Washington – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – NY Islanders 2:4 (kon.) | Toronto – NJ Devils 3:2 (1:0 po s.n.)
Chicago – Edmonton 5:3 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:1 (kon.) | Nashville – Minnesota 0:4 (kon.)
Anaheim – Detroit 1:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
Toronto Maple Leafs
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
New Jersey Devils
cz Pondelok 13.01.2014, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

To je ode mne všechno. Přeji příjemný zbytek noci a úspěšné vykročení do nového týdne. (04:11:52)

Dnešní utkání sledovalo 19 175 diváků.

Toronto potvrdilo své nájezdové umění, vítězí v nich poosmé v sezóně a upravuje si bilanci v této disciplíně na 8-4. Naopak New Jersey ani posedmé nedokázalo zvítězit.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs. Jediným střelcem se stal JAMES VAN RIEMSDYK.

Boucher svůj úkol nezvládl a Toronto vítězí!

Boucher musí dát.

Vůbec ale netrefil branku.

Bozak může rozhodnout.

Clowe šel do blafáku do forhendu, brankář zakročil špičkou betonu.

Lupul lehce naznačil a pak trefil tyč!

Jágr tak dlouho míchal pukem, až mu ho Bernier vypíchl.

A van Riemsdyk se trefuje! Přehodil si puk na bekhend a střílí přesně.

64:58
    Ještě jedna nebezpečná střela Devils, Bernier musí skákat pro vyražený puk, ale dostává situaci pod kontrolu a uvidíme nájezdy.

64:16
    Toronto se nechce nechat zahanbit, ale přečíslení 3 na 2 také nezakončuje přesně!

64:00
    Vzápětí Jágr přihrává do kruhu zcela volnému Zubrusovi, který z voleje také minul!

63:56
    Jágr střelou z první netrefuje!

63:20
    van Riemsdyk sice vybojoval puk v útočném pásmu, ale vzápětí se domácí sami vyhodili ven.

62:18
    Bozak po Kesselově akci nezamířil přesně.

61:48
    Další akce Jágra. Projel do pásma, nechal do tandemu Gelinasovi, který trefil Berniera do hrudi.

61:20
    McClement v situaci 2 na 2 trefil hokejku beka před sebou.

61:04
    Fayne nechal padajícího hráče před sebou poodjet, poté ale minul branku.

60:35
    Jágr se krásně uvolnil, ale jeho bekhend si cestu mezi betony neproklestil.

60:27
    Toronto začíná zakázaným uvolněním.

60:01

Bilance v prodloužení: NJD 6-3, TOR 2-1.

Střely na branku ve 3. třetině:
    TOR 6 – NJD 7.

Třetí třetina byla dost opatrná, bylo znát, že nikdo nechce udělat chybu. Vyloženou gólovou šanci jsme tak neviděli. Nejblíže ke gólu měl asi Clarkson po svém průniku. Jdeme do prodloužení.

60:00

59:40
    Trvalý tlak Devils v poslední minutě gól nepřináší.

59:02
    Greene si udělal kolečko útočnou třetinou, přihrával před branku, kde ale nikoho nenašel.

58:43
    Židlický vyhazoval nazdařbůh puk, který nedošel na zakázané uvolnění, zastavil se pod Bernierovou vyrážečkou a ten chvíli nevěděl, co se děje. Vhazování před brankou Toronta.

57:20
    Zajac statečně padl nohama do Fransonovy dělovky.

56:52
    Gionta zblízka nezvedl puk dostatečně vysoko.

56:17
    Židlický opět tvrdě pálil, tentokrát vedle.

56:06

55:49
    Židlický trefil první hůl před sebou, od ní se puk odrazil do ochranné sítě.

55:31
    A tentokrát ofsajd.

55:17
    Další osvobození se. Devils to nyní moc nejde.

54:54
    Toronto vyhazuje.

54:32
    Hosté nyní nezvládli přechod modré čáry.

54:19
    Gelinas střílel z pravého kruhu, spoluhráči se snažili dorážet a Bernier měl hodně práce dostat puk pod lapačku.

54:06
    Devils dostávají šanci rozhodnout zápas. Lupul ve snaze zabránit protiútoku podrazil Cartera.

54:00
    Lupul střílel z mezikruží.

53:29
    Jágr typicky bojoval v rohu, udržel puk, ale spoluhráči z jeho práce nic nevytěžili.

