Vladivostok – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Chabarovsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 4:3 (kon.)
Novosibirsk – Barys 2:3 (kon.) | Kazaň – Dinamo Minsk 5:1 (kon.) | Viťaz – Doneck 4:2 (kon.)
Novgorod – S.Moskva 3:4 (po pr.) | D. Moskva – Záhreb 4:3 (kon.) | Lev – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
4:2 (1:0, 2:2,1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Sobota 19.10.2013, 08:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 08:00.

Príjemné sobotňajšie ráno so stretnutia KHL Amurom Chabarovsk a Jugra Chanty-Mansijk vám praje Marek Antalík, ktorý vám prinesie všetko to najdôležitejšie.

Ide o stretnutie mužstiev Charlamovej a Černevovej divízie. Amur hrá týmto stretnutím druhý domáci zápas v rade a Jurga naopak druhý na ľade súperov. Minulom ročníku súperi spolu stretli spolu dvakrát. Doma Jugra najprv zdolala Amur 6:4 a v odvete vyhral Amur 3:2 po predĺžení. Počas príúravy na túto sezónu sa obaja stretli raz na ľade Amuru, kde hostia vyhrali 1:4.

Amur CHABAROVSK

Amur je vo východnej konfrencii na predposlednom trinástom mieste. Na konte majú zverenci Jevgenija Popikina 16 zápasov (2V, 2VP, 5PP, 7P), skóre 32:50 a 15 bodov. V posledných piatich zápasoch sa im podarilo vyhrať len raz aj to po samostatných nájazdoch v Jarolavli 1:0. Naposledy predvčerom prehrali doma s Jekaterinbugom 3:5.Káder je zložený z hráčov Ruska a piatich cudzincov. Dvoch z USA a po jednom z Fínska, Česka a Slovinska.

JUGRA CHANTY-MANSIJSK

Jugra je vo východnej konfrencii na siedmej priečke. Na konte majú zverenci Sergeja Šepeleva 16 zápasov (8V, 0VP, 1PP, 7P), skóre 38:41 a 25 bodov. V posledných štyroch zápasoch sa im celkom dobre. Pripísali si tri výhry a jednu prehru. Naposledy predvčerom vyhrali vo Vladivostoku 3:2. Káder je zložený z hráčov prevažne Ruska, ktorých doplňajú piati legionári po jednom z Česka, Fínska, Švédska, Kanady a Slovenska. Našu krajinu zastupuje obranca Tomáš Starosta.

Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – Reese, A. Loginov, V. Loginov, Terjajev, Ježov, Bykov, Salcido, Bilalov – Muršak, Korotkov, Junkov – Tarasov, Dubinin, Stepanov – Lugin, Litovčenko, Klimčuk – Šiškanov, Smurov

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznecov (Birjukov) – Šefer, Starosta, Sokolov, Trončinský, Chvostov, Grot, Putilov, Ďjakov – Sitnikov, Žukov, Magogin – Dixon, Andersson, Savinainen – Kňjazev, Gorbunov, Krysanov – Jacenko, Petrov, Gusev

Rozhodca: iseljov, Ščeňjov – Zacharenkov, Sivov..

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:36
    V úvode sa nedarí hráčom Amuru rozohrať akciu.

01:12
    Ako prvý sa dostal do zakončenia Anderrson, ale netrafil bránu Murygina.

01:33
    Aj Kuznecov sa už stretol s puk, keď skončil v jeho lapačke.

02:34
    Nahodený puk do obraného pásma Jugry dáva šancu hosťom založiť ďalší útok.

03::20
    Hrá sa bez prerušenia. Puk je za bránou Murygina na hokejách hostí.

03:59
    Stepanov zachytil prihrávku Jugry vo vlastnej obrannej tretine a môže ho vyhodiť do stredného pásma.

04:40
    Jugra je v úvode aktívnejšia. Dixon sa dostal do zakončenia, ale z uhla trafil len vyráťačku domáceho brankára.

06:00
    Login sa dostal pred Kuznecova, ale s jeho strelou si brankár hostí poradil.

07:04
    Chabarovsk dal gól!

Ako prvý, kto sa dokázal v stretnutí je domáca štvrtá formácia zásluhou TIMOTEJA ŠIŠKANOVA, ktorý prekonal Kuznecova.

07:12
    Dmitrij Tarasov – Amur – 2.min. – hákovanie.

07:23
    Hostia by chceli, čo najskôr využiť presilovú hru.

08:11
    Dixon zakončuje z pravej strany, tam sa ešte dostál k dorážke Savinainen, ale aj túto strelu Murygin dokázal zneškodnit.

08:24
    Denis Ježko – Amur – 2. min. – napadnutie.

08:39
    Trončinský mieri vedľa brány.

