Ottawa – Washington 3:1 (kon.) | Chicago – LA Kings 1:0 (kon.) | Nashville – Detroit 6:4 (kon.)
Vancouver – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | NJ Devils – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Florida Panthers
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
New York Rangers
cz Utorok 31.12.2013, 23:10 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Češi na ledě
    Za Floridu hraje v této sezóně jediný Čech, útočník Tomáš FLEISCHMANN.
    Za Rangers v této sezóně nehraje žádný Čech.

Nejproduktivnějším hráčem Rangers je Mats ZUCCARELLO

který nasbíral osmadvacet bodů za devět gólů a devatenáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená šestašedesáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Rangers je Brad RICHARDS

který má na svém kontě sedmadvacet bodů za devět gólů a osmnáct asistencí, aktuálně mu patří čtyřiasedmdesáté místo v bodování NHL.

NEW YORK RANGERS

________________________________________

Rangers v posledních čtyřech utkání třikrát vyhráli, prohráli pouze ve Washingtonu těsně 2:3 a v pořadí Metropolitní divize si tak polepšili na čtvrté místo, když "přeskočili" svého rivala z New Jersey. Oba týmy mají po čtyřiceti zápasech čtyřicet bodů, ale po vítězství Philadelphie v nočním utkání ve Vancouveru se oběma postupová osmička vzdaluje. Nyní ztrácí desátí Rangers na osmou Philadelphii dva body, ovšak Flyers mají o zápas méně. Zatím devátá Ottawa má sice o bod více, než NYR, ovšem o dva odehrané zápasy navíc.

Nejproduktivnějším hráčem Panthers je Tomáš FLEISCHMANN

který nasbíral dvacet bodů za pět gólů a patnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená stotřiapadesáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Floridy je Brian CAMPBELL

který má na svém kontě devatenáct bodů za pět gólů a čtrnáct asistencí, aktuálně mu patří stojedenasedmdesáté místo v bodování NHL.

FLORIDA PANTHERS

Panteři po vítězném předvánočním hattricku na ledě soupeřů začali po svátcích opět "klopýtat" a stejný počet zápasů hned zase prorháli... zabrali až v tom posledním utkání na svém ledě proti Montrealu, který přehráli 4:1. V pořadí Atlantické divize si tak nepolepšili a stále jsou s bodovým ziskem pětatřiceti bodů předposlední. Ač stále nenín play-off pro Floridu nemožné, sedmibodová ztráta na zatím osmou Philadelphii se zdá být nepřekonatelná, zvlášť při nevyzpytatelných výsledcích Panthers.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Florida Panthers přivítá na svém ledě v BB&T Center New York Rangers.

Florida Panthers: Thomas (Clemmensen) – Campbell, Gillbert, Petrovič, Olsen, Kulikov, Weaver – Fleischmann , Bjugstad, Huberdeau – Bergenheim, Barkov, Boyes – Matthias, Goc, Kopecký – Barch, Shore, Hayes

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Del Zotto, Girardi, Moore, McDonagh, Allen, M. Staal – Kreider, Stepan, Nash – B. Richards, Brassard, Zuccarello – Hagelin, Miller, Pouliot – Boyel, Moore, Dorsett.

Rozhodčí: Skilliter, Rooney – Nansen, Sericolo.

Brankářské jedničky v dnešním zápase:

FLORIDA PANTHERS – Thomas

NEW YORK RANGERS – Lundqvist

00:01

00:32
    Puk ve středním pásmu, na hokejkách domácích hokejistů.

00:57
    Lundqvist musel zasahovat proti střele od modré.

01:06
    A hned v úvodu zápasu se vylučuje, hostující Miller dostává dvouminutový trest za hákování, přesilová hra Floridy.

01:59
    Fleischmann zaváží puk do útočného pásma.

02:25
    Ale hosté znovu vyhazují puk ze třetiny.

02:35
    Snad nyní, zhruba půl minuty před návratem vyloučeného Millera, se domácí dostají k ohrožení branky.

03:06
    V pohodě ubráněné oslabení hostů.

03:11
    Puk směřuje ze třetiny Rangers, nyní je to ale již zakázané uvolnění.

03:32
    Puk ve třetině Rangers, hra má v úvodu velmi dobré tempo!

03:55
    Lundqvist holí změnil směr nahozeného puku.

04:11
    Bergenheim v ofsajdu na útočné modré.

05:15
    Florida opět v útočném pásmu, nyní se ale domácí nedostali do zakončení.

