Chabarovsk – Nižnekamsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Vladivostok – Ufa 3:2 (kon.) | Novokuzneck – Čeljabinsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | S.Moskva – Petrohrad 1:5 (kon.) | Dinamo Minsk – A. Mytišči 1:7 (kon.)
Doneck – Čerepovec 2:3 (kon.) | Záhreb – Jaroslavľ 1:0 (kon.)
po s.n. (0:2)
Metallurg Novokuzneck
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 25.01.2014, 11:00 • Dvorec sporta kuzneckich metallurgov, Novokuzneck • KHL

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Traktor Čeljabinsk.

Jevgenij Kuznecov rozhodol blafákom na forhendovú stranu víťazstvo svojho tímu!

Kontiola najprv naznačil streľbu a potom blafákom na forhend premieňa! 0:1.

Samostatné nájazdy bude zahajovať Traktor Čeľjabinsk a Anton Glinkin!

63:14
    Kuznecov si vytvoril dobrý priestor, keď sa prekľučkoval cez dvoch hráčov na stredovej osi v medzikruží, no napokon zakončoval bekhendom len po ľade, Sorokin bol v rozkľaku a puk zachytil!

53:11
    Za držanie si na 2 minúty odchádza sadnúť Andrej Popov pri faule na Kamalova.

50:12
    V početnej výhode si zahrajú hostia. Za hákovanie si odchádza na 2 minúty sadnúť Vadim Mitriakov.

47:35
    Na opak zase hráči Novokuznecku mali sériu obrovských príležitostí z hokejok Kanarskeho a potom aj Musa a Skladničenka – väčšinou z tesnej blízkosti, no ani jednému z menovaných hráčov sa nepodarilo Garnetta prekonať!

46:39
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Pri mantineli na ľavej strane získal puk Chistov, ktorý nahadzoval na bránu, kde našiel Valejeva, ktorý sa síce snažil dorážať, no len do korčule protihráča, od ktorej putoval puk ku ALEXEJOVI ZAVARUKINOVI, ktorý strelou do odkrytej brány vyrovnáva stav!
    Asistencie: Stanislav Chistov a Igor Valejev.

45:44
    Arťom Borodkin sa krásne uvoľnil pred bránou a dostal prihrávku spoza brány od svojho spoluhráča. Následne pálil z prvej, ale Sorokin sa dokázal bleskurýchle presunúť!

34:35
    Metallurg Novokuzneck dal gól!

Tlak domácich nakoniec priniesol skvelý záver, keď bol zakončený gólom. Lapenkov našiel krásnou prihrávkou od modrej čiary do prázdneho medzikruiža KURTISA McLEANA, ktorý umiestnil puk spred jedného protihráča nad lapačku brankára Garnetta!
    Asistenciu si pripísal Jevgenij Lapenkov.

30:04
    Pri samostatnom prieniku Valjuskeho, ktorý sa uvoľnil kľučkou na stred a došlo k faulu. Na 2 minúty si odchádza sadnúť Jevegenij Katičev za podrazenie.

25:14
    Chistov získal puk na modrej čiare v útočnom pásme po chybnej rozohrávke domáceho celku a poslal ho na druhú stranu Kuzencovovoi, ktorý napriahol no vzápätí vracal spomenutému Chistovovi, ktorý mal pred sebou už len ležiaceho Sorokina no napriek tomu poslal puk len mimo brány!

20:36

A gól je napokon uznaný! SEMJON VALIUSKY strieľal z medzikružia a puk sa záhadne ocitol pod betónmi brankára Garnetta, no nachvíľu sa objavil za bránkovou čiarou, čo dokázala aj kamera!

20:20
    Hráči Novokuznecku zasunuli puk do brány, no situácia sa momentálne rieši, či to bolo predvedené dovoleným spôsobom!

15:20
    Iľja Sorokin inkasuje 2 minúty pri vyhodení puku za mantinel.

14:23
    Vjačelsav Osnovin sa krásne uvoľnil po prihrávke od Maxim Kondrateva a pokračoval v samostatnom prieniku na bránu, no puk mu pri zakončení vypichol bekčekujúci obranca Novokuznecku!

12:02
    Domáci tím bude mať možnosť početnej prevahy. Na 2 minúty si za krosček odchádza sadnúť Jan Buliš.

05:50
    Príležitosť pre Novokuzneck! Po pravom krídle korčuľoval Nikolaj Skladničenko, ktorý vyslal strelu švihom. Puk bol vyrazený betónom Garnetta a ocitol sa na hokejke Sergeja Jemelina, no tento útočník nezasunul puk do poloodkrytej brány!

02:21
    Za hákovanie si odchádza na 2 minúty sadnúť Michail Mokin a početnú výhpodu má domáci celok.

01:07

Hostia otvárajú rýchlym gólom skóre! PETRI KONTIOLA korčuľoval po ľavej strane a najprv naznačoval prihrávku na druhú stranu no z blízkosti brankára Sorokina umiestnil puk do pravého horného rohu strelou švihom!
    Asistenciu si pripísal Semjon Kokujov.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 21. Valiusky (Lapenkov), 35. McLean (Lapenkov) – 2. Kontiola (Kokujov), 47. Zavarukin (Chistov, Valejev), rozh. náj. Kuznecov

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Ložkin) – Mantyla, Skutar, Kuklev, Kamalov, Aksionenko, R. Giroux, Kanarsky, Kapotov – McLean, Valujsky, Lapenkov, Garejev, Jemelin, Kosurov, Veličkin, Mitrakov, Kurepanov, Galimov, Skladničenko, Musin
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Riabykin, Bondarev, Vasilčenko, Kondratev, Katičev, Borodkin, White, Klimontov – Chistov, Buliš, Kuznecov, Kontiola, Kokujov, Kosticyn, Popov, Glinkin, Mokin, Zavarukin, Valejev

Rozhodca: Sergej Beljajev, Vladimir Nalivajko – Ivan Nazarov, Konstantin Čubykin