Groznyj – FC Ural 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Tomsk 4:0 (kon.)
cz Sobota 19.10.2013, 14:00 • Stadionu Kubáň, Krasnodar • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Češi na hřišti
    Za Krasnodar nenastupuje žádný český hráč.

V Tomsku v této sezóně působí hned trojice Čechů, gólman Petr VAŠEK, obránce Martin JIRÁNEK a útočník Jan HOLENDA.

Mírným favoritem dnešního utkání budou domácí, kteří jsou v tabulce ruské ligy na desátém místě s bodovým ziskem čtrnácti bodů. Hosté jsou na třináctém, tedy prvním, které posílá mužstvo do nepříjemné záchranářské baráže, s bodovým ziskem osmi bodů. V neprospěch Kradnodaru hovoří statistika posledních zápasů, kdy z pěti třikrát prohráli, jednou remizovali a pouze jednou vyhráli. Tomsk, naopak, dokázal z posledních čtyř zápasů vytěžit velmi slušných osm bodů a po zpackaném vstupu do sezóny stoupá tabulkou vzhůru.

Vítejte u onlajn přenosu utkání jedenáctého kola ruské Premier Ligy, v němž domácí FC KRASNODAR přivítá FK TOM TOMSK. Utkání se odehraje na stadionu Kubáň v Krasnodaru a provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Vasilij Kazarcev a asistenti Celovalnikov se Suchoverchovem.

FC Krasnodar: Filcov – Granwvist, Kalešin, Anđelković, Martynovič, Mamajev, Joãozinho, Pereyra, Gazinskij, Ari, Wanderson
    Náhradníci: Markov, Jędrzejczyk, Pizzelli, Nachušev, Isael, Laborde, Šipicin, Abreu, Petrov, Gohou, Tubić, Sinicyn

FK Tom Tomsk: Cebanu – Milanov, Kisenkov, Jiránek, Bordačev, Rykov, Golyšev, Astafjejev, Komkov, Pančenko, Portňjagin
    Náhradníci: Baškirov, Mureşan, Sorokin, Ignatovič, Mežjev, Čerevko, Vašek, Holenda, Saláta, Sabitov, Aravin, Těrenťjev

Rozhodčí: Kazarcev – Celovanikov, Suchoverchov.

Jak patrno z úvodních sestav, do dnešního utkání zasáhne jediný Čech, obránce Martin Jiránek, ostatní budou připraveni na lavičce náhradníků.

-3
    Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

-2
    Kapitány obou týmů jsou Filcov a Martin Jiránek.

-1
    Utkání za malý okamžik začne.

1

1
    První centr hostů do pokutového území Krasnodaru, Filcov bude vykopávat.

2
    Granqvist dostává žlutou kartu za faul na Astafjejeva.

3
    Hosté zatím v úvodních minutách lepším týmem.

4
    Komkov padá a míč získává na půli hřiště domácí.

4
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    A tuto chybu na půli hřiště potrestali domácí rychlým protiútokem, který "potáhl" po pravé straně Brazilec Ari, přihrál na střed vápna, kde si naběhl PAVEL MAMAJEV, jenž přesnou ranou z voleje dává vedoucí gól Krasnodaru!

6
    Oba týmy se zatím nebojí agresivní hry, sledujeme ale velmi pohledný fotbal.

7
    Dlouhý nákop hostů do vápna soupeře.

8
    Z levé strany pálí Komkov, ale netrefuje branku.

9
    Z pravé strany vhazuje Milanov, na polovině soupeře.

9
    Míč však získávají domácí, kteří okamžitě spěchají do útoku.

10
    Pouze odkopem se hosté ubránili, míč na půli hřiště.

11
    Nepřesný centr domácích z pravé strany, přesto se Krasnodar udržel "na míči" na polovině soupeře.

12
    Nepřesnou střelou Wandersonem končí útočná akce domácího FC, Cebanu může vykopávat.

13
    Golyšev nedokázal odcentrovat z pravé strany, ale alespoň vybojoval faul.

14
    Není z toho nebezpečí pro branku Krasnodaru, Filcov rozehrává.

16
    Hosté kombinují na půli hřiště, domácí se po vstřeleném gólu zatáhli na svou polovinu a spoléhají na rychlé protiútoky.

17
    Ve třech se nyní domácí dostali do rychlého protiútoku, ale Mamajev se k míči na levé straně nedostal, je z toho alespoň rohový kop pro Krasnodar.

