Everton – Southampton 2:1 (kon.) | Newcastle – Arsenal 0:1 (kon.) | Chelsea – Liverpool 2:1 (kon.)
Tottenham – Stoke City 3:0 (kon.)
Everton FC
2:1 (1:0)
Southampton FC
Nedeľa 29.12.2013, 14:30 • Goodison Park • Anglická Premier League

Je dobojované, v Liverpoole zostávajú všetky tri body, aj napriek tomu, že sa v druhom polčase podarilo Ramírezovi vyrovnať skóre na 1:1. Už o tri minúty neskôr, t.j. v 74. minúte dokázal vedenie strhnúť opäť na stranu Evertonu Lukaku a čas ukázal, že sa jednalo o víťazný gól. Druhý polčas bol oveľa vyrovnanejší ako ten prvý, dokonca by sa dalo povedať, že hostia boli o niečo lepším tímom.

Po dnešnom súboji sa Everton môže dostať pred svojho mestského rivala FC Liverpool, všetko bude záležať od výsledku súboja, ktorý začne o necelú pol hodinku. Naopak, Southampton zostane aj naďalej na 9. priečke so štvorbodovým mankom na Tottenham.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (16:28:25)

90+4
    Záverečné sekundy sa odohrávajú pri šestnástke hostí, hlavný rozhodca čoskoro ukončí zápas.

90+3
    Zdá sa však, že Southampton sa už zmieril s tým, že dnes bodovať nebude, hostia už ani nesnažia o útok.

90+3
    Nepríjemný úder pri vzdušnom súboji inkasoval Naismith. Toho súper trafil lakťom do hlavy, na ihrisko vybieha aj lekársky tím. Everton zbiera cenné sekundy.

90+2
    Nič iné mu napokon nezostáva, Po ďalšej nepresnej prihrávke končí lopta mimo hracej plochy. Rozohrávať bude Robles a zdá sa, že domáci tím si už tesné vedenie ustráži.

90+2
    V nadstavenom čase sa však Everton výborne bráni, navyše hrozí možnými protiútokmi, nakoľko Southampton úplne otvoril hru.

90+1
    Štvrtý rozhodca avízuje, že nad rámec riadnej hracej doby sa budú hra ešte tri minúty.

90
    Ten sa už nepodarilo domácim hráčom pretaviť na gólovú príležitosť, hostia okamžite štartujú do útoku.

89
    A mohlo byť rozhodnuté! Druhý gól v zápase mal na svojej kopačke Lukaku, ktorý sa k lopte dostal po chybnej rozohrávke obrany Southamptonu. Jeho pokus, ktorý nebol najprudší dokázal Davis vyraziť na rohový kop.

88
    V dnešnom zápase si zahrá aj Clyne, ten tesne pred koncom riadneho hracieho času strieda Chambersa.

88
    Hostia následne reklamujú hru rukou jedného z domácich hráčov, no hlavný rozhodca nedáva priestor na diskusie a vykazuje hostí preč z útočnej polovice.

87
    Ten zahrával Ramírez, center smeroval na Lallanu, pred ním však dokázala obrana zasiahnuť a odvrátiť do bezpečia.

86
    Napokon sa podarilo hráčom hostí dostať sa na dostrel brány, strelecký pokus ale nenasledoval. Už sa zdalo, že sa Everton oslobodí, no prišiel faul Lukakua a hostia získavajú priamy kop.

85
    Navyše, hrá sa na ich polovici, čo Evertonu určite len vyhovuje.

84
    Čas do konca riadnej hracej doby rýchlo plynie, hostia už nemajú veľa času na prípadné vyrovnanie.

83
    Hostia striedajú po druhý raz v zápase, z ihriska odíde Ward-Prowse, jeho miesto zaujme Gallagher.

82
    Southampton sa ale viditeľne nevzdáva, po kombinácii na súperovej polovici sa k strele dostal Shaw, bránu ale prestrelil.

