Čeljabinsk – Čerepovec 3:2 (2:1 po s.n.) | Metallurg Magnitogorsk – Jaroslavľ 1:2 (0:1 po s.n.) | Ufa – A. Mytišči 3:1 (kon.)
Nižnekamsk – Petrohrad 1:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Metallurg Magnitogorsk
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
Utorok 22.10.2013, 15:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Srdečne vítam všetkých fanúšikov hokejovej KHL, ktorých budem pravidelnými príspevkami informovať o dianí v Magnitogorsku, kde miestny Metallurg privíta na vlastnom ľade Lokomotiv Jaroslavľ. Moje meno je Michal Bakoš, prajem vám pekný športový zážitok.

Metallurg Magnitogorsk je na štvrtom mieste Východnej konferencie. Na konte má 34 bodov, čo je o dva menej ako má tretia Ufa a o tri viac ako piaty Novosibirsk. V posledných piatich zápasoch Metallurg získal osem bodov (dva víťazstva po riadnej hracej dobe a dve remízy po riadnom hracom čase). Metallurg sa v minulom kole vrátil na domáci ľad po tripe. Domácih fanúšikov potešil víťazstvom 4:2 nad Čerepovcom.

Lokomotiv Jaroslavľ je na desiatom mieste Západnej konferencie. Na konte má 26 bodov. Pod nim sa nachádza Víťaz Podolsk, ktorý má zhodný počet bodov.Posledných päť zápasov prinieslo Jaroslavľu päť bodov za jedno víťazstvo a dve remízy po riadnom hracom čase. V poslednom kole podľahol Lokomotiv Čeľjabinsku na jeho ľade 1:2.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov – Lee, Těreščenko – Malenkich, Chabarov – Metljuk, Ibragimov – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Shenfeld, Kazionov, Gulaš – Brent, Timkin, Potěchin – Kameněv, Malinovskij, Grigorenko

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Ljubuškin, Gorochov – Holos, Vasiljev – Višněvskij, Zotov – Pěreťjagin, Jakovlev – Plotnikov, Averin, Apalkov – Černikov, Ullström, Petrov – But, Kapustin, Galimov – Avtsin, Chlopotov, Maltsev

Rozhodca: Rogačjov, Ščeňjov – Menšich, Chubikin.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:10
    V domácej bráne sa dnes predstaví Košečkin, svätyňu hostí bude kryť Sanford.

0:22
    Hostia sa po chvíľke hry previnili zakázaným uvoľnením.

1:30
    Lokomotiv sa dostal do útočného pásma, no nič v ňom nedokázal vymyslieť. Puk je už v strednom pásme.

2:20
    Je jasné, že v úvode stretnutia sú oba tímy opatrné. Čakáme, kým sa nám toto stretnutie rozbehne.

3:00
    Hra sa väčšinu času odvíja v okolí mantinelov a za bránkami, kde vidíme množstvá osobných súbojov.

3:32
    Hra je prerušená. Puk totiž dlhšie v lapačke podržal Sanford, ktorý sa ako prvý z brankárov dotkol čierneho čuda.

04:17
    Domáca Magnetka sa stále drží v útočnom pásme. Zatiaľ sme však výraznejšie ohrozenie nevideli.

05:24
    Hra je síce plynulá, ale ani jeden z tímov sa ešte nedostal k strele.

06:12
    Avstin sa predieral do zakončenia, ale pred Košečkinom prišiel o puk.

06:48
    Zaripov dával puk Kovářovi do jazdy, ale ten strelou z prvej neprekonal Sanforda.

07:54
    Sanford si až po 8 minutách hry pripisuje prvý zákrok.

08:35
    Magnitogorsk zatlačil svojho súpera. Lokomotiv sa nevie oslobodiť spod veľkého zovretia.

09:33
    Jaroslavl sa nakoniec oslobodzuje vyhodením puku ku Košečkinovi.

10:05
    Ofsajd na útočnej modrej v podaní Metallurgu. Bude sa vhadzovať v strednom pásme.

10:25
    Za hru vysokou hokejkou je vylúčený hosťujúci But.

11:11
    Lokomotiv sa oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

11:31
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Zaripov dostal puk do jazdy a následne ho predložil voľnému SERGEJOVI MOZJAKINOVI, ktorý sa strelou z voleja dokázal presadiť. Asistencia: Danis Zaripov.

12:19
    Domácim tento gól pomohol a teraz sú aktívnejším tímom.

13:03
    Tentokrát sa však vylučuje na strane domácich. Malinovskij dostal 2 minúty za nedovolené bránenie.

