Ottawa – Washington 3:1 (kon.) | Chicago – LA Kings 1:0 (kon.) | Nashville – Detroit 6:4 (kon.)
Vancouver – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | NJ Devils – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.)
Nashville Predators
6:4 (2:1, 1:0, 3:3)
Detroit Red Wings
Utorok 31.12.2013, 02:00NHL

Predátori si vypracovali dvojgólový náskok, ktorý v tretej tretine hostia dvakrát znížili, no na vyrovnanie nedosiahli. Slovenskí hráči v dueli nebodovali, Tomáš Jurčo odohral 8 minút a 35 sekúnd, pripísal si 2 hity a 1 strelu. Tomáš Tatar strávil na ľade 11 minút a 10 sekúnd, raz vystrelil na Mazanca, no pripísal si dve mínusky za pobyt na ľade pri inkasovaných góloch. (04:44:25)

60:00

59:41
    Nashville dal gól!
    Nashville dostal puk do stredného pásma, JOSI vybojoval puk a poslal ho spoza červenej na prázdnu bránu. Trafil a poistil víťazstvo svojho tímu.

59:04
    Howard opustil bránu. Power-play 5 na 5. Helm netrafil spomedzi kruhov v dobrej šanci!

58:33
    V čase kedy by mali útočiť na vyrovnanie, však musia červené krídla brániť.

58:19
    Josiho strela zblokovaná, hostia vyhadzujú cez všetky čiary.

57:54
    Bertuzii, Detroit, 2 min – podrazenie

57:49
    Bertuzziho zbytčoný útočný faul dostáva hostí do nepríjemnej pozície.

57:46
    Tatar to skúsil po prechode cez modrú, jeho strela bola zblokovaná nad plexisklo.

57:29
    Hornqvist prešiel s pukom do pásma Detroitu, spoza obrancu vystrelil švihom, Howard jeho strelu skryl v náruči.

56:58
    Domáci vedia, že nemôžu len brániť. Wilson s Fisherom aj zaútočili, no bez strely na bránu.

55:55
    Detroit tlačí svojho súpera, prvý útok hostí opäť nasťahovaný v pásme.

55:50
    V tretej tretine na malý počet striel veľa gólov. Pomer striel 6:8.

55:48
    Kindlov pokus od modrej neprešiel cez brániacich hráčov.

55:21
    Opäť je to o gól, Detroit pokračuje v snahe o vyrovnanie.

54:52
    Detroit Red Wings dáva gól! Červené krídla to zvládli výborne. Zetterberg sa dobre zorientoval na pravom krídle, poslal krížnu prihrávku na ľavý kruh EAVESOVI, ktorý strelou z prvej nedal šancu Mazancovi.

58:12
    Jedna z posledných možností pre hostí, presilovka.

54:25
    Fisher, Nashville, 2 min – hákovanie

54:23
    V závere ušiel domácim hráč Detroitu a naopak sa bude vylučovaťč na ich strane.

Marián Vychovalý

Góly a asistencie: 2. Wilson (Jones, Fisher), 10. C.Smith (Gaustad), 25. Spaling (C.Smith), 46. Fisher (Wilson, Hornqvist), 53. Wilson (Jones, Fisher), 60. Josi (Cullen) – 3. Abdelkader (Miller), 41. Dacjuk (Kronwall), 52. Miller (Helm, Quincey), 55. Eaves (Zetterberg)

Nashville Predators: Mazanec – Josi, Weber, Klein, Ekholm, Ellis, Jones – Hornqvist, Fisher, Wilson – Stalberg, Cullen, Bourque – C. Smith, Legwand, Spaling – Hendricks, Gaustad, Nystrom
    Detroit Red Wings: Howard – DeKeyser, Kronwall, Quincey, Kindl, Lashoff, B. Smith – Tatar, Datsyuk, Bertuzzi – Alfredsson, Zetterberg, Nyquist – Jurčo, Helm, Abdelkader – Cleary, Andersson, Miller

Rozhodca: Peel, Roney – Murphy, Nowak