Buffalo – Vancouver 0:3 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:2 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Montreal – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa Bay – Minnesota 3:1 (kon.)
Florida – Boston 2:3 (kon.) | Ottawa – NJ Devils 5:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.)
Nashville – LA Kings 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – San Jose 4:3 (1:0 po s.n.) | Colorado – Detroit 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Nashville Predators
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Los Angeles Kings
cz Piatok 18.10.2013, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. Nashville Predators vyzvou v domácím prostředí Los Angeles Kings.

Nashville nezačal sezonu nejlépe, z šesti úvodních duelů má šest bodů. V minulém utkání porazili Predators hostující Floridu 4:3. Nashville prozatím hledá svého lídra. Jejich nejlepší hráč Mike Fischer má 5 bodů za 2 góly a 3 asistence, jejich jistotou je finský gólman Pekka Rinne. Predators nyní jsou na jedenáctém místě západní konference.

Los Angeles má střídmý vstup do letošní sezóny. Ze sedmi utkání vytěžili 8 bodů. Kings. V minulém utkání prohráli na ledě Tampy Bay 5:1. Dosud se daří především střelci Jeffu Carterovi a Anže Kopitarovi. V brance působí již tradičně jistý Jonathan Quick.

LA s Nashvillem se v letošní sezóně dosud nepotkali. V loňské sezóně se utkali celkem třikrát. V prvním utkání zvítězili hosté z Nashvillu 1:2 po samostatných nájezdech. V druhém utkání se radovali rovněž Predators po výhře 3:0. Poslední vzájemné utkání opanovali LA King 5:1.

Tento duel se bude hrát bez českého zastoupení.

Nashville Predators:

Los Angeles Kings:

Hráči už se připravují na zahájení utkání.

00:01

00:13
    Pekka Rinne si ihned připisuje první zákrok.

00:37
    Domácí se osvobuzují z úvodního tlaku LA Kings.

00:57
    Hosté zastavují útok Predators hned v začátcích a opět se dostávají k puku.

02:05
    Rinne opět schovává kotouč ve své náruči a přerušuje hru.

02:32
    Třetí útok Nashvillu si vytváří tlak, který ústí v zákrok Quicka.

03:15
    Predators opět nahazují z půli hřiště. Quick kryje a rychle rozehrává.

04:00
    Voynov nebezpečně pálil na bránu Rinneho, ten přesto kryje.

04:51
    Hosté z Los Angeles pokračují v dobývání soupeřovi brány.

05:35
    Frattin dokázal udržet puk i proti přesile protihráčů, aniž by potřeboval hokejku.

05:35
    Za podražení je vyloučen domácí Paul Gaustad. Dobrá šance pro hosty.

06:27
    Borque se dostal do šanci během oslabení, ale hostující obrana dokázala zastavit forvarda z Nashvillu zastavit.

07:10
    Hosté se nedokáží usadit v útočném pásmu.

07:35
    Domácí v plném počtu. Domácí ubráněné oslabení nabudilo a dostávají se do útoku.

08:50
    Nolan zakládá akci.

09:05
    Hornqist se dokázal dostat před Quicka, ale osamocený nedokázal překonat hostujícího brankáře.

09:32
    Domácí pouze nahazují za Quicka.

10:16
    Domácí přidali na aktivitě a důsledkem je pár povedených střel, které nedokázali překvapit Quicka.

10:33
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí se po krátkém tlaku dostávají do vedení! Ze skrumáže před bránou dokázal puk vyšťourat MATT CULLEN a zakončit za bezmocného Quicka. Asistence: Craig Smith, Gabriel Bourque.

11:26
    Hosté se snaží ihned odpovědět, ale střelu Cartera dokázal Rinne pokrýt.

11:55
    První lajna LA dokázala zamotat domácím obráncům hlavy.

12:35
    Nashville se opět dostal do útoku a vytváří si pár dobrých šancí, ale Legwant v největší mířil mimo.

