Slovensko U20 – Česko U20 1:4 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.) | USA U20 – Kanada U20 2:3 (kon.)
Fínsko U20 – Švajčiarsko U20 3:4 (0:1 po s.n.)
Švédsko U20
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Rusko U20
Utorok 31.12.2013, 14:00 • Malmo Arena • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Najlepší hráči zápasu: Wallmark – Vasilevskij. (16:17:14)

Ruský tím dve tretiny ťahal za kratší koniec povrazu, v tretej časti zlepšil svoj výkon, dokázal vyrovnať, no napokon prehral po šikovne zahratej švédskej akcii. Tri korunky tak obsadia prvé miesto v skupine a vo štvrťfinále ich čaká Slovensko. Rusi môžu obsadiť ešte druhú priečku (ak vyhrá Švajčiarsko nad Fínmi), alebo môžu byť tretí.

60:00

59:40
    Vasilevskij na striedačke, Rusi v šestici.

59:04
    Rusi vyvinuli veľkú aktivitu v útočnom pásme, švédsky "les" je však hustý.

58:19
    Grigorenko sa ešte snaží vyrovnať, neprestrelil však Danska z ťažkej pozície.

57:52
    Ruská nádej na prvé miesto sa náhle rozplynula.

57:38
    Švédsko dalo gól!
    Domáci hokejisti sa dostávajú do vedenia z nenápadnej akcie. Od modrej nastrelil puk Olofsson a JACOB DE LA ROSE šikovne tečoval letiaci puk medzi Vasilevského betóny.

57:10
    Rusi zahrali vhadzovanie dopredu aby dostali Švédov z pásma.

57:06
    Švédske nahodenie zo stredného pásma od Sundqvista Vasilevskij chytá a prerušuje hru. Možno trochu zbytočne.

56:38
    Slepyšev šprintoval za pukom, prvý však bol pri ňom obranca Pettersson.

56:00
    Forsberg dostal puk na pravý kruh a švihom vystrelil spoza obrancu. Vasilevskij na mieste.

55:18
    Séria nepresností na oboch stranách, nasadenie však nechýba.

53:52
    Slepyšev zahral dobre vo vlastnej tretine a odzbrojil švédskeho hráča, ktorý sa už-už dostával do príležitosti.

53:34
    V trtetej tretine je ruská obrana podstatne menej priechodná a najmä agresívnejšia.

52:52
    Rusi dostali krídla, zrazu ich je plný ľad.

51:52
    Rusko dalo gól!
    Wennberg a celý jeho tím pyká. GRIGORENKO sa dobre zorientoval pred bránou, tečoval strelu Bučneviča, Dansk nemal šancu zasiahnuť.

51:27
    Zadorov skúšal z prvej, zlomil hokejku.

50:26
    Triamkin pálil dvakrát od modrej, nepresne. Prvýkrát vôbec netrafil bránu, druhý pokus trafil len stojaceho obrancu.

Marián Vychovalý

Góly a asistencie: 4. Johnson (Collberg, Bengtsson), 18. Sorensen (Wallmark, Burakowsky), 58. Rose (Olofsson) – 25. Barabanov (Osnovin, Ľubuškin), 52. Grigorenko (Bučnevič)

Švédsko U20: Dansk – Djoos, Arnesson, Pettersson, Olofsson, Norell, Hagg, Bengtsson – Johnson, Wennberg, Collberg – de la Rose, Forsberg, Lindholm – Burakowsky, Sorensen, Wallmark – Sandberg, E. Karlsson, Sundqvist
    Rusko U20: Vasilevskij – Zadorov, Mironov, Ľubuškin, Triamkin, Bereglazov, Maslov, Vasiljev – Slepyšev, Bučnevič, Grigorenko – Žafiarov, Osnovin, Barabanov – Jakimov, Barbašiov, Chlopotov – Busarov, Gimatov, Zykov

Rozhodca: Hradil (CZE), Wiegand (SUI) – McIntyre (USA), Muller (SUI)