Machačkala – Tromso 1:0 (kon.) | Karaganda – Alkmaar 1:1 (kon.) | Real Betis – Guimarães 1:0 (kon.)
D.Kyjev – Thun 3:0 (kon.) | Freiburg – Praia 1:1 (kon.) | Genk – Rapid Viedeň 1:1 (kon.)
Limassol – Lazio 0:0 (kon.) | Lyon – Rijeka 1:0 (kon.) | Solún – Haifa 3:2 (kon.)
Tiraspol – Tottenham 0:2 (kon.) | Trabzonspor – Légia Varšava 2:0 (kon.) | Liberec – Sevilla 1:1 (kon.)
Wigan – Kazaň 1:1 (kon.) | D. Záhreb – Eindhoven 0:0 (kon.) | Elfsborg – Esbjerg 1:2 (kon.)
Ferreira – Dnipropetrovsk 0:2 (kon.) | Fiorentina – Pandurii 3:0 (kon.) | Frankfurt – Tel Aviv 2:0 (kon.)
Odesa – Razgrad 0:1 (kon.) | Salzburg – Liége 2:1 (kon.) | Swansea – FK Krasnodar 1:1 (kon.)
Valencia – Gallen 5:1 (kon.) | Waregem – Maribor 1:3 (kon.) | Bordeaux – APOEL 2:1 (kon.)
ACF Fiorentina
3:0 (2:0)
Pandurii Lignitul Târgu Jiu
Štvrtok 24.10.2013, 21:05 • Stadio Artemio Franchi, Florencia • Európska liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 21:05.

Pekný deň, vítam vás pri online prenose zo zápasu skupinovej fázy Európskej ligy, v ktorom proti sebe nastúpia domáca Fiorentina a rumunský tím Pandurii Targu.

AFC Fiorentina
    Fiorentina naskočila, zdá sa, na víťaznú vlnu. Po úvodných nevydarených zápasov v Serii A, ukázala svojim fanúšikom aj tú lepšiu stránku po víťazstve 4:2 proti majstrovi z Turína, Juventusu. V Európskej lige však kraľujú v skupine E zo šiestimi bodmi a skóre 5:1. Zabezpečiť výhru jasnému favoritovi v tomto zápase, by mala zabezpečiť trojica skvele hrajúcich hráčov – Rossi,Cuadrado a Borja Valero, ktorý v spomínanom zápase proti Juve naštartovali obrat. Fiorentine bude zrejme chýbať stále zranený ostrostrelec Mario Goméz.

CS Pandurii Târgu
    Rumunský celok sa predstavuje Európe po prvý krát, keď si v predkolách poradil aj so slovenským Trenčínom. V domácej lige Pandurii patrí štvrté miesto a drží si krok so špičkou tabuľky. V Európskej lige figurujú na tretej priečke s jedným bodom a skóre 1:2. Ak chcú futbalisti Pandurii pomýšlať o postupe, potrebujú bodovať, čo samozrejme na horúcej talianskej pôde nebude také ľahke. Podarí sa im to ?

ACF Fiorentina: Neto – Alonso, Compper, Rodriguez (K), Tomović – Fernandez, Valero, Bakić – Iakovenko, Matos, Joaquin
    Náhradníci: Aquliani, Cuadrado, Munua, Pascual, Roncaglia, Rossi, Savić

Pandurii Lignitul Târgu Jiu: Stanca – Momcilović, Christou (K), Da Silva, Unguruşan – Alex, Breeveld, Anton, Unguru – Matulevicius, Ciucur
    Náhradníci: Buleica, Cristea, Distefano, Mamele, Nicoară, Pedro, Sipo

Rozhodca: Miroslav Zelinka – Ondřej Pelikán, Patrik Filipek.

Do začiatku zápasu nám ostáva 5 minút, v základnej zostave domácich vidíme prevažne hráčov, ktorí v domácej súťaži nedostávajú moc šancí. Na lavičke ostali sedieť strelec Rossi ako aj Cuadrado.

Česká rozhodcovská trojica vedie hráčov z tunela na ihrisko.

