Pittsburgh – NJ Devils 3:0 (kon.) | Washington – Calgary 5:4 (2:0 po s.n.) | Boston – Tampa Bay 3:1 (kon.)
Minnesota – LA Kings 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Nashville 4:2 (kon.) | Dallas – Florida 2:4 (kon.)
Arizona – NY Rangers 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:1 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Tampa Bay Lightning
cz Piatok 04.10.2013, 01:10 • TD Garden - Boston, MA • NHL

S konstatováním, že domácí Boston ve svém prvním utkání sezóny porazil na domácím ledě Tampu Bay v poměru 3:1, se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek noci! (03:57:00)

59:37
    Vyloučen Radko Gudas (TBL) za krosček, hosté mají po nadějích.

59:30
    Lindback je opět na střídačce.

59:18
    Chára pálí od modré, Lindback vyráží.

59:13
    Hostům se ale nedaří dostat za útočnou modrou, teď dokonce zahráli na icing a Lindback bude muset na chvíli zpět do branky.

58:48
    Oddechový čas pro tým Tampa Bay Lightning!

58:20
    Lindback na střídačce, hosté se šesti hráči v poli!

57:14
    Domácím se nepovedla rozehrávka, puk přeletěl všechny čáry a hra se tak stěhuje před Raskovu branku.

56:25
    Eriksson posílá puk od levého kruhu přímo na Lindbacka, situaci řeší lapačka brankáře hostí.

55:45
    Filppula střílí z levé strany, Rask vyráží.

55:00
    Pánik s Palátem kombinovali v rohu kluziště, před branku do zakončení se ale nepropracovali.

53:55
    Seidenberg ostře vypálil z první z mezikruží, ostrá rána netrefila prostor mezi třemi tyčemi hostující branky.

53:05
    Skvělé zákroky brankáře Lindbacka ještě drží hosty ve hře. Nejprve Boychuk poslal puk z rohu skrz brankoviště, následně si na gólmana Tampy nepřišli ani dorážející Lucic s Iginlou, Lindback zastavil puk těsně před brankovou čarou!

52:13
    Marchand střílel z prostoru pravého kruhu těsně vedle levé tyče Lindbackovy branky.

51:19
    Barberio v dobré pozici trefuje pouze Raska.

50:35
    Caron byl sám proti přesile hostujících hráčů a tak se pokusil zakončit, puk po jeho střele končí v rukavici brankáře blesků.

49:51
    Andrej Šustr probruslil podél levého mantinelu až před Raska, jeho backhandová střela zapadla přesně do lapačky finského brankáře.

49:00
    Rask reflexivně betonem vyráží další střelu Šustra.

Utkání sleduje 17.565 diváků!

48:23
    Iginla pálil z levého kruhu, Lindback vyráží.

47:52
    Palát se dral za kotoučem směřujícím k domácí brance, obránci Bostonu si ho ale zkušeně pohlídali.

47:36
    Hedman pálí mimo domácí klec, dorážku Filppuly zneškodnil Rask.

46:44
    Šustr střílel od modré čáry, jeho rána ale nenadělala Raskovi větší potíže.

45:38

45:28
    Ve velké šanci Marchand, backhandem trefil ale pouze tyč hostující branky!

44:06
    Oba vyloučení hráči Bostonu jsou již zpátky na ledě, běží zkrácená přesilová hra domácích.

44:02
    Bruins právě vstřelili branku!
    Přečíslení domácích dvou proti jednomu, PATRICE BERGERON se rozhodl nepřihrát a střelou k pravé tyči Lindbackovy branky přidává třetí gól domácích! Bez asistence.

43:38
    Ryan Malone (TBL) je dalším vyloučeným hráčem, tentokrát na straně Tampy Bay.

43:20
    Hodně nepřesností v kombinaci Tampy, její hráči nemají klid na zakončení.

42:33
    Tvrdá Stamkosova rána z pravého kruhu míjí domácí branku.

42:06
    Zdeno Chára (BOS), menší trest za nedovolené bránění. Dlouhá výhoda 5 na 3 pro Tampu.

42:03
    Shawn Thornton (BOS), dvě minuty za sekání.

41:50
    Krug vypálil z prostoru levého kruhu, Lindback sice vyrazil, ale před jeho brankou se strhl velký závar a moc nechybělo, aby domácí zvýšili své vedení!