52:34
    Fayne přidal další razítko na mantinelu za domácí brankou.

52:13
    Volčenkov poté pálil vedle.

52:10
    Boucher v další individuální akci, tentokrát skončil v rohu.

51:31
    Boucher se zmocnil puku na obranné modré, situaci 1 na 1 řešil střelou přes beka, se kterou si Bernier poradil.

50:29
    Hosté se po delší době osvobozují z obranného pásma, kde ale dovolili Torontu pouze pobyt u mantinelu.

49:28
    Další akci domácích zastavil jejich ofsajd.

48:22
    Ihned po buly pálil tvrdě Kessel.

48:18
    Kadriho střelu Schneider v klidu lapil, co však nebylo v klidu, bylo natlačení beka útočníkem domácích na brankáře Devils.

48:00
    Jágr kouzlil v útočném pásmu, nic z toho ale nebylo.

47:22
    Rychlá akce 2 na 2 ale nic nepřinesla.

47:15
    Ryder hledal před brankou najíždějící spoluhráče, jeho přihrávka byla zastavena obráncem a domácí jdou rychle na druhou stranu.

46:43
    Ryder dostal puk do tandemu a z levého křídla pálil po ledě. Rozklek Berniera přerušil hru. Poté si šli ještě obránci Maple Leafs s Ryderem něco vyříkat do rohu.

45:58
    Phaneuf nahodil od mantinelu na branku, Schneider raději nechal kotouč v rukavici.

45:17
    Obdobná situace na druhé straně.

45:03
    Hostující gólman opět schoval puk před dotírajícími útočníky. Střílel van Riemsdyk.

44:01
    Clarkson předvedl skvělou individuální akci, lehce přešel přes beka, ale další kličkou si už na Schneidera nepřišel. Spoluhráči zkoušeli dorážet, ale brankář Devils udržel puk před čárou.

43:04
    Bernier musel opět zasahovat proti střele z pravého křídla mířící mezi jeho betony, beci poté odpálili puk přes všechny čáry.

42:46
    Greene od modré, střela skončila v ochranné síti nad brankou.

42:04
    Jágr hledal křížem Zajace, jeho ránu brankář vyrazil.

41:32
    Oba týmy zatím dobře brání a nedovolují soupeři usadit se v útoku.

40:42
    Židlického mohutný nápřah pouze zaduněl o zadní mantinel.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:57 hod.

Střely na branku ve 2. třetině:
    TOR 10 – NJD 14.

Druhá třetina byla přesným opakem té první. Hrál se svižný a na pohled pěkný hokej plný šancí. Ze zvýšené aktivity vyplynulo i více vyloučení, v přesilovkách tak padly 2 branky ze 3 v této třetině. Nejprve ji využili hosté Henriquem, vzápětí domácí van Riemsdykem. Velmi rychle ale bylo opět vyrovnáno premiérovou trefou Clowea v této sezóně. Poté jsme viděli další šance, Devils dvakrát trefili tyč, Maple Leafs dokonce dostali puk do branky, ale gól nemohl být uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Do kabin se tak jde za nerozhodného stavu.

40:00

39:58
    Už se zdálo, že se třetina v klidu dohraje, ale beci Toronta nedokázali vyhodit puk ze třetiny. Následovala rychlá přihrávka mezi kruhy na Cartera, jehož střela těsně minula.

39:42
    Carter měl na levé straně hodně prostoru, našlápl, mezeru mezi betony Berniera však nenašel.

39:20
    Jágrova řada bojuje v útočném pásmu, ale nic si nevytvořila.

38:32
    Jágr velmi dobře pracoval v útočném pásmu a rozdával puky, jeho práci ale Zubrus nezúročil.

38:18
    Bitvu o puk v rohu pásma Devils vyhráli obránci hostů, ale další krok se jim už nepovedl. Další zakázané uvolnění.

37:44
    Devils pod tlakem vyhazují přes všechny čáry.

37:16
    Hosté v plném počtu napadají rozehrávku domácích.

36:55
    Tato přesilovka se Torontu nedaří.

36:07
    Gionta ujel v oslabení, ale vracející se bek ho zvládl zakřižovat a holí zblokovat jeho střelu.

35:23
    van Riemsdyk hned pálil z pravého křídla.

35:16
    Už to začíná být příliš jednotvárné. Další vysoká hůl na straně hostů, tentokrát Salvadora.

