Chabarovsk – Jekaterinburg 3:5 (kon.) | Vladivostok – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Novokuzneck – Barys 3:5 (kon.)
Novosibirsk – Omsk 2:1 (kon.) | Kazaň – Záhreb 5:3 (kon.) | Viťaz – Dinamo Minsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Doneck 1:0 (kon.) | HC Slovan – Riga 3:4 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Avtomobilist Jekaterinburg
Štvrtok 17.10.2013, 10:00KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (12:12:40)

Je za nami zaujímavé stretnutie medzi domácim Amurom Chabarovsk a hosťujúcim Avtomobilistom Jekaterinburg. V zápase ako na hojdačke nakoniec zvíťazili hostia, ktorý zápas otočili troma gólmi v poslednej desaťminútovke.

60:00

59:17
    Jekaterinburg dal gól!
    Domáci sa pokúsili o hru bez brankára a okamžite sú potrestaní. Do odkrytej bránky sa trafil EDUARD LEWANDOWSKI. Asistencia: Sergej Gusev.

58:51
    Na druhej strane sa predieral do úniku jeden z domácich hráčov, ale neúspešne.

58:26
    Loginov vystrelil golfovým úderom, bránku však netrafil.

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

57:25
    Amur je v útočnom pásme, ale k vážnejšiemu ohrozeniu sa nedostáva.

56:59
    Ďalší istý zákrok Kovářa po strele Korotkova.

56:40
    Korotkov vystrelil, ale Kovář sa nenechal prekvapiť.

56:20
    Jegin je s pukom za svojou bránkou. Domáci to budú mať skutočne veľmi ťažké.

55:00
    Domáci majú posledných päť minút na vyrovnanie.

53:43
    Lewandowski pripravil šancu pre svojho spoluhráča, ale ten ju nedokázal využiť.

52:31
    Loginov sa pokúšal vyrovnať, ale jeho strele chýbala presnosť.

51:38
    Hostia sú stále pri chuti, riadia sa heslom, že najlepšou obranou je útok.

50:50
    Domáci sú týmto obratom poriadne zaskočení. Nič sa im teraz nedarí.

50:11
    Rýchly obrat Jekaterinburgu je na svete. Lazarev našiel pred bránkou VLADISLAVA JEGINA,ktorý prekonáva bezmocného brankára domácich. Asistencie: Anton Lazarev, Artjom Černov.

50:00
    Pred nami je posledných 10 minút tretej tretiny. Dočkáme sa predĺženia?

48:55
    A je opäť vyrovnané! Lepistovú strieľanú prihrávku tečoval JEVGENIJ FJODOROV a Jarvinen bol bez šance. Asistencia: Sami Lepisto.

48:09
    Petružálkov pokus musel Kovář skryť vo svojej lapačke. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

47:49
    Hostia pracovali pri bránke Jarvinena, zatiaľ márne. Domáci sa nikam nemusia ponáhľať. Sústredia sa na pozornú defenzívu.

46:39
    Loginov slušne vystrelil, ale domáci brankár puk vyrazil do ochrannej siete.

45:38
    Teraz musel Jarvinen zasahovať po tečovanej strele jedného z hosťujúcich hráčov.

45:01
    Hostia sú zaskočení a vôbec im nevychádza kombinácia.

43:58
    Amur je týmto gólom evidentne povzbudený. Teraz je Amuru plný ľad.

43:00
    Chabarovsk dal gól!
    Neskutočne šťastný gól. ALEXANDER JUNKOV vystrelil cez dvoch obrancov, puk preletel bránku, kde sa odrazil späť a jeden z obrancov hostí si puk zrazil do vlastnej bránky. Bez asistencie.

42:33
    Korotkov zaviezol puk do pásma, ale domáci sa tam dlho neudržali.

42:17
    Za držanie si ide odpočinúť na 2 minúty hosťujúci Žilin.

41:59
    Na začiatku tretej tretiny hrajú hostia oveľa aktívnejšie. Domáci sa len hľadajú.

41:38
    Stewart vyskúšal pozornosť Jarvinena. Ten bol na mieste a pripravený.

41:13
    Rovnaká situácia sa opakuje o niekoľko sekúnd neskôr.

40:57
    Prvý pokus domácich o prechod do pásma končí zakázaným uvoľnením.

40:24
    Ako prví sa do útočnej tretiny dostali hostia z Jekaterinburgu.

40:01
    Začala tretia tretina.

Tretia tretina sa začne približne o 11:37.

Skončila sa druhá tretina dnešného stretnutia, ktorá skončila rovnakým výsledkom ako tá prvá 1:1. Domáci sa dostali do vedenia zásluhou Petružálka, ale v presilovke vyrovnával Viklund.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:03
    Po zmätkoch v bránkovisku sa k puku dostal TOBIAS VIKLUND, obkorčuľoval bránku a puk zasunul za bezmocného Jarvinena. Asistencia: Fjodor Malychin.

38:32
    Do streleckej pozície sa dostal Malychin, ale Jarvinen bol pozorný.