41:07
    První náznak útočné akce domácího týmu ve třetí třetině zastavuhe hvizd čárového, odpískán ofsajd Hamiltonovi.

Třetí třetina začne přibližně v 03:08.

Do druhé části lépe vstoupili domácí, kteří hráče hostí dobrých deset minut nenechali nic kloudného vymyslet. Ti pak udeřili jako blesk z čistého nebe, když využili jednu z moha chyb domácích ve středním pásmu a Filppula srovnal. V závěru třetinu však vrátil medvědům vedení Milan Lucic.

40:00

39:59
    A opět velká šance v závěru třetiny, tentokrát to byli domácí, kteří mohli skórovat. Kelly nejprve Lindbacka nepřekonal, zády k brance předal puk Caronovi, ale proti němu vytáhl brankář Tampy další skvělý zákrok!

39:00
    Domácí vybojovali puk ve středním pásmu, Krejčí předal kotouč MILANU LUCICOVI a ten ho poslal nad pravým Lindbackovým betonem do branky! Asistence: David Krejčí.

38:50
    Hedman pálil z pravé strany, Rask vyráží.

37:30
    Dvakrát v krátké době pálil na Lindbacka obránce Boychuk, obě jeho rány od modré čáry gólman Tampy pokryl.

36:45
    Palát zkusil překonat Raska technickou střelou, jeho pokus z levého kruhu ale domácího brankáře nezaskočil.

36:22
    Medvědi si teď od tlaku moc neodpočinou, icing vrací hru před jejich svatyni.

36:10
    Až obránce Matt Carle poslal z otočky puk na domácí branku, Rask vymrštil svůj pravý beton včas.

35:50
    Hosté dlouho okupují prostor před Raskem, ke střele se zatím nedostali.

34:25
    A opět brejk dvou proti jednomu, St. Louis ale neposlal Stamkosovi zrovna ideální pas, kanonýr blesků nedokázal trefit ze vzduchu hodně skákavý kotouč!

34:02
    Pokus T. Johnsona končí na Raskových chráničích.

33:30
    Barberio poslal puk do skrumáže před domácí brankou, nikdo z jeho spoluhráčů se k puku ale nedostal.

32:44
    Brewer střílí od modré, další zásah finského gólmana.

32:37
    Filppula pálí švihem z mezikruží, jeho pokus ale srazil jeden z domácích hráčů do ochranné sítě za brankou. Buly před Raskem.

31:46
    Chára od modré netrefuje hostující branku.

31:20
    A hráčů Tampy je po vstřelené brance najednou plné kluziště.

30:32
    Tampa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Po chybě domácích ve středním pásmu ujeli Brewer s Filppulou, prvně jmenovaný dobře počkal s přihrávkou a VALTERI FILPPULA zakončoval již do prázdné branky! Asistence: Eric Brewer, Alex Killorn.

30:16
    I nadále jsou domácí aktivnější ve druhé části hry, hosté se teď osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

29:06
    Vyloučení je jasné, Radko Gudas (TBL) a Jarome Iginla (BOS), oba 5 minut.

29:06
    Ani jeden z borců nekončí na zemi, ale Gudas si bude Iginlu ještě dlouho pamatovat poté, co mu domácí forward dobře naložil.

29:06
    A další ukázka jak z profiringu, Iginla vs. Gudas..

27:45
    Hedmanovu ostrou ránu Rask vyráží.

26:49
    Snad poprvé ve druhé třetině se hosté podívali, jak vypadá prostor před domácí brankou, nic z toho ale nevytěžili a domácí již otáčí hru směrem k Lindbackovi.

26:23
    Medvědi mohli jít do přečíslení 3 proti 2, Marchand ale tak dlouho míchal s kotoučem na modré čáře, až vystavil spoluhráče do ofsajdové situace.

25:15
    Domácí drží hosty hodně zkrátka a jediné, co jim občas dovolí, je vyhodit puk z vlastní obranné třetiny.

24:45
    Paille střílel z nulového úhlu, ale ani tak nedokázal trefit branku Tampy.

24:18
    Caronova rána z mezikruží byla zblokována.

23:45
    Hosté nerozehráli vůbec dobře, puku se zmocnil Eriksson a vypálil tvrdě z pravého kruhu, jeho rána ale neměla gólové parametry a branku vůbec netrefila.

22:28
    Chára od modré, Lindback na místě a puk vyráží.

