Omsk – S.Moskva 4:1 (kon.) | Barys – Záhreb 1:3 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Doneck 3:1 (kon.)
Jekaterinburg – Dinamo Minsk 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 5:3 (kon.) | Nižnekamsk – Metallurg Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
3:5 (1:0, 1:2, 1:2)
Metallurg Magnitogorsk
Štvrtok 16.01.2014, 16:00KHL

Metallurg Magnitogorsk bol favoritom dnešného zápasu a svoju rolu taktiež aj potvrdil. Domáci Neftechimik aj napriek tomu dokázal hrať s gigantom vyrovnanú partiu a dobrá hokej. Padlo aj veľké množstvo gólov, čo sa samozrejme muselo páčiť aj nestrannému divákovi. My vám ďakujeme za priazeň a dúfame, že sa vidíme pri ostatných prenosoch na našej stránke čo najskôr. Pekný štvrtkový večer. (18:09:52)

60:00

59:45
    Domáca aktivita je veľká. NA vstreleniu ďalšieho gólu to asi stačiť nebude.

58:45
    Situácia sa zopakuje opäť.

57:23
    Zakázane uvoľnenie zo strany Magnitogorsku. Vhadzuje sa pred Košečkinom.

56:12
    Domáci "naftári" skúšajú šťastie v útočnej tretine. Zatiaľ bez striel.

55:01
    Skúsení matadori z Magnitogorsku však nechcú pripustiť žiaden zvrat v stretnutí. Cítiť z ich hry, že si chcú z toho zápasu odniesť plný bodový zisk.

54:23
    Neftechimiku dodal vstrelený gól aké-také sebavedomie a hráči sa budú snažiť o malý zázrak.

53:12
    Nižnekamsk dal gól!
    S gólmi sa nám teraz roztrhlo vrece! Hostia znižujú a rozdiel dvoch gólovou aj trocha šťastným gólom. Puk sa pohyboval bránkovým územím a prvý hráč ktorý sa k nemu dostal bol Dan SEXTON! Asistencie: Pavel Kulikov, Berezin

51:15
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Akcia českého KOVÁŘA napokon skončila za Daltonovým chrbtom. Po zhliadnutí videa bolo jasné, že puk sa zviezol spolu s Daltonom až za čiaru. Bez asistencie.

50:52
    Po výbornej individuálnej akcii Grigorenka sa dostal k puku TERESCHENKO ktorý tvrdou strelou prekonal Daltona. Asistencia: Grigorenko

49:32
    Domáci v plnom počte.

49:01
    Zaripovova strela skončila len na Daltonovej lapačke!

48:56
    Hráči hostí nasťahovaní pred Daltonom!

47:32
    Vylúčenie na domácej strane. Yakimov – 2 minúty za podrazenie.

45:36
    Jeden z hráčov domáceho celku sa ocitol v postavení mimo hry.

45:02
    Zakázaného uvoľnenia sa dopustili hráči Metallurgu.

44:52
    Domáci vo veľkej snahe o vyrovnanie. Avšak obrana hostí prispieva ku skvelému výkonu svojho tímu!

42:41
    Metallurg v obrovskej šanci! Zasahuje však skvelý Dalton!

42:23
    Prvá zákrok má za sebou už aj Matt Dalton. Metlyukovu strelu od modrej vyráža pravým betónom. Hostia v útoku.

41:12
    Obrana hostí sa oslobodzuje aspoň jednoduchým vyhodením.

41:02
    Neftechimik v útočnej snahe avšak bez gólového efektu.

40:01

V druhej tretine sme videli ako hostia otočili zápas a vedú už 2:3! Vyzerá to ešte na zaujímavý zápas. Ostaňte s nami!

40:00

39:25
    Metallurg už dohrá túto tretinu s kľudom. Nikam sa neponáhľajú keď vedú, to je zrejmé.

38:01
    Striedanie brankárov v domácom mužstve. Do brány sa postaví skúsený Dalton.

37:56
    Metallurg postupne preberá opraty zápasu do svojich rúk. Postupné útoky sa stupňujú a domáca obrana sa musí mať na pozore.

36:16
    Na vyrovnávajúci gól domácich bleskurýchlo odpovedajú hostia z Magnitogorsku. Do vedenia posiela svoj tím kapitán SERGEI MOZYAKIN! Asistencie: Zaripov, Kovář

34:26
    Nižnekamsk dal gól v presilovej hre!
    Mamashevovo nahodenie od modrej skončilo až pri Yakimomovi, ktorý presne vedel kam má puk poslať! YAKIMOV si položil brankára na ľad a poslal puk do odkrytej brány. Asistencie: Trunyov, Mamashev

33:25
    Domáci nasťahovaní v útočnom pásme.

32:58
    Tentokrát si pôjde na trestnú lavicu sadnúť jeden z hráčov Magnitogorsku. Bude to Tim Brent za sekanie, 2 minúty.

32:28

31:25
    Puk skončil na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

30:59
    Netechimik zatiaľ zvláda toto oslabenie a pár krát už aj vyhodil puk.

30:28
    Vylúčenie na strane Nižnekamsku. Kulikov si ide sadnúť na 2 minúty za hákovanie.

28:37
    Hostia už s piatimi hráčmi.

28:20
    Domácim sa zatiaľ vôbec nedarí využiť svoju presilovú hru a iba krúžia v útočnom pásme.

27:40
    Hosťom sa nedarilo vyhodiť puk z pásma až do tejto chvíle, kedy si môžu na chvíľu oddýchnuť.

26:53
    O dorážku sa snažil Jakimov, ale Košečkin si poradil.

26:37
    Máme tu prvé vylúčenie v druhej tretine. Vladimir Malinovskij vylúčený na dve minúty za podrazenie.

25:20
    Košečkin si poradil so strelou z priestoru pravého kruhu, ktorej autorom bol Chochrjakov.

23:51
    Neuveriteľné, hostia v priebehu jednej minúty otáčajú skóre zápasu vo svoj prospech. RINAT IBRAGIMOV tvrdu strelou od modrej prekonáva Sudnicina, ktorý druhýkrát v krátkom čase inkasoval. Asistencie: Jaroslav Chabarov a Jan Kovář.

23:00
    Zlá rozohrávka Sudnicina, k puku sa dostal Oskar Osala, ktorý poslal puk pred bránku FRANCISOVI PAREMU a ten si so svojou šancou poradil. Asistencia: Oskar Osala.

22:10
    Zdunov pri puku sa snažil vytvoriť sľubnú akciu, no nenašiel Polyganova, ktorý si nakorčuľoval pred bránku.

21:00
    Domáci hráči sa dostali do pásma hostí, ale po chíľke prišli o puk.

20:01
    Úvodné buly pre hráčov Metallurgu.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu, v ktorej boli prekvapivo aktívnejší domáci a zásluhou išli v presilovej hre po presnej strele Trunyova do vedenia 1:0.

19:43
    Pred bránkou sa dostal k dorážke Sexton, ale výborný zákrok Koshechkina.

19:15
    Zdalo sa mi, že Zdunov bol podrazený, ale rozhodca nevylučuje.

18:58
    Kameněv bojoval o puk v útočnom pásme, ale domáca obrana si sním poradila.

18:10
    Další výborný zákrok Sudnicina, tentoraz to skúšal Timkin.

17:15
    Teraz vystrelil Kazionov, domáci brankár chytá.

16:22
    Hostia sa pomaly dostávajú do tempa a držia puk na svojich hokejkách.

15:32
    Kovář vyhral buly a jeho tým môže ísť do útoku.

14:54
    Strela Antipina bola zblokovaná.

14:30
    Teraz domáci kombinujú v útočnom pásme, zatiaľ vystrelili dvakrát na hosťujúcu bránku, aj to dvakrát mimo.

13:50
    Netík mohol ísť do dobrej šance, ale bohužiaľ bol hosťujúci obranca rýchlejší a o puk ho obral.

13:15
    Hosťom sa zatiaľ vôbec nedarí rozohrávka.

12:30
    Ihneď po vhadzovaní si hostia zle prihrali a je z toho zakázané uvoľnenie a teda vhadzovanie pri Koshechkinovi.

11:15
    Rybin výborne vystrelil, Koshechkin jeho tvrdú strelu kryje.

10:15
    Domácim sa vôbec nedarí prechod do útoku.

09:36
    Veľké šance hostí! Domáci brankár Sudnicin mal teraz veľké šťastie!

08:00
    Hostia v plnom počte.

07:45
    Domáci stále hrajú presilovú hru.

06:37

MAXIM Trunyov si nakorčuľoval pred bránku Koshechkina a trochu so šťastím ho prestrelil. Asistencie: Taratukhin a Mamashev.

06:00
    Jaroslav Chabarovo dostáva 2 + 2 minúty za vysokú hokejku.

05:51

05:35
    Kulikov si nadišiel pred bránku a trafil len betón Koshechkina.

04:52
    Trunyov vystrelil na Koshechkina no ten bol pozorný a puk schoval v lapačke.

04:20
    Domáci kombinujú v útočnom pásme hostí.

03:51
    Prvé vylúčenie dnešného zápasu Kovář si odsedí dve minúty za podrazenie.

03:26
    Koukal dostal puk do útočnej tretiny, tam však nič vymyslieť nedokázal.

02:20
    Vystrelil aj Khokhryakov ale brankára hostí neprekonáva.

01:20
    Zatiaľ sa oba celky pomaly rozohrávajú.

00:50
    Zaripov strieľal z veľkého uhla ale Sudnicina nezaskočil.

00:15
    Uvodné buly vyhrali hostia.

00:01

Halou znie ruská hymna.

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (Dalton) – Belyakov, Shulakov, Kosmachev, Romanov, Mamashev, Berezin, Yarullin, Belyakov – Kulikov, Y. Alshevsky, S. Alshevsky – Taratukhin, Trunyov, Belousov – Polygalov, Khokhryakov, Tolpeko – Koukal, Milovzorov, Netík

Metallurg Magnitogorsk: Koshechkin(Pechurski ) – Antipin, Biryukov , Metlyuk, Tereshchenko, Malenkich, Ibragimov, Chabarov – Mozyakin (C), Kovář, Zaripov – Pare, Timkin, Kazionov – Brent, Platonov, Potehin – Kamenev , Osala, Malinovsky– Grigorenko

Rozhodca: Zacharov, Komarov – Majtak, Pronšich.

Česi a Slováci v zápase:

V drese Novgorodu:
    Petr Koukal (Ú) – 14 bodov (5 +9), 36 zápasov
    Tomáš Netík (Ú) – 0 bodov (0 +0), 8 zápasov

V drese Magnitogorsku:
    Jan Kovář (Ú) – 57 bodov (18 +39), 44 zápasov

Si vedie v tabuľke Východnej konferencie veľmi dobre, pretože sa nachádza na špici tabuľky, konkrétne na treťom mieste, ale s rovnakým počtom bodov ako druhá Astana a na prvý Kazaň strácajú len jeden bod. Zo 44 zápasov sa im podarilo 28 zápasov, z toho 4 v predĺžení vyhrať a 16, z toho 8 v predĺžení prehrať. Strelili celkom 138 gólov a 96 inkasovali. Ich celková bilancia je 88 bodov. V posledných piatich zápasoch sa Magnitogorsku v štyroch zápasoch podarilo naplno bodovať, ale túto víťaznú šnúru im ukončilo minulé kolo a konkrétne hokejisti Ufy. Z tohto zápasu si hráči Magnitogorsku odviezli aspoň bod.
    Posledné štyri stretnutia Magnitogorsku:
    14. 01. 2014 – Magnitogorsk – Ufa 3:4 po s.n.

HC Torpedo Nižnij Novgorod
    Domácim sa pomaly, ale iste postup do play-off vzďaľuje. Aktuálne je nájdeme na dvanástej pozícii Východnej konferencie s celkovou bilanciou 47 bodov. Zo 44 odohraných zápasov celkom vyhrali len 16 zápasov, z toho 4 v predĺžení a 28 prehrali, z toho 3 v predĺžení. Podarilo sa im streliť 99 gólov a 115 inkasovať. Posledných päť zápasov Novgorod odohral na svojom ľade, kde sa zrovna nepýši najlepšiou bilanciou.
    Posledné štyri stretnutia Novgorodu:
    14. 01. 2014 – Novgorod – Čeľabinsk 3:1
    09. 01. 2014 – Novgorod – Lev Praha 1:4
    07. 01. 2014 – Novgorod – Slovan 4:3 po predĺ.
    05. 01. 2014 – Novgorod– Riga 1:2 po predĺ.
    Najproduktívnejší hráči Novgorodu:
    Jegor Milovzorov (Ú) – 31 bodov (16 +15), 37 záp.
    Petr Koukal (Ú) – 14 bodov (5 +9), 36 zápasov.
    Bogdan Jakimov (Ú) –11 bodov (6 +5), 32 záp.

Vzájomné zápasy
    V jedinom tohtoročnom vzájomnom zápase, ktoré sa odohralo 29. 9. 2013, vyhrali hokejisti Magnitogorsku na svojom ľade 4:3 v riadnom hracom čase.

Športu zdar a hokeju zvlášť. Pekné štvrtkové popoludnie želám u sledovanie ďalšieho kola KHL, v ktorom dôjde k súboju ruských celkov HC Torpedo Nižnij Novgorod a Metallurg Magnitogorsk . Favoritom sú hosťujúci hokejisti, ktorí sú na tam s postavením v tabuľke o dosť lepšie. Stretnutie začína o 16:00 nášho času.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Ján Sárközi

Matej Bako

Góly a asistencie: 7. Trunyov (Taratukhin, Mamashev), 35. Yakimov (Trunyov, Mamashev), 54. Sexton (Berezin, Kulikov) – 23. Pare (Osala), 24. Ibragimov (Chabarov, Kovař), 37. Mozyakin (Zaripov, Kovář), 51. Tereshchenko (Grigorenko), 52. Kovář

Rozhodca: Zacharov, Komarov – Majtak, Pronšich