34:40
    Devils ale pokračují v tlaku i po přesilovce, tentokrát střílel Carter.

34:20
    Fayne také puk do branky nedostal.

33:53
    Druhá polovina přesilovky se hostům vůbec nepovedla a Toronto je v plném počtu.

32:56
    Ryder netrefil branku.

32:16
    Kulomet Devils od modré obsluhují Greene s Gelinasem, ale zatím recept na brankáře nenašli.

32:01
    Úspěšný přesilovkový střelec Clowe chtěl reparát, Bernier byl jiného názoru.

31:53
    Velmi dlouhou výhodu nyní měli Devils, ale nevyužili ji a Kadri již odpočívá za nedovolené bránění.

31:14
    Sislo také orazítkoval tyč za Bernierem!

30:21
    Vzápětí se o totéž pokusil Gionta.

30:16
    Greene v oslabení vyzkoušel pozornost Berniera.

30:04
    Bozak se radoval z gólu, ale hlavní rozhodčí razantě rozpažil, protože van Riemsdyk příliš vehementně obtěžoval Schneidera v brankovišti.

29:34
    Franson od modré, Schneider chytá.

28:56
    Třetí hráč Devils v řadě vyloučen za vysokou hůl. Tentokrát Adam Henrique.

28:11
    Fayne gólmana Toronta také nepřekonal.

27:50
    Steve Bernier zkoušel bekhendem vyzrát na svého jmenovce v brance domácích, ale marně.

26:57
    Jágr z velkého úhlu trefuje tyč!

26:23
    Devils právě vstřelili branku!
    Velmi rychlé vyrovnání! Marek Židlický vyslal skvělým dlouhým pasem do úniku najíždějícího útočníka a RYANE CLOWE svůj nájezd proměnil bezchybnou bekhendovou kličkou! Jeho první gól v sezóně. Asistence: Marek Židlický, Eric Gelinas.

25:56
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A tuto přesilovku již domácí využívají! Fransonovu ránu vyrazil Schneider pouze před sebe, číhající JAMES VAN RIEMSDYK si puk potáhl do strany a neomylně zavěsil! 2:1 pro Toronto. Asistence: Cody Franson, Phil Kessel.

25:43
    Boucher se provinil stejným přestupkem, jako před ním Jágr a Toronto má v krátkém sledu další přesilovku.

25:23
    Kadri z mezikruží překonal Schneidera, ale puk poskakující do branky holí a pak i rukou vytáhnul pryč Greene!

25:02
    Velmi dobrá přesilovka, které chyběl gól. Nyní se Devils osvobozují.

24:19
    Phaneuf od modré, ale někdo z hráčů před brankovištěm střelu nasměroval těsně mimo.

23:21
    Vzápětí Kessel také neuspěl.

23:15
    Ihned po buly byl Bozak v dobré šanci, Schneider mu skórovat nedovolil.

23:08
    Jágr v souboji o puk nechtěně trefil Gardinera holí do očního plexištítu a oslabuje svůj tým.

22:27
    Sislo golfem tvrdě pálil a Bernier se pro jistotu podíval za sebe.

22:09
    Kadri zkusil zápěstím vrátit Torontu vedení, ale neuspěl.

21:39
    Dlouho trvalo Devils, než se dokázali usadit v pásmu, ale pak rozjeli kombinaci, na jejímž konci stála střela ADAMA HENRIQUEHO z pravého kruhu. Je vyrovnáno, 1:1. Asistence: Ryane Clowe, Andy Greene.

20:43
    Kuljomin nestíhal Jágra, přidržel ho za rameno a nyní může držet tak maximálně svoji hůl na trestné lavici. Další šance pro hosty.

20:01

Hráči se vracejí z kabin, druhá třetina za chvíli začne.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:00 hod.

Střely na branku v 1. třetině:
    TOR 9 – NJD 13.

Viděli jsme nepříliš záživnou první třetinu. Oba týmy hrály velmi opatrně a snažily se hlavně neudělat chybu. Přesto jsme viděli jeden gól, který přišel z první větší šance zápasu. Po závaru před brankou se prosadil Bozak a poslal Toronto do vedení. Devils vzápětí nevyužili přesilovku a tak budou mít ve druhé třetině co dohánět. Zároveň to snad bude znamenat i oživení hry.

20:00

19:41
    Phaneuf na druhé straně připomněl Schneiderovi, že třetina ještě neskončila.

18:55
    Již po přesilovce, ale v pokračujícím tlaku hostů si připsal další neúspěšný pokus Clowe.

18:29
    Gelinas od modré pálil velmi tvrdě, ale nepřesně.

18:02
    Clowe zápěstím také neskóroval.

17:48
    Jágr neprošel přes modrou a další akce hostů začíná za jejich brankou.

17:34
    Maple Leafs vyhazují.

16:52
    Greene na modré napřáhnul, Bernier drží.

16:38
    Clarkson podrazil Zajace a dává Devils možnost vyrovnat.

16:01
    A Toronto je při chuti, Phaneuf pálil od modré.

15:53
    Kessel si vyjel mezi kruhy a vystřelil, Schneider vyrazil puk ke své pravé tyči, kde stál van Riemsdyk a snažil se dorážet, puk se však odrazil před brankoviště, kam dojížděl TYLER BOZAK a trefil poloodkrytou klec. Asistence: Phil Kessel, Tim Gleason.

15:16
    Devils teď měli štěstí, že jim nebylo odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě. Před střídačkou jich bylo asi pět, když tam přijel puk.

14:36
    Ashton v situaci 2 na 2 nic nevymýšlel a poslal puk na branku. Schneider ho lapačkou připlácl na vyrážečce a bude se tak vhazovat před ním. Ashton šel ještě dorážet, což se obráncům nelíbilo a vznikla menší strkanice za brankou.

13:58
    Toronto kombinuje ve vlastním pásmu a moc neví, co hrát.

12:57
    Clarkson si najel do pásma a vyslal táhlou střelu.

12:35
    Greene vyhodil puk mimo kluziště z vlastní třetiny, měl ale štěstí, že to šlo o tvrzené sklo.

12:03
    Raymond tečoval nahození od modré hodně mimo branku.

11:57
    Schneider před dojíždějícími útočníky radši přikryl puk, který před sebe vyrazil po střele Fransona.

11:27
    Gelinas také Berniera nepřekonal.

10:39
    Kessel projel třetinou a zblízka vytáhl bekhendovou střelu.

10:00
    Přesně v půlce třetiny se vhazovalo ve středovém kruhu. Ovšem nikoliv kvůli gólu.

09:07
    Fayne střílel hned po buly, Bernier byl připraven.

08:43
    Židlický tvrdě pálil, Bernier vyrazil do rohu.

08:00
    Velmi neurovnaná pasáž. Hráči si nedokážou přihrát 3x za sebou a ani nahazování na zadní mantinel jim nejde.

06:02
    Boucher se přidal do klubu střelců, kteří zatím nenašli správný směr.

05:15
    Greene si sjel do kruhu k odraženému puku a napálil ho na branku, kterou však také netrefil.

04:18
    Jágr v akci, ale minul branku.

03:32
    van Riemsdyk poprvé vyzkoušel Schneidera a hned z toho byla zajímavá příležitost. Hledištěm to poprvé zašumělo.

03:15
    Vzápětí ho napodobil Ryder.

03:07
    Konečně jsme se dočkali první akce v útočné třetině a měli ji na svědomí hosté. Zakončil ji Salvador střelou od mantinelu.

02:00
    Dosud se ani jednomu z týmů nepodařilo se na chvilku usadit v útočném pásmu.

01:00
    První minuta proběhla velmi opatrně.

00:01
    Devils v bílém, Maple Leafs v tmavě modrém.

00:01

V Air Canada Centre se vše chystá na úvodní buly zápasu.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Gleason, Franson, Gardiner, Rielly – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Lupul, Kadri, Raymond – Clarkson, McClement, Kuljomin – Orr, Ashton, D'Amigo.

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Fayne, Greene, Volčenkov, Salvador, Židlický, Gelinas – Jágr, Zajac, Zubrus – Ryder, Henrique, Clowe – Bernier, Gionta, Carter – Sislo, Loktionov, Boucher.

Rozhodčí: Hebert, Kowal – Driscoll, Barton.

Absence

Oběma týmům bude, krom některých hráčů širšího kádru, chybět po dvou útočnících základní sestavy. U Toronta jde o Dave Bollanda a Trevora Smitha, New Jersey chybí již zmiňovaný Patrik Eliáš a s ním Damien Brunner.