22:06
    Caron už se radoval z branky v síti hostí poté, co puk dotlačil hodně důrazně za brankovou čáru. Gól ale nakonec uznán není, neboť už byla hra přerušena dříve.

21:30
    O podobnou věc se pokoušel Šustr, jeho ránu ale zablokovala domácí obrana.

21:15
    Hedman pálí od modré, Rask vyráží betony.

20:45
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Lindbacka.

20:33
    Radko Gudas v menší slovní výměně názorů s kapitánem Bostonu Zdeno Chárem.

20:25
    Stamkos se pěkně uvolnil na levém kruhu a vypálil, k jeho smůle ale netrefil domácí branku.

20:11

20:04
    McQuaid je zpátky ve hře, domácí již ve čtyřech.

Druhá třetina začne přibližně v 02:10.

Máme za sebou první třetinu tohoto utkání, ve které jsme viděli vyrovnaný hokej na obou stranách a také jednu branku, kterou vstřelil domácí Chris Kelly, když dokázal backhandovým blafákem proměnit nařízené trestné střílení.

20:00

19:57
    Tři vteřiny před koncem třetiny ještě hosté po vyhraném buly rozehráli rychlou akci, puk směřoval po ose St. Louis – Stamkos – Purcell téměř již do odkryté branky, tentokrát se ale Rask vyznamenal a rychlým přesunutím zabránil Tampě ve vyrovnání!

19:45
    T. Johnson vypálil od modré, Rask již poněkolikáté dnes nedokázal kotouč podržet a měl poté co dělat, aby uhájil svoji branku před dorážejícími hráči Tampy.

19:20
    Domácí vyhazují..

19:00
    Hosté rozestavěli přesilovkovou formaci, kotouč poté přesunuli na vrchol trojúhelníku, kde stál Purcell, jeho pumelice ale míjí domácí klec.

18:11
    A ta bude ještě výhodnější poté, co Gregory Campbell (BOS) poslal kotouč mimo hrací plochu. Téměř dvě minuty přesilové hry 5 proti 3 pro hostující tým.

18:04
    ..ve které rychle vítězí hostující borec. Každopádně se bude vylučovat, Shawn Labrie (TBL) a Shawn Thornton (BOS), oba větší tresty za hrubost. Předtím ale ještě McQuaid fauloval, takže hosté budou hrát přesilovku.

18:04
    Boxerská vložka domácího Thorntona s Labriem..

18:00
    Crombeen vypálil tvrdě z levého kruhu, Rask pouze vyrazil před sebe, domácí ale puk rychle zametli mimo dosah hráčů Tampy.

17:40
    Sérii šancí na obou stranách končí až zásah Raska po střele Thompsona z mezikruží.

17:20
    Na druhé straně dva Lindbackovy zásahy, nejprve proti střele Erikssona, poté vychytal i Marchanda.

17:00
    Hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň a domácí začínají mít problémy ve vlastním pásmu.

16:20
    Podobně se hnal s kotoučem vpřed jeho spoluhráč Pánik, ten se až před domácí branku ale neprodral a kotouč mu berou domácí hráči.

15:52
    Jonson se prodral po pravé straně hrazení až k Raskovi, jeho následný pokus směřující mezi betony domácího brankáře nebyl úspěšný.

15:42
    Puk na lavičce medvědů, buly ve středním pásmu následuje.

15:20
    Andrej Šustr se pokoušel zakončit od pravého mantinelu, jeho pokus zápěstím končí v klíně domácího gólmana, hra je přerušena.

14:34
    Dlouhý pas McQuaida z obranné třetiny žádného adresáta nenašel, píská se zakázané uvolnění.

13:43
    Seidenberg srazil střelu Labrieho z pravého kruhu mimo domácí branku.

13:03
    Lucic v ostrém hitu se Šustrem, oba nakonec skončili téměř až na střídačce domácího týmu.

12:49
    Rask raději drží kotouč, který se k němu odrazil od hostujících hráčů.

12:12
    Smith je zpátky na ledě a Boston tedy kompletní, hosté nebudou rádi vzpomínat na svoji první přesilovou hru v utkání.

11:39
    Boston jde do vedení, když trestné střílení brilantním backhandovým blafákem proměňuje CHRIS KELLY! Bez asistence.

11:39
    Je nařízeno trestné střílení poté, co se na Lindbacka hnal Kelly a v zakončení mu zabránil až faