Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.) | NJ Devils – Nashville 5:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – Edmonton 5:4 (kon.) | Colorado – Washington 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 5:4 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Vancouver 3:1 (kon.) | Boston – Tampa Bay 3:0 (kon.)
Montreal Canadiens
4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
New York Islanders
cz Pondelok 11.11.2013, 00:05 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Češi na ledě
    V Montrealu působí jedenatřicetiletý útočník Tomáš PLEKANEC.
    V Islanders pak sedmatřicetiletý obránce Radek MARTÍNEK.

Nejproduktivnějším hráčem Islanders je Kyle OKPOSO, který nasbíral devatenáct bodů za pět gólů a čtrnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená třinácté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ostrovanů je Frans NIELSEN, který má na svém kontě osmnnáct bodů za devět gólů a devět asistencí, aktuálně mu patří patnácté místo v bodování NHL.

NEW YORK ISLANDERS
    Islanders prožívají menší výsledkovou krizi, než dnešní soupeř, když poslední tři zápasy prohráli. Všechny zápasy se odehráli na hřištích soupeřů – ve Washingtonu 2:6, v Carolině 0:1 a v Columbusu 2:5. I díky tomuto nepovedenému "hattricku" se Islanders propadli pořadím Metropolitní divize na páté místo, když mají po sedmnácti odehraných zápasech na svém kontě patnáct bodů. Jen o bod více má dvojice týmu před nimi, Carolina (4) a městský rival Rangers (3).

Nejproduktivnějším hráčem Canadiens je P.K. SUBBAN, který nasbíral šestnáct bodů za tři góly a třináct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená dvaatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Canadiens je Tomáš PLEKANEC , který má na svém kontě dvanáct bodů za šest gólů a šest asistencí, aktuálně mu patří šestašedesáté místo v bodování NHL.

MONTREAL CANADIANS
    Montreal upíná do dnešního utkání své naděje na zvrat nepříjemné série čtyř porážek v řadě. Naposledy se z vítězství mohli Canadiens radovat 30. října, když na svém ledě přehráli Dallas těsně 2:1. Od té doby získali pouze bod za domácí prohru se St. Louis 2:3 po nájezdech. V dalších utkáních prohráli v Minnesotě 3:4, v Coloradu 1:4 a naposledy v Ottawě také 1:4. V pořadí Atlantické divize jsou Canadiens na šestém místě se ziskem sedmnácti bodů, což ještě v této chvíli stačí na poslední postupové osmé místo v rámci Východní konferenci do play off.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Montreal Canadien přivítá na svém ledě v Bell Centre New York Islanders.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Subban, Gorges, Diaz, Murray, Bouillon – Pacioretty, Plekanec, Gionta – Galchenyuk, Eller, Gallagher – Bournival, Desharnais, Bourque – Moen, White, Parros

New York Islanders: Poulin (Nabokov) – MacDonald, Hamonic, Ness, Hickey, Donovan, Carkner – Nelson, Tavares, Okposo – , Grabner, Nielsen, Bailey – Bouchard, Regin, McDonald – Boulton, Cizikas, Martin

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Shewchyk, McElman.

00:01

00:14
    Domácí vstupují do utkání zakázaným uvolněním.

01:06
    Okposo střílí z pravé strany, domácí gólman Price vyráží, pohlídal si i dorážku Okposa.

02:59
    Poulin zasahuje proti střele Diaze, bude se vhazovat ve třetině Islanders.

03:48
    Plekanec se prodral do koncovky, jeho pokus však dokázal Poulin vyrazit.

03:56
    Zakázané uvolnění Islanders, hra se stěhuje před Poulina.

04:32
    Hosté mají puk na svých hokejkách, kombinují ve středním pásmu.

06:10
    Donovan nahazuje puk do útočného pásma a hosté odchází střídat.

06:45
    Puk za branou Islanders, ale domácí se k němu nedostali.

07:10
    Subban přenechává puk Gorgesovi, který ho nahazuje do třetiny Islanders, bez úspěchu.

07:45
    Ani tentokrát se Montrealu nepodařilo získat útočné pásmo.

08:24
    Puk má ve své lapačce Poulin, který nerozehrává a přerušuje hru, komerční přestávka.

09:18
    Utkání by prospěl gól, ať už na jedné či druhé straně, blíže k němu mají domácí, kteří mají mírnou převahu.

09:45
    Subban nahazuje puk od modré, před brankou zkouší tečovat Galchenyuk, ale Poulin je pozorný a vyráží puk za branku.

10:15
    Na druhé straně zasahuje Price proti střele Nesse, komerční přestávka.

10:59
    Nielsen netrefuje z pravé strany branku Canadiens.

12:10
    Murray nahazuje kotouč na branku Poulina, ten raději chytá puk do své lapačky, bude se vhazovat.

12:52
    Bude se vylučovat, a to na straně Canadiens.

13:00
    Na trestnou lavici usedá domácí Eller, hosté si zahrají přesilovou hru.

13:46
    Islanders v přesilovkovém rozestavení.

14:00
    Ale Plekanec se vydal na útočný "výlet" při vlastním oslabení.

14:15
    Velmi dobrá práce Plekance a poté i Murrayho, kteří udrželi puk ve třetině Islanders.

14:41
    Posledních dvacet vteřin oslabení Montrealu, hosté před Pricem.

15:00

15:10
    A nyní se bude vylučovat na straně Islanders, na trestnou lavici míří McDonald, přesilovou hru si tentokrát zahrají domácí.

15:40
    Montreal v útočném pásmu.

16:00
    Po střele Subbana od modré se Poulin musel hodně snažit v brankovišti, domácí tam doráželi ve třech hráčích, hosté vše přečkali bez úhony.

16:35
    Islanders mohou prostřídat, puk ve třetině Canadiens.

17:05
    Plekanec střílí z pravé strany, ale Poulin vyráží.

17:10

17:35
    Hosté přečkali přesilovou hru, ale domácí si dokázali vytvořit zatím největší šanci v dosavadním průběhu utkání.

18:35
    Montreal ještě zvýšil tlak díky přesilové hře, hosté se musí urputně bránit.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, gól jsme stále ještě nezaznamenali.

19:28
    Bouchard nahazuje puk na Priceho, ten v pohodě rozehrává.

20:00

První třetina je u konce. Sledovali jsme velmi opatrný hokej z obou stran, Montreal měl sice mírnou převahu, ale ani domácím se zatím nepodařilo gólově prosadit, byť k tomu měli při přesilové hře velmi blízko. Poulin v brance Islanders ale všechny pokusy dokázal pokrýt a tak oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Montreal: 10

Islanders: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 1:03 hodin.

20:01

20:35
    Canadiens s pukem na vlastních hokejkách, ovšem ve vlastní třetině.

20:45
    Nakonec nepřesná rozehrávka a odpískaný icing, vhazovat se bude před Pricem.

21:20
    Domácí vyhazují kotouč ze třetiny, ale hosté dobře napadají a stále se hraje před Pricem.

21:46
    Montreal právě vstřelil branku!
    Ale stačil rychlý brejk, který přesnou střelou z pravé strany gólově zakončuje BRENDAN GALAGHER a domácí vedou. Asistence: Alex Galchenyuk a Lars Eller.

22:08
    Hosté kontrují střelou Hamonica z pravé strany, Price má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

22:52
    Zakázané uvolnění Montrealu, hra se stěhuje před Priceho.

23:16
    Znovu dobré střídání druhé pětky Canadiens, Poulin tam musel řešit několik nepříjemných střel soupeře.

23:51
    Price se nyní zaskvěl proti pokusu Martina, který se dostal k puku těsně před branou Canadiens.

23:56
    Další skvělý zákrok domácího gólmana, tentokrát hned po vhazování se snažil dorážet odražený puk Cizikas, ale domácí gólman i tento souboj vyhrál.

24:01
    Tomáš Plekanec se po vhazování s Tavaresem ocitl na ledové ploše, ale přesto je to on, kdo dostává dvouminutový trest, hosté si zahrají přesilovou hru.

24:28
    Hosté ve třetině Canadiens, Okoposo dostává puk na levé straně, která je zcela odkrytá, ale má to na bekhned, Price chytá.

25:00
    Islanders opět před Pricem, Murray však zachycuje odražený puk a vyhazuje ho ze třetiny.

25:30
    Ještě zhruba půl minuty se musí domácí bránit.

25:48

26:01

26:15
    Vracejícího Plekance z trestné lavice si obrana Islanders pohlídala.

26:45
    Price musí zasáhnout do nahozeného puku, zvládl to a domácí budou rozehrávat.

27:12
    Po střele Hamonica, z levé strany, přichází další trest pro Canadiens, za držení odchází na trestnou lavici Eller, hosté si zahrají další přesilovou hru.

27:23
    Islanders právě vstřelili branku!
    PIERRE-MARC BOUCHARD překonává Price skvělou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, puk míří nad lapačku gólmana a končí přesně v růžku domácí branky, využitá přesilová hra Islanders. Asistence: John Tavares.

28:19
    Subban si tam vyměňuje nepříjemné pohledy s Carknerem, sudí oba raději rozdělují.

28:30

28:45
    Domácí mají na ledě svou elitní formaci.

29:03
    Ta si dokázala vytvořit tlak, ale obrana Islanders nepustila soupeře do zakončení, Plekancův pokus z levé strany končí pouze v ochranné síti, bude se vhazovat.

29:38
    Nelsonovo střela a poté i Tavaresova, nekončí gólem, dva velmi dobré zákroky Priceho.

