Žilina – Spišská N. Ves 3:2 (kon.) | Topoľčany – B. Bystrica 2:3 (0:2 po s.n.) | Skalica – Košice 4:7 (kon.)
Trenčín – Poprad 4:3 (0:1 po s.n.) | Nitra – Zvolen 5:6 (0:1 po s.n.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 5:4 (2:0 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC Topoľčany
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Sobota 19.10.2013, 14:00 • Zimný štadión Topoľčany • Extraliga juniorov

Bystrica nakoniec potvrdila rolu favorita a vybojovala víťazstvo aj keď len po samostatných nájazdoch. V domácej kabíne bude určite veľké sklamanie nakoľko celý zápas viedli a nedotiahli ho do úspešného konca. Za bod však môžu ďakovať svojmu brankárovi Halovi ktorý ich minimálne v prvých dvoch tretinách podržal. (16:27:40)

Autorom rozhodujúceho nájazdu je MARIAN MIKUŠ ktorý prestrelil Hala strelou medzi betóny.

Pri druhom nájazde domácich Kopecký trafil iba pravú žrď bránky a tak hostia môžu nasledujúcim nájazdom rozhodnúť.

Valent strelou k tyči prekonal Hala.

Na prvom nájazde sa predstavil Belianský avšak brankára svojou ráznou strelou na lapačku neprekonal.

Samostatné nájazdy začínajú.

Rolba je za nami a nájazdy sa môžu začat. Ktorí tím bude úspešnejší ?

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:47
    Grman pokazil rozohrávku a Valent takmer jeho chybu potrestal.

63:54
    Predĺženie sa pomaly chýli ku koncu ak neuvidíme gól budú nasledovať samostatné nájazdy.

63:15
    Bystričania tlačia na svojho súpera vysokým forčekingom.

62:13
    Pekná spolupráca Výhonského s Huňom po ktorej ale puk prikryl domáci brankár.

61:53
    Na ľade vidíme hru 4 hráčov proti 4 a tak je na ľade viac miesta.

60:47
    Strela Gašparoviča takmer skončila v bráne následne po strele Trenčana skvelo zasiahol Košarišťan.

60:01
    Začalo predĺženie.

Topoľčany veľkú časť zápasu viedli čo bolo zásluhou najmä domáceho brankára Hala ale nakoniec tlak Bystrice nevydržali ktorá v poslednej minúte vyrovnala a tak uvidíme predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:50
    Takmer bolo rozhodnuté Lunter z poza kruhov trafil tyč.

59:14
    Banská Bystrica dala gól!

Bystrica využila výhodu o jedného hráča a pasivitu domácich po strele Alexa Výhonského dorazil puk do prázdnej brány PETER VALENT.
    Asistencia: Alex Výhonský.

58:46
    Bystričania hrajú bez brankára.

58:23
    Domáci si vzali oddychový čas.

58:21
    Sám pred bránou sa ocitol znova Róth ale Halo vynikajúco zasiahol a podržal svoj tím.

56:59
    Janovský sa pokúsil presadiť sám avšak strela ku ktorej sa dostal bola slabá a nemohla Hala zaskočiť.

54:59
    Topoľčany iba nahadzujú puky do tretiny súpera vedia, že ak neurobia chybu nič iné im netreba.

53:30
    Výhonský prihral pred bránu voľnému Predajnianskému ale ten prihrávku nespracoval.

52:55
    Bystričania sa už nedarí cítia, že prehra s outsiderom je blízko a snažia sa ju odvrátiť.

52:02
    Mikuš nahodil na bránu zo stredného pásma a Halo radšej ukľudnil hru.

51:09
    Bystričania provokujú svojho súpera a snažia si vypýtať faul, domácim zatiaľ nervy nepraskli.

50:38
    Surový pekne klučkou obišiek obrancu a ocitol sa sám pred brankárom strele zabránil len dobrý backchecking Hudeca.

50:20
    Hostia v plnom počte.

49:15
    Topoľčany hrajú dnes svojú prvú dobrú presilovku, usadili sa v pásme a pália na Košarišťana.

48:20
    Zbytočným útočným faulom sa previnil Martin Ambróz ktorý si pôjde posedieť na 2 minúty za hákovanie.

47:57
    Ondruš pekne prihral Laššovi cez šírku klziska , ten vystrelil ale hosťujúci brankár bol pozorný.

46:45
    Pekný pas na Rótha ktorý bol osamotený na súperovej modrej ale ten prihrávku nespracoval a do brejku sa tak nedostal.

46:15
    Grman takmer prekvapil Košarišťana nahodením keď puk tesne pred ním poskočil.

45:45
    Domáci v plnom počte.

45:24
    Topoľčany sa v oslabení dostali do prečíslenia Šťastný vystrelil ale trafil iba obrancu hostí.

43:45
    Na 2 minúty za faul kolenom si pôjde posedieť Richard Barták.

43:16
    Topoľčany dali gól!

Po hrubej chybe obrany hostí sa dostal k puku MICHAL ONDRUŠ ktorý nechytatelnou strelou z prvej prekonal Košarišťana. Bez asistencie.

42:18

Po prihrávke od Mária Rótha sa krásne okolo brankára obtočil PETER VALENT ktorý zakončil do odkrytej brány.
    Asistencia : Mário Róth.

41:15
    Topoľčany vošli do tretej tretiny plný energie a hneď zatlačili súpera.

40:01
    Začala tretia tretina.

Hráčov máme na ľade už sa čaká iba na rozhodcov.

Druhá tretina je za nami v ktorej domáci zaslúžene vstrelili gól a nad favoritom v domácom prostredí vedú. Podarí sa im ustáť tlak súpera, ktorý pravdepodobne v poslednom dejstve príde, alebo Bystrica ešte zdramatizuje zápas?

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:34
    Huňa nahadzoval pred bránu ale ani jeden z jeho spoluhráčov sa k puku nedostal.

38:29
    Pomaly sa blíži koniec tretiny a domáci po góle majú stále viac z hry. Udržia si svoj jednogólový náskok aj do tretieho dejstva?

36:34
    Rufati sa pokúsil prekvapit Košarišťana strelou z uhla ale ten bol pozorný.

36:16
    Okamžite po buly vystrelil Nikolov ale jeho strela bola zblokovaná.

34:16
    Domáci konečne zistili, že majú aj na favorita a postupne stupňujú svoj tlak.

33:36

Topoľčany využívajú presilovú hru. PETER KOPECKÝ vystrelil od modrej švihom a trafil presne do vinkla.
    Asistencie: Dominik Laššo , Michal Ondruš.

32:35
    Domáci si zahrajú ďaľšiu presilovú hru pretože Luka Vukoja si pôjde posedieť na 2 minúty za nedovolené bránenie.

29:02
    Po strane pekne potiahol útok Pánis prihral Hudecovi ale ten strelou minul bránu.

27:54
    Domáci v plnom počte. Ani hosťom sa nepodarila využiť presilová hra a tak je skóre stále vyrovnané.

26:58
    Prvá formácia hostí zatlačila Topoľčany v tretine a takmer sa im podarila využiť presilová hra ale znova stroskotali na Halovi.

25:54
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou si na 2 minúty pôjde posedieť Jozef Hudec.

24:24
    Hra sa veľmi nezmenila aj v druhej tretine sa hrá bojovný hokej pri ktorom sa väčšina hry odohráva v strednom pásme.

22:58
    Po nahodení sa okolo brány obtáčal Pánis ktorému sa nepodarilo zakončiť do odkrytej brány súpera.

22:50
    Ďalšie chabé nahodenie hráča domácich ktoré neprekvapilo hosťujúceho brankára.

20:14
    Hneď na začiatku tretiny sa dostal do šance Ambróz ale opäť dobre zasiahol betónmi Halo.

20:01
    Začala druhá tretina.

Rolba skončila hráčov máme na ľade druhá tretina sa môže začat.

Dodatočne dopĺňam zostavu HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Hemánek, Mikuš, Janovský, Tarabík, Kleinedler, Jendroľ, Ramaj, – Macko, Surový, Šeliga, Kovalík, Predajnianský, Výhonský, Lunter, Huňa, Róth, Valent, Vukoja, Ambróz..

Skončila prvá tretina v ktorej mali viac z hry Bystričania zatiaľ čo domáci odohrali bojazlivú tretinu. Zlepšia sa domáci a bude sa hrať vyrovnanejší hokej alebo hostia zapnú na plné obrátky a využijú toho, že domáci dnes akosi nie sú vo svojej koži ?