05:30
    Po bekhendovém pokusu Moorea z pravé strany zazvonila tyčka za zády Thomase!

06:36
    Komerční přestávka, ofsajd Rangers.

07:04
    Ofsajd hokejistů Floridy na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

07:40
    Fleischmann ve velké šanci, tam někteří z hráčů Floridy již zvedali ruce, ale rozhodčí upažil, nebyl to gól.

08:17
    Hosté v ojedinělém útoku, ale obrana Panthers je nepouští do zakončení.

08:48
    Brad Richards vybojoval útočné pásmo pro svůj tým.

09:05
    Brassard přihrává zpoza branky, z mezikruží pálí Zuccarello, ale těsně netrefuje branku.

09:48
    Nahozený puk za branku Floridy, domácí ho získávají na své hokejky.

10:52
    Úvodní tlak Floridy je ten tam, hosté hrají vyrovnanou partii.

11:12
    Bjugstad nahazuje puk do třetiny Rangers.

11:45
    Thomas ukrývá kotouč před najíždějícím Brassardem, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

12:42
    Hosté pouze vyhazují puk do středního pásma.

13:08
    Dlouhá rozehrávka domácích, ale Lundqvist je u puku jako první a odehrává ho do bezpečí.

13:40
    Hosté nahazují puk a dojíždějí ho.

14:12
    Sledujeme opatrný hokej, v němž převažují obrany obou týmů.

15:15
    Stepan vybojoval puk ve středním pásmu a hosté mohou zaútočit.

15:38
    Kreiderovi odskočil puk zpoza branky do sítě, rozhodčí přerušují hru.

16:01
    Fleischmann ztrácí puk v útočném pásmu, hosté vyhazují do středního pásma.

16:27
    Zuccarello neprošel přes bránícího Hayese, domácí mají puk.

17:16
    Rick Nash si najíždí na pravém křídle, ale je v ofsajdu.

18:08
    Stepan nahazuje puk za branku Floridy, ale hosté se nedostávají do pásma.

18:34
    Výpady Nashe jsou ale hodně nebezpečné, nyní proti jeho střele z bezprostřední blízkosti skvěle zasáhl Thomas.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:27
    Puk ve třetině Panthers, domácí se však v pohodě brání.

20:00

Je za námi první třetina, v níž jsme se braky nedočkali a bohužel, ani nějakého skvělého hokeje. Oba týmy se sice snaží o útočný hokej, ale do zakončení se dostávají velmi obtížně a většina akcí končí v rozích. Mírně aktivnější byli hokejisté Floridy, tak doufejme, že se v dalším průběhu utkání nějakých gólů dočkáme.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně 1.1. 2014 v 0:00 hodin.

20:01

20:36
    Vylučuje se na straně Floridy, to je hodně přísné vyloučení, ale nedá se nic dělat, Huberdeau již sedí na trestné lavici a hosté si zahrají přesilovou hru.

21:25
    Rangers jsou v útočném pásmu.

21:34
    Pouliot se dostává do dobré pozice, ale v rozhodujícím okamžiku před Thomasem padá.

22:30
    Posledních šest vteřin z oslabení Floridy, Thomas chytá puk a přerušuje hru.

22:36

22:51
    Závar před Thomasem, domácí gólman chytá a rozhodčí přerušují hru.

23:15
    Rangers ale mají převahu i po přesilové hře, Florida se brání.

23:41
    Další vyloučení a opět na straně Floridy, Barch dostává dvouminutový trest za podražení ve třetině soupeře.

24:08
    Domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

24:50
    Rangers zaváží puk za branku Floridy.

25:30
    Puk znovu opouští třetinu Panthers.

25:41

25:46
    Dalším vyloučeným je tentokrát hráč Rangers, Kreider, přesilová hra Floridy.

26:16
    Pantěři v útočném pásmu.

26:45
    Rangers se stále brání před vlastní brankou.

26:55
    Až nyní Boyel dokázal sebrat puk Fleischmannovi a odpálit ho ze třetiny, hosté mohou prostřídat unavenou čtveřici.

27:16
    Do návratu Kreidera zbývá poslední půl minuta, hosté se zatím úspěšně brání.

27:46

27:50
    Kopecký se tam snažil dostat do zakončení před brankou soupeře, ale obrana Rangers odehrává puk ze třetiny.

28:55
    Puk ve středním pásmu, Brassard se snaží proniknout před Thomase po levém křídle.

