Pittsburgh – NJ Devils 3:0 (kon.) | Washington – Calgary 5:4 (2:0 po s.n.) | Boston – Tampa Bay 3:1 (kon.)
Minnesota – LA Kings 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Nashville 4:2 (kon.) | Dallas – Florida 2:4 (kon.)
Arizona – NY Rangers 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:1 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Tampa Bay Lightning
cz Piatok 04.10.2013, 01:10 • TD Garden - Boston, MA • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemný pozdní večer u sledování našeho online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém budeme sledovat souboj loňského finalisty Stanley Cupu, týmu Boston Bruins, který vyzve na souboj na svém ledě celek Tampa Bay Lightning.

Tým Tampa Bay Lightning se v loňské sezoně umístil na nelichotivém čtrnáctém místě tabulky Východní konference, což mělo za následek pozitivní skutečnost, že si hosté mohli vybírat jako jedni z prvních na letošním draftu. Jejich volba, forward Jonathan Drouin, však zatím nesplnil očekávání a překvapivě začne sezonu v Halifaxu. Hosté i bez něj v sestavě mají k dispozici mladý celek, hned osm hráčů Tampy hrálo loni AHL, kde se většinou rozehrávají mladé naděje týmů z nejprestižnější hokejové ligy světa. Dnešní utkání bude pro "blesky" také zajímavé tím, že poprvé od roku 1997 nastoupí bez Vinnieho Lecavaliera, jenž v létě zamířil do Philadelphie.

Domácí Boston Bruins zažil pořádně horké léto. Tým opustili Jaromír Jágr (nyní New Jersey), Nathan Horton (Columbus), v týmu už nejsou ani Peverley a Seguin (Dallas). Na listině příchodů ale také nalezneme zajímavá jména, Jarome Iginla a Loui Eriksson určitě nebudou v týmu jen do počtu. V přípravných utkáních se "medvědům" dařilo, bilance 7 zápasů – 6 vítězství dává domácím naději na další dobrou sezónu.

Zranění hráči

V týmu Tampy Bay visí otazník pouze nad startem útočníka Ryana Malonea, ale i jeho start se jeví jako pravděpodobný. Podobně jsou na tom i centři domácího týmu, Gregory Campbell a David Krejčí.

Boston Bruins: Rask (Johnson C.) – Chára (C), Boychuk – Seidenberg, Hamilton – Krug, McQuaid – Lucic, Krejčí (A), Iginla – Marchand, Bergeron (A), Eriksson – Caron, Kelly (A), Smith – Paille, Campbell, Thornton.

Tampa Bay Lightning: Lindback (Bishop) – Salo, Hedman – Gudas, Carle (A) – Brewer, Šustr – St. Louis (C), Stamkos (A), Malone – Purcell, Filppula, Killorn – Pánik, Johnson T., Palát – Crombeen, Thompson, Labrie.

Rozhodčí: Devorski, Kozari – Nansen, Cormier.

V TD Garden probíhá před utkáním slavnostní představení realizačního týmu a všech hráčů domácího Bostonu.

Oba týmy už jsou nastoupeny a halou již zní hymna USA.

00:01

00:20
    Nová akvizice domácích Eriksson v první akci zápasu, když předal do strany na Bergerona, jeho ránu blokuje obránce Carle.

00:29
    Killornův pokus vyráží finský brankář v domácích službách.

01:45
    Krug pálil od modré, jeho ránu Lindback pouze vyráží před sebe, kde číhá domácí forward Kelly, ale ani ten na brankáře Tampy nevyzrál.

02:09
    Na druhé straně Rask chytá střelu Thompsona.

02:32
    Matt Carle (TBL) vyloučen za nedovolené bránění, domácí mají hned v úvodu utkání výhodu přesilové hry.

02:41
    Hosté vyhazují až k Raskovi, jež rozehrává kotouč od zadního mantinelu.

02:56
    Neuběhlo ani 15 vteřin a puk je opět u domácí branky.

03:27
    Bostonu se zatím nepodařilo rozestavit v obranném pásmu Tampy a vytvořit si ten správný přesilovkový tlak.

04:01
    Kotouč má opět na holi domácí brankář Rask a snaží se rychle rozehrát.

04:21
    Lindback vyrazil pokus Jaroma Iginly.

04:32

05:45
    Čtvrtá formace medvědů dobrým napadáním vybojovala puk v pásmu, ke kotouči se poté dostal Campbell, jehož ránu z prostoru mezi kruhy ale srazil jeden z hráčů Tampy do ochranné sítě.

06:18
    Hosté po delší době na návštěvě v domácí obranné třetině, po icingu domácích se tam ještě chvilku zdrží.

06:25
    Thornton dobře přečetl Hedmanovu přihrávku zpoza brány, jenž mířila skrz brankoviště před Raska a kotouč odpálil do bezpečí.

07:45
    Labrie to jen tak zkusil od levého mantinelu, Rask měl s jeho pokusem překvapivě velké problémy a mohl být rád, že kolem něj nebyl nikdo z protihráčů, aby dorazil jím nechycený puk.

09:23
    Kelly poslal backhandem prudkou přihrávku skrz brankoviště, bohužel pro domácí se k puku nedostal žádný z jeho spoluhráčů.

10:12
    Rask chytá pokus Carlea do své výstroje, bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

10:12
    Před Raskem by se vhazovalo i tak, neboť je vyloučen Reilly Smith (BOS), dvě minuty za hákování.

10:15
    Domácí vyhráli buly a posílají puk až k brance hostí.

10:30
    Hra se ale rychle vrátí před Raska, který musel zasáhnout proti Stamkosově střele.

10:40
    Domácí jen tak nazdařbůh vyhodili kotouč ze třetiny, za ním se ale hnal rychlý Eriksson a nadvakrát zkoušel překonat Lindbacka, pokaždé ale neuspěl.

11:39
    Je nařízeno trestné střílení poté, co se na Lindbacka hnal Kelly a v zakončení mu zabránil až faul hráče Tampy!

11:39
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston jde do vedení, když trestné střílení brilantním backhandovým blafákem proměňuje CHRIS KELLY! Bez asistence.

12:12
    Smith je zpátky na ledě a Boston tedy kompletní, hosté nebudou rádi vzpomínat na svoji první přesilovou hru v utkání.

12:49
    Rask raději drží kotouč, který se k němu odrazil od hostujících hráčů.

13:03
    Lucic v ostrém hitu se Šustrem, oba nakonec skončili téměř až na střídačce domácího týmu.

13:43
    Seidenberg srazil střelu Labrieho z pravého kruhu mimo domácí branku.

14:34
    Dlouhý pas McQuaida z obranné třetiny žádného adresáta nenašel, píská se zakázané uvolnění.

15:20
    Andrej Šustr se pokoušel zakončit od pravého mantinelu, jeho pokus zápěstím končí v klíně domácího gólmana, hra je přerušena.

15:42
    Puk na lavičce medvědů, buly ve středním pásmu následuje.

15:52
    Jonson se prodral po pravé straně hrazení až k Raskovi, jeho následný pokus směřující mezi betony domácího brankáře nebyl úspěšný.

16:20
    Podobně se hnal s kotoučem vpřed jeho spoluhráč Pánik, ten se až před domácí branku ale neprodral a kotouč mu berou domácí hráči.

17:00
    Hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň a domácí začínají mít problémy ve vlastním pásmu.

17:20
    Na druhé straně dva Lindbackovy zásahy, nejprve proti střele Erikssona, poté vychytal i Marchanda.

17:40
    Sérii šancí na obou stranách končí až zásah Raska po střele Thompsona z mezikruží.

18:00
    Crombeen vypálil tvrdě z levého kruhu, Rask pouze vyrazil před sebe, domácí ale puk rychle zametli mimo dosah hráčů Tampy.

18:04
    Boxerská vložka domácího Thorntona s Labriem..

18:04
    ..ve které rychle vítězí hostující borec. Každopádně se bude vylučovat, Shawn Labrie (TBL) a Shawn Thornton (BOS), oba větší tresty za hrubost. Předtím ale ještě McQuaid fauloval, takže hosté budou hrát přesilovku.

18:11
    A ta bude ještě výhodnější poté, co Gregory Campbell (BOS) poslal kotouč mimo hrací plochu. Téměř dvě minuty přesilové hry 5 proti 3 pro hostující tým.

19:00
    Hosté rozestavěli přesilovkovou formaci, kotouč poté přesunuli na vrchol trojúhelníku, kde stál Purcell, jeho pumelice ale míjí domácí klec.

19:20
    Domácí vyhazují..

19:45
    T. Johnson vypálil od modré, Rask již poněkolikáté dnes nedokázal kotouč podržet a měl poté co dělat, aby uhájil svoji branku před dorážejícími hráči Tampy.

19:57
    Tři vteřiny před koncem třetiny ještě hosté po vyhraném buly rozehráli rychlou akci, puk směřoval po ose St. Louis – Stamkos – Purcell téměř již do odkryté branky, tentokrát se ale Rask vyznamenal a rychlým přesunutím zabránil Tampě ve vyrovnání!

20:00

Máme za sebou první třetinu tohoto utkání, ve které jsme viděli vyrovnaný hokej na obou stranách a také jednu branku, kterou vstřelil domácí Chris Kelly, když dokázal backhandovým blafákem proměnit nařízené trestné střílení.