14:01
    Lokomotiv sa zlou rozohrávkou sám vyháňa z útočného pásma.

14:35
    Jaroslavľ tak musí začínať opäť od svojej bránky.

14:43
    Postup hostí zastavil ofsajd...

15:03
    Magnitogorsk hrá v plnom počte.

14:56
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Akciu 3 na 2 zakončil DANIL APALKOV, ktorý si nakorčuľoval z druhej vlny a strelo zápästím prekonáva Košečkina. Asistencia: Sergej Plotnikov.

15:56
    Magnitogorsk sa snaží o rýchlu odpoveď a už je nasťahovaný v útočnom pásme.

16:36
    Domáci prevzali iniciatívu a v útoku predvádzajú kolotoč.

17:20
    Hostia sa stále nevedia oslobodiť spod veľkého tlaku.

18:02
    Shenfeld neusmernil puk bekhendom do prázdnej bránky.

18:51
    Averin z otočky vystrelil, domácu bránku však netrafil.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:33
    Ešte tu je jedno vylúčenie. Shenfeld zahákoval súpera a tak smeruje na trestnú lavicu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Je za nami prvá tretina, ktorá skončila 1:1. Do vedenia sa dostali v 12.minúte domáci hokejisti. Za Jaroslavl vyrovnal v závere 16. minúty Apalkov.

Druhá tretia začne približne o 15:50.

Všetko je už pripravené na začiatok druhej tretiny.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:25
    Úvodné buly vyhrali hostia, ktorí pokračujú vo svojej presilovke.

20:48
    Lokomotiv však nedokázal vystreliť. Magnitogorsk vyhadzuje.

21:33
    Domáci sú v plnom počte.

21:54
    Domáci sa snažia po ubránenej oslabovke dostať do tempa a zatlačiť svojho súpera.

22:41
    Všetky kombinácie domácich však zatiaľ končia na pozornom Kolesnikovi.

23:01
    Jaroslavľ sa previnil zakázaným uvoľnením.

23:14
    V dobrej príležitosti sa ocitol Kovář, ale Kolesnikov bol pozorný.

23:48
    Avtsin dostal puk do jazdy, ale Košečkina neprestrelil.

24:24
    Teraz však hostia zahrali opäť zakázané uvoľnenie.

25:10
    Domáci aj naďalej zostávajú v pásme. Ich tlak prerušil nakoniec Kolesnik prikrytím puku.

26:05
    Teraz to individuálne skúšal Tereščenko, ale na Kolesnika nevyzrel.

27:56
    Lokomotiv sa nemôže vymaniť z tlaku domácich. Metallurg však zatiaľ veľa striel na Kolesnika nevyslal.

28:15
    Tempo tejto tretiny nie je závratné a zatiaľ nám prostredná časť neponúkla čistú šancu na jednej či druhej strane.

29:34
    Zakázané uvoľnenie Jaroslavle.

30:41
    Metallurg má drvivú prevahu, ale zatiaľ ju nedokáže premeniť vo vedúci gól.

31:57
    Chabarov vyskúšal obkorčuľovať bránku, ale do zakončenia sa nedostal.

32:33
    Kolesnik dovoľuje svojim zákrokom aspoň vystriedať svojim unaveným spoluhráčom.

33:13
    Hostia sa teraz aspoň na chvíľku dostali do útočného pásma.

33:58
    Teraz sú však opäť nasťahovaní pred vlastnou bránkou.

34:48
    Lokomotiv sa stále nevie dostať spod tlaku domácich.

35:10
    Magnitogorsk si vybojoval presilovú hru. Černikov dostáva 2 minúty za podrazenie.

36:00
    Domácim sa však táto početná výhoda nedarí.

36:45
    Proti strele Leehoa vytiahol Kolesnik efektný semafor.

36:50
    Hosťom sa darí opäť vyhodiť puk cez všetky čiary.

37:10
    Jaroslavl hrá v plnom počte.

37:49
    Za vzájomnú potyčku dostávajú trest domáci Brent a hosťujúci Gorochov.

38:08
    Napriek tomu, že sa hrá po štyroch hráčoch na oboch stranách, domáci hokejisti točia v útoku kolotoč.

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny a Lokomotiv je pod obrovským tlakom.

39:49
    Oba tímy sú v plnom počte.

39:58
    Hlavný rozhodca avizuje vylučenie na strane hostí. Metallurg bude teda od začiatku druhej tretiny hrať v početnej prevahe.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:00
    Za hákovanie pôjde na trestnú lavicu Averin. Magnitogorsk začne tretiu tretinu v početnej prevahe.

