HC Slovan – B. Bystrica 2:1 (2:1 po s.n.) | Skalica – Zvolen 5:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 1:0 (kon.)
Žilina – Nitra 8:1 (kon.) | Košice – Poprad 4:2 (kon.) | Trenčín – Topoľčany 7:0 (kon.)
HK Skalica
5:4 (2:2, 2:0,1:2)
HKM Zvolen
Nedeľa 27.10.2013, 10:30 • HANT arena Skalica • Extraliga juniorov

Hoci domáci vyhrávali po dvoch tretinách 4:2, Zvolančania sa nevzdávali a bojovali do poslednej sekundy. Nestačí však len bojovať, potrebné je aj strielať góly a tých dnes viac strelili Skaličania. Tri body teda ostávajú doma na Záhorí.
    Ďakujeme vám za pozornosť. (12:36:05)

60:00

58:41
    Zvolen dal gól!
    A opäť sa znižuje. MICHAL POSPÍŠIL upravuje skóre na 5:4.
    Asistencie: Andrej Urgas, Jaroslav Kucej

56:33
    Skalica dala gól!
    ŠIMON PETRÁŠ práve strelil svoj hetrik zápasu, Skalica vyhráva 5:3!
    Asistencia: Alexander Kotzman

54:05
    Jaroslav Kucej práve vyhodil puk, oslabí svoj tím na dve minúty. Domáci celok si tak opäť zahrá presilovú hru.

52:12
    Zvolenčania si nedali pozor pri striedaní a na ľade sa ich ocitlo o jedného hráča naviac. Rozhodca bol pozorný a tera domáci celok čaká presilová hra.

48:32
    Matúška odchádza na trestnú lavicu, na svojho súpera to skúšal krosčekom. Dostáva 2 minúty.

46:44
    Hostia využívajú presilovú hru, MICHAL POSPÍŠIL znižuje na 4:3.
    Asistencia: Andrej Urgas

45:31
    Šimon Petráš oslabí svoj tím za hru so zdvihnutou hokejkou.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhom dejstve domáci ukázali, ako krásne sa dá otočiť stav zápasu. Kým v prvej tretine vždy len vyrovnávali skór, v tej druhej sa im podarilo zásluhou Petráša a Kukliša dostať do vedenia.
    Či sa im podarí udržať si dvojgólový náskok, resp. ako sa bude ďalej vyvíjať hra, uvidíme približne o 12:03.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:36
    Tomáš Kukliš sa opäť vracia na trestnú lavicu, tento raz za faul lakťom.

36:58
    Tomáš Kukliš – 2 minúty – krosček.

34:13
    TOMÁS KUKLIŠ zvyšuje na 4:2!
    Asistencie: Denis Mihalka, Tomáš Kubín

28:43
    Radovan Horváth sa previnil držaním, dostáva 2-minútový trest.

26:05
    A máme tu ďalšie vylúčenie na strane hostí. Patrik Pohanka – 2 minúty – podrazenie.

23:03
    ŠIMON PETRÁŠ striela dnes svoj druhý gól, čím si pripisuje tretí kanadský bod, a posiela Skalicu po prvý raz v zápase do vedenia.
    Bez asistencií.

20:01
    Začala druhá tretina.

Prvá tretina námponúkla štyri góly, ktoré si oba celky rovnomerne rozdelili. Stav je teda 2:2. Zvolenčania zakaždým vyhrávali a domáci vyrovnávali skóre. Komu sa podarí vsietiť nasledujúci gól sa dozvieme približne od 11:16, kedy začne druhá tretina tohto zápasu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

16:03
    ŠIMON PETRÁŠ vyrovnáva stav na 2:2.
    Asistencia: Adam Volek

12:23
    Prvé vylúčenie i na strane domácich, Denis Mihalka – 2 minúty – napadnutie.

10:48
    Hostia opäť vo vedení, ANDREJ URGAS striela gól.
    Asistencie. Zdenko Tóth, Rastislav Matúška

09:23
    Domáci hráči využívajú presilovú hru, ANDREJ KAZINOTA vyrovnáva na 1:1.
    Asistencie: Peter Šohajda, Šimon Petráš

08:13
    Opäť vylúčený hráč hostí – Michal Pospíšil – 2 minúty – sekanie.

03:49
    Tak toto je neskutočné. Hostia hrajú v oslabení a v početnej nevýhode strielajú prvý gól zápasu! Konkrétne JAROSLAV KUCEJ.

01:48
    Martin Novotný inkasuje od rozhodcu 2+2 min za hru so zdvihnutou hokejkou. Domáci tak majú veľkú šancu na strelenie úvodného gólu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HK 36 Skalica: Ďuriš – Kukliš Jakub, Šohajda, Klíma, Volek, Kadlečík, Fišer, Mihalka, Bachan – Petráš, Kotzman, Kazinota – Kuklis Tomáš, Kubín, Babiar – Daniel, Kutlák, Gondek – Hujsa

HKm Zvolen: Petrík – Fekiač, Pospíšil, Koch, Suchomer, Matúška, Tóth – Parobek, Balko, Urgas – Kucej, Jakubík, Pohanka – Novotný, Gábor, Horváth – Majerík, Trnka, Parničan

Rozhodca: Hauko – Otrubčák – Polakovič.

Krásne predpoludnie, vážení sympatizanti juniorského hokeja.

Dnes tu máme zápas 16. kola extraligy juniorov, konkrétne medzi HK 36 Skalica a HKM a.s. Zvolen. Tieto dva celky sa v aktuálnej sezóne ešte nestretli, v tabuľke ich od seba delí len Liptovský Mikuláš, ktorý je siedmy (SI 6, ZV 8) a teda môžeme byť plní očakávania, čím mladíci na jednej i druhej strane prekvapia.

Oba tímy včera v 15. kole pocítili trpkosť prehry. Skaličania na domácom ľade podľahli rovesníkom z Banskej Bystrice vysoko 1:6. Záhoráci prehrávali už 0:6, no v 56. minúte dokázal aspoň esteticky upraviť výsledok Jakub Kukliš a bystrického brankára tak pripravil o čisté konto. I Zvolenčania, ktorí dnes pricestovali do Skalice, v poslednom zápase prehrali a síce v hlavnom meste. Slovanisti zvíťazili 3:1 po tom, ako ich prestrielali 43:21. Aj v tomto prípade platilo, že jediný gól celku, ktorý prehral, padol ako posledný a to pár minút pred koncom. V čase presne 57:00 strelil gól Ľubor Balko.

Je jasné, že po dnešnom zápase sa už jeden z tímov bude tešiť a možno aj z plného bodového zisku. Ak chcete spoznať odpoveď na otázku, ktoré mužstvo to bude, sledujte náš prenos od 10:30.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:30.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Janka Danková

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 10. Kazinota (Šohajda, Petráš), 17. Petráš (Volek), 24. Petráš, 35. Kukliš (Mihalka, Kubín), 57. Petráš (Kotzman) – 4. Kucej, 11. Urgas (Tóth, Matúška), 47. Pospíšil (Urgas), 59. Pospíšil (Urgas, Kucej)

HK Skalica: Ďuriš – Kukliš Jakub, Šohajda, Klíma, Volek, Kadlečík, Fišer, Mihalka, Bachan – Petráš, Kotzman, Kazinota – Kuklis Tomáš, Kubín, Babiar – Daniel, Kutlák, Gondek – Hujsa
    HKM Zvolen: Petrík – Fekiač, Pospíšil, Koch, Suchomer, Matúška, Tóth – Parobek, Balko, Urgas – Kucej, Jakubík, Pohanka – Novotný, Gábor, Horváth – Majerík, Trnka, Parničan

Rozhodca: Hauko – Otrubčák – Polakovič