20:04
    McQuaid je zpátky ve hře, domácí již ve čtyřech.

20:11

20:25
    Stamkos se pěkně uvolnil na levém kruhu a vypálil, k jeho smůle ale netrefil domácí branku.

20:33
    Radko Gudas v menší slovní výměně názorů s kapitánem Bostonu Zdeno Chárem.

20:45
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Lindbacka.

21:15
    Hedman pálí od modré, Rask vyráží betony.

21:30
    O podobnou věc se pokoušel Šustr, jeho ránu ale zablokovala domácí obrana.

22:06
    Caron už se radoval z branky v síti hostí poté, co puk dotlačil hodně důrazně za brankovou čáru. Gól ale nakonec uznán není, neboť už byla hra přerušena dříve.

22:28
    Chára od modré, Lindback na místě a puk vyráží.

23:45
    Hosté nerozehráli vůbec dobře, puku se zmocnil Eriksson a vypálil tvrdě z pravého kruhu, jeho rána ale neměla gólové parametry a branku vůbec netrefila.

24:18
    Caronova rána z mezikruží byla zblokována.

24:45
    Paille střílel z nulového úhlu, ale ani tak nedokázal trefit branku Tampy.

25:15
    Domácí drží hosty hodně zkrátka a jediné, co jim občas dovolí, je vyhodit puk z vlastní obranné třetiny.

26:23
    Medvědi mohli jít do přečíslení 3 proti 2, Marchand ale tak dlouho míchal s kotoučem na modré čáře, až vystavil spoluhráče do ofsajdové situace.

26:49
    Snad poprvé ve druhé třetině se hosté podívali, jak vypadá prostor před domácí brankou, nic z toho ale nevytěžili a domácí již otáčí hru směrem k Lindbackovi.

27:45
    Hedmanovu ostrou ránu Rask vyráží.

29:06
    A další ukázka jak z profiringu, Iginla vs. Gudas..

29:06
    Ani jeden z borců nekončí na zemi, ale Gudas si bude Iginlu ještě dlouho pamatovat poté, co mu domácí forward dobře naložil.

29:06
    Vyloučení je jasné, Radko Gudas (TBL) a Jarome Iginla (BOS), oba 5 minut.

30:16
    I nadále jsou domácí aktivnější ve druhé části hry, hosté se teď osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

30:32
    Tampa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Po chybě domácích ve středním pásmu ujeli Brewer s Filppulou, prvně jmenovaný dobře počkal s přihrávkou a VALTERI FILPPULA zakončoval již do prázdné branky! Asistence: Eric Brewer, Alex Killorn.

31:20
    A hráčů Tampy je po vstřelené brance najednou plné kluziště.

31:46
    Chára od modré netrefuje hostující branku.

32:37
    Filppula pálí švihem z mezikruží, jeho pokus ale srazil jeden z domácích hráčů do ochranné sítě za brankou. Buly před Raskem.

32:44
    Brewer střílí od modré, další zásah finského gólmana.

33:30
    Barberio poslal puk do skrumáže před domácí brankou, nikdo z jeho spoluhráčů se k puku ale nedostal.

34:02
    Pokus T. Johnsona končí na Raskových chráničích.

34:25
    A opět brejk dvou proti jednomu, St. Louis ale neposlal Stamkosovi zrovna ideální pas, kanonýr blesků nedokázal trefit ze vzduchu hodně skákavý kotouč!

35:50
    Hosté dlouho okupují prostor před Raskem, ke střele se zatím nedostali.

36:10
    Až obránce Matt Carle poslal z otočky puk na domácí branku, Rask vymrštil svůj pravý beton včas.

36:22
    Medvědi si teď od tlaku moc neodpočinou, icing vrací hru před jejich svatyni.

36:45
    Palát zkusil překonat Raska technickou střelou, jeho pokus z levého kruhu ale domácího brankáře nezaskočil.

37:30
    Dvakrát v krátké době pálil na Lindbacka obránce Boychuk, obě jeho rány od modré čáry gólman Tampy pokryl.

38:50
    Hedman pálil z pravé strany, Rask vyráží.

39:00
    Domácí vybojovali puk ve středním pásmu, Krejčí předal kotouč MILANU LUCICOVI a ten ho poslal nad pravým Lindbackovým betonem do branky! Asistence: David Krejčí.

39:59
    A opět velká šance v závěru třetiny, tentokrát to byli domácí, kteří mohli skórovat. Kelly nejprve Lindbacka nepřekonal, zády k brance předal puk Caronovi, ale proti němu vytáhl brankář Tampy další skvělý zákrok!