Druhá tretina bol v znamení jasného tlaku domáceho celku, ktorý sa však nedokázal dostať do vedenia. Jaroslavľ nestrávila za celú tretinu ani minútu v útočnom pásme. Tretia tretina azčne približne o 16:37.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:28
    Domáci sa po vyhranom buly usadili v útočnom pásme.

40:58
    Lokomotiv sa zatiaľ dobre bráni, Metallurg je veľmi pasívny a dosť váha so streľbou.

41:21
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary.

42:00
    Jaroslavľ hrá v plnom počte.

42:48
    Po dlhej dobe sa aj hostia dostávajú do útočného pásma.

43:52
    Malinovskij zapríčinil postavenie mimo hru domáceho tímu.

44:35
    Košečkin mal po dlhej dobe prácu, jeho pozornosť otestoval strelou Malitsev.

45:21
    Mozjakin z bezprostrednej blízkosti neprestrelil Kolesnika po krásnej kombinácii.

46:35
    Za hákovanie je vylúčený Jakovlev. Presilovka pre hostí.

47:31
    Hostia sa nevedia usadiť v útočnom pásme. Teraz opäť začínajú od vlastnej bránky.

48:06
    Strelu Vasiljeva zastavil Košečkinov betón.

48:35
    Domáci v plnom počte.

49:22
    Závar pred bránkou Magnitogorsku vyriešil až hlavný rozhodca svojim hvizdom.

50:11
    Už po niekoľkýkrát sa hostia previnili zakázaným uvoľnením.

51:40
    Lokomotiv vyložene čaká len na brejky, do jedného z nich sa dostal Petrov, ale puk sa mu zamotal medzi nohami a skončil v rohu.

52:58
    Magnetke robí veľký problém prechod cez obranný val hostí na modrej čiare.

53:36
    Teraz zastavilo domácich hokejistov postavenie mimo hru.

53:52
    Po dlhej dobe si siahol na puk aj Košečkin.

54:07
    Vzájomné vylúčenie. Na strane hostí to je za hru vysokou hokejkou Maltsev a na domácej Chabarov na 2 minúty za krošček.

55:30
    Ojedinelý výpad hostí zastavuje ofsajd na modrej čiare.

56:28
    Lokomotiv úpenlivo bráni 1 bod za remízu a čaká na koniec 3.tretiny.

57:45
    Ďalšie vyhodenie hostí len za útočnú modrú, tak aby z toho nebolo zakázané uvoľnenie.

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

59:10
    Potechin rozohráva jednu z posledných akcií domácich za ich bránkou.

59:55
    Mozjakinov bekhend nič na výsledku nezmenil, ide sa do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Hostia teda získavajú vďaka nepriepustnej obrane a betónu cenný bod. Metallurg mal síce prevahu, ale okrem jedného gólu nič nevymyslel. Na rade je teda predĺženie.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:53
    Magnitogorsk už je opäť v pásme hostí.

61:14
    Hostia už bod získali a tak pôsobia na ľade viac uvoľnene ako domáci.

62:02
    A Lokomotiv takmer rozhodol, Martensson však v poslednej chvíli stratil puk.

63:05
    Birjukov to skúšal sám, ale o puk za modrou prišiel.

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia.

64:07
    Košečkin chytá delovku Holosa od modrej.

64:16
    Na druhej strane si rovnako počínal Kolesnik proti Shenfeldovi.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Ani v predĺžení sa o víťazovi nerozhodlo, na rade tak sú samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

Černikov nedokázal Košečkina prekonať.

Na druhej strane nenašiel medzierku medzi betónami Zaripov.

Apalikovu strelu vyrazil ramenom Košečkin.

Kolesnik vypichol pokus Mozjakina.

Galimov premenil úspešne bekhendový blafák.

Lee sa ho pokúsil napodobniť, ale tentokrát neúspešne.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lokomotiv Jaroslavľ.
    Gól strelil GALIMOV.

V penaltovom rozstrele víťazí nakoniec Jaroslavl, ktorá si ale 2 body za predvedenú hru vôbec nezaslúži. Občas sa, ale šťastie obráti aj k mužstvu, ktoré svojim štýlom neoslnilo. To je už pre dnešok odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (17:24:04)

Martin Platko

Góly a asistencie: 12. Mozjakin (Zaripov) – 15. Apalkov (Plotnikov), rozh. náj. Galimov

Rozhodca: Rogačjov, Ščeňjov – Menšich, Chubikin