Chabarovsk – Barys 3:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Jekaterinburg 1:3 (kon.)
Novosibirsk – Jugra Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Novgorod – Záhreb 2:1 (po pr.) | Kazaň – Doneck 1:0 (kon.)
D. Moskva – Dinamo Minsk 4:0 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 4:3 (kon.)
Dynamo Moskva
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
HC Dinamo Minsk
Streda 23.10.2013, 17:30KHL

Ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (19:43:11)

Minsk dlhú dobu odolával, pravdepodobne ho ale zlomila Gorovikov gól z konca druhej tretiny, na ktorú ihneď nato odpovedal po prestávke Cvetkov. A keď sa naviac dokázali trafiť aj Babenko s Karsmusom, víťazom zápasu nemohol ostať nik iný než domáci tím. Hostia nehrali zle, ale hokej je raz taký...

60:00

59:10
    Meleško úplne zbytočne stratil puk v útočnom pásme. Do konca ostáva len jedna minúta, mohutný kotol Dinama si záver zápasu vyložene užíva.

58:32
    Stas zobral puk súperovi v rohu klziska a mieril do útoku. Tam sa snažil presadiť Jefimenko, lenže nedokázal ani zakončiť.

57:40
    Ďalšia strela, ktorú lapil Lazušin. Aj on si zápas užíva a mieri za vychytanou nulou.

57:02
    Zápas sa už iba prakticky dohráva.

55:33
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Jednoduchá kombinácia zo strany domáceho Dinama, ktorému záver zápasu vychádza skvele. Karpov unikol po skvelej práci dôrazného Mosaljova do brejku, prihral korčuľujúcemu MARTINSOVI KARSMUSOVI z pravej strany do stredu a Lotyš bekhendom nikým nekrytý našiel štrbinku vo výstroji Lalenda. Asistencie: Maxim Karpov, Denis Mosaljov.

55:18
    Oddychový čas hostí.

53:31
    O víťazovi zápasu je rozhodnuté. Minsk už veľký tlak súpera neustál, a tak sa zo závaru presadzuje strelou do poloodkrytej bránky JURIJ BABENKO. Asistencie: Andrej Mironov, Maxim Solovjov.

52:44
    Moskovčania svojho súpera neustále tlačia. Lalande nevie, kam má skôr skočiť. Na ľade je už aspoň pre hostí Kaljužnyj.

51:56
    Meech je ďalším potrestaným hráčom, domáci budú mať k dispozícii dvojnásobnú presilovku.

51:50
    Cvetkov nakoniec vypálil, betón Lalanda zasiahol. Bude sa ale opäť vylučovať na strane Minska.

51:38
    Cvetkov spolu so Solovjovom sa nevedeli rozhodnúť kto bude strieľať. A nakoniec sa to domácim nevyplatilo, Lalande nemusel vôbec zasahovať.

50:44
    Kaljužnyj pridržal súpera, za svoj faul odišiel na dve minúty na trestnú lavicu.

49:20
    Na druhej strane naopak malo moskovské Dinamo dve tutovky! K Sopinovi sa odrazil puk, a tak ho z otočky chcel zavesiť za chrbát ležiaceho Lalanda, trafil však len bočnú sieť. O pár sekúnd pozdejšie pálil z dobrej pozície po zemi Kasjančuk, lenže aj on bránku minul.

48:18
    Surový sa ocitol pri pravej tyčke, lenže Lazušin ju zavrel, ako najlepšie mohol. A slovenský rodák tak nemohol nájsť miesto, kam by puk prepasíroval.

47:49
    Domáci v plnom počte.

47:12
    Jefimenko sa márne hnal za pukom, domácim sa zase podarilo vyhodiť. Minsku neostáva z presilovky ani minúta.

46:46
    Irgl si nakorčuľoval od modrej trochu bližšie, potom len takou ľahkou strelou pohladil výstroj Lazušina, ktorý puk schoval pre istotu do lapačky.

45:49
    Hákovanie Korjagina, Minsk si zahrá ďalšiu presilovku!

44:01
    Gorovikov stratil puk na modrej čiare, z následneho protiútoku hostia nevyťažili nič.

42:17
    Minsk je ako obarený. Po inkasovanom góle mala väčšina hráčov zvešené hlavy. Domáci naopak hrajú úplne v pohode.