29:47
    Nakonec střela Nelsona z levé strany byla tečována těsně vedle branky, každopádně nyní se vhazuje ve třetině Canadiens.

30:00
    Jsme přesně v polovině dnešního utkání, stav je nerozhodný 1:1, jak bude probíhat druhá polovina? Sledujte i dál náš onlajn přenos!

31:15
    Montreal v útočném pásmu, Subban neudržel puk v rohu a hosté se osvobozují.

32:40
    Rozhodčí přerušují hru ve třetině Islanders, bude se vhazovat po levici Poulina.

33:35
    Nezáživná pasáž zápasu, ani jeden z týmů se nedostává do zakončení, hra je často přerušována.

34:10
    Čtvrtá pětka Montrealu dokázala vybojovat útočné pásmo, od modré pálí Bouillon, ale Poulin vyráží.

34:37
    Vylučuje se, hostující Grabner jde na dvě minuty, přesilová hra pro Montreal.

34:50
    Canadiens ve středním pásmu.

35:00
    Markov neprošel po pravé straně do útočného pásma, dobrá práce bránícího Nielsena.

35:23
    Tak co nyní, ano, nyní již domácí před Poulinem.

35:32
    Pacioretty pálí z pravé strany, ale přímo do povyjetého Poulina.

35:50
    Souboj za brankou Islanders.

36:14
    Galchenyuk nachází z levé strany dobře postaveného a hlavně zcela volného LARSE ELLERA, který střelou "z první" překonává z pravé strany Poulina a domácí využívají přesilovou hru. Asistence: Alex Galchenyuk, P.K. Subban.

36:36
    Opět se vylučuje na straně Islanders, na trestnou lavici usedá hostující Hickey, který za nebezpečnou hru vysokou holí dostává trest 2+2!

36:45
    Montreal se po vhazování před Poulinem udržel v útočném pásmu.

37:00
    Alex Galchenyuk promáchl na pravé straně, přitom měl před sebou poloprázdnou branku!

37:20
    Hosté vyhazují alespoň do středního pásma.

37:40
    A nyní již může bránící čtveřice Islanders konečně prostřídat.

38:01
    Canadiens před Poulinem.

38:20
    Bourque příliš dlouho váhal na levé straně, až se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny.

38:45
    Mezitím se již rozběhla druhá polovina ze čtyřminutového oslabení hostů.

39:04
    I druhou přesilovou hru po sobě domácí využívají, Raphael Diaz pálí po přihrávce od Plekance z pravé strany od modré a puk ještě před Poulinem lehce tečuje MICHAEL BOURNIVAL. Asistence: Raphael Diaz a Tomáš Plekanec.

39:30
    Islanders dostávají puk ze třetiny, potřebují přečkat závěr druhé třetiny bez dalšího gólu.

40:00

A to se nakonec i povedlo, Islanders další gól již neinkasovali, přesto po dvou třetinách prohrávají 1:3. Domácí se ujali vedení ve 22. minutě, když se prosadil Galagher. Hosté za šest minut Bouchardem srovnali a dlouho se pak hrálo za nerozhodného stavu 1:1. Až díky dvěma přesilovým hrám v závěru třetiny se domácím podařilo "odskočit" na dvoubrankový rozdíl, když nejprve tu první přesilovou hru využil ve 37. minutě Eller a v poslední minutě tečoval střelu Diaze za záda Poulina Bournival. Do třetí třetiny tak půjdou domácí s dvoubrankovým náskokem.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Islanders: 8

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 2:04 hodin.

40:01

40:48
    Islanders vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně.

41:05
    Domácí se brání pouze vyhozením puku z vlastní třetiny.

41:29
    Okposo ve spolupráci s Tavaresem ve výhodné pozici na levé straně, zkouší to bekhendem, ale netrefuje branku.

41:59
    A Plekanec nyní dokázal vyvézt puk po pravé straně a dokonce vystřelit na Poulina, ten vyráží.

42:22
    Následně hosté špatně rozehrávají, icing Islanders.

42:59
    Dobrá rozehrávka Islanders, Bouchard střílí z pravé strany, ale ani on netrefuje branku Montrealu.

43:44
    Přesilová hra pro Islanders, za hákování odchází na trestnou lavici domácí Desharnais.

44:10
    BROCK NELSON se po skvělé přihrávce od Tavarese zpoza branky Canadiens prosazuje střelou z hranice brankoviště, domácí ještě signalizují, že Nelson stál v brankovišti, rozhodčí vše ověřuje u videocentra – gól platí! Asistence: John Tavares a Frans Nielsen.

44:55
    Je to již pouze o gól, čeká nás zajímavá třetina!

45:55
    Ofsajd Canadiens při přechodu přes útočnou modrou čáru, vhazovat se bude ve střední třetině.