Omsk – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (kon.) | Jekaterinburg – Nižnekamsk 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Ufa 4:5 (kon.)
Barys – Čeljabinsk 1:5 (kon.) | Jaroslavľ – HC Slovan 2:1 (kon.) | Čerepovec – Lev 2:1 (kon.)
A. Mytišči – Riga 1:2 (1:2 po s.n.) | S.Moskva – Novokuzneck 5:4 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
D. Moskva – Novgorod 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Doneck – Vladivostok 2:1 (kon.)
Záhreb – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Traktor Čeljabinsk
Pondelok 28.10.2013, 14:00 • Kazakhstan Sports Palace • KHL

Koniec zápasu
    Veľmi zaujímavé stretnutie sme dnes mali možnosť vidieť v Astane. Hostia predviedli maximálne zodpovedný výkon podporený skvelým Vladislavom Fokinom v ich bránke, ktorý držal Traktor po celý zápas v hre o body. Traktoru dnes navyše parádne vychádzali brejkové situácie a domáci hokejisti jednoducho nemali nárok. Zrodilo sa tak prekvapujúce víťazstvo Traktoru Čeljabinsk.
    Ďakujem vám za pozornosť, lúčim sa s vami a prajem pekný zvyšok dňa. Dovidenia. (16:16:01)

60:00

59:33
    Domáci sú ešte v útočnej tretine, ale nedokázali už ohroziť Fokina, záver zápasu, oba tímy už iba čakajú na záverečný hvizd.

58:03
    Zápas je niečo menej ako dve minúty pred koncom rozhodnutý, hostia si odvezú z Astany plný bodový zisk.

57:23
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    ANDREI KOSTITSYN dostal od domácej defenzívy príliš veľa priestoru a na dvakrát prekonal Yeremeyeva, ktorému dnes domáci veľmi nepomohli. Od Kostitsyna to však bolo nekompromisné zakončenie. Bez asistencií.

56:05
    Starchenko dobiedza pred bránkou Traktoru Čeljabinsk, ale hra je už prerušená a domáce zúfalstvo pokračuje.

55:14
    Fokinova lapačka vyletela proti strele od domáceho Pushkaryova z pravého kruhu.

54:29
    Kostitsyn zachytil puk v útočnej tretine a okamžite pálil na Yeremeyeva, ale jeho strela je zrazená na ochrannú sieť, to však hosťom vyhovuje majú už nahraté.

54:12
    Grebenshchikov dostal po góle krídla a Fokin musel zasahovať proti jeho tvrdej strele.

53:35
    Hostia už iba pozorne bránia a nechcú dovoliť domácim, aby sa na dlhšie usadili v útočnej tretine, väčšinou už iba posúvajú puky do stredného pásma.

52:48
    Snahu Chistova zastavili domáci obrancovia, ale hostia získali útočné pásmo.

51:27
    Barys Astana dala gól!
    Domáci sa dnes predsa len dočkali gólu, keď sa dokázal presadiť VLADIMIR GREBENSHCHIKOV. Bez asistencíí.

51:16
    Začala už posledná desaťminútovka duelu, hostia vedú o 4 góly, hrajú v pohode a všetko sa zdá byť v tejto chvíli jasné. Teraz je hra prerušená kvôli reklamnej pauze.

49:27
    Aj domáci mohli teraz znížiť, ale bombu od Gavrilina vyrazil pozorný Fokin.

48:13
    Mokin v momente svojho naskočenia na ľadovú plochu z trestnej lavice išiel sám na Yeremeyeva, aj si ho položil na ľad, ale už nedokázal zasunúť puk do bránky.

47:05
    Dawes nedokázal spracovať ťažký puk od svojho spoluhráča a hostia opäť vyhodili cez celé klzisko.

46:22
    Domácim sa ale vôbec nedarí, vyprodukovali počas vlastnej presilovky icing a hra sa sťahuje pred Yeremeyeva.

46:00
    Vylúčenie Traktor – Mikhail Mokin – dve minúty za podrazenie.

45:35
    Barys však bojuje naďalej a hrá aktívne v útočnej tretine, Semyonov strieľal mimo bránky Fokina.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 52. Grebenshchikov – 26. Bulis (Abdullin), 38. Kuznetsov (Kontiola), 39. Kuznetsov, 44. Kokuyov (Glinkin, Kondratyev), 58. A. Kostitsyn

Barys Nur-Sultan: Yeremeyev (Poluektov) – Litvinenko, Lundin, Bochenski, Boyd, Dawes – Samyonov, Blokhin, Starchenko, Rudenko, Upper – Savchenko, Lakiza, Zhailauov, Antropov, Pushkaryov – Grebenshchikov, Rakhmanov, Gavrilin, Polishchuk
    Traktor Čeljabinsk: Fokin (Garnett) – Bondarev, Kondratyev, Chistov, Kontiola, Kuznetsov – Borodkin, Katichev, A. Kostitsyn, Bulis, Abdullin – Klimontov, Vasilchenko, Kokuyov, Glinkin, Popov – Flyagin, Osnovin, Mokin, Tsybin

Rozhodca: Gofman, Kulakov – Menshikh, Morozov