29:18
    Florida právě vstřelila branku!
    BRAD BOYES dostává přesnou přihrávku od Barkova zpoza branky, najíždí si před Lundqvista, kterého překonává šikovnou kličkou, kdy se po naznačení blafáku do bekhendu rozhodl při pohybu gólmana prostrčit puk mezi jeho betony a je to gól, Florida vede 1:0. Asistence: Aleksander Barkov.

30:14
    Dostali jsme se do druhé poloviny utkání, domácí vedou o jediný gól.

30:38
    Střela Mooreho z levé strany, puk míří vysoko nad branku Rangers.

31:22
    Komerční přestávka.

32:19
    Olsen zbytečně oplácí za brankou Rangers a dostává dvouminutový trest.

33:23
    Domácí se zatím v pohodě brání.

33:38
    Nash zaváží puk po pravé straně.

33:43
    A nakonec musí Thomas zasahovat a přerušit hru.

34:00
    Další skvělý zákrok Thomase, Nash zatím pokaždé "shořel" na dobře chytajícím gólmanovi Floridy.

34:19

34:38
    Hosté pokračují v tlaku, získaném díky nabídnuté přesilové hře.

35:32
    Přečíslení dav na jednoho, ale zezadu se skvěle vrátil Barkov, který překazil soupeři jeho akci.

36:48
    Skvěle odehrané střídání domácích, kteří sevřeli soupeře v jeho třetině.

37:10
    Kopecký zaváží puk po pravé straně do útočného pásma.

38:25
    Hosté se nyní osvobozují pouze za cenu vyhazování puku z vlastní třetiny.

38:53
    A když už Rangers zaútočí, zastaví je ofsajd na útočné modré, jako nyní Stralmana.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, hosté mají puk na svých hokejkách.

39:15
    Stepan drží puk ve třetině Panthers.

39:25
    Boyesovi se podařilo dostat puk ze třetiny.

40:00

Víc se již ve druhé třetině nestane, po čtyřiceti minutách se diváci v BB&T Center mohli těšit pouze z jedné branky, naštěstí pro fans Panthers, puk skončil v síti Rangers. Ve 30 minutě se povedenou akcí prezentovatl Boyes po přihrávce dnes výtečně hrajícího Barkova. Rangers zatím vždy "pohořeli" na skvěle chytajícím Thomasovi, jak tomu bude ve třetí třetině?

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 0:51 hodin.

40:01

40:35
    Puk ve třetině Panthers, kde se o něj bojuje u mantinelu.

40:54
    Vhazování po levici Thomase, domácí získávají puk.

41:35
    Ve třech postupovali nyní hosté do útoku, ale Miler všechno na pravém křídle zbrzdil.

42:43
    Kulikov neudržel puk v útočném pásmu a hrají hosté.

43:32
    Moore nahazuje puk do útočného pásma, ale hosté jsou zatím v útoku hodně rozpačití.

44:18
    Puk míří ze třetiny Panthers.

44:28
    Ale bleskově se po akci Mooreho vrací zpět a Thomas musí zasahovat.

45:34
    Domácí nikam nespěchají a vyčkávají ve středním pásmu.

46:58
    Moore neprošel po pravé straně do útočného pásma.

47:32
    Zakázané uvolnění Panterů, vhazování po pravici Thomase.

47:47
    Brad Richards dostává trest 2+2 za hru nebezpečnou hru vysokou holí, dvojitý trest proto, že zasažený Bjugstad krvácí z nosu.

48:05
    Bránící McDonagh vyhazuje puk ze třetiny.

48:35
    Domácí mohou navýšit své vedení, ovšem to by museli udržet útočné pásmo.

49:12
    Kopecký bojuje o puk se Staalem za brankou Rangers.

49:31
    Hosté znovu dostávají puk ze třetiny.

50:15
    Jen připomínám, že Brad Richards si odpykává čtyřminutový trest, proto Florida stále hraje přesilovou hru.

51:12
    Kulikov pálí od modré, ale netrefuje branku, následně Stralman vyhazuje puk ze třetiny.

51:47
    Hosté v plném počtu, přečkali čtyřminutové oslabení.

52:11
    Lundqvist zasahuje proti střele Bergenheima z levé strany a přerušuje hru, komerční přestávka.

52:48
    Rangers v útočné třetině, ale obrana Panthers je nepouští do zakončení.

53:40
    Zatím devětkrát vystřelili střelci obou týmů ve třetí třetině, to jsou hodně nízká čísla, čemuž nasvědčuje i dnešní skóre.