13:00
    Richards nastartoval své motory a snažil se přesprintovat domácího obránce, ten dokázal odolat.

13:45
    Weber zkoušel střílenou přihrávkou najít před bránou spoluhráče. Puk skončil až na hrudi Quicka.

14:01
    Kopitar objel bránu soupeře a nebezpečné pálil na Rinneho.

14:28
    Podobná situace jako při prvním gólu se opakuje na druhé straně, ale domácí obrana je důsledná a nedovoluje aktivnímu Kopitarovi skórovat.

14:53
    Vyloučen opět domácí Bartley za nedovolené bránění. Šance hostu na srovnání stavu.

15:15
    Domácí ihned vyhazují.

15:32
    Kopitar nabízel Carterovi na teč, ten o kousek minul domácí bránu.

16:11
    Další vyhození Nashvillu.

16:33
    Martinez nahazoval přes clonícího hráče na Rinneho, ten opět odolává.

16:53
    Domácí v plném počtu. Tato přesilovka hostů byla vydařenější, ale pořád jí scházel gól.

17:37
    Carcillo z otočky přestřelil branku, kde sídlí Pekka Rinne.

18:22
    Mladíček Forsberg se dostával k slibné šanci, ale také jeho střelu kryje Quick.

19:38
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    LA Kings dávají góla do šatny. Clifford zavezl puk do třetiny, kde ho předal Richardsovi, který nezištně našel přes celou šíři pásma SLAVU VOYNOVA a ten se nemýlil! Asistence: Mike Richards, Kyle Clifford.

20:00

První třetina nabídla parádní hokej od obou týmů. Do utkání vlétli lépe hosté, ale nedokázali využít přesilovku, to nabudilo domácí, kteří z následného tlaku šli do vedení, ale zbytek třetiny opět patřil hostům a v poslední minutě dokázali srovnat. Další třetina začne přibližně v 3:05.

20:01

20:34
    Hosté začínají aktivněji.

20:59
    Hornqvist vyzkoušel pozornost Quicka.

21:40
    Na ledě opět nejúdernější formace hostů v čele s Anže Kopitarem.

22:03
    Icing Nashvillu.

22:38
    Predators se netlačí výrazně do útoku a soustředí se na obranu.

23:33
    Hosté dobývají bránu Nashvillu zatím neúspěšně.

24:17
    Quick musel předvést jeden z lepších zákroků. Po skrumáži před brankou je vyloučen hostující Regehr za držení.

24:35
    Hosté ihned vyhazují.

25:01
    Další vyhození.

25:25
    Richards se dokonce snažil zaútočit během oslabení.

26:04
    Weber opět nahazoval na teč, která končí mimo.

26:17

26:41
    Bartley chyboval na modré čáře, pro domácí to naštěstí dopadlo dobře.

27:10
    Domácí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

27:56
    Wilson krásně našel zpětnou přihrávkou Hornqvista, který mohl z první střílet. Quick předvedl efektivní zákrok lapačkou.

28:30
    Doughty se snažil střílet od modré čáry, ale minul.

28:49
    Domácí ihned otáčejí hru.

29:35
    King obkroužil bránu. Jeho pokus neměl razanci, a tak Rinne v klidu chytá.

31:00
    Nolan se probíjí do útočného pásma neúspěšně.

31:38
    Kopitar s Brownem se snažili o totéž.

32:20
    Smith přestřelil hostující bránu.

32:34
    Po skrumáži před Quickem nedokázal trefit Cullen poloodkrytou bránu hostů.

33:45
    LA opět u kotouče dobývá bránu domácích.

34:13
    Weber napřáhl na modré čáře a puk zabušil do betonu Quicka.

34:26
    Na trestnou lavici si půjde odpočinout opět hostující Williams za podražení. Šance Predators vzít si zpět vedení.

34:55
    Hosté vyhazují a osvobozují se.

35:21
    Další vyhození a polovina oslabení pryč. Nashville nedokázal zatím nic vymyslet.

36:10
    Domácí "honí" puk po mantinelech.

36:32
    Weber nakonec ještě pálil na bránu Quicka, ten jeho střelu kryje.

37:20
    Vyloučení také na druhé straně. Qaustad si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

37:32
    Ani LA nezačalo přesilovku dobře.

37:52
    Doughty napřáhl na modré, ale trefil pouze Rinneho.

38:02

38:35
    Další střela od modré čáry, kterou Rinne neměl šanci přes hromadu těl vidět.

39:20
    Domácí v plném počtu. Ani LA Kings nedokázali využít přesilovku

40:00

Během druhé třetiny jsme gól neviděli. Šance měli oba týmy, ale nešlo o žádné vyložené šance, a tak nám zůstává stav stále nerozhodný.

42:07
    Oba týmy se soustředí na obranu a brání obrannou modrou čáru, takže soupeř má problém dostat se do útočného pásma.

42:52
    Carcillo se snažil vystřeli, ale netrefil.

43:21
    Hornqvist stál před Quickem a zkoušel tečovat střelu od modré, to se mu ale nepovedlo.

45:11
    King pálil od modré, ale Rinne byl na svém místě a vychytal ho.

45:36
    Weber rozjíždí akci domácích.

45:55
    Zakázané uvolnění domácích.

46:29
    Richards v přečíslení tři na dva vzal odpovědnost na sebe a střílel, ale pouze do Rinneho, na druhé straně se snažil do zakončení porháčkovat Fisher.

47:26
    Rinne opět uklidňuje situaci a chytá puk do lapačky.

48:23
    Kings nahazují do pásma a bojují v rohu o kotouč.

48:43
    A chvíli na to je zastavuje ofsajd.

49:48
    Quick si po delší době opět připisuje zákrok.

50:37
    Nashville zakládá za vlastní bránou akci.

51:08
    Kopitar poslal puk do skrumáže před brankou, odkud putoval do rohu kluziště.

52:00
    Z poza branky dostal nabito mezi kruhy Bartley, ale Quick jeho střelu chytá typickým semaforem!

52:29
    Nashville pokračuje v útočné aktivitě, ale výsledkem je pouze posunutá brána.

52:30
    Doughty je nakonec vyloučen za úmyslné zdržování hry. Šance pro domácí Predators!

53:00
    Přesilovky obou týmů dnes nestojí za moc.

53:21
    Quick skončil se shozenou maskou.

53:34
    Quick opět bez masky, tentokrát si ji sundal sám na znamení otřesenosti po zákroku hlavou.

53:50
    Richards vystihl rozehrávku a řítil se sám na Rinneho! Zkusil kličku do bekhendu, ale Rinne si pohlídal mezírku mezi betony.

54:30

55:08
    Williams dával Carterovi na teč, to se nepodařilo.

55:12
    Za vysokou hůl je vyloučen domácí Weber. LA Kings mohou rozhodnout toto utkání.

55:43
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

56:04
    Po chybě Cartera je puk až u Quicka.

56:22
    Střela Voynova byla sražena vysoko nad.

56:34
    Williams měl po krásné kombinaci před sebou odkrytou bránu! Puk mu utekl, a tak se ho Rinne zmocnil!

57:34

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a skóre je stále nerozhodné.

58:31
    Williams se snaží napravit svojí chybu a pálí z každé pozice.

58:43
    Další pokus tentokrát Richardse.

59:44
    Ofsajd LA Kings.

60:00

Ani třetí třetina nepřinesla gól, i když Mike Richards mohl nejméně dvakrát rozhodnout. Po krátké pauze bude následovat prodloužení.

60:01

60:25
    Rinne pro jistotu chytil puk, který směřoval vysoko nad jeho bránu.

60:57
    Přečíslení 3 na 2 nedokázali domácí využít!

61:29
    Vyloučen hostující Martinez za vysokou hůl. Veliká příležitost pro domácí!