Chabarovsk – Nižnekamsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Vladivostok – Ufa 3:2 (kon.) | Novokuzneck – Čeljabinsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | S.Moskva – Petrohrad 1:5 (kon.) | Dinamo Minsk – A. Mytišči 1:7 (kon.)
Doneck – Čerepovec 2:3 (kon.) | Záhreb – Jaroslavľ 1:0 (kon.)
po s.n. (0:2)
Metallurg Novokuzneck
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 25.01.2014, 11:00 • Dvorec sporta kuzneckich metallurgov, Novokuzneck • KHL

Videli sme vyrovnaný zápas, ktorý dnes predviedli tieto kluby a po víťazstve Čeľjabinsku si pripisuje Traktor 2 body do tabuľky a Novokuzneck si pripisuje jeden bod.

Dovidenia aj pri ďaľších prenosoch KHL.
    Želám príjemný zvyšok soboty! (13:30:16)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Traktor Čeljabinsk.

Jevgenij Kuznecov rozhodol blafákom na forhendovú stranu víťazstvo svojho tímu!

Kosurov nepremenil – 0:1.

Za domácich kapitán Kosurov.

Kontiola najprv naznačil streľbu a potom blafákom na forhend premieňa! 0:1.

Za Čeľjabinsk Kontiola.

Valiusky takisto neúspešný pri blafáku na forhend – 0:0.

Na nájazd ide Semjon Valiusky.

Glinkin nedal! – 0:0 Ložkin vypichol puk.

Samostatné nájazdy bude chytať Nikita Ložkin.

Ešte prebiehajú menšie úpravy brány.

Samostatné nájazdy začínajú.

Samostatné nájazdy bude zahajovať Traktor Čeľjabinsk a Anton Glinkin!

V predĺžení sme videli len jednu veľkú šancu, ktorú mal Kuznecov, ale nepodarilo sa mu ju premeniť. O makú chvíľu budeme svedkami samostatných nájazdov!

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:52
    V závere predĺženia už len domáci kontrolovali puk vo vlastnom pásme.

64:12
    Tuukka Mantyla mal takisto dobrú šancu na pravej strane, ale nepodarilo sa mu usmerniť puk na bránu.

63:14
    Kuznecov si vytvoril dobrý priestor, keď sa prekľučkoval cez dvoch hráčov na stredovej osi v medzikruží, no napokon zakončoval bekhendom len po ľade, Sorokin bol v rozkľaku a puk zachytil!

62:43
    Novokuzneck s prehľadom rozvíja novú útočnú akciu, ktorá skončila zakončením Garejeva z pravej strany vo výstroji Garnetta.

61:53
    Kurits McLean vyskúšal pozornosť gólmana Garnetta z hranice ľavého kruhu, ale Garnett bol pri zásahu úspešnejší.

61:28
    Lapenkov hľadal z pravej strany pred bránou McLeana, ktorému sa snažil puk poslať no nepresne.

60:55
    Z pravej strany strieľal Jan Bulis, ale puk bol zblokovaný hráčom Čeľjabinsku.

60:22
    Na úvod predĺženia sa zmocnili puku hostia, ktorí smerovali do útočného pásma a bojujú o puk.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli vyrovnanie z hokejky Zavarukina v 47. minúte. O malú chvíľu začne 5-minútové predĺženiepo štyroch hráčoch na oboch stranách.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    V závere tretiny sme svedkami postavenia mimo hry pri prieniku hosťujúcich hráčov.

59:02
    Popov hľadal pred bránou svojich spoluhráčov no pri finálnom poslaní puku boli na ľade úspešnejší domáci hráči.

57:48
    Chistov sa snažil nahodiť puk pred svätyňu gólmana Sorokina, no trafil len defenzívnych hráčov Novkuznecka.

56:53
    Ansel Galimov získal puk v útočnom pásme po chybnej rozohrávke hostí a vypálil na bránu. Jeho projektil bol nakoniec na zadnom mantineli.

56:09
    Oba tímy sú už pri rozohrávke opatrnejšie než v prvých dvoch častiah hry a vidíme len menšie pokusy o prieniky.

55:03
    Od modrej čiary strieľal Anton Kapotov, ale len do lapačky Garnetta. Vzápätí už sú hostia v plnom počte a vhadzuje sa pred gólmanom Čeľjabinsku.

54:23
    Hostia opäť vyhadzujä puk cez celé klzisko.