V dresu Toronta žádný Čech ani Slovák nehraje. Naopak za New Jersey by mohli nastoupit hned tři čeští hráči, avšak Patrik Eliáš je zraněný a dnes ho určitě na ledě neuvidíme.

Jaromír Jágr 46 z., 36 b. (13+23), +13, 22 TM
    Patrik Eliáš 33 z., 25 b. (7+18), +0, 6 TM
    Marek Židlický 45 z., 24 b. (8+16), +4, 12 TM

Vzájemné zápasy

V této sezóně se Maple Leafs s Devils potkají v základní části celkem 3x. Dnes je to druhé střetnutí. I to první se odehrálo v Torontu, v listopadu, a hrálo se maximální možnou dobu. Vítězný nájezd proměnil James van Riemsdyk.

9. 11. 2013 Toronto – New Jersey 2:1sn

Domácí z hlavního města Ontaria se po dvou zápasech na hřištích soupeřů představí svým fanouškům, kterým ale v poslední době mnoho radosti nedělají. Sice vyhráli Novoroční ostře sledovaný zápas Winter Classic nad Detroitem, ale poté prohráli 4x v řadě, přičemž dvakrát dostali pěkně nakopáno. Toronto po výborném začátku sezóny nemilosrdně padá tabulkou a již se dostalo mimo pozice pro play off. Ještě zdaleka není nic ztraceno, ztráta je jednobodová, ale chtějí li Maple Leafs zůstat v kontaktu, musí hodně rychle najít recept na krizi. Ofenzivu táhnou hvězdy první lajny, Phil Kessel a James van Riemsdyk, kteří sbírají body pravidelně. Ovšem v obranné hře týmu to dost skřípe, obdržených branek je více, než je zdrávo, i přes celkem solidní úspěšnost zásahů obou brankářů. To značí jediné – soupeři Toronta si obvykle s chutí zastřílí, což je špatně.

Aktuální bilance Maple Leafs činí 46 odehraných zápasů, ve kterých 21x zvítězili, 20x prohráli a 5x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 47 bodů při skóre 125:141, což stačí na 11. místo v tabulce Východní konference.

Posledních 5 zápasů
    Washington – Toronto 3:2
    Carolina – Toronto 6:1
    Toronto – NY Islanders 3:5
    Toronto – NY Rangers 1:7
    Detroit – Toronto 2:3sn

Hosté z Newarku dnes zahajují pětizápasový trip. Mají za sebou 3 domácí zápasy, ve kterých získali 5 bodů a přiblížili se tak postupové osmičce. Naposledy dokázali porazit Floridu gólem sekundu před koncem prodloužení. Zlepšenou formu posledních dní budou určitě chtít prodat i v Torontu, na půdě svého přímého souseda v tabulce Východní konference. Nebudou ale příliš čerství, protože s Floridou hráli včera a měli tak minimum času na přesun a regeneraci. Ofenzívu týmu táhnou čeští veteráni Jaromír Jágr a Patrik Eliáš, kterým zezadu zdatně sekunduje Marek Židlický. Ale ofenzíva není hlavní zbraní Devils, naopak. Pokud neubrání zápas na maximálně 2 inkasovaných gólech, v podstatě nejsou schopní vyhrát. V brance tuto sezónu není jasná jednička, nestárnoucí Martin Brodeur si s Coreym Schneiderem dělí zápasovou porci téměř napůl.

Aktuální bilance Devils činí 46 odehraných zápasů, ve kterých 19x zvítězili, 18x prohráli a 9x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 47 bodů při skóre 106:114, což New Jersey řadí na 10. místo Východní konference.

New Jersey – Florida 2:1p
    New Jersey – Dallas 1:0
    New Jersey – Philadelphia 2:3p
    Buffalo – New Jersey 2:1
    New Jersey – Chicago 3:5

Vítáme všechny fanoušky NHL, kteří si noc na pondělí zpestří sledováním duelu z Východní konference Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils, ve kterém se střetnou dva týmy z bodově našlapané hranice play off. Utkání začne pár minut po 1 hodině noční a provede vás jím Libor Štěpán.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Libor Štěpán

Góly a asistencie: 16. Bozak (Kessel, Gleason), 26. van Riemsdyk (Franson, Kessel), rozh. náj. van Riemsdyk – 22. Henrique (Clowe, Greene), 27. Clowe (Židlický, Gelinas)

Rozhodca: Hebert, Kowal – Driscoll, Barton

Diváci: 19 175