ivan Rachůnek. Dvě minuty za držení.

41:28
    Hosté propadli na modré čáře a nechali ujet kompletní druhý útok Sparty, puk putoval od Kumstáta přes Buchteleho na ose hřiště až k LUKÁŠI PECHOVI a ten nedal z první Závorkovi žádnou šanci. Asistence: Jan Buchtele a Petr Kumstát.

38:55
    Rozjetý Kumstát našel z pravého křídla před brankou Pecha, ten zkoušel vyzrát na gólmana kličkou do bekhendu, ale i tentorkát Závorka odolal!

38:01
    Rolinek se od mantinelu prosadil až na osu hřiště do zakončení, ale z jeho pozice mohl mířit jen mezi betony a Závorka byl na to připraven!

35:38
    Mezi kruhy jedovatě vypálil Zaťovič, Pöpperle ale i jeho pokus ramenem vytěsnil!

34:10
    Pöpperlemu vypadl puk z lapačky, závar na brankovišti ale dokázal i ve spolupráci se spoluhráči vyřešit! Ke gólu ale měli tentokrát hosté hodně blízko...

33:40
    Dvě minuty za vyhození kotouče dostává Petr Ton.

33:35
    Zaťovič se probíjel do šance mezi kruhy, ale přihrávku letící vzduchem netrefil dobře!

30:32
    A Vary budou hrát přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává obránce Kubát.

27:35
    Rolinek dostal výbornou přhrávku napříč pásmem do jízdy, ale Závorka se stihl skvěle přesunout a jeho zakončení z první vyrazit betonem!

25:50
    Závorka neudržel střelu od modré čáry, puk mu vypadl a dorážet mohl Ton, jenže puk pod tlakem netrefil dobře!

23:49
    Koblasa se dostal na brankovišti do zakončení, ale bekhendem vypálil jen hodně nedůrazně a Pöpperle si prostor u tyčky pohlídal!

21:38
    Za sekání vyloučen Drtina.

16:30
    Varští vytvořili tlak na domácí branku a vynutili si faul. Menší trest za nedovolené bránění dostává Miroslav Forman.

12:43
    Pěkná akce třetí sparťanské formace. Simon našel z rohu na kruzích najetého beka JAKUBA KREJČÍKA a ten švihem poslal puk přesně k pravé tyči branky hostů. Asistence: Dominik Simon.

08:45
    Simon sám před zcela odkrytou brankou netrefil!

08:10
    Sparťané ostřelují Závorku ze všech pozic, neuvěřitelný tlak, ale hosté se zatím drží.

07:17
    Na druhé straně Šmach dostává dvě minuty z podražení a Sparta má další přesilovou hru.

06:55
    Zaťovič po dalším zaváhání domácí obrany málem doklepával puk do branky, ale nepřesně.

04:36
    Domácí jdou do vedení, mezi kruhy se dostal k odraženému puku dostal TOMÁŠ RACHŮNEK a přesnou střelou nedal Závorkovi šanci. Bez asistence.

04:15
    A je tu další přesilovka domácích. Za brankou Varů se podražení dopustil Tomeček.

03:00
    Sparťané málem inkasovali v oslabení, přes Kubáta se do šance probíjel Zucker, ale pod tlakem nestihl zakončit.

01:42
    Dvě minuty za sekání dostává hostující Marek Hovorka.

00:10
    A hned po deseti vteřinách hry Sparta v šanci, u levé tyčky mohl doklepávat puk do odkryté klece Ton, ale dostal příliš prudkou přihrávku!

Robin Mana

Góly a asistencie: 5. T. Rachůnek, 13. Krejčík (Simon), 42. Pech (Buchtele, Kumstát), 52. Hlinka (Ton, Pilař), 53. Simon (Klimek, Polášek)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Krejčík, Pilař (A), Švrček, Polášek, Kubát, Philipp, Sičák – T. Rachůnek, Hlinka (A), Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rolinek (C), Simon, Klimek – I. Rachůnek, Přibyl, Forman. Trenér: Josef Jandač.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) – Bičánek (A), Šmach, Drtina, Kubka, Gulaši (A), Dresler, Schusser – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Micka, Vlach, Hovorka – Koblasa, Vachovec, Zucker – Buc, Hruška, Tomeček. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodca: Šindler, Šír – Barvíř, Blümel

Diváci: 13 038