Everton – Southampton 2:1 (kon.) | Newcastle – Arsenal 0:1 (kon.) | Chelsea – Liverpool 2:1 (kon.)
Tottenham – Stoke City 3:0 (kon.)
Everton FC
2:1 (1:0)
Southampton FC
Nedeľa 29.12.2013, 14:30 • Goodison Park • Anglická Premier League

Je dobojované, v Liverpoole zostávajú všetky tri body, aj napriek tomu, že sa v druhom polčase podarilo Ramírezovi vyrovnať skóre na 1:1. Už o tri minúty neskôr, t.j. v 74. minúte dokázal vedenie strhnúť opäť na stranu Evertonu Lukaku a čas ukázal, že sa jednalo o víťazný gól. Druhý polčas bol oveľa vyrovnanejší ako ten prvý, dokonca by sa dalo povedať, že hostia boli o niečo lepším tímom.

Po dnešnom súboji sa Everton môže dostať pred svojho mestského rivala FC Liverpool, všetko bude záležať od výsledku súboja, ktorý začne o necelú pol hodinku. Naopak, Southampton zostane aj naďalej na 9. priečke so štvorbodovým mankom na Tottenham.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (16:28:25)

90+4
    Záverečné sekundy sa odohrávajú pri šestnástke hostí, hlavný rozhodca čoskoro ukončí zápas.

90+3
    Zdá sa však, že Southampton sa už zmieril s tým, že dnes bodovať nebude, hostia už ani nesnažia o útok.

90+3
    Nepríjemný úder pri vzdušnom súboji inkasoval Naismith. Toho súper trafil lakťom do hlavy, na ihrisko vybieha aj lekársky tím. Everton zbiera cenné sekundy.

90+2
    Nič iné mu napokon nezostáva, Po ďalšej nepresnej prihrávke končí lopta mimo hracej plochy. Rozohrávať bude Robles a zdá sa, že domáci tím si už tesné vedenie ustráži.

90+2
    V nadstavenom čase sa však Everton výborne bráni, navyše hrozí možnými protiútokmi, nakoľko Southampton úplne otvoril hru.

90+1
    Štvrtý rozhodca avízuje, že nad rámec riadnej hracej doby sa budú hra ešte tri minúty.

90
    Ten sa už nepodarilo domácim hráčom pretaviť na gólovú príležitosť, hostia okamžite štartujú do útoku.

89
    A mohlo byť rozhodnuté! Druhý gól v zápase mal na svojej kopačke Lukaku, ktorý sa k lopte dostal po chybnej rozohrávke obrany Southamptonu. Jeho pokus, ktorý nebol najprudší dokázal Davis vyraziť na rohový kop.

88
    V dnešnom zápase si zahrá aj Clyne, ten tesne pred koncom riadneho hracieho času strieda Chambersa.

88
    Hostia následne reklamujú hru rukou jedného z domácich hráčov, no hlavný rozhodca nedáva priestor na diskusie a vykazuje hostí preč z útočnej polovice.

87
    Ten zahrával Ramírez, center smeroval na Lallanu, pred ním však dokázala obrana zasiahnuť a odvrátiť do bezpečia.

86
    Napokon sa podarilo hráčom hostí dostať sa na dostrel brány, strelecký pokus ale nenasledoval. Už sa zdalo, že sa Everton oslobodí, no prišiel faul Lukakua a hostia získavajú priamy kop.

85
    Navyše, hrá sa na ich polovici, čo Evertonu určite len vyhovuje.

84
    Čas do konca riadnej hracej doby rýchlo plynie, hostia už nemajú veľa času na prípadné vyrovnanie.

83
    Hostia striedajú po druhý raz v zápase, z ihriska odíde Ward-Prowse, jeho miesto zaujme Gallagher.

82
    Southampton sa ale viditeľne nevzdáva, po kombinácii na súperovej polovici sa k strele dostal Shaw, bránu ale prestrelil.

81
    Everton má opäť navrch, viac-menej kontroluje hru, uvidíme, či sa Southampton ešte zmôže na strelenie gólu, alebo odíde z Liverpoolu naprázdno.