Detroit – San Jose 0:1 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Colorado 0:1 (kon.) | LA Kings – Calgary 2:3 (kon.)
Los Angeles Kings
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Calgary Flames
cz Utorok 22.10.2013, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    Za Flames nastupuje útočník Jiří HUDLER.

Nejproduktivnějším hráčem Flames je Jiří HUDLER , který nasbíral devět bodů za čtyři góly a pět asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená dvaadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Flames je Sean MONAHAN, který má na svém kontě osm bodů za pět gólů a tři asistence, aktuálně mu patří třiatřicáté místo v bodování NHL.

CALGARY FLAMES
    Flames nemají úplně nejhorší vstup do sezóny, ve srovnání s tou loňskou. Ze sedmi zápasů nasbírali osm bodů a i když josu v pořadí Pacifické divize "až" šestí, týmy před nimi mají o dva zápasy navíc. Ztráta na pátý Vancouver, jenž má dokonce o tři zápasy navíc, je pouze čtyřbodová. V sedmi zápasech vyšlo Calgary bodově naprázdno pouze dvakrát a to lze jistě považovat ze velmi dobrou bilanci! V posledním utkání Flames podlehli nejlepšímu celku základní části, San Jose, na jeho ledě 3:6.

Kanadské bodování Kings vede Anze KOPITAR, který má na svém kontě osm bodů za osm asistencí, což ho řadí na devětačtyřicáté místo v lize. Druhým nejproduktivnějším hráčem klubu je Jeff CARTER, jenž nasbíral šest bodů za čtyři góly a dvě asistence a v pořadí celé NHL mu patří jedenasedmdesáté místo.

LOS ANGELES
    Kings se po nepovedeném úvodu sezóny začínají zvedat a stoupat tabulkou Pacifické divize. Aktuálně jim patří čtvrté místo, když v devíti utkáních nasbírali dvanáct bodů. Nebýt prohry na ledě Tampy Bay, mohlo by se Los Angeles pochlubit skvělou bilancí – čtyřmi výhrami v řadě! V posledním utkání dokázali Kings na svém ledě porazit omlazený Dallas Stars hladce 5:2!

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě Calgary Flames.

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Regehr, Doughty, Mitchell, Vojnov, Muzzin, Greene – Brown, Kopitar, Williams – Carcillo, Richards, Carter – King, Stoll, Lewis – Frattin, Clifford, Fraser

Calgary Flames: Rämö (MacDonald) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Butler, O´Brien – Glencross, Cammalleri, Stempniak – Galiardi, Backlund, Bouma – Baertschi, Monahan, Hudler – McGrattan, Colborne, Street

Rozhodčí: Larue, Sutherland – Lazarovwich, Pancich.

00:01

00:26
    Poprvé zasahuje Quick, který krotí střelu Monahana z levé strany, bude se vhazovat.

00:36
    Cammalleri se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale Quick stál přesně tam, kde to bylo zapotřebí a chytá.

00:57
    Na druhé straně střela Doughtyho zablokována.

01:16
    Přesto domácí zůstali před Rämö, Carter střílí z pravé strany, finský gólman Flames chytá.

01:52
    Nepřesná rozehrávka hostů, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Rämö.

02:38
    Jeden z hráčů Kings je bez hokejky.

02:53
    Ale nakonec Glencross fauluje a dostává dvouminutový trest, Kings si zahrají první přesilovou hru.

03:11
    Ofsajd Kings při přechodu do pásma Flames, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:48
    Ani tentokrát se Kings nepodařilo získat útočnou třetinu, hosté se zatím v pohodě brání.

04:20
    Posledních čtyřicet vteřin z přesilové hry Kings, kteří jsou nyní sice v útoku, ale nedokáží se rozestavit.

04:38
    Kopitar to zkouší individuálně z pravé strany, trefuje ale pouze Rämö.

04:53

05:07
    Glencross hned po návratu z trestné lavice mohl zakončovat při přečíslení dva na jednoho, ale nedokázal pořádně zpracovat přihrávku z levé strany.

06:05
    Parádní střela Butlera z levé strany, Quick ale tuto ránu z voleje chytá.

06:47
    Richards v samostatném úniku, ale je stíhán Widemanem, tak nakonec musí zakončovat "pouze" bekhendem, Rämö vyráží!

07:45
    Hosté nahazují puk do třetiny Kings.

08:11
    Ale ke střele se dostávají na druhé straně Kings, střelu Mitchella z levé strany Rämö chytá a přerušuje hru.

08:50
    Rämö vyráží nahozený kotouč soupeře, hosté mají puk na svých hokejkách.