38:09
    Bude sa opäť vylučovať. Za nedovolené bránenie odchádza na trestnú lavicu domáci Loginov.

37:40
    Hraje sa v pätici na oboch stranách.

36:58
    Hostia sa dostali do prečíslenia. Vo finálnej fáze Černov vystrelil, ale jeho pokus mieril nad bránku.

36:50
    Domáci sa dostali do postavenia mimo hru.

36:07
    Litovčenko, strieľal podobne ako Petružálek z otočky, ale teraz bol Kovář pozorný.

35:40
    Obaja si posedia na trestnej lavici 2 minúty za hrubosť.

35:40
    Lepisto sa dostal do malej roztržky so Šiškanovom.

35:03
    Viklund poslal na Jarvinena len propagačnú strelu.

34:48
    Amur je na koni. Domáci sa pokúšajú streliť čo najskôr aj tretí gól. Kovář sa teraz na nedostatok práce sťažovať nemôže.

33:18
    K odrazenému puku si dokorčuľoval JAKUB PETRUŽÁLEK, ktorý sa na ľavom kruhu otočil a okamžite vystrelil na Jarvinena, ktorý nechal nad ramenom miesto a český útočník to trafil úplne presne. Bez asistencie.

32:55
    Jarvinen čelil úniku Černova. Hosťujúci útočnik sa rozhodol vystreliť k tyči, ale puk v bránke neskončil.

32:01
    Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

31:37
    Krikunov z ľavého kruhu vyskúšal pozornosť Jarvinena. Fín dokázal aj tento pokus zlikvidovať.

30:42
    Streltsov sa dostal do šance, ale tá končí jeho sklzom do bránkoviska po ataku Terjavevova.

30:18
    Hostia už hrajú v plnom počte. Domácim sa nepodarilo potrestať vylúčeného Trjamkina.

29:43
    Lugin bol v šanci, ale Jakub Kovář odoláva.

29:28
    Až teraz sa hostia oslobodili vyhodením puku.

28:47
    Domáci sa usadili v pásme a hostia sa bránia. Kovář musel zasahovať proti strelám od modrej čiary.

28:15
    Na dve minúty za držanie bol vylúčený hosťujúci Trjamkin.

27:50
    Kovář musel predviesť svoje umenie proti strele Tarasova.

26:27
    Simakov zaviezol puk do pásma a nahral do druhej vlny Fjodorovovi, ktorý svojim golfovým pokusom neuspel.

25:15
    Hra je pomerne rýchla, ale s viacerými nepresnosťami, čo nepridáva kvalite zápasu.

24:25
    Junkov mieša s pukom v útočnom pásme, ale nemá komu nahrať.

23:40
    Teraz bol závar na druhej strane, kde mal plno práce Kovář. Nakoniec hostia vyhadzujú aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

23:15
    Jarvinenmusel zasahovať proti nebezpečnej dorážke Streltsova z bránkoviska.

22:22
    Chabarovsk sa nemôže dostať do tempa, Jekaterinburg je naopak veľmi aktívny a gól visí vo vzduchu.

21:41
    Hostia opäť v útočnom pásme. Defenzíva Amuru však získala puk na svoje hokejky.

20:42
    Na druhej strane prenikal do útoku Petružálek, vystrelil, ale Kovář ho vychytal.

20:27
    Hneď na začiatku druhej tretiny sa Jekaterinburg dostával do šance, ale nič z toho nakoniec nebolo.

20:01
    Začala druhá tretina.

Hráči sú už na ľade. Druhá tretina sa čoskoro začne.

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá bola vyrovnaná. Skóre otvoril vo štvrtej minúte Malychin. Avšak domáci dokázali v 15.minúte po peknej kombinácii vyrovnať. Verme,že v druhej tretine, ktorá začne o 10:47 sa dočkáme ďalších zaujímavých situácii a gólov.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:09
    Lazarev ešte vystrelil z prvej a Jerjomin mal čo robiť.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:48
    Chabarovsk sa snaží napriek tomu streliť gól do šatne.

18:20
    Hostia prežili presilovú hru a už sú v plnom počte.

17:26
    Jekaterinburgu sa podarilo vyhodiť. Amur musí zakladať útok až od svojej brány.

17:15
    Hostia už vo štvorici. Najhoršie už hostia majú za sebou. Domáci majú stále výhodu o jedného hráča.

16:35
    Šiškanov mal veľkú šancu, ale puk mu v dôležitom okamihu preskočil cez hokejku.

16:20
    Za hákovanie odchádza na lavicu hanby Lazarev a Amur má presilovku 5 na 3!

15:56
    Hostia sa dokázali oslobodiť vyhodením puku cez všetky čiary.

15:37
    Chabarovsk sa usadil v útočnom pásme a začína kombinovať.

15:14
    Amur si zahraje presilovú hru. Na dve minúty bol vylúčený Trjamkin.

14:55
    Vhadzovať sa bude po pravici Jakuba Kovářa.

14:18
    Krásna akcia domáceho Amuru. Junkov našiel pred bránkou voľného JEVGENIJA KOROTKOVA, ktorý bez problémov vyrovnáva stav stretnutia. Asistencie: Alexander Junkov, Jakub Petružálek.

13:00
    Jekaterinburg sa snaží prejsť cez domácu obranu, ale to sa im v týchto chvíľach nedarí.

11:48
    Obrana domácich už nie je taká priechodná ako na začiatku zápasu. Domáci zvyšujú svoju aktivitu aj smerom do útoku.

10:38
    Ten istý hráč to skúšal opäť. Teraz o niečo úspešnejšie, keď donútil Jarvinena k zákroku.

09:58
    Lazarev sa snažil presadiť individuálne, obrana Amuru ho pomerne rýchlo odzbrojila.

08:46
    Petružálek otestoval z medzikružia svojho krajana Jakuba Kovářa.

07:58
    Hrá sa dlho bez prerušenia. Chabarovsk je momentálne aktívnejší.

06:48
    Prvý útok hostí si teraz vypracoval niekoľko príležitostí na skórovanie. Fínsky brankár Jarvinen bol však stále na svojom mieste.

05:51
    Hostia sa dokázali ubrániť prvému vážnejšiemu pobytu domáceho Amuru v útočnom pásme a zakladajú svoju akciu.

05:35
    Za Kovářom však teraz zvonilo brvno! Domáci Klimčuk mohol vyrovnať stav stretnutia.

04:57
    Defenzíva hostí je pozorná a dobre zachytáva útoky Chabarovsku. Domáci sa nevedia na dlhší čas usadiť v pásme.

04:27
    Amur sa snaží zvýšiť tempo a čo najskôr vyrovnať.

03:40
    Hostia dokázali bleskovo využiť presilovú hru. Pred bránkou sa najlepšie zoorientoval FJODOR MALYCHIN. Asistencia: Sami Lepistö.

03:30
    Prvé vylúčenie zápasu. Na trestnú lavicu odchádza Vladimir Loginov na 2 minúty.

01:47
    Domáci hráči sa zatiaľ nevedia presadiť, hostia pôsobia aktívnejším dojmom.

01:15
    Loginov otestoval pozornosť Kovářa strelou od modrej. Český gólman bol pripravený.

00:35
    Úvodné buly vyhrali hostia z Jekaterinburgu a okamžite založili prvý útok.

00:01
    V bránke domácich nastúpil Mika Jarvinen, na strane hostí Jakub Kovář.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Srdečne vítam všetkých hokejových priaznivcov pri tomto prenose. Hlási sa nadnárodná hokejová súťaž KHL, ktorá nám vo štvrtok dopoludnia ponúkne zápasoch dvoch tímov z dna Západnej konferencie – Chabarovsku a Jekaterinburgu. Prenosom vás bude sprevádzať Martin Platko, prajem pekný športový zážitok.

Amur Chabarovsk má za sebou pätnásť odohraných zápasov. Na konte má rovnaký počet bodov. Pred Amurom sa v tabuľke nachádza Avangard Omsk, ktorý má o bod menej. O miesto nižšie je práve dnešný súper Chabarovsku. V posledných piatich zápasoch domáci získali sedem bodov. V poslednom zápase uzatváral Amur trip po klziskách súperov prehrou s Atlantom Mytišči pomerom 1:2 po samostatných nájazdoch.

Jekaterinburg má v kolónke odohraných zápasov o súboj viac ako jeho dnešný súper. Na konte má o bod menej. Za Jekateringurgom sa v tabuľke Západnej konferencie nachádza už len Metallurg Novokuzneck, ktorý má o päť bodov menej a je suverénne najhorším tímom celej súťaže. Hosťom sa v posledných piatich zápasoch absolútne nedarilo. Vyhrali len raz, štyri krát odchádzali z ľadu v pozícii porazeného mužstva. Jekaterinburg v poslednom zápase pred odchodom na trip vyhral doma po samostatných nájazdoch nad Víťazom Podolsk.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 15. Korotkov (Junkov, Petružálek), 34. Petružálek, 43. Junkov – 4. Malychin (Lepistö), 40. Viklund (Malychin), 49. Fjodorov (Lepistö), 51. Jegin (Lazarev, Černov), 60. Lewandowski (Gusev)

Amur Chabarovsk: Järvinen (Jerjomin) – Reese, Ježov, Terjajev, Loginov, Bykov, Bilalov – Korotkov, Petružálek, Junkov – Šiškanov, Stepanov, Fisenko – Tarasov, Lugin, Litovčenko – Smirov, Dubinin, Klimčuk.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Farafonov) – Antonov, Jegin, Vorobjov, Lepistö, Trjamkin, Gusev, Žilin, Rybnickij – Steward, Lewandowski, Jemelejev – Lazarev, Malychin, Černov – Simakov, Krikunov, Fjodorov – Strelcov V., Strelcov A., Arkalov.