Genk – Kortrijk 1:0 (kon.) | Oostende – Anderlecht 0:3 (kon.) | Charleroi – Mechelen 2:2 (kon.)
Waregem – Gent 3:2 (kon.) | Leuven – Mons 2:2 (kon.) | Lokeren – Lierse 1:0 (kon.)
KRC Genk
1:0 (0:0)
KV Kortrijk
cz Streda 30.10.2013, 20:30 • Cristal Arena • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý večer. Vítám Vás u dnešního onlajn přenosu z belgické Jupiler Pro League. V rámci dnešního třináctého kola přivítá KRC Genk na své půdě KV Kortrijk. Zápas začne ve 20:30.

KRC Genk

Domácí jsou v dnešního utkání favoritem. Genk se nachází na druhé pozici belgické ligy se ziskem šestadvaceti bodů, za osm výher, dvě remízy a jen dvakrát poznali hořkou příchuť porážky. V posledním kole si domácí vyšlápli na půdě Cercle Brugge, kde zvítězili 2:0

KV Kortrijk

Hosté jsou před dnešním utkání na šesté pozici v lize se ziskem dvaadvaceti bodů za sedm výher, jednu remízu a na kontě mají čtyři prohry. V posledním kole uspěli KVK na hřišti RAEC Mons 1:0.

KRC Genk: Köteles – Koulibaly, Mbodj, Ngonga, Tshimanga, Buffel, Camus, Gorius, Hyland, De Ceulaer, Vossen

KV Kortrijk: Keet – Capon, Heylen, Oussalah, Reynaud, Tomasevic, De Mets, Pavlovic, Coulibaly, De Smet, Santini

Rozhodčí: Christof Dierick.

1

2
    Oba týmy se zatím spíše poznávají, do větších šancí se oba týmy nepouští.

5
    Domácí jsou mírně aktivnější. K první střele se dostali domácí, ale hostující Keet se střelou neměl problémy.

7
    Od začátku utkání je to spíše vyčkávaná na chybu soupeře. Ta ovšem nepřichází.

8
    Centr Buffela si stáhl Keet do rukavic.

10
    Zatím je spíše fotbal z kategorie těch horším. Zápas postrádá akčnost.

12
    Domácí se tlačí dopředu, ale pozorná obrana Kortrijku je do ničeho nepouští..

14
    .. to se dá ovšem říci i na druhé straně.

16
    Pokud Genku končí opět u Keeta.

17
    Na druhé straně se KV dostávalo do šance, ale Köteles nemusel absolutně zasahovat.

19
    Rozhodčí Dierick uděluje první žlutou kartu. Vysloužil si jí Kalidou Koulibaly.

21
    Hra se zklidnila. Brankáři moc práce nemají.

25
    Je za námi pětadvacet minut z utkání, ve kterém zatím nebylo nic velkého k vidění. Obě mužstva hrají ze zabezpečené obrany.

25
    Žlutí se i na druhé straně. Oussalah si od teď musí dávat pozor.

27
    Po rohových kopech na obou stranách zkoušeli domácí překvapit gólmana hostí, ten ale nemusel zasahovat. Střela šla mimo.

29
    Od první minuty je obraz hry stejný. Domácí se snaží tvořit, jsou aktivnější, ale bez gólové odezvy.

32
    Další náznak útoku, tentokrát hostí, skončil již v jeho zárodku.

35
    Na druhé straně pokus Santiniho se nevešel mezi tři tyče.

37
    Na hře teď nepřidává plno nepřesností na obou stranách.

40
    Je před námi nějakých sedm minut do konce poločasu i s nastavením a dle předvedené hry to vypadá, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu.

43
    Dalším karetním hříšníkem je v dnešním utkání hostující Ivan Santini.

45
    Rozhodčí nastaví dvě minuty k prvnímu poločasu.

Je za námi první poločas, ve kterém jsme neviděli žádnou branku. Domácí jsou mírně aktivnější, ovšem nedokázali převahu přetavit v branku. Druhá část dnešního utkání začne přibližně v 21:33.

46

46
    Začal nám druhý poločas. Uvidíme v něm nějaké branky?

46
    De Ceulaer se dral do šance, ale balón mu odskočil od nohy a míče se chopili hosté.

48
    Domácí gólman Köteles si došel pro centr, který se snášel do vápna.

49
    Romain Reynaud dostává po svém faulu žlutou kartu.

50
    De Ceulaer vyšel vítězně z hlavičkového souboje s Caponem.

53
    Reynaud vyslal ránu na Kötelese, ale ten rukou vyráží.

54
    Domácí Camus zblokoval další pokus Reynauda.

55
    Tomasevic získal rohový kop pro hosty.

57
    Pavlovic se nacházel v blízkosti branky a zvolil střelu, ta ovšem skončila vysoko nad brankou.

60
    Hosté jsou aktivnější, než v prvním poločase. Zapracovali na přesnosti nahrávek a je to znát.

63
    Domácí hledají díru v obraně hostí. Tu ovšem nenalézají.

66
    Genk právě vstřelil branku!
    Tak přeci jenom domácí díru v obraně našli! JELLE VOSSEN otevírá skóre dnešního utkání. Domácí jdou díky jeho brance do vedení.

69
    Domácí sahají k prvnímu střídání. Ze hřiště odchází Benjamin De Ceulaer. Místo něho nastupuje Bennard Kumordzi.

71
    Kortrijk se snaží vyrovnat, ale do vážnějších šancí se nedostává.

74
    Vypadá to, že Tomasevic bude muset vystřídat. Zdá se, že má něco s ramenem.

77
    Zmiňované střídání zrovna přichází a k němu ještě další dvě. Hosté vybírají možnost tří střídání najednou. Ze hřiště odcházejí Tomasevic, De Mets a Capon. Na jejich místa se postaví Chevalier, Raman a Martin.

81
    Navzdory hostujícímu střídání se Kortrijk nedostává víceméně k ničemu.

84
    Santini je na zemi. Vypadá to ale, že bude pokračovat.

85
    Ano, je to tak. Santini je opět na hřišti a pokusí se pomoci svým spoluhráčům vyrovnat dnešní utkání.

86
    Není jisté co Camus zamýšlel, ale jeho centr byl hodně nepřesný.

90
    Domácí aplaudují. Odchází střele jediné branky utkání. Je jím Jelle Vossen, kterého nahrazuje Kim Ojo

92
    Domácí jsou s koncem zápasu nervózní. Důkazem je žlutá karta Khaleema Hylanda.

Skončilo nám utkání belgické Jupiler Pro League, kde se v rámci třináctého kola střetnul domácí Genk s hostujícím Kortrijkem. Domácí byli v zápase lepším týmem a po zásluze vítězí 1:0, když o jedinou branku se postaral v šestašedesáté minutě Vossen. S konstatováním, že domácí Genk vítězí nad Kortrijkem 1:0, se s Vámi loučím. Hezká zbytek večera. (22:24:44)