81
    Everton má opäť navrch, viac-menej kontroluje hru, uvidíme, či sa Southampton ešte zmôže na strelenie gólu, alebo odíde z Liverpoolu naprázdno.

80
    Lukaku sa krásnou individuálnou akciou zbavil až štvorice brániacich hráčov, napokon aj vystrelil, no jeho pokus letí tesne nad bránu Davisa.

79
    Ten napokon končí v rukaviciach pozorného Roblesa, ktorý okamžite vysúva spoluhráčov do útoku.

79
    Tí sa vydali do útoku, no získali len rohový kop.

78
    V strede ihriska sa teraz nohami zrazili Pienaar a Ramírez, hlavný rozhodca to posúdil ako faul proti Ramírezovi, loptu teda získajú hostia.

77
    Ten ale nepredstavoval väčšie nebezpečenstvo pre domácu bránu, defenzíva Karameliek zakročila tak ako mala a loptu odvrátila do bezpečia.

76
    McCarthy uštedril súperovi nepríjemného šľapáka, za čo uvidí žltú kartu a Southampton navyše získa priamy kop.

75
    Lukaku sa ocitol v ďalšej príležitosti, tentoraz sa na gólmana rútil sám, no zastavilo ho postavenie mimo hry.

74
    Everton FC dal gól! A aj sa im to darí! Nerozhodný stav netrval ani 2 minúty a Everton opäť vyhráva. Pienaar si loptu potiahol na útočnú polovicu, tam prihral McCarthyho, ktorý perfektnou prihrávkou našiel pred Davisom voľného ROMELA LUKAKUA, ktorý strieľa druhý gól Evertonu v tomto zápase.

73
    Karamelky okamžite zvýšili aktivitu, určite sa budú snažiť strhnúť vedenie opäť na svoju stranu.

72
    Zrejme som to trošku zakríkol, táto strela mala byť zablokovaná, ale obranu zrejme prekvapilo to, že si Ramírez trúfal strieľať z takej pozície.

72
    Ramírez to s oslavou gólu trošku prehnal, vyzliekol si dres, za čo mu hlavný rozhodca udeľuje žltú kartu.

71
    Southampton dal gól! Zlepšená hra Southamptonu prináša ovocie! Striedajúci GASTON RAMÍREZ sa krásne uvoľnil, z takmer dvadsiatich metrov vystrelil nechytateľne tesne pod brvno domácej brány a Robles nemal nárok.

69
    Do pokutového územia Evertonu centroval Chambers, na jeho prihrávku nedokázal zareagovať žiaden zo spoluhráčov.

68
    Everton sa však výborne bráni, aj keď to nieje zrovna jeho štýl, obrana je pozorná a Roblesovi veľmi pomáha.

67
    Southampton v posledných minútach pritvrdil, no na vyrovnanie to zatiaľ nestačilo. Uvidíme, či sa to hráčom hostí podarí v zostávajúcich 22 minútach riadnej hracej doby.

66
    Southampton vybojoval rohový kop, ten sa im však nepodarilo využiť, aj napriek peknej strele Rodrigueza, ktorá končí len tesne vedľa brány.

65
    Hneď na to prichádza prvé striedanie na strane hostí, z ihriska odchádza potrestaný Cork, opačnou stranou vybieha Ramírez.

65
    Veľmi zbytočnú žltú kartu uvidí Lambert, ktorý po súboji hodil loptu do hlavy McCarthyho.

63
    Celý útok ale krátko na to stroskotal, lopta je opäť pri brankárovi Davisovi, ktorý bude rozohrávať ďalšiu akciu Southamptonu.

62
    Ten sa krásne uvoľnil cez brániacich hráčov, Corkovi nezostávalo nič iné ako ho faulovať, za čo uvidí aj žltú kartu.

61
    Pri lopte sú opäť domáci hráči, Barkley postupuje smerom dopredu.

60
    Prvé striedanie v zápase prichádza v 60. minúte, z ihriska odchádza Oviedo, ktorý už dnes videl žltú kartu, na jeho miesto príde Pienaar.

59
    K zakončeniu sa napokon hostia nedostali, hra sa opäť ocitla v strede ihriska.

58
    Southampton kombinuje pred hranicou pokutového územia Evertonu, obrana domáceho tímu tak musí byť veľmi pozorná.

57
    Hra sa presúva z jednej strany na druhú, po pravej strane postupoval Naismith, ale aj tentoraz o loptu prišiel vďaka dobrému zásahu defenzívy.

56
    Everton sa najprv oslobodil, no nebezpečenstvo úplne nezažehnal, k strele sa z veľkej diaľky ešte dostal Davis, ale ten vysoko prestrelil.

55
    Na opačnej strane bude môcť pohroziť Southampton, ktorý získava rohový kop, ktorý vybojoval Lallana.

54
    Veľkú príležitosť na dvojgólové vedenie zahodil Barkley. Toho perfektnou prihrávkou pred Davisom našiel Oviedo, Barkleymu sa napokon podaril loptu umiestniť iba centimetre od ľavej žrdi Davisovej brány.

53
    Naismithovi ušla lopta spod nôh až za čiaru, za čo sa ospravedlňuje spoluhráčom. Rozohrávať bude Davis.

52
    Evertonu sa v útoku nedarí aj naďalej, hostia výborne bránia, navyše často zakladajú protiútoky, ktoré sú pre domácu defenzívu veľmi nepríjemné.

51
    Prvú žltú kartu v zápase uvidí Oviedo, ktorý na vlastne polovici sklzom nešetrne zostrelil Chambersa.

50
    Aktivitu rozhodne zvýšil Southampton, ktorý sa bude zrejme snažiť o vyrovnanie hneď v prvých minútach druhého polčasu.

49
    Hra sa presťahovala najmä do strednej časti ihriska, kde lopta veľmi často mení majiteľa, no ani jeden z tímov sa do väčšieho útoku nedostáva.

48
    Hráči Evertonu sa opäť sformovali a držia si loptu na svojich kopačkách. Do útoku postupujú skôr opatrne.

47
    Celá snaha napokon vyšla vniveč, nakoľko sa nepodarilo Southamptonu ani raz vystreliť smerom na bránu.

46
    Tú ale okamžite vynahradil výborným zákrokom sklzom na prenikajúceho Lallanu.

46
    Hostia začali druhý polčas veľmi aktívne a útočne, navyše im pomohol McCarthy, ktorý spravil pri rozohrávke menšiu chybičku.

46

Hráči dnes po druhý raz opúšťajú svoje šatne, už o malú chvíľu pokračujeme.

Tým sa skončila prvá polovica dnešného duelu, po ktorej Everton na domácej pôde vyhráva 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 9. minúte Coleman, ktorý nechytateľne zavesil do pravej šibenice Davisovej brány. Počas prvého polčasu mali výrazne navrch domáci hráči, no v útoku niekoľkokrát pohrozil aj Southampton. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne zhruba o 15:35.

45+1
    V nich sa ešte do útoku pustil Lallana, Distin sa snažil o odkop do do bezpečia, no trafil práve Lallanu do tváre a ten trošku zbytočne vybuchol a stiahol Distina k zemi. Celú situáciu upokojuje hlavný rozhodca.

45+1
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadneho hracieho času sa bude hrať jedna minúta.

45
    Takmer všetci hráči Southamptonu sa nasťahovali pred vlastného brankára a aj preto sa im podarilo úspešne sa ubrániť tejto príležitosti domáceho celku. Hráči Evertonu sa napokon ani nedostali k strele na bránu.

44
    V nich uvidíme ešte jednu šancu na skórovanie pre Everton. Oviedo si na ľavej strane vybojoval faul a získal tím priamy kop pre svoj tím.

43
    Hra pokračuje v strednej časti hracej plochy, do konca riadnej hracej doby prvého polčasu zostávajú približne 2 minúty.

42
    Everton kombinuje v strede ihriska, občas sa pokúsi o vysunutie niektorého z hráčov, no tieto pokusy väčšinou stroskotajú na pozornej obrane hostí.

41
    Šťastie v útoku následne skúšal Ward-Prowse, ten vystrelil z pravého rohu šestnástky, no jeho pokus bol veľmi nepresný a letí vysoko nad bránu.

40
    Obrovskú príležitosť na vyrovnanie trestuhodne zahodil Lallana! Tomu sa podarilo preštrikovať sa až cez trojicu obrancov Evertonu, z otočky vypáliť, no bránu tesne minul!

39
    Ďalšie postavenie mimo hry, tentoraz na strane Evertonu, konkrétne sa ním previnil Barkley.

38
    Lukaku výborne nabehol prihrávajúcemu McCarthymu. Dostal sa až do šestnástky súpera, kde prihrávkou hľadal Barkleyho. Tá ale bola zblokovaná a lopta sa napokon odrazila mimo ihriska od neho. Neuvidíme teda ani rohový kop.

37
    Na opačnej strane sa na útočný výlet pustili hostia, lopta však končí mimo hracej plochy, navyše z toho nebude ani rohový kop.

36
    Domáci to opäť skúšali kombinačne, Barkleymu sa takmer podarilo pretlačiť loptu na Lukakua, obranca Southamptonu zasiahol včas a zachránil svoj tím od takmer istého gólu.

35
    Do podobnej situácie z akej skóroval sa dostával Coleman, no prihrávka do behu od Barkleyho bola predsa len príliš prudká. Coleman sa ešte snažil o center do šestnástky, no ani ten sa mu nepodaril.

34
    Lallana sa pokúšal o vysunutie Lamberta. Pri tom však stála až dvojica domácich stopérov, navyše prihrávka bola značne nepresná.

33
    Po dlhšej dobe sa do kontaktu s loptu dostal aj Robles, ten chytal center z ľavej strany, ktorý sa Lambertovi príliš nevydaril.

32
    Everton sa usadil na polovici hostí, no veľmi ďaleko od brány, k strele sa zatiaľ domáci hráči nedostávajú.

31
    Nepekným faulom sa prezentoval Chambers, hlavný rozhodca mu dohováral, zatiaľ to žltá karta nebude.

30
    Everton začína stupňovať tlak, Lukaku potiahol akciu po ľavom krídle, hľadal Barkleyho, ktorý si robil pozíciu v pokutovom území, ale ani tentoraz sa obrana nenechala oklamať a bez väčších problémov odvracia.

29
    Everton to teraz skúšal dlhým vzdušným passom, ten ale končí iba u brankára Davisa.

28
    Domáci tím to opäť skúšal po ľavej strane, hostia si už tento priestor postrážili a nedovolili rozvoj kombinácie Evertonu.

27
    Baines to skúšal po ľavom krídle, kde vysúval nabiehajúceho si Lukakua, ten sa dostal až do pokutového územia, no tak nemal komu prihrať a tak krátko na to prišiel o loptu.

26
    Evertonu sa už toľko nedarí útočiť, Southampton výborne prehusťuje stred ihriska a zachytáva akékoľvek prihrávky, ktoré by viedli k založeniu útoku.

25
    Krásnu kombináciu predviedol Lallana a Chambers, druhý menovaný k tomu krásne vysunul pätičkou Lamberta, ktorý sa však ocitol v postavení mimo hry.

24
    Center z rohového kopu mieril ku vzdialenejšej žrdi, kde si na letiacu loptu naskakoval Barkley. Davis ale dobre zasiahol a lopta končí v jeho náruči.

23
    Na opačnej strane pri rohovej zástavke bojoval Lukaku, z čoho pramení prvý rohový kop v zápase.

22
    Chambers vybojoval loptu v okolí stredového kruhu, nepodarilo sa mu ale správne vysunúť jeho spoluhráča, lopta končí mimo hracej plochy, rozohrávať bude Robles.

21
    Hra zostáva podobná ako v posledných minútach, brankár Robles sa zatiaľ príliš nezapotil.

20
    Ďalším nedovoleným zákrokom sa na súperovej polovici prezentoval Lambert, ktorý to trošku prehnal s bojovnosťou.

19
    Hru aj naďalej v podstate kontroluje domáci tím, ktorý je dnes favoritom zápasu. Navyše sa začínajú hromadiť fauly na strane Southamptonu.

18
    Barkley si nabiehal na dlhú vzdušnú prihrávku, no gól z toho nebude, lopta končí v rukaviciach Davisa. Domáci hráč si následne pýta pokutový kop, nakoľko sa zdalo,že sa v pokutovom území dostal do kontaktu s jedným z obrancov. Hlavný rozhodca však jeho požiadavke nevyhovel.

18
    Po kratšom prerušení sa v hre opäť pokračuje, nezdá sa to byť vážne, zapája sa aj Shaw.

17
    Everton sa ocitol v útoku, po jednom zo súbojov zostal na zemi ležať Shaw, na ihrisko vybieha aj lekársky tím.

16
    Hra sa momentálne presúva z jednej strany na druhú, do zakončenia sa takmer dostal Rodriguez, prihrávka naňho bola príliš prudká.

15
    Baines sa na opačnej strane snažil o prekvapenie gólmana, jeho pokus bol ale veľmi nepresný, bránu z veľkej diaľky minul.

14
    Davis takmer obral jedného z domácich obrancov o loptu, no našťastie pre Everton zostáva defenzíva neomylná a nedopustila sa chyby.

13
    Southampton napáda Everton už pred jeho vlastnou šestnástkou a to dokonca šiestimi hráčmi. Hráči v modrom tak majú problémy s prechodom do útoku. V takejto situácii by možno pomohla dlhá nakopávaná lopta smerom vpred.

12
    Rodriguez sa trošku pozabudol pred bránou Evertonu, za domáci obranu ho chcel vysunúť Lallana, no postranný rozhodca signalizuje ofsajd.

11
    Everton pokračuje v opatrnej hre aj naďalej, hráči sa nenechávajú obrať o loptu a naďalej kombinujú v strede ihriska.

10
    Strelený gól určite upokojil domácich hráčov, ktorí si určite priali podobný začiatok stretnutia aj v minulom zápase, v ktorom sa im napokon nepodarilo ani raz skórovať.

9
    Everton FC dal gól! A práve SEAMUS COLEMAN otvára dnešné skóre! Írsky stredopoliar si krásne sám potiahol loptu až do pokutového územia, kde všetci očakávali vzdušnú prihrávku, no Coleman nekompromisne vymietol pavučinu v pravom rohu Davisovej brány.

8
    Možno sa to zmení teraz, Coleman zavelil do útoku a postupuje po pravom krídle.

7
    Hra pokračuje v strednej časti ihriska, kde ani jeden z tímov nemá vyloženú prevahu. Z hry však stále majú viac domáci hráči.

6
    Zatiaľ sledujeme opatrný futbal na obidvoch stranách, Southampton sa k lopte príliš nedostáva, no súpera do útočných akcii taktiež nepúšťa.

5
    Domáci hráči zostali v útoku aj naďalej, no nepresná prihrávka Ovieda znamená, že Everton príde o loptu.

4
    Zmeniť to chcel Barkley, ktorý potiahol hru na útočnú polovicu, prihral Colemanovi, ten následne hru vracal do pokutového územia, kde sa do zakončenia dostal už spomínaný Barkley, bránu však netrafil.

