Utrecht – Nijmegen 2:0 (kon.)
FC Utrecht
2:0 (0:0)
NEC Nijmegen
cz Piatok 06.12.2013, 20:00 • Stadion Galgenwaard, Utrecht • Holandská Eredivisie

Z mé strany vše, u Eredivisie opět bry nashledanou.

Vše důležité se odehrálo ve druhém poločase, ve kterém nejprve poslal domácí do vedení Markiet, a když se navíc v 67. minutě nechal vyloučit Koolwijk, bylo vlastně téměř jasné, komu tři body připadnou. Vše ale zkomplikovala následná penalta pro Nijmegen čtvrt hodinu před koncem, kterou však hostující Higdon smolně neproměnil. Po tomto momentě následně pojistil vítězství De Ridder a bylo rozhodnuto.

90+2
    Duplanova rána byla zablokována, k dorážce se však dostal van der Maarel, jehož pokus skončil nad brankou Johnssona.

90+1
    Sanders protáhne utkání ještě o další tři minuty. Právě běží první třetina z avizovaného nastavení.

90
    Takagi si vymodlil faul u půlící čáry, NEC není příliš spokojený s výrokem hlavního rozhodčího. Je zkrátka hodně frustrovaný.

89
    Minuta do konce, oba týmy si žádnou větší šanci nevytvořily. Asi všichni čekají na konečný hvizd sudího Sanderse.

86
    Utkání se už prakticky jenom dohrává. Domácí kombinují na vlastní polovině, nikam se neženou. A ani Nijmegen s žádným elánem nenapadá.

84
    De Ridder nevyslal úplně špatný projektil, přece jenom ale nebyl tak dobře umístěný, aby s ním měl Johnsson větší problémy.

82
    Kapitán Toornstra je posledním mužem, kterého Utrecht stahuje. Do hry se posledních minuty podívá Takagi.

81
    Dlouhý nákop na Duplana, po němž Francouz pálil z velkého úhlu jen vedle. V tuhle chvíli mu to ale vadit vůbec nemusí.

80
    NEC bude určitě mrzet situace, která nastala pět minut před koncem. Teď už se zřejmě ze své mizérie těžko vzpamatuje.

79
    Higdon, autor neúspěšné penalty, je ihned stažený ze hřiště. Do hry za něj nastupuje Hemlein.

78
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Domácí trestají soupeřův neproměněný pokutový kop velmi záhy. Pappot píchl balón doleva na nabíhajícího si STEVEHO DE RIDDERA, jenž uklidil míč pod víko levačkou podél vyběhnuvšího gólmana Johnssona.

75
    Nijmegen zahodil velkou možnost na vyrovnání. Higdon si dlouho připravoval, kam míč kopne, jenže Ruiter počkal do poslední chvíle a pak střelu schoval pod svoje tělo. Je pravda, že pokus mířil po zemi a navíc do středu brány, takže domácí gólman měl o to snadnější práci.

75
    Bulthuis (UTR) za svůj penaltový zákrok dostal ještě žlutou kartu.

75
    Byla nařízena penalta. Bulthuis nestíhal nabíhajícího si Jahanbakhshe a ve skluzu ho ze strany podrazil. Nebylo co řešit, Sanders ukázal správně na bílý puntík.

74
    De Ridder si zpracoval pěkně míč na prsa, těsně předtím si však popostrčil protihráče, takže nemohl zakončovat.

73
    Domácí hrají přesně to, co potřebují. Důležité nyní bylo, že Duplan udržel míč pro sebe, ještě navíc vybojoval standardní situaci.

71
    Bulthuis se vydal z levého beku až směrem k brankové čáře, odkud se snažil dobře odcentrovat, nicméně balón skončil na horní síti soupeřovy brány v zámezí.