09:12
    Amur hrá v štvorici.

09:59
    Obranca Šefer páli od modrej čiary, ale výborný Murygin je pripravený.

10:24
    Amur v plnom počte.

11:58
    Stephan Dixon – Jugra – 2.min.- hákovanie.

12:38
    Jugra sa oslobodzuje v oslabení. Puk vyhadzuje do stredného pásma.

13:13
    Loginov počas presilovky vystrelil, ale strela skončila po teči na ochrannej sieti.

13:52
    V závere oslabenia musí Kuznecov vyriešiť závar pred jeho bránou, ale pre hostí sa to všetko skončilo veľmi dobre.

13:58
    Jugra v plnom počte.

15:23
    Hostia sa dostávajú pred Murygina, ale nedokážu ho ohroziť.

16:01
    Smurov sa dostal k puk. Doviedol ho do útočného pásma, ale nezakončuje.

16:31
    Junkov sa rútil sám na Kuznecova, ale svoj samostatný nájazd nevyužíva.

16:52
    Andersson mal tak isto veľkú šancu. Lenže domáci gólman mu opäť zabránil skórovať. Oba celky predvádzajú veľmi dobrý hokej s množstvom šancí.

17:59
    Jugra sa dostáva do pásma v závere prvej tretiny.

18:36
    Vitalij Sitnikov – Jugra – 2. min.- hákovanie.

18:36
    Ak sa nepodarí domáci využiť presilovku, tak do konca tretiny bude hrať v početnej výhode.

19:43
    Amur nahodil puk do útočného pásma a v závere tretiny sa usadzuje pred Kuznecovom.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine sme videli jeden gól, o ktorý sa postaral v 7. min. Šiškanov. Oba celky predviedli veľmi dobrý hokej s množstvom šanci. Brankári však odolávajú až na spomínanú siedmu minútu.

V streľbe na bránu sú aktívnejší hostia, ktorí až 12 krát zakončovali, kým domáci len 7 krát. V zisku vyhratých vhadzovaní sú lepšie na tom domáci, keď vedú 12:9.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:12
    Andrej Šefer – Jugra – 2. min. – držanie.

23:45
    Kňjazev to skúšal po pravej strane, ale netrafil bránu.

24:16
    Hostia sú pri chuti. Opäť Kňjazev, ale Murygin jeho pokus zneškodnil.

22:52
    Jugra dal gól!

Hosťom sa podarilo vyrovnať, keď sa prresadil v úvode druhej tretiny MICHAIL ŽUKOV.
    Asistencia: Vitalij Sitnikov.

25:06
    Klimčuk nahodilpuk.Lugin ho tečoval, ale Kuznecov je na mieste.

25:29
    Obranca Ježov zakončil, ale veľmi nepresne.

26:14
    Krysanov obkorčuľoval bránu Murygina, ale puk nezasunul do brány.

27:24
    Klimčuk sa po ľavej strane predral pred Kuznecova. Vystrelil a trafil rovno do brankára.

28:00
    Hostia sa usadil v útočnom pásme. Snažia sa streliť gól.

28:43
    Domáci vyhadzujú puk a môžu sa vydýchať.

29:59
    Je tu záver prvej polovice riadneho hracieho času a stav je vyrovnaný 1:1.

31:10
    Hostia ovládli hraciu plochu. Majú prevahu a Murygin sa na nedostatok práce nemôže sťažovať.

31:25

Tlak hostí narastal, lenže hostia nedokázali streliť druhý gól a zákonite prišiel trest. DMITRIJ LUGIN dorazil puk odrazený od mantinelu za Kuznecova.

32:34
    Savinainen prešiel s pukom po ľavej strane. Prihrávkou hľadal niekoho so svojich spoluhráčov, ale nebol presný.

32:49
    Veli-Matti Savinainen – Jugra – 4. min. – napadnutie.
    Timotej Šiškanov – Amur – 4. min. – napadnutie.

34:20
    Žukov hľadal prihrávkou Sitnikova, ale našiel len hráča súpera.

34:41

Hostia zásluhou VITALIJA SITNIKOVA dokázali opäť vyrovnať stav stretnutia, keď blafákom nedal šancu domácemu brankárovi.
    Asistencia: Tomáš Starosta.

35:28
    Alexei Kuzmecov – Jurga – 2. min. – podraženie.

35:42

Faul brankár hostí domáci po 14 sekundách potrestali tretím gólom, ktorého autorom je DMITRIJ BYKOV.

36:19
    Muršak sa ocitol v ďalšej šanci, ale neuspel.

37:41
    Hostia sa dostali pred Mugyrina, ale vyrovnať sa im nedarí, ale získavajú presilovú hru.

37:41
    Michal Klimčuk – Amur – 2.min. sekanie.