1
    Stretnutie práve začalo výkopom rumunského celku.

2
    Lopta od úvodných minút na kopačkách domácich.

2
    Nakopnutá lopta končí len u brankára Stancua.

3
    Unguru práve nastrelil brvno! Prvá šanca pre hostí.

5
    Fiorentina je zdá sa zaskočená skvelou obranou a pressingom futbalistov Pandurii. Fialky zatiaľ bez šance.

6
    Z rohu Fiorentiny nakoniec žiadne nebezpečenstvo.

7
    Z nakopávanými loptami domácich nemá obrana Pandurii zatiaľ najmenší problém.

9
    Opäť ďalšia šanca pre hostí, Unguruşan potiahol loptu zo stredu poľa a dostal sa až k zakončeniu v pokutovom území, Neto skvele chytil a vyrazil na roh.

9
    Priamy kop zo slušnej pozície pre Pandurii Targu.

10
    Obrana Fiorentiny upratala loptu za postrannú čiaru.

11
    Lopta v moci Fiorentiny, hráči si posúvajú loptu okolo obranného valu hostí.

12
    Útočná snaha fialiek stroskotáva na kopačkách obrany hostí.

14
    Vidíme zatiaľ opatrný futbal z oboch strán. Každá útočná aktivita je zastavená obranami.

16
    Prízemný center Fernandéza chytá Stanca.

17
    Strela Matuleviciusa putuje vedľa Netovej brány.

18
    Matos sa dopustil faulu v šestnástke hostí.

19
    Najväčšiu aktivitu smerom dopredu vidíme od hráča s číslom 24, Unguru-a ktorý robí fialovej obrane veľké problémy.

20
    Rohový kop pre Pandurii Targu.

21
    Obrana Fiorentiny upokojuje hru a vidíme zatiaľ stále taký istý obraz ako v ostatnom priebehu.

23
    Po miernom tlaku sa k strele odhodlal Joaquin, tá však šla úplne inde ako chcel.

25
    Priamy kop pre Fiorentinu z cca. 30tich metrov, šanca hlavne pre hlavičkárov.

26
    Nakoniec rozohrané len na krátko, Fernandezova strela skončila len v Matosovi. Lopta na kopačkách hráčov Pandurii.

26
    Po skvelej individuálnej akcii JOAQUINA sa dostáva do vedenia domáci tím. Obhodil si dvoch hráčov a dokonca aj brankára, do odkrytej bránky už nemal problém skórovať.

28
    Snahu hostí o vyrovnanie zastavil skvelým vystihnutím prihrávky Borja Valero.

29
    Prenesenie hry od Joaquina na Iakovenka končí len rohom pre domáci tím.

31
    Protiútok hostí skončil len za bránkovou čiarou. Kop od domácej brány.

32
    Pokusy o center alebo strelu chytá vo svojom náručí pozorný Stanca.

34
    Strela Iakubenka po Joaquinovej prihrávke zrazená len na vhadzovanie.

34
    Fiorentina dala gól!
    Gól strelil MATOS keď premenil svoju šancu a poslal loptu pri brankárovi Stancuovi.

36
    Rohový kop pre Fiorentinu.

37
    Nedovolený zákrok Matosa pred Stancuovou bránou.

39
    Borja Valero opäť získal loptu pre fialky, vidíme snahu domácich navýšiť vedenie.

41
    Rodriguezova dlhá lopta končí za bránkovou čiarou hostí.

42
    Po centri od Tomovića išiel do výskoku Iakovenko, ten však stihol faulovať domáceho obrancu.

43
    Hra teraz pevne v rukách domáceho tímu. Pandurii nemalo v posledných 20-tich minútach žiadnu vyloženú šancu.

44
    Matos vybojoval priamy kop zo sľubnej pozície.

44
    Alonso však triafa len do múru.

Prvý polčas skončil.

V prvom polčase sme videli hneď v úvode dve vyložené šance hostí ktoré však nedokázali premeniť, v druhej polke prvého polčasu zapla na obrátkach hlavne domáca Fiorentina ktorá už vedie o dva góly. Podarí sa jej navýšiť svoje vedenie ? Druhý polčas začne približne za 15 minút, ostaňte s nami.

Všetko je pripravené na začiatok druhého polčasu, tímy vychádzajú na ihrisko.

46
    Striedanie v tíme Pandurii Targu: z ihriska odchádza Ciucur a Alex, prichádza Buleica a Nicoară.

46
    Začal druhý polčas.

47
    Žltú kartu dostáva Fernandez (ACF Fiorentina).

49
    Na zemi sa ocitol Unguru, priamy kop pre Pandurii.

51
    Na začiatku druhého dejstva vidíme snahu hostí o strelenie gólu.

52
    Veľa drobných faulov teraz vidíme na strane fialiek. Pandurii sa dostávajú do tempa.

54
    Loptu má v moci pre zmenu teraz domáca Fiorentina.

56
    Žltú kartu dostáva Anton za zákrok zozadu na prenikajúceho Matosa.

57
    Center hostí odvrátil na roh Rodriguez.

58
    Strela Matosa vysoko nad.

60
    Striedanie v tíme ACF Fiorentina: z ihriska odchádza Matos, prichádza Cuadrado.

62
    Prízemný center Pandurii odvrátený na roh.

63
    Roh rozohraný na krátko zakončený strelou ktorá išlo mimo brány.

64
    Striedanie v tíme ACF Fiorentina: z ihriska odchádza Rodriguez, prichádza Roncaglia.

65
    Zvyšená aktivita zo strany hostí zatiaľ neprináša ovocie v podobe gólu, obrana Fiorentiny je na svojom mieste.

67
    Za faul v strede pola vidí Compper žltú kartu.

68
    Pri chuti vidíme hlavne nového hráča v poli, Cuadrada.

69
    Práve spominaná CUADRADO nedal pri strele čancu Stancuovi a navyšuje vedenie domáceho celku!

72
    Strelený gól psychicky pomohol Fiorentine, ktorá má loptu vo svojej moci a snaží sa o nyvýšenie vedenia!

73
    Striedanie v tíme ACF Fiorentina: z ihriska odchádza Valero, prichádza Aquilani.

73
    Žlutou kartu dostává Cuadrado (ACF Fiorentina).

74
    Práve čerstvý Aquilani poslal center na hlavu Iakovenka ktorý len opečiatkoval brvno!

75
    Cuadrado vyvážal loptu zo svojej polky a vypýtal si priamy kop z dobrej pozície!

75
    Žlutou kartu dostává De Oliveira Pereira (Pandurii Lignitul Târgu Jiu).

78
    Domáca Fiorentina pri veľkej chuti streliť ďalší gól!

79
    Striedanie v tíme Pandurii Lignitul Târgu Jiu: z ihriska odchádza De Oliveira Pereira, prichádza Distefano.

81
    Pri moci stále fialky z Fiorentiny.

82
    Iakovenko teraz v súboji v pokutovom území spadol, ale pokutový kop z toho nebude.

83
    Matias Fernandez ohrozil bránu Stancua nebezpečnou strelou z priameho kopu! Tesne vedľa!

85
    Zblokovaná strela Matuleviciusa! Uvidíme rohový kop.

86
    Domáca Fiorentina dohrá tento zápas s loptou na svojich kopačkách. Čisté konto brankára Neta bude len vítaným bonusom.

88
    Žltú kartu dostáva Breeveld (Pandurii Lignitul Târgu Jiu).

89
    Sám pred bránou sa ocitol Cuadrado ktorý sa rozhodol ešte niekoho nájsť čo sa nevyplatilo. Stav ostáva rovnaký.

90+1
    Ďalší Cuadradov útok skončil u obrancov Pandurii.

90+1
    Nadstavený čas 3 minúty!

90+2
    Štiplavú strelu vytláča Neto na roh a udržiava si čisté konto!

90+3
    Tyčka Cuadrado! Kolumbíjčan sa rútil sám na bránu, skúšal sa prehodiť brankára ale lopta však bola proti!

Podľa očakávania 3 body dostávajú u domácich, Fiorentina utvrdzuje svoje prvé miesto v skupine E. Zápas oživil hlavne skvelý Cuadrado ktorý aj strelil gól a zavŕšil tak skóre zápasu. Dnešným prenosom som vás sprevádzal ja, Matej Bako a dúfam, že si cestu k onlajnom nájdete aj v budúcnosti. (23:02:14)