18
    Neohroženě se po míči vydal Cebanu, nakonec vše přerušuje hvizd sudího.

19
    Odkop od branky Tomsku.

20
    Kisenkov přidržel za dres Wandersona na půli hřiště a dostává za tento faul žlutou kartu.

21
    Míč končí u branky Tomsku, Cebanu bude vykopávat.

23
    O míč se nyní hodně bojuje uprostřed hřiště.

24
    Filcov vykopává až na polovinu soupeře, ale tam míč získává soupeř.

25
    Joãozinho centruje do pokutového území z pravé strany, ale obrana Tomsku odvrací.

26
    Hosté přenáší hru na polovinu soupeře, vhazují z levé strany.

27
    Ale míč končí u Filcova, který vykopává.

27
    Pančenko si rovnal míč na střelu z nějakých třiceti metrů, ale byl důrazně bráněn a nakonec padá, není to ale faul.

28
    Odkop od branky Krasnodaru.

29
    Kalešin vhazuje z pravé strany na půli soupeře a Gazinskij získává míč.

29
    Vše řeší razantním odkopem kapitán hostí, Martin Jiránek.

30
    O tom, že domácí spoléhají hlavně na rychlé brejky, svědčí i statistika držení míče: 42% : 58%.

31
    Hosté získávají zadarmo míč a mohou zaútočit, ale Jiránek raději vrací až k Cebanuovi.

32
    Jenže chtělo by to více klidu v koncovce u fotbalistů Tomsku.

34
    Po faulu na Bordačeva získávají míč hosté, kterým se ale v posledních minutách přestala dařit kombinace.

34
    Joãozinho faulován Rykovem v blízkosti pokutového území Tomsku.

35
    A právě Joãozinho rozehrává z pravé strany, je to přímé ohrožení branky, ale ač se Brazilec snažil míč stočit do branky, nepovedlo se, odkop od branky.

36
    Další faul hostů v blízkosti vlastní šestnáctky, tentokrát rozehrává z levé strany Pereyra.

37
    Ale míč zasáhl ve zdi Rykova, který chvíli zůstal ležet na trávníku, zjevně otřesen, pak však vyskočil a zapojil se do hry.

38
    Ofsajd Krasnodaru a v něm další Brazilec v sestavě domácího FC, Ari.

39
    Nepřesný nákop Tomsku, míč končí u Filcova, který vykopává.

40
    Závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, Ari nestihl míč na levé straně, Cebanu vykopává.

41
    Volný kop pro Tomsk z nějakých třiceti metrů od branky Krasnodaru.

42
    Z pravé strany rozehrál Pančenko, ale Filcov vyráží do bezpečí.

42
    Centr hostů z levé strany, přímo do rukavic Filcova.

42
    Další faul domácích obránců před vlastním vápnem, hosté mohou znovu ohrozit branku.

43
    Míč si opět staví Pančenko, rozehraje z téměř ze stejné vzdálenosti, jako v předchozí situaci.

44
    Střela vysoko nad branku, to je závěr celé akce, Tomsk se zřejmě vyrovnání do konce první půle nedočká.

45
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu, Wanderson stažen za dres Astafjejevem, který může být rád, že nedostal žlutou kartu.

45+1
    Pouze jednu minutu nastaví sudí Kazarcev, probíhají poslední vteřiny prvního poločasu.

V prvním poločase jsme zaznamenali pouze jediný gól, jenž padl do sítě hostujícího Tomsku, když se hned ve 4. minutě prosadil, po krásné útočné akci, domácí Mamajev. Pak se sice více dařilo hostům, kteří měli územní převahu, ale vyrovnat se jim nepodařilo, a tak do druhého poločasu půjdou s jednobrankovou ztrátou.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 15:03 hodin.

46

47
    Cebanu chytá míč, který směřuje do vápna z levé strany.

48
    Martynovič dostává na druhé straně žlutou kartu za ostrý faul.

49
    Rykov rozehrává volný kop, ale míč nakonec chytá Filcov, který rozehrává.

50
    Rohový kop pro Krasnodar, domácí rozehrají z pravé strany.

50
    Joãozinho rozehrává z pravé strany, ale Cebanu si pro míč "došel".

51
    Rychlý protiútok domácích, ale Joãozinho nedokázal přihrát na Mamajeva, tím celou akci zbrzdil.

52
    Joãozinho postupuje po levé straně, má volnou cestu, dostává se až k vápnu, centruje, nepřesně.

53
    Míč končí až u Filcova, který se zapojuje do rozehrávky.

54
    Rohový kop pro Krasnodar vybojoval Wanderson.

55
    A je to 2:0! Joãozinho rozehrál z pravé strany, míč hlavičkuje na bližší tyči JURIJ GAZINSKIJ a dává gól!

56
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Komkov, přichází Baškirov.