3
    Pressing hostí je veľmi nepríjemný a domáci hráči majú problém dostať sa z vlastnej polovice.

3
    Southampton sa snaží napádať rozohrávku súpera, hráči Evertonu sú zatiaľ koncentrovaní a k chybe sa nenechali vyprovokovať.

2
    V úvode zápasu si Everton drží loptu na svojich kopačkách, hráči zatiaľ kombinujú len na vlastnej polovici.

1
    Po skončení tohto pekného gesta už hlavnému rozhodcovi Clattenburgovi nebránilo nič v tom odštartovať dnešné stretnutie. Úvodnej rozohrávky sa zhostili domáci hráči.

1

Pred zápasom si celý štadión uctí minútou ticha všetkých bývalých hráčov FC Everton, ktorí zosnuli v roku 2013.

Hráči obidvoch tímov už vychádzajú na hraciu plochu. Domáci tím nastúpi v tradičných modro-bielych dresoch, zatiaľ čo hostia budú hrať v červenom.

Everton FC: Joel Robles – Baines, Distin, Alcáraz, Coleman – Osman, McCarthy – Oviedo, Barkley, Naismith – Lukaku
    Náhradníci: Springthorpe – Hibbert, Heitinga, Jelavić, Mirallas, Pienaar, Stones

Southampton FC: Davis – Shaw, Lovren, José Fonte, Chambers – Cork, Ward-Prowse – Lallana, Davis, Rodriguez – Lambert

Southampton 3-3 Everton

Southampton naposledy vyhral nad jeho dnešným súperom ešte v septembri 2002, keď na domácom trávniku zvíťazil tesne 1:0.

Pekné nedeľňajšie popoludnie Vám prajem a vítam Vás pri zápase 19. kola najvyššej anglickej Premier League. V dnešnom stretnutí si sily zmerajú Everton FC a Southampton FC.

Everton FC

Evertonu sa v poslednom zápase proti Sunderlandu nedarilo. Po sérii 11tich zápasov bez prehry tak vyšli hráči Liverpoolskeho tímu bodovo naprázdno. Zápas ovplyvnilo najmä vylúčenie Howarda a následná penalta. Aj vďaka nej zvíťazil Sunderland tesne 1:0. Everton sa tak dnes bude musieť spoľahnúť na brankársku dvojku – Joela Roblesa. Za Everton dnes taktiež nebude môcť nastúpiť ani vykartovaný Barry a taktiež zranení Koné, Gibson a Deulofeu. Everton sa momentálne nachádza na piatej priečke v tabuľke s 34 bodmi. Na mestského rivala FC Liverpool stráca 2 body, na Chelsea 3. Naopak, po minulom kole sa na rozdiel jediného bodu dotiahol Newcastle, ktorý si na domácej pôde poradil so Stoke City jednoznačne 5:1. Okrem minulého zápasu podával v poslednej dobe FC Everton solídne výkony. Z posledných piatich zápasov, okrem spomínaného neprehral ani jeden. Trikrát sa mu podarilo zvíťaziť, v šlágri s Arsenalom remizoval 1:1.

Southamptonu sa po výborných výkonoch zo začiatku sezóny prestáva dariť, z posledných piatich zápasov vyhral len jediný a to posledný proti Cardiff City. Ostatné zápasy proti Tottenhamu a Aston Ville sa skončili prehrou a zápasy proti nepríjemným súperom ako sú Manchester City a Newcastle remízami 1:1. Aj preto momentálne patrí Southamptonu 9. priečka v tabuľke zo ziskom 27 bodov. Na Tottenham stráca Southampton už 4 body, podobne ako aj na Manchester United. Pred desiatym Stoke City si zatiaľ drží pohodlný šesťbodový náskok. Aj tím hostí sa dnes bude musieť vysporiadať s absenciami v tíme. Po žltej karte v poslednom zápase si štart znemožnil francúzsky stredopoliar Schneiderlin, pre zranenia stále pauzujú Wanyama, Boruc a Guly.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.