38:13
    V presilovke sa snažil vyrovnať Denis Grot, ale Murygin odoláva.

39:00
    Domáci sa stále musia brániť presilovej hre. Jurga by ju ešte závere chcela využiť.

39:41

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme mali možnosť vidieť až štyri góly, čo divákov vždy poteší. V domácom drese sa presadil v 32. Lugin a 36. Bykov za hostí vyrovnával na 1:1 v 23. Žukov a na 2:2 Sitnikov.

Aj v druhej tretine boli aktívnejší v streľbe hostia keď zakončovali až 21 krát kým domáci len 12 krát. Domácim patrili opäť vhadzovania. Túto časť vyhrali 13:9.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:37
    Amur sa dostal do útočného pásma, ale hostia sa oslobodili. Vyhodili puk do strednej tretiny.

42:32
    Bykov vystreli na Kuznecova, ale brankár hostí puk zneškodnil v lapačke.

43:12
    Domáci veľmi dobre bránia červenú čiaru. Hosťom nedovoľujú sa dostať za polovicu ihriska.

44:10
    Puk je ďaleko od brány Murygina. Amur ho nahodil opäť do útočnej tretiny.

45:00
    Končí sa 45. min. Jugra sa nedostala do útočnej tretiny. Domáci veľmi dobre bránia. Zatiaľ sa nebolo veľmi na čo pozerať v tejto tretine.

45:40
    Domáci sa usadili v útočnej tretine. Puk má na hokejke Ježov.

46:00

Amur sa presadzu aj v tejto časti hry. Na rozdiel dvoch gólov dáva TIMOTEJ ŠIŠKANOV, keď trafil presne puk, ktorý letel tesne nad ľadom.

46:59
    Hostia musia streliť minimálne dva góly ak chcú na ľade súpera bodovať. Majú na to niečo cez trinásť minút. Ako prvý sa pokúšať znížiť Magogin, ale domáci Murygin puk nepúšťa za svoj chrbát.

48:22
    Denis Ježov – Amur – 2. min.- sekanie.

49:09
    Puk je v strednom pásme. Jurge sa nedarí usadiť pred Kuznecovom.

49:32
    Hostia sa na pár sekúnd dostali do útočného pásma.

49:51
    Domáci sa dokázali oslobodiť. Puk je v strednej tretine.

50:22
    Amur v plnom počte. Ubránil sa dôležitému oslabeniu.

50:50
    Obranca Marek Trončinský sa dostával do gólovej šance, ale domáca obrana ho čisto zastavuje.

52:01
    Šefer doviedol puk do útočného pásma. Snažil sa niečo vymyslieť, ale dlho váhal a prišiel o puk.

52:45
    Strely Starostu a Magogina zneškodňuje výborne chytajúci Murygin.

53:00
    Muršak mal čistú šancu po prihrávke spoza bránky od Junkova, ale puk nezasunul za Kuznecova.

54:07
    Kirril Putilov – Jugra – 2. min. – podrazenie.

54:32
    Domácim vyhovuje, že hrajú v presilovú hru. Nemusia sa nikde hnať. Zbierajú sekundičky, čo hosťom vôbec nevyhovuje pri dvojgólovom manku.

54:55
    Puk je pred bránou Kuznecova, čo je pre Amur dôležité.

55:58
    Kňajazev odpaľuje puk so svojej tretiny.

57:00
    Dmitrij Lugin – Jugra – 2. min. – podrazenie.

57:40
    Hostia majú možnosť ešte, čo si vymyslieť. Hrajú v početnej výhode, ale nedarí sa im vôbec vystreliť na Kuznecova.

58:30
    Jugra s pukom v útočnej tretine, ale bez výsledného efektu a navyše stráca pásmo.

59:00

59:20
    Strela Starostu skončila len v lapačke Murygina.

59:32
    Hostia sa zrejme nedostanú ani k možnosti odvolať svojho brankára.

60:00

V poslednej tretine sa domácim podarilo veľmi dobre brániť stredné pásmo. Navyše pridali štvrtý gól zásluhou Sitnikova. Po výsledku 4:2 sa domáci tešia z výhry a troch bodov do tabuľky. V tretej tretine boli tak isto strelecky aktívnejší hostia 9:13 a na vhadzovania to bolo 9:6 pre domácich.

Pekný zvyšok dňa vám praje Marek Antalík. (10:15:25)

Marek Antalík

Góly a asistencie: 8. Timotej Šiškanov, 32. Dmitrij Lugin, 36. Dmitrij Bykov, 46. Timotej Šiškanov – 23. Michail Žukov (Vitalij Sitnikov), 35. Vitalij Sitnikov (Tomáš Starosta)

Rozhodca: Kiseljov, Ščeňjov – Zacharenkov, Sivov.