58
    Souboj na půli hřiště, úspěšnější hosté, kteří mohou zaútočit.

59
    Ari se parádně obtočil kolem obránce Tomsku a ještě stačil vyslat parádním pasem Wandersona do zakončení, ale ten byl v ofsajdu.

60
    Je za námi hodina hry a hosté ztrácejí na svého dnešního hostitele již dvě branky.

61
    Střela Pančenka z třiceti metrů končí vysoko nad brankou Krasnodaru.

62
    Nyní jsou již hosté opět zatlačeni před vlastní šestnáctku.

63
    Pereyra rozehrává rohový kop z levé strany.

63
    Nic z toho není, ale domácí zůstávají u míče.

64
    Bordačev atakuje na levé straně, na vlastní polovině, Joãozinha, ale není to faul, hosté mohou hrát.

65
    Jenže nákop Martina Jiránka není přesný.

65
    Střídání v týmu FC Krasnodar: ze hřiště odchází Granqvist, přichází Tubić.

66
    Volný kop pro Krasnodar po faulu Kisenkova na pronikajícího Pereyru.

67
    Wanderson se dostává ke střele z hranice pokutového území, ale to byla hodně nepovedená střela.

67
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Pančenko, přichází Holenda.

68
    Český forvard Jan Holenda se tak dostává na posledních zhruba pětadvacet minut, aby ještě pomohl hostům ke zvrácení nepříznivého skóre.

69
    Fotbal se pomalu přeměnil na urputnou bitvu, k čemuž přispívá i nepříznivé poločasu, v Krasnodaru hustě prší a dvacet minut před koncem již někteří fanoušci opouští tribuny.

70
    Poslední dvacetiminutovka, hosté kombinují na polovině soupeře.

71
    Ovšem nepřesným nákopem se o míč připravují.

71
    Není co řešit! Jak může být fotbal jednoduchý, předvedl nyní Brazilec JOAZINHO, který si hlavu s ničím nepáral, vypálil z nějakých pětadvaceti metrů a dává třetí gól domácího týmu!

72
    To už vypadá z pohledu Tomsku hodně beznadějně...

73
    Parádním obloučkem uvnitř vápna Tomsku překonává další Brazilec v sestavě Krasnodaru ARI DA SILVA FERREIRA vyběhnuvšího gólmana Cebanu a dává již čtvrtý gól Krasnodaru!

74
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Astafjev, přichází Čerevko.

75
    Wanderson v další šanci, ale z pravé strany, z ostrého úhlu, trefuje pouze do boční sítě.

76
    Střídání v týmu FC Krasnodar: ze hřiště odchází Joãozinho, přichází Laborde.

77
    Domácí rozehráli rohový kop z pravé strany, ale obrana Tomsku odvrací míč do bezpečí.

78
    Hosté si nevědí rady s dobrým pressingem soupeře.

79
    Nákop hostů na Holendu, nepřesný, Fereyra přenáší hru na polovinu soupeře.

80
    Lavička Krasnodaru připravuje poslední střídání v sestavě, na vstup na hřiště se chystá Gohou.

81
    Střídání v týmu FC Krasnodar: ze hřiště odchází Ari, přichází Gohou.

82
    Míč končí v autu, další nepovedená útočná akce hostů.

83
    Nákop hostů, ale Portňjagin je v ofsajdu.

84
    Wanderson nyní prokličkoval mezi dvěma obránci Tomsku, dostal se na hranici malého vápna, odkud ale netrefuje branku!

85
    Kalješin centruje z pravé strany, ale tam se nedostal k hlavičce Mamajev.

86
    Domácí rozehráli rohový kop z levé strany, ale míč končí v rukavicích Cebanu.

86
    Za faul na Gazinského dostává žlutou kartu Pavel Golyšov.

87
    Holenda v dobré šanci, ale Filcov jeho střelu uvnitř vápna chytá.

87
    Celou akci nakonec končí odpískaný útočný faul právě Janu Holendovi.

88
    Wanderson si říká o míč, Filcov ale nevykopává tak daleko.

90
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání, domácí si v pohodě "kráčí" pro výhru.

90+1
    Pouze dvě minuty nastaví sudí Kazarcev nad rámec devadesáti minut.

90+2
    Poslední vteřiny dnešního utkání, míč mají domácí ve své moci.

V tomto utkání jasně dominovali fotbalisté Kranodaru, kteří ve druhém poločase navýšili své vedení, když se v 55. minutě trefil Gazinskij, v 71. Joãozinho a konečnou podobu skóre dal v 73. minutě Ari.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (15:50:01)