Azerbajdžan – Portugalsko 0:2 (kon.) | Albánsko – Bosna 0:1 (kon.) | Wales – San Maríno 4:0 (kon.)
Írsko – Rumunsko 0:1 (kon.) | Malta – Grécko 0:4 (kon.) | Rusko – Dánsko 0:2 (kon.)
Slovinsko – Bulharsko 2:1 (kon.) | Nórsko – Izrael 1:3 (kon.) | Turecko – Poľsko 1:0 (kon.)
Moldavsko – Fínsko 1:0 (kon.) | Srbsko – Sev. Írsko 3:1 (kon.) | Nemecko – Faerské ostrovy 3:2 (kon.)
Anglicko – Litva 5:0 (kon.)
Anglicko
5:0 (2:0)
Litva
cz Utorok 15.10.2013, 19:00 • Portman Road, Ipswich (ENG) • Kvalifikácia na ME U21

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (20:56:44)

Střely na branku: Anglie 13:1 Litva.

Střely celkem: Anglie 21:3 Litva.

Rozhodčí Jaccottet ukončil dnešní utkání, které Anglie zvládla s přehledem a Litvu porazila vysoko 5:0. Skóre otevřel už ve 2. minutě Morrison a ve 27. minutě se trefil také Ward-Prowse. V prvním poločase se Litva pouze bránila a nevystřelila ani jednou na branku. Do druhého poločasu vstoupila lépe a snažila se být aktivnější, ale příliš dlouho jí to nevydrželo. Navíc Anglie se bránila bez potíží a pak zase dominovala. V 63. minutě se trefil Berahino a v 71. minutě Morrison, jenž si střihl parádní sólo. Berahino se trefil ještě v minutě 76., když proměnil pokutový kop.

90+2
    Zápas se dohrává, Anglie kombinuje na vlastní polovině a nikam nespěchá.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90
    Anglie drží míč na kopačkách a neustále útočí, hráči mají sil dostatek.

89
    V šanci se ocitl také Powell, ale i tentokrát byl Lidakevičius úspěšný.

86
    V šanci se ocitl Zaha, ale dnes mu není gólově přáno. Lidakevičius byl úspěšný a balon lapil do rukavic.

86
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Arnas Ribokas, přichází Tomas Snapkauskas.

84
    Zaha podržel míč, ukličkoval několik protihráčů a poté se prezentoval výbornou přihrávkou, které se zmocnil Ward-Prowse, ale jeho pokus trefil tyčku.

81
    Zaha dostal přihrávku na malé vápno, ale nevyšel mu krok a míč netrefil.

78
    Ward-Prowse zahrával volný přímý kop a nemyslel to vůbec špatně. Nicméně jeho pokus byl nepřesný a skončil nad brankou.

77
    Arnas Ribokas fauloval a domácí tým dostane výhodu standardní situace.

77
    Kouč Southgate provedl dvojí střídání. Ze hry odešli Ince a Keane, nahradili je Redmond a Powell.

76
    Anglie právě vstřelila branku!
    SAIDO BERAHINO bezpečně proměnil pokutový kop a navýšil vedoucí skóre na 5:0. Sám BERAHINO dnes zaznamenal svoji druhou branku. Brankář Lidakevičius nevystihl směr, a tak neměl šanci inkasovanému gólu zabránit.

76
    Edgaras Žarskis vyfasoval za faul ve vápně žlutou kartu.

75
    Anglie bude zahrávat pokutový kop!

74
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Lukas Spalvis, přichází Karolis Laukžemis.

Lucie Rapantová

Góly: 2. Morrison, 27. Ward-Prowse, 63. Berahino, 71. Morrison, 76. Berahino (pen.)

Karty:   56. Birškys (LIT), 76. Žarskis (LIT), 77. Ribokas (LIT)

Anglicko: Butland ─ Stones, Keane (77. Powell), Chalobah, Robinson ─ Ward-Prowse, Carroll (16. Jenkinson) ─ Zaha, Morrison, Ince (77. Redmond) ─ Berahino.
    Náhradníci: Bond, Jenkinson, Dier, Lingard, Redmond, Powell, Kane.

Litva: Lidakevičius ─ Beneta, Girdvainis, Žarskis, Gunevič ─ Žukauskas ─ Ribokas (86. Snapkauskas), Norvilas (68. Verbickas), Kiselevskis, Birškys ─ Spalvis (74. Laukžemis).
    Náhradníci: Švedkauskas, Artimavičius, Verbickas, Snapkauskas, Sendžikas, Dapkus, Laukžemis.

Rozhodca: Jaccottet ─ Dettamanti, De Almeida