40:00

Do druhé části lépe vstoupili domácí, kteří hráče hostí dobrých deset minut nenechali nic kloudného vymyslet. Ti pak udeřili jako blesk z čistého nebe, když využili jednu z moha chyb domácích ve středním pásmu a Filppula srovnal. V závěru třetinu však vrátil medvědům vedení Milan Lucic.

41:07
    První náznak útočné akce domácího týmu ve třetí třetině zastavuhe hvizd čárového, odpískán ofsajd Hamiltonovi.

41:50
    Krug vypálil z prostoru levého kruhu, Lindback sice vyrazil, ale před jeho brankou se strhl velký závar a moc nechybělo, aby domácí zvýšili své vedení!

42:03
    Shawn Thornton (BOS), dvě minuty za sekání.

42:06
    Zdeno Chára (BOS), menší trest za nedovolené bránění. Dlouhá výhoda 5 na 3 pro Tampu.

42:33
    Tvrdá Stamkosova rána z pravého kruhu míjí domácí branku.

43:20
    Hodně nepřesností v kombinaci Tampy, její hráči nemají klid na zakončení.

43:38
    Ryan Malone (TBL) je dalším vyloučeným hráčem, tentokrát na straně Tampy Bay.

44:02
    Přečíslení domácích dvou proti jednomu, PATRICE BERGERON se rozhodl nepřihrát a střelou k pravé tyči Lindbackovy branky přidává třetí gól domácích! Bez asistence.

44:06
    Oba vyloučení hráči Bostonu jsou již zpátky na ledě, běží zkrácená přesilová hra domácích.

45:28
    Ve velké šanci Marchand, backhandem trefil ale pouze tyč hostující branky!

45:38

46:44
    Šustr střílel od modré čáry, jeho rána ale nenadělala Raskovi větší potíže.

47:36
    Hedman pálí mimo domácí klec, dorážku Filppuly zneškodnil Rask.

47:52
    Palát se dral za kotoučem směřujícím k domácí brance, obránci Bostonu si ho ale zkušeně pohlídali.

48:23
    Iginla pálil z levého kruhu, Lindback vyráží.

Utkání sleduje 17.565 diváků!

49:00
    Rask reflexivně betonem vyráží další střelu Šustra.

49:51
    Andrej Šustr probruslil podél levého mantinelu až před Raska, jeho backhandová střela zapadla přesně do lapačky finského brankáře.

50:35
    Caron byl sám proti přesile hostujících hráčů a tak se pokusil zakončit, puk po jeho střele končí v rukavici brankáře blesků.

51:19
    Barberio v dobré pozici trefuje pouze Raska.

52:13
    Marchand střílel z prostoru pravého kruhu těsně vedle levé tyče Lindbackovy branky.

53:05
    Skvělé zákroky brankáře Lindbacka ještě drží hosty ve hře. Nejprve Boychuk poslal puk z rohu skrz brankoviště, následně si na gólmana Tampy nepřišli ani dorážející Lucic s Iginlou, Lindback zastavil puk těsně před brankovou čarou!

53:55
    Seidenberg ostře vypálil z první z mezikruží, ostrá rána netrefila prostor mezi třemi tyčemi hostující branky.

55:00
    Pánik s Palátem kombinovali v rohu kluziště, před branku do zakončení se ale nepropracovali.

55:45
    Filppula střílí z levé strany, Rask vyráží.

56:25
    Eriksson posílá puk od levého kruhu přímo na Lindbacka, situaci řeší lapačka brankáře hostí.

57:14
    Domácím se nepovedla rozehrávka, puk přeletěl všechny čáry a hra se tak stěhuje před Raskovu branku.

58:20
    Lindback na střídačce, hosté se šesti hráči v poli!

58:48
    Oddechový čas pro tým Tampa Bay Lightning!

59:13
    Hostům se ale nedaří dostat za útočnou modrou, teď dokonce zahráli na icing a Lindback bude muset na chvíli zpět do branky.

59:18
    Chára pálí od modré, Lindback vyráží.

59:30
    Lindback je opět na střídačce.

59:37
    Vyloučen Radko Gudas (TBL) za krosček, hosté mají po nadějích.

Hity: 14 – 20

S konstatováním, že domácí Boston ve svém prvním utkání sezóny porazil na domácím ledě Tampu Bay v poměru 3:1, se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek noci! (03:57:00)

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 12. Kelly (TS), 39. Lucic (Krejčí), 45. Bergeron – 31. Filppula (Brewer, Killorn)

Tampa Bay Lightning: Lindback (Bishop) – Šustr, Hedman – Gudas, Carle (A) – Brewer, Barberio – St. Louis (C), Stamkos (A), Malone – Purcell, Filppula, Killorn – Pánik, Johnson T., Palát – Crombeen, Thompson, Labrie.

Rozhodca: Devorski, Kozari – Nansen, Cormier

Diváci: 17565