Žilina – Spišská N. Ves 3:2 (kon.) | Topoľčany – B. Bystrica 2:3 (0:2 po s.n.) | Skalica – Košice 4:7 (kon.)
Trenčín – Poprad 4:3 (0:1 po s.n.) | Nitra – Zvolen 5:6 (0:1 po s.n.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 5:4 (2:0 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC Topoľčany
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Sobota 19.10.2013, 14:00 • Zimný štadión Topoľčany • Extraliga juniorov

Bystrica nakoniec potvrdila rolu favorita a vybojovala víťazstvo aj keď len po samostatných nájazdoch. V domácej kabíne bude určite veľké sklamanie nakoľko celý zápas viedli a nedotiahli ho do úspešného konca. Za bod však môžu ďakovať svojmu brankárovi Halovi ktorý ich minimálne v prvých dvoch tretinách podržal. (16:27:40)

Autorom rozhodujúceho nájazdu je MARIAN MIKUŠ ktorý prestrelil Hala strelou medzi betóny.

Pri druhom nájazde domácich Kopecký trafil iba pravú žrď bránky a tak hostia môžu nasledujúcim nájazdom rozhodnúť.

Valent strelou k tyči prekonal Hala.

Na prvom nájazde sa predstavil Belianský avšak brankára svojou ráznou strelou na lapačku neprekonal.

Samostatné nájazdy začínajú.

Rolba je za nami a nájazdy sa môžu začat. Ktorí tím bude úspešnejší ?

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:47
    Grman pokazil rozohrávku a Valent takmer jeho chybu potrestal.

63:54
    Predĺženie sa pomaly chýli ku koncu ak neuvidíme gól budú nasledovať samostatné nájazdy.

63:15
    Bystričania tlačia na svojho súpera vysokým forčekingom.

62:13
    Pekná spolupráca Výhonského s Huňom po ktorej ale puk prikryl domáci brankár.

61:53
    Na ľade vidíme hru 4 hráčov proti 4 a tak je na ľade viac miesta.

60:47
    Strela Gašparoviča takmer skončila v bráne následne po strele Trenčana skvelo zasiahol Košarišťan.

60:01
    Začalo predĺženie.

Topoľčany veľkú časť zápasu viedli čo bolo zásluhou najmä domáceho brankára Hala ale nakoniec tlak Bystrice nevydržali ktorá v poslednej minúte vyrovnala a tak uvidíme predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:50
    Takmer bolo rozhodnuté Lunter z poza kruhov trafil tyč.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Danny

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 34. Kopecký (Laššo, Ondruš), 44. Ondruš – 43. Valent (Róth), 60. Valent (Výhonský), rozh. náj. Mikuš

HC Topoľčany: Halo – Kopecký, Belianský, Ondruška("A"), Trenčan, Grman, Petrek – Ondruš("C"), Laššo("A"), Pánis – Šťastný, Gašparovič, Barták – Hudec, Rufati, Nikolov.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Košarišťan – Hemánek, Mikuš, Janovský, Tarabík, Kleinedler, Jendroľ, Ramaj, – Macko, Surový, Šeliga, Kovalík, Predajnianský, Výhonský, Lunter, Huňa, Róth, Valent, Vukoja, Ambróz.