54:15
    Brassard v dobré pozici na pravé straně netrefuje branku.

54:45
    Kopeckému se podařilo dostat puk alespoň do střední třetiny.

55:14
    Hosté hráli vysokou holí, rozhodčí přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

55:41
    Nash nahazuje ze středního pásma a Thomas raději ukrývá puk ve své lapačce a přerušuje hru.

56:42
    Vteřiny nyní hostům hodně rychle ubíhají, Rangers stále na ledě Floridy prohrávají o gól!

57:31
    Thomas chytá puk po střele Hagelina z levé strany, hra přerušena, vhazovat se bude ve třetině Panthers.

57:50
    Rangers právě vstřelili branku!
    Zasloužené vyrovnání! DAN GIRARDI si sjel z útočné modré na vrchol kruhu pro vhazování, kde dostává přihrávku od Stepana a přesnou střelou vyrovnává. Asistence: Derek Stepan a Rick Nash.

58:10
    Pasivita hráčů Floridy byla téměř celou třetí třetinu znatelná, proto přišel zasloužený trest v podobě vyrovnávacího gólu.

58:50
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Floridy.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, prodloužení a případně i nájezdy jsou blízko.

59:28
    Rangers napadají rozehrávku soupeře.

60:00

Bude se prodlužovat, po šedesáti minutách je stav nerozhodný, to znamená, že o vítězi musí rozhodnout buď pětiminutové prodloužení nebo případně samostatné nájezdy!

60:01

60:47
    Vhazování po pravici Lundqvista.

60:58
    Rangers nepřešli přes střední třetinu.

61:27
    Goc se z vlastní třetiny probojoval až do zakončení, Lundqvist jeho střelu z pravé strany vyráží.

61:57
    Kopecký vybojoval puk za brankou Lundqvista.

62:06
    Ale střelu Kulikova zablokoval Miller, puk opouští ledovou plochu, bude se vhazovat ve třetině Rangers.

62:25
    Nejprve Fleischmann a poté i na druhé straně Stepan pálí z pravé strany, ani jeden pokus nekončí gólem.

63:10
    Stepan ztrácí puk ve středním pásmu.

64:00
    Poslední minuta prodloužení, již to vypadá na samostatné nájezdy.

64:21
    Thomas nyní podržel svůj tým, hosté zatlačili soupeře v jeho třetině a z tohoto tlaku mohl padnout rozhodující gól!

64:21
    Oddechový čas pro domácí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V závěru prodloužení mohl rozhodnout Fleischmann, ale ten dnes pokaždé ztroskotal na skvělém Lundqvistovi, oba gólmani byli ozdobou dnešního utkání a šanci vyniknout budou mít v nadcházejících nájezdech!

Samostatné nájezdy začínají.

Mats Zuccarello pojede jako první dnešní nájezd, proti němu v brance Floridy Thomas.

A Thomas chytá! Zuccarello téměř zastavil, zkusil střelu nad vyrážečku, neuspěl.

Za Pantery Barkov.

Zkusil "Forsbergovu kličku", ale neuspěl.

Stepan také zkouší prostřelit Thomase, nepovedlo se.

Parádní zákrok Lundqvista proti Huberdeauovi.

Brad Richards může být prvním, kdo promění nájezd.

A dává gól! Rychlý nájezd a klička do bekhendu a je to gól.

Za domácí pojede Boyes a musí dát, jinak hosté vítězí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
    Ale nedává, Lundqvist jeho střelu chytá, to znamená, že autorem rozhodujícího nájezdu jje BRAD RICHARDS a hosté vítězí 2:1 po nájezdech.

Florida dnes ztratila utkání v posledních vteřinách, nejprve v předposlední minutě vyrovnával Girardi, aby pak o vítězi rozhodly vítězné nájezdy, v nichž jediným, kdo nájezd proměnil, byl Richards a díky němu hosté vítězí na ledě Panthers 2:1 po nájezdech!

Dnešní utkání sledovalo 16 083 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (01:57:37)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 30. Boyes (Barkov) – 58. Girardi (Stepan, Nash), rozh. náj. Richards

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Stralman, Girardi, Moore, McDonagh, Allen, M. Staal – Kreider, Stepan, Nash – B. Richards, Brassard, Zuccarello – Hagelin, Miller, Pouliot – Boyel, Moore, Dorsett.

Rozhodca: Skilliter, Rooney – Nansen, Sericolo

Diváci: 16 083