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:39
    Domáci nevyužili presilovku a tak pôjdeme asi do kabín s nerozhodným stavom.

19:24

18:24
    Topoľčany majú za sebou už polovicu presilovej hry ale zatiaľ nič nevymysleli.

17:24
    Hudec si hodil puk medzi obranu hostí ta ho zastavila iba za cenu faulu 2 minúty za hákovanie si odsedí Mário Ramaj.

15:42
    Laššo potiahol útok po strane tvrdo vystrelil ale strelu zastavil Košarišťanov semafor.

13:45
    Opakované nahodenie na bránu Topoľčian, Bystričania sa však k dorážke nedostali.

13:15
    Huňa dostal dobrú prihrávku medzi kruhy ale iba slabo vystrelil.

10:25
    Valent sám pred bránou ale Halo dobre zasiahol betónom.

09:43
    Topoľčany sa vôbec netlačia do útoku očividne majú pokyny od trenéra hrať so zabezpečenej obrany a čakať na brejky.

08:29
    Trenčan chyboval pri rozohrávke a ponúkol šancu súperovi Predajnianský ju ale nevyužil.

06:25
    Pekná kombinácia prvého útoku hostí avšak strele z pred brány zabránil Trenčan.

05:58
    Domáca obrana si nerozumela pri rozohrávke a vzniklo z toho zakázané uvoľnenie.

05:05
    Prečíslenie dvoch na jedného po tom čo Predajniansky prihral Surovému Halo skvele zasiahol.

04:36
    Gašparovič sa presadil sám cez obranu hostí ale Košarišťan dobre zasiahol.

02:59
    A prvá strela je na svete autorom je hosťujúci Huňa.

02:15
    Začalo sa tvrdo ale zatiaľ sa hrá iba o stredné pásmo.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči sú už na ľade o chvíľu sa vhodí úvodné buly. Tak ako to dnes dopadne potvrdí si favorit z Bystrice vedúcu priečku alebo domáci prekvapia ?

Zostavu Banskej Bystrice doplníme po prvej tretine.

Vitajte priaznivci slovenského hokeja dnes sa pozrieme na zápas 13. kola extraligy juniorov medzi domácimi HC Topoľčany a HC 05 Banská Bystrica toto je už štvrtý vzájomný zápas týchto dvoch súperov v tejto sezóne z týchto troch lepšie vyšli Bystričania ktorí vyhrali 2 súboje a jeden prehrali po nájazdoch.

HC Topoľčany sa momentálne nachádzajú na 10. mieste s 11 bodmi. V posledných kolách sa im moc nedarí nevyhrali už štyri krát v rade. Najproduktívnejším hráčom tímu je Juraj Gašparovič s 8 bodmi za 1 gól a 7 asistencií. Tím prvého brankára nemá pretože sa obaja pravidelne striedajú avšak viac odchytaných zápasov má Denis Pravda ktorý má úspešnosť zákrokov 90,76%.

HC 05 Banská Bystrica vicemajster zo stredného Slovenska sa momentálne nachádza na 1. mieste s 29 bodmi a v tejto sezóne sa im znova darí. Najproduktívnejším hráčom tímu je Peter Valent s 16 bodmi za 10 gólov a 6 asistencií. Brankárskou jednotkou tímu je Andrej Košarišťan ktorý má najviac odchytaných minút v celej lige a má percentuálnu úspešnosť 91,99%.

Tak ako dopadne tento zápas medzi lídrom súťaže a nováčikom môj osobný tip je remíze pretože domáci potrebujú bodovať a myslím, že ich brankár podrží ktorému sa veľmi darí ak je pod veľkou paľbou a tú môžeme od BYstričanov očakávať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Danny

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 34. Kopecký (Laššo, Ondruš), 44. Ondruš – 43. Valent (Róth), 60. Valent (Výhonský), rozh. náj. Mikuš

HC Topoľčany: Halo – Kopecký, Belianský, Ondruška("A"), Trenčan, Grman, Petrek – Ondruš("C"), Laššo("A"), Pánis – Šťastný, Gašparovič, Barták – Hudec, Rufati, Nikolov.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Košarišťan – Hemánek, Mikuš, Janovský, Tarabík, Kleinedler, Jendroľ, Ramaj, – Macko, Surový, Šeliga, Kovalík, Predajnianský, Výhonský, Lunter, Huňa, Róth, Valent, Vukoja, Ambróz.