41:11
    Vedenie domácich sa navyšuje aj tesne na začiatku tretieho dejstva. Karpov od pravého mantinelu prihral na Karsmusa, ktorý z medzikružia ešte Lalanda neprekonal. Podarilo sa to ale nakoniec ALEKSEJOVI CVETKOVOVI, ktorý z dorážky prekonal ležiaceho súpera. Asistencie: Martinš Karmus, Maksim Karpov

40:01
    Začala tretia tretina.

Predsa len sme sa dočkali v druhej tretine úvodného gólu tohto zaujímavého stretnutia. Pre hostí bol ale poriadne smolný, Gorovikov sa totiž trafil súčasne so zvukom sirény. Uvidíme, či domáci tesné vedenie udržia, Minsk totiž nehrá vôbec zle.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:59
    Tak to je veľká smola pre Minsk! Snáď pol sekundu pred hvizdom záverečnej sirény padá prvý gól tohto zápasu. KONSTANTIN GOROVIKOV dostal bekhendovoú prihrávku do pravého kruhu, odkiaľ zamieril medzi betóny Lalandeho. Asistencie: Denis Mosaljov, Maxim Solovjov.

39:39
    Solovjov niečo prediskutoval s rozhodcom, ktorý tesne predtým zapískal. Hra sa presúva do stredného pásma.

38:48
    Veľká možnosť pre moskovské družstvo! Karpov sa ocitol po prekrásnej prihrávke od Glazačeva úplne sám pred Lalandom, trafil však len jeho betón.

37:54
    Na druhej strane končí snaha o prechod do útoku taktiež veľmi rýchlo. Irgl bol o pár sekúnd atakovaný na modrej, rozhodca však nepíska.

36:48
    Prvá päťka domáceho celku zatlačila súpera vo vlastnej tretine. Lenže nevystrelila, ani od modrej Gorovikov či Mosaljov, ktorý bol dlho pri puku.

35:52

34:30
    Oba tímy hrajú prevažne medzi modrými čiarami. Žiadny z nich sa pritom nemôže dostať bežným spôsobom do útočného pásma.

32:06

31:42
    Filičkin to skúšal od modrej čiary tiež, jeho rana bola tečovaná, no aj napriek tomu dokázal Lazušin reflexívne zasiahnúť. Presilovka Minsku je úplne iná ako tie predchádzajúce!

30:52
    Najprv vypálil od modrej Irgl, avšak neúspešne. Potom sa ocitol pri vzdialenejšej tyčky Kaljužnyj, lenže ani on nedokázal dobre spracovať puk.

30:06
    Višnevskij (DMS) je vylúčený na dve minúty za hru so zvihnutou hokejkou. Minsk má k dispozícii ďalšiu presilovku.

29:52
    Na poslednú chvíľu obrana hostí zasiahla! Lalande bol rozhodený, mal odkrytú svoju ľavú tyčku. Babenko však netriafa.

29:11
    Meleško zľava prihrával pred bránku, kam sa rútil Jefimenko. Lenže ten tečoval a vystrelil len vedľa brány.

28:22
    Kvapilova prihrávka bekhendom nebola presná, takže sa súper dostal do útoku. Tam ale jeho snaha behom krátkej chvíle končí.

27:02
    Višnevskij zachytil nepresnú rozhrávku a snažil sa vysunúť spoluhráčov, nakoniec sa dostal puk ku Mosaljovi, ktorý si obkorčuľoval bránu a tvrdo zakončil.

26:10
    Materuchin si obkorčuľoval bránu, mnohí z divákov očakávali zakončenie, no prišla iba prihrávka na modrú, kde však nik z jeho spoluhráčov nestál.

25:29
    Stasovu prihrávku Irgl nezachytil, nakoniec sa ale k puku dostal, no vystreliť sa mu nepodarilo, Lazušin zasahovať nemusel.

24:29
    Kvapilovi sa zamotal puk do korčulí a tak sa mu ho nepodarilo vyhodiť.

23:34
    Na druhej strane sa musel zaskvieť aj Lalande, pre ktorého to bol vôbec prvý zákrok v tretine.

22:44

22:37
    Stas pálil z pravého kruhu po prihrávke Meleška, lenže Lazušin bol opäť pozorný. Hostia zrejme skvelú výhodu nevyužijú.

21:48
    Dinamo sa ubránilo dvojnásobnému oslabeniu, prvá päťka súpera takmer nič nevymyslela. Z trestnej je už preč Gorovikov.

21:03
    Hrubá chyba v rozohrávke, Platt na puk nedosiahol. Minsk tak musí zase znovu tvoriť presilovkový dáždnik.

20:44
    Sekania sa dopustil Solovjov , hostia majú veľkú šancu využiť presilovku päť na tri!

20:38
    Irgl sa ocitol voľný v medzikruží, snažil sa mieriť nad lapačku Lazušina, tam však domáci gólman dobre zasiahol.

20:01
    Začala druhá tretina.

Peknému a svižnému hokeju chýba len jedno jediné a síce, to najdôležitejšie. Sú to góly, ktoré sme v tejto tretine nevideli. Zápas by si aspoň jeden určite zaslúžil, nechajme sa prekvapiť, či sa tak stane v druhej dvadsaťminútovke.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:48
    Záverečné sekundy priniesli dve prerušenia hry. Jedno z nich kvôli Gorovikovi, ktorý sa dopustil po buly priestupku s názvom hra so zdvihnutou hokejkou. Minsk má presilovku!

19:35
    Materuchin to vzal na seba a rútil sa aj napriek presile. Mal asi prihrávať Surovému doľava, toto sólo nemalo šancu na úspech.

18:30
    Márna bola snaha Jefimenka proti obrane súpera. A zase sa hokej hrá pozdĺž mantinelov.

17:45
    To je škoda pre domáce Dinamo. Pestunov dlho držal puk, už to vypadalo, že by číhajúci Korjagin mohol vystreliť. Lenže všetko mu marí zlá rozohrávka prvého menovaného.

17:00
    Lalande pre istotu schoval puk pod svoju lapačku, spolu s Kvapilom odrazil Minsk aj dorážky súpera.

16:03
    Gorovikov v obrovskej možnosti! Dostal parádnu prihrávku pred Lalandeho z ľavej strany, lenže ľahkým tečom sám pred ním len prestrelil.

15:40
    Po poriadne dlhej dobe je hra prerušená. Hrá sa štýlom hore – dole, oba tímy sa snažia hrať útočný hokej. Nasleduje komerčná prestávka.

14:50
    Kitarovovi sa vyplatil dôraz pri mantineli, vybojoval puk pre Goroška, ktorý z otočky pálil len do Lazušina.

13:40
    Domáci chybnú rozohrávku nepotrestali, následne vyhodil Kvapil. Po pár sekundách hry sa dostal do úniku Platt, lenže na Lazušina nevyzrel.

12:10
    Domáci sú na ľade lepším tímom, gólu sa zatiaľ nedočkali, pretože zatiaľ Lalande predvádza spoľahlivý výkon. Vidíme svižný a rýchly hokej bez zbytočného prerušovania.

10:09
    Veľký tlak zo strany domáceho Dinama! Súper sa nemohol vôbec vymaniť. Skvele pálil od modrej čiary Korjagin, ale len do Lalandeho.

09:34
    Hostia v plnom počte.

09:00
    Paľba Babenka z pravého kruhu tiež vykvitnuté ruže nepriniesla.

08:34
    Babenko posielal prihrávku do medzikružia, Minsk sa však oslobodilo.

07:34
    Prvé vylúčenie zápasu, na dve minúty odchádza na trestnú lavicu Kaznadej za podrazenie.

06:48
    Mosaljov sa síce snažil v rohu klziska niečo s pukom vymyslieť, no bohužiaľ oňho prišiel. Hrá sa zatiaľ zväčša pri mantineli.

05:40
    Hosťujúca defenzíva sa zase stačila v pohode a včas vrátiť, domáci tak po Solovjovovej prihrávke cez pásmo pre istotu založili postupný útok.

04:55
    Kristek sa ocitol pri mantineli, snažil sa prihrať pred Lazušina, lenže nenašiel vôbec nikoho.

04:06
    Cvetkov sa síce dostal do útočneho pásma, lenže potom len tak nahodil puk bekhendom po mantineli, kde sa ho zmocnil súper.

03:11
    Škoda pre Kaljužného, že nespracoval puk lepšie. Mohol sa dostať do brejku, obrana súpera však nakoniec dobre zakročila.

02:00
    Moskovské Dinamo sa pokúsilo o prechod do útoku, lenže obrana súpera zapracovala dobre.

01:03
    Stas nakoniec vypálil z pravej strany, pred bránkou sa snažil dorážať dôrazný Jefimeko, avšak aj Lazušin si na druhej strane pripísal úspešný zákrok.

00:26
    Komarov sa dostal do streleckej pozície na ľavom kruhu, bol však vo veľkom uhel a tak sa mu Lalandeho nepodarilo prekonať.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Dinamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Korjagin, Višnevskij, Mironov, Solovjov, Derljuk, Barancev, Kasjančuk – Mosaljov, Gorovikov, Komarov – Sopin, Cvetkov, Karsums – Karpov, Babenko, Glazačev – Volkov, Pestunov, Kvapil

HC Dinamo Minsk: Lalande (Šelepnjov) – Krajíček, Goroško, Meech, Šinkevič, Kaznadej, Filičkin – Irgl, Kaljužnyj, Platt – Jefimenko, Stas, Meleško – Materuchin, Kristek, Surový – Dadonov, Kitarov, Pavlovič – Kirjuščenkov

Rozhodca: Anisimov, Vasiljev – Aljošin, Ivanov.

Na listine domácich svietia až tri mená so slovenskou či českou národnosťou. Tým jediným Slovákom v poli, ktorý háji majstrovské farby je Domino Graňák, ktorý však do tohto duelu nezasiahne v dôsledku zranenia. Túto sezónu odohral iba 11 stretnutí, v ktorých si pripísal 1 gól a 1 asistenciu. Marek Kvapil a Filip Novák sú tými spomínanými Čechmi v drese Dinama.

Do hry by v prípade hostí mal zasiahnúť Tomáš Surový, ktorý v tejto sezóne odohral 15 stretnutí a zaznamenal 3 góly a 4 asistencie. České farby hája Zbynek Irgl, Lukáš Krajíček a Jaroslav Kristek.

Vítam Vás pri sledovaní online prenosu zo zápasu KHL, v ktorom sa dňa 23.10.2013 od 17:30 nášho času stretnú Dinamo Moskva a HC Dinamo Minsk. Jednoznačným favoritom tohto stretnutia sú domáci, no ako to v hokeji a aj v živote býva, nikdy nehovor nikdy.

Dinamo Moskva je zatiaľ po dvadsiatich kolách na druhej priečke v Západnej konferencii s počtom bodov 41. Počas tejto sezóny im vagón gólov priniesol už 63 tôrt v podobe čiernych kaučukov v sietiach súperov. Na druhej strane,inkasovali 43 krát. V poslednom kole celkom prekvapivo podľahli na domácom ľade Donbassu Doneck 1:2. Pred týmto zápasom ťahali šnúru troch výhier v rade. Dokážu pomstiť prehru s Donbassom hneď v ďalšom zápase?

KC Dinamo Minsk by najradšej vygumovalo celú tabuľku a začalo celú KHL odznova. Posledné 14. miesto Západnej konferencie a do oči bijúcich 18 bodov je až na zaplakanie. Šnúra štyroch prehier v rade nepotešila. V poslednom zápase prehrali s Torpedom Nižnij Novgorod na nulu 0:3. V štyroch stretnutiach strelili len štyri góly, čo je veľmi málo. Počas sezóny sa dostali do priepastného rozdielu -19 gólov, čo znamená, že ofenzívna sila je buď stále na dovolenke alebo si ešte hráči neuvedomujú, že sa KHL už dávno začala. Prebudí sa túžba víťazstva u hostí, ktorých hostí úradujúci majster ligy? Nechajme sa prekvapiť!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 40. Gorovikov (Mosljov, Solovjov), 42. Cvetkov (Karmus, Karpov), 54. Babenko (Mironov, Solovjov), 56. Karsmus (Karpov, Mosaljov)

Dynamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Korjagin, Višnevskij, Mironov, Solovjov, Derljuk, Barancev, Kasjančuk – Mosaljov, Gorovikov, Komarov – Sopin, Cvetkov, Karsums – Karpov, Babenko, Glazačev – Volkov, Pestunov, Kvapil

Rozhodca: Anisimov, Vasiljev – Aljošin, Ivanov