53:53
    Zatiaľ sme v presilovej hre domáceho celku nevideli väčšiu príležitosť, keďže sa hostia bránia.

53:11
    Za držanie si na 2 minúty odchádza sadnúť Andrej Popov pri faule na Kamalova.

52:27
    Vadim Mitriakov naskočil na ľadovú plochu presne pri vyhodení puku svojho tímu a mohol sa dostať aj do samostatného úniku no obrancovia Čeľjabinsku sa dokázali rýchlo vrátiť.

51:47
    Kontiola si vymenil puk s Popovovom, ktorému sa podarilo zakončiť no strela nebola veľmi dôrazná. Následe sú už domáci piati na ľade.

50:50
    Petri Kontiola sa zbavil protihráča v medzikruží a pokračoval viac ku ľavej strane, odkiaľ sa rozhodil vypáliť na bránu. Sorokin puk zachytil pod svoju moc a prikryl.

50:44
    Kosticyn ma možnosť na pravej strane, ale projektil zo svojej hokejky umiestnil mimo brány.

50:12
    V početnej výhode si zahrajú hostia. Za hákovanie si odchádza na 2 minúty sadnúť Vadim Mitriakov.

48:39
    Vadim Mitriakov si vytvoril pozíciu na pravej strane, ale puk tvrdou strelou usmernil len na sklenenú časť mantinelu.

47:35
    Na opak zase hráči Novokuznecku mali sériu obrovských príležitostí z hokejok Kanarskeho a potom aj Musa a Skladničenka – väčšinou z tesnej blízkosti, no ani jednému z menovaných hráčov sa nepodarilo Garnetta prekonať!

46:39
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Pri mantineli na ľavej strane získal puk Chistov, ktorý nahadzoval na bránu, kde našiel Valejeva, ktorý sa síce snažil dorážať, no len do korčule protihráča, od ktorej putoval puk ku ALEXEJOVI ZAVARUKINOVI, ktorý strelou do odkrytej brány vyrovnáva stav!
    Asistencie: Stanislav Chistov a Igor Valejev.

45:44
    Arťom Borodkin sa krásne uvoľnil pred bránou a dostal prihrávku spoza brány od svojho spoluhráča. Následne pálil z prvej, ale Sorokin sa dokázal bleskurýchle presunúť!

44:34
    Denis Kurepanov získal puk po dobrom forčekingu v útočnom pásme, ale pri pripravovaní si ho na streľbu sa mu skĺzol z čepele a odrazil sa nakoniec do rohu klziska.

44:02
    Možnosť mal pred bránou osamotený Lapenkov, ktorý dostal prihrávku z hranice pravého kruhu, ale pred Garnettom z tesnej blízkosti neuspel.

43:26
    Hráši Čeľjabinsku nahadzovali puk do útočnej tretiny, ale nedokončili svoju možnosť útoku do konca, keď im nahodený puk uchmatili hostia.

41:40
    Garejev sa snažil prihrať z pravej strany cez dvoch hráčov na Jemelina, no táto prihrávka mu nevyšla a puku sa zmocnili hostia, ktorí rozvíjajú útočnú kombináciu.

40:18
    V úvode tretiny sa nič zaujímavé neudialo a hra pokračuje teraz v strednom pásme.

40:01

V druhej tretine mali navrch domáci hráči, ktorým sa podarilo otočiť vývin stretnutia v ich prospech a pridali do siete 2 góly! O prvý sa sa postaral v 21. minúte Valiusky a skóre navýšil Curtis McLean pukom v sieti v priebehu 35. minúty. Hostia v tejto časti hry mierne "zaspali", čo sa im aj vyplatilo.

Podarí sa ešte v tretej tretine Čeľjabinsku vyrovnať a zdramatizovať duel alebo si Novokuzneck udrží tento stav, prípadne ešte navýši?

Tretia tretina začne približne o 12:41.

40:00

39:43
    Pavel Kanarsky si vytvoril možnosť v útočnom pásme, keď prekorčuľoval okolo brány a spred nej usmernil puk na Glatta, ktorému sa však podarilo správne zasiahnuť.

38:51
    Alexej Zavarukin vystrelil v rýchlosti z medzikružia na betóny Sorokina, ktoré puk vyrazili pred neho, ale pri dorážke Zavarukin už neuspel.

38:32
    Sergej Jemelin sa hrnul sám na bránu, ale v medzikruží bol odstavený protihráčom. Tento zákrok však rozhodca nepovažoval za nedovolený, i keď z hľadiska fanúšikov to bolo iné.

37:49
    Jan Buliš mal možnosť na pravom krídle, no strelu poslal len do tela protihráčov, ktorí ju tým pádom zblokovali.

36:52
    Hra po vedúcom góle domácich prebieha väčšinou v strednom pásme, ale príležitosť si teraz vytvoril Sergej Jemelin pred bránou, ale strelou z tohto priestoru neuspel proti Garnettovi.

35:16
    Kuznecov si vytvoril príležitosť na pravej strany, keď strieľal, ale Sorokin bol postavený na správnom mieste.

34:35
    Metallurg Novokuzneck dal gól!

Tlak domácich nakoniec priniesol skvelý záver, keď bol zakončený gólom. Lapenkov našiel krásnou prihrávkou od modrej čiary do prázdneho medzikruiža KURTISA McLEANA, ktorý umiestnil puk spred jedného protihráča nad lapačku brankára Garnetta!
    Asistenciu si pripísal Jevgenij Lapenkov.

33:36
    Hráči Čeľjabinsku mierne potrápili svojho súpera prihrávkami v útočnom pásme, no bez žiadneho náznaku streľby.

33:06
    Možnosť streľby si vytvoril pri ľavom kruhu Jan Buliš, keď poslal puk švihom na bránu, no Sorokin bol pri zákroku úspešný a zachytil puk do svojej lapačky.

32:09
    Hostia v plnom počte.

31:35
    Traktoru Čeľjabinsk sa nedarí momentálne na dlhší čas usadiť sa v pásme. Príčinou toho budú asi zlé prihrávky cez stredné pásmo.

30:45
    Úvodné sekundy presilovej hry patrili len dvom vyhodeniam puku na strane hostí, ale Novokuzneck sa už usadil v pásme.

30:04
    Pri samostatnom prieniku Valjuskeho, ktorý sa uvoľnil kľučkou na stred a došlo k faulu. Na 2 minúty si odchádza sadnúť Jevegenij Katičev za podrazenie.

29:46
    Petri Kontiola nabral rýchlosť na pravej strane a vystrelil aj z hranice pravého kruhu, ale Sorokin mal svoju výstroj na správnom mieste a puk zachytil.

29:38
    Pavel Kanarsky bol tvrdo odstavený od puku v útočnom pásme pri súboji okolo mantinelu.

29:09
    Denis Kurepanov tvrdo vypálil z pozície pravého krídla, keď si pripravil puk na pravom kruhu, ale Garnett zasiahol svojimi betónmi a vyrazil puk do rohu klziska.

28:30
    Nikita Kamalov vypálil od modrej čiary, no nepodarilo sa mu puk dopraviť až ku bránu, keďže ho zrazili hosťujúci obrancovia.

27:33
    Jevgenij Lapenkov len nahadzoval z otočky od modrej čiary puk na bránu, ktorý ešte pred odrazu od mantinela zblokovala defenzíva hostí.

26:23
    Musin hľadal prihrávkou do medzikružia Skladničenka, ktorý však spracoval puk svojou korčuľou, od ktorej sa mu puk odrazil mimo dosahu hokejky.

25:14
    Chistov získal puk na modrej čiare v útočnom pásme po chybnej rozohrávke domáceho celku a poslal ho na druhú stranu Kuzencovovoi, ktorý napriahol no vzápätí vracal spomenutému Chistovovi, ktorý mal pred sebou už len ležiaceho Sorokina no napriek tomu poslal puk len mimo brány!

24:45
    Jan Buliš posielal krížnu prihrávku pred bránu z ľavej strany, kde hľadal s vojich spoluhráčov, no napokon tam ani jeden z nich nestál a puk skončil len v rohu klziska.

24:06
    Hráči Novokuznecku momenátlne vyvíjajú menší tlak na svojich protihráčov, no tí sa následne oslobodili spod tlaku a presunuli puk do stredného pásma.

23:06
    Vjačelsav Osnovin mal možnosť na streľbu od modrej čiary, no puk mu vypichli obranným zákrokom hokejkou domác hráči.

20:36

A gól je napokon uznaný! SEMJON VALIUSKY strieľal z medzikružia a puk sa záhadne ocitol pod betónmi brankára Garnetta, no nachvíľu sa objavil za bránkovou čiarou, čo dokázala aj kamera!

20:20
    Hráči Novokuznecku zasunuli puk do brány, no situácia sa momentálne rieši, či to bolo predvedené dovoleným spôsobom!

20:08
    Na úvod druhej tretiny vyhrali vhadzovanie hostia, ktorí si však mierne nerozumeli v útočnej kombinácii, ale už sú usadení v pásme.

20:01

V prvej tretine sme videli na začiatku rýchly gól hostí, o ktorý sa postaral skvelý fínsky hráč Petri Kontiola, ktorý preukazuje aj na MS svoje kvality. Tentokrát však poslal svoj tím do vedenia v 2. minúte.

Druhá tretina začína približne o 11:49.

20:00

19:53
    Kokujov bojoval v zvávere o puk s Kanarskym, ale nedokázal si už vytvoriť príležitosť na streľbu.

19:28
    Jevgenij Kuznecov vystrelil z hranice pravého kruhu, no len do chráničov svojich protihráčov.

18:49
    Osnovin sa pri presúvaní cez modrú čiaru dopustil postavenia mimo hry.

18:07
    Možnosť sa v medzikruží naskytla Antonovi Glinkinovi, no Sorokin puk zachytil svojím telom a pre istotu aj prikryl puk pred dobiedzajúcimi hosťujúcimi hráčmi.

16:49
    Petri Kontiola vypálil z ľavej strany po krížnej prihrávke z druhej strany, ale Sorokin sa dokázal rýchlo presunúť a vyrazil puk svojou vyrážačkou. Následne sú už domáci v plnom počte.

16:14
    Semjon Valujsky prenikol po pravom krídle a dostal sa aj k zakončeniu z hranice pravého kruhu, no Garnett puk zachytil svojou výstrojou a prikryl lapačkou.

15:43
    Novokuzneck sa na začiatok presilovej hry svojho súpera oslobodzuje vyhodením puku, no hostia sú už momentálne v pásme.

15:20
    Iľja Sorokin inkasuje 2 minúty pri vyhodení puku za mantinel.

15:04
    Ansel Galimov stratil pri svojich kľučkách v ľavom kruhu a puk a následne sa ho zmocnili hráči Traktora Čeľjabinsk.

14:23
    Vjačelsav Osnovin sa krásne uvoľnil po prihrávke od Maxim Kondrateva a pokračoval v samostatnom prieniku na bránu, no puk mu pri zakončení vypichol bekčekujúci obranca Novokuznecku!

14:02

13:06
    Vadim Mitriakov po vhadzovaní v útočnom pásme vyskúšla pozornosť gólmana Garnetta, ktorý bol v strehu a nepustil z svoj chrbát puk.

12:18
    Na ľade ostal po zásahu lakťom ležať Jevgenij Katičev, ktorý sa však po pár sekundách pozbieral a so zlým výrazom tváre odišiel na striedačku.

12:02
    Domáci tím bude mať možnosť početnej prevahy. Na 2 minúty si za krosček odchádza sadnúť Jan Buliš.

11:26
    Ansel Gamilov sa dostal z pravej strany ku zakončeniu, ale Michael Garnett puk vyrazil svojou dobre umiestnenou vyrážačkou.

10:03
    Hra prebieha väčšinu času v strednom pásme, keďže oba tímy stroskotávajú na finálnej prihrávke, no momentálne sú v útočnom pásme hostia, ale následne boli odstavení od puku.

06:06
    Mark Skutar vypálil od modrej čiary, no puk skončil po jeho umiestnení len na zadnom mantineli.

05:50
    Príležitosť pre Novokuzneck! Po pravom krídle korčuľoval Nikolaj Skladničenko, ktorý vyslal strelu švihom. Puk bol vyrazený betónom Garnetta a ocitol sa na hokejke Sergeja Jemelina, no tento útočník nezasunul puk do poloodkrytej brány!

05:25
    Andrej Popov mal takisto možnosť, keď sa z pravej strany uvoľnil kľučkou na stredovú os, odkiaľ vystrelil, no Sorokin bol pri zákroku úspešnejší.

05:07
    Konstantin Kimontov si vytvoril pozíciu v medzikruží odkiaľ poslal prudkú strelu, ale Iľja Sorokin zasiahol svojou lapačkou.

04:49
    Novokuzneckí hráči bojovali o puk v útočnom pásme, no napokon sa im nepodarilo získať puk a do útoku mohol ísť Čeľjabinsk.

04:02
    Hostia sa zatiaľ bez problémov bránia nepúšťajú domácich k zakončeniu z blízkosti brány. Tentokrát to vyskúšal od modrej čiary Tuukka Mantyla, ale Garnett puk zachytil svojou výstrojou a jeho tím je už v plnom počte.

03:08
    Mark Skutar mal príležitosť na modrej čiare, keď si vytvoril pozíciu a vystrelil na Michaela Garnetta, no ten svojím zákrokom lapačkou strelu zneškodnil.

02:49
    Na úvod presilovej hry sa hostia oslobodili po prehratom vhadzovaní na strane Mettalurgu.

02:21
    Za hákovanie si odchádza na 2 minúty sadnúť Michail Mokin a početnú výhpodu má domáci celok.

01:54
    Anton Glinkin vykorčuľoval spoza brány a snažil sa o prekvapenie domíceho gólmana, ale ten bol v strehu a neinkasoval pri zakončení po ľade.

01:07

Hostia otvárajú rýchlym gólom skóre! PETRI KONTIOLA korčuľoval po ľavej strane a najprv naznačoval prihrávku na druhú stranu no z blízkosti brankára Sorokina umiestnil puk do pravého horného rohu strelou švihom!
    Asistenciu si pripísal Semjon Kokujov.

00:06
    Úvodné buly vyhrali hráči Čeľjabinsku a snažia sa okamžite založiť rýchly útok.

00:01

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Ložkin) – Mantyla, Skutar, Kuklev, Kamalov, Aksionenko, R. Giroux, Kanarsky, Kapotov – McLean, Valujsky, Lapenkov, Garejev, Jemelin, Kosurov, Veličkin, Mitrakov, Kurepanov, Galimov, Skladničenko, Musin

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Riabykin, Bondarev, Vasilčenko, Kondratev, Katičev, Borodkin, White, Klimontov – Chistov, Buliš, Kuznecov, Kontiola, Kokujov, Kosticyn, Popov, Glinkin, Mokin, Zavarukin, Valejev

Rozhodca: Sergej Beljajev, Vladimir Nalivajko – Ivan Nazarov, Konstantin Čubykin.

Vítam všetkých priaznivcov ľadového hokeja a zvlášť Kontinentálnej hokejovej ligy! Druhá najvyššia hokejová súťaž na svete pokračuje 110. Kolom, v ktorom na seba narazia aj kluby z Východnej konferencie, a to Mettalurg Novokuzneck, ktorý bude na svojom ľade hostiť Traktor Čeľjabinsk. Volám sa Lukáš R. Ovšonka a ja Vás budem pravidelnými príspevkami informovať o dianí tohto duelu.

Mettalurg Novokuzneck už toho asi veľa v tejto sezóne nedosiahne, keďže sa nachádza poslednej 14. pozícii so ziskom 40 bodov a slabým skóre 94:153. Novokuzneck v posledných piatich zápasoch až štyrikrát prehral (z toho 2 prehry v riadnom hracom čase a po jednej v samostatných nájazdoch a predĺžení). Najproduktívnejším hráčom Mettalurgu je Jevgenij Lapenkov s 20 bodmi na konte za 8 gólov a 12 asistencií.

Traktor Čeľjabinsk bojuje ešte stále o miestenku do play-off, keďže sa nachádza so 64 bodmi a skóre 107:129 na poslednom ôsmom postupovom mieste. Za Traktorom je len o jeden bod vzad Avangard Omsk, ktorý odohrá najbližší zápas 26.1. na domácom ľade proti Barysu Astana. Čeľjabinsk podobne ako Novokuzneck nepreukázal dobrú formu, keď v posledných piatich súbojoch prehral 4 razy (1-krát po predĺžení) a len jeden krát sa radoval z víťazstva. Lídrom produktivity hostí je dobre známy fínsky útočník Petri Kontiola, ktorý nazbieral v doterajšej sezóne 32 bodov za 10 gólov a 20 asistencií.

V tejto sezóne to bude druhé stretnutie. Prvé sa odohralo 18.9.2013 v Čeľjabinsku a Traktor hladko zvíťazil nad Novokuzneckom výsledkom 5:1.

Ako sa bude tento zápas postupne vyvíjať a kto bude víťazom, budete môcť vedieť prostredníctvom nášho prenosu, ktorý začína o 11:00 SEČ.
    Pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 21. Valiusky (Lapenkov), 35. McLean (Lapenkov) – 2. Kontiola (Kokujov), 47. Zavarukin (Chistov, Valejev), rozh. náj. Kuznecov