09:20
    Hraje se sice velmi svižný hokej, ale téměř bez šancí, bez střel.

10:00
    První desetiminutovka za námi, zatím je utkání velmi vyrovnané, na první gól stále čekáme.

10:35
    Kings nahazují puk do útočného pásma.

10:58
    Lewis pálil z otočky, vedle.

11:55
    Mitchell pálí od modré, Rämö vyráží. Kopitar se ještě snaží dorazit, ale byl zablokován.

12:27
    Icing Calgary Flames, hra se stěhuje před Rämö.

12:38
    Vhazování pro Kings, kteří drží útočné pásmo.

13:02
    Ofsajd Flames při přechodu přes útočnou modrou, vhazování ve středním pásmu.

13:20
    Rämö nyní vylekal příznivce Flames svým výletem za branku, ale zvládl se vrátit, nyní mají již puk hosté.

13:45
    Jiří Hudler má puk na pravém křídle, ve třetině Kings.

13:55
    Ale Russell střílí od modré vedle branky a hosté ztrácí pásmo.

15:09
    Na ledě elitní lajna Kings, Regehr pálí od modré, z levé strany, Rämö vyráží.

15:25
    Následně Stempniak v ofsajdu, při přechodu do útočného pásma, vhazování ve středním pásmu.

15:45
    Střela Carcilla z levé strany, Rämö v pohodě vyráží.

16:11
    Quick musí "krotit" vysoký puk tak, aby mu nezapadl do branky, zvládl to, bude se vhazovat po jeho pravici.

16:40
    Flames neohrozili branku soupeře, Kings přechází do útoku.

16:52
    Ale rozhodčí přerušují hru, Lee Stempniak dostává za podražení dvouminutový trest a domácí si v závěru první třetiny zahrají přesilovou hru.

17:05
    Střela Cartera zablokována, ale hostům se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny.

17:30
    Ani po střele Doughtyho nemusí Rämö zasahovat.

17:42
    Stejně jako při střele Kopitara, kdy si ale již puk odráží do středního pásma a oba týmy střídají.

18:19
    Kings v přesilovkovém rozestavení.

18:36
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DREW DOUGHTY využívá přesilovou hru Kings, když si sjíždí z pravé strany blíže na střed a z mezikruží parádní střelou zápěstím překonává Rämö. Dobrou práci tam odvedl i Kopitar, který těsně před gólmanem projel a zastínil mu výhled. Asistence: Dustin Brown, Justin Williams.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:32
    Hosté mají puk na svých hokejkách, snaží se udržet útočné pásmo.

20:00

Po první dvacetiminutovce platí, že Kings díky využité přesilové hře a gólu Doughtyho vedou 1:0, ač jsme sledovali hodně vyrovnané utkání a téměř celou dobru se hlavně bruslilo. Na nějaké velké šance byla první třetina vskutku skoupá, tak doufejme, že se to v dalším průběhu zápasu změní!

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 5:32 hodin.

20:01

20:45
    Kopitar zavezl puk do třetiny Flames a celá první pětka odchází střídat.

21:18
    V dresu Flames na ledě mj. i Jiří Hudler, ale hosté se musí nyní bránit.

22:14
    Až po více než dvou minutách hry rozhodčí pískají a to kvůli vyloučení, na trestnou lavici usedá domácí Clifford a hosté si zahrají přesilovou hru.

22:20
    Kings vyhazují puk ze třetiny.

22:52
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MICHAEL CAMMALLERI využil volného prostoru na pravé straně, kde dostává puk po přihrávce od Jiřího Hudlera a z voleje, z pokleku, přesnou střelou překonává Quicka a i hosté využívají přesilovou hru! Asistence: Jiří Hudler, Mark Giordano.

24:08
    Kings bojují u puk ve třetině soupeře.

24:24
    Nakonec ale musí zasahovat Quick na druhé straně, po nahození Backlunda.

25:15
    Lewis zkouší pozornost Rämö střelou z pravé strany, gólman Flames vyráží do rohu.

26:00
    Flames po vyrovnávacím gólu mírně aktivnější.

26:12
    Cammalleri a po něm i Stempniak nedokázali překonat v dobrých pozicích Quicka.

26:32
    Vhazování ve středním pásmu, hosté úspěšnější.

27:10
    Kopitar nedokázal zpracovat těžkou přihrávku a hosté ztrácí pásmo.

27:35
    Až Carcillo se dostal do zakončení, ale Rämö jeho pokus z mezikruží chytá.

27:57
    Další útok Kings směřuje na branku Flames, hosté se brání.

28:19
    Muzzin si sjíždí od modré čáry blíže k bráně, jeho střelecký pokus ale obětavým pádem zablokoval jeden z bránících hráčů Flames.

28:21
    Kings alespoň vybojovali přesilovou hru, Sven Beartschi dostává za sekání dvouminutový trest.

28:45
    Williams se dostal před Rämö, kterého ale nedokázal blafákem do bekhendu překonat.

29:12
    Puk ve středním pásmu, domácí se snaží dostat přes modrou čáru.

30:10
    Blíží se závěr přesilové hry, Kings se nedaří získat útočné pásmo.

30:21

30:45
    Hudler inkasoval tvrdý "hit" uprostřed hrací plochy, je v pořádku.

31:10
    Kings pokračují v mírném tlaku a nyní Flames přehrávají.

32:05
    Rämö drží svými výkony Flames ve hře, parádní výkon!

32:28
    Doughty dostává dvě minuty za držení a přesilovou hru si zahrají Flames.

32:40
    Flames svou první přesilovou hru využít dokázali, co tu druhou?

32:59
    Střelu Giordana z levé strany Quick v pohodě chytá.

33:10
    Flames ztrácejí útočnou třetinu a na led pravděpodobně naskočí druhá přesilovková formace.

33:39
    Nakonec si elitní přesilovková formace svůj pobyt na ledě prodoužila a po přihrávce Cammalleriho se prosazuje SEAN MONAHAN a také druhou přesilovou Flames využívají! Šestý gól Monahana v posledních sedmi zápasech! Asistence: Michael Cammalleri, Mark Giordano.

34:12
    Rozhodčí přerušují hru a opět vylučují a opět na straně Kings, na trestnou lavici míří Carcillo, první přesilovková formace Flames bude mít nyní komerční přestávku k tomu, aby nabrala síly!

34:16
    K využití obou přesilových her stačily Flames tři střely, parádní produktivita!

34:55
    Flames v přesilovkovém rozestavení.

35:15
    Giordano těsně přejel modrou, rozhodčí to bystrým okem postřehl a vykazuje Flames do středního pásma.

35:45
    Přesto se Flames drží ve třetině soupeře.

36:02
    Až nyní domácí vyhazují a zdá se, že tuto přesilovou hru přečkají bez úhony.

36:12

36:26
    Ale Kings si dlouho hru v plném počtu neužívají, na trestnou lavici totiž odchází Robyn Regehr za podražení!

36:40
    JEFF CARTER zavezl puk do útočného pásma, po pravém křídle, přihrál před branku, kde se natlačil do zakončení Michael Richards, který svým důrazem nakonec předčil bránícího hráče Flames a puk skončil za zády Rämö. Ač byl tento gól v oslabení původně připsán právě Richardsovi, po prozkoumání záznamu je patrné, že ten se puku vůbec nedotkl, gól dává Carter, je vyrovnáno. Asistence: Michael Richards.

37:56
    Až nyní se hosté dostávají do třetiny Kings.

38:26

38:39
    Po střele Kopitara z levé strany zazněla branková konstrukce!

39:00
    Je před námi závěrečná minuta druhé třetiny, domácím se podařilo při vlastním oslabení vyrovnat a vypadá to, že oba týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu.

39:18
    Hudler dojíždí nahozený puk Galiardim.

39:35
    Flames jsou ale vytlačeni ze třetiny Kings, přesto stále drží puk.

39:52
    A nakonec ještě musí Quick zasahovat a přerušit hru.

40:00

Ve druhé třetině jsme zaznamenali celkem tři góly, nejprve za Flames vyrovnal ve 23. minutě Cammalleri, jenž se prosadil v přesilové hře. Hned při té další, to bylo ve 34. minutě, se prosadil také Monahan a hosté se dostali do vedení. I přesto, že měli po vedoucím gólu další přesilovou hru, gól už vstřelit nedokázali. Naopak, sami při přesilové hře inkasovali, když se ve 37. minutě trefil Carter, který tak stanovil na konečných 2:2 po dvou třetinách.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně v 6:29 hodin.

40:01

40:28
    Richards celou dobu hledal spoluhráče na přihrávku, nakonec sám zakončuje, přímo do Rämö.

41:16
    Flames ve své třetině, problémy s rozehrávkou.

41:55
    Kings výrazně aktivnější v úvodu třetí třetiny.

42:20
    Ani tentokrát nedokázali Flames rozehrát, na ledě čtvrtá pětka Calgary.

43:18
    Carter se tlačí z levé strany před Rämö, ale byl dobře ubráněn.

43:40
    Muzzin nahazuje puk do třetiny Flames, domácí získávají útočné pásmo.

44:12
    Ano, na hokej se dnes do Staples Centra přišel podívat i David Beckham s celou svou rodinou.

45:05
    Brown nahazuje puk do útočného pásma.

45:18
    Kopitar v šanci, jeho střelu z levé strany ale Rämö chytá.

46:37
    Carter fauluje a hosté si zahrají přesilovou hru.

46:59
    Rozhodčí přerušují hru, bude se vhazovat po levici Quicka.

47:27
    Kopitar se i ve vlastním oslabení dostává ke střele, ale Rämö je pozorný.

48:07
    Poslední půl minuta přesilové hry Flames, hosté bojují o puk ve třetině Kings.

48:37

49:01
    Rämö se nenechal rozhodit kombinací Kings a pokus Vojnova, byť to nebyl úplně jistý zákrok, dokázal chytit.

49:18
    Kopitar objíždí branku a snaží se protrhnout letošní střeleckou smůlu, kdy ještě neskóroval (!!!), ale Rämö měl pevně přitisknutý svůj levý beton u tyče.

49:35
    Střelu Clifforda z levé strany Rämö v pohodě vyráží, každopádně domácí nyní jasně svého soupeře přehrávají.

50:15
    Hosté pouze vyhazují puk na zakázané uvolnění, vhazování po levici Rämö.

50:45
    Rozhodčí přerušují hru a vykazují Kings ze třetiny Flames.

51:02
    Po zakázaném uvolnění Flames se domácí dostanou téměř "zadarmo" před Rämö.

51:30
    Puk ve středním pásmu, Hudlerovi ale "utekl" puk, získává ho Muzzin.

52:56
    Stempniak se dostal ke střele zpoza obránce, z pravé strany, ale Quicka překonat nedokázal.

53:40
    Hosté se snaží zaútočit ve třech, Beartschi se dostává do zakončení, ale netrefuje branku.

54:05
    Vzápětí pálí Galiardi, ale trefuje pouze plexisklo za brankou Kings.

54:44
    Znovu pískán ofsajd Kings, což rozlítilo Williamse, ale můžou si za to domácí sami, takto v posledních minutách končí celá řada útočných akcí!

55:48
    Kings nyní doslova "svírají" svého soupeře před jeho brankou.

56:10
    Rämö nyní reflexivně vyráží pokus Richardse.

56:22
    Další pokus Richardse, znovu pozorný Rämö chytá. Kings mají doslova drtivý tlak!

56:30
    Puk ve středním pásmu, ale jak to tak vypadá, pouze na okamžik.

56:55
    Střelu Carcilla z levé strany chytá Rämö do své lapačky.

57:05
    Rämö na zádech, byl poražen jedním z hráčů Kings, nepíská se, hraje se dál.

57:35
    Ale nyní se již bude vylučovat, rozhodčí signalizují vyloučení na straně Kings.

57:48
    Kopitar oslabuje v závěru třetí třetiny svůj tým, zbytečné hákování ve středním pásmu!

58:00

58:15
    Ale domácí rychle přistupovali k soupeři a nakonec vyhazují ze třetiny.

58:28
    Quick zasahuje proti střele Monahana.

58:28
    Oddechový čas pro hosty, je důležité nechat odpočinout elitní přesilovkovou formaci.

58:42
    Znovu výborná práce bránícího Lewise, který získal napadáním puk od Widemana.

59:05
    Puk ve středním pásmu, hosté nedokáží udržet puk delší dobu v útočném pásmu.

59:30
    T.J. BRODIE napřáhl zhruba metr za modrou čárou a po skvělé bekhendové přihrávce od Jiřího Hudlera zpoza branky se hned "z první" opřel do střely a dává gól! Asistence: Jiří Hudler, Lee Stempniak.

60:00

Domácí to v závěru ještě zkoušeli v šesti, ale hosté si již velice cenné vítězství pohlídali, Kings mohou hořekovat nad zbytečným vyloučením Kopitara v samém závěru zápasu, neboť Flames dnes všechny své gól, včetně toho posledního, dokázali dát při hře v početní převaze! V zápase se blýskl i Čech Jiří Hudler, který si připsal dva body za dvě výtečné přihrávky.

Dnešní utkání sledovalo 18 118 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:19:36)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 19. Doughty (Brown, Williams), 37. Carter (M. Richards) – 23. Cammalleri (Hudler, Giordano), 34. Monahan (Cammalleri, Giordano), 60. Brodie (Hudler, Stempniak)

Rozhodca: Larue, Sutherland – Lazarovwich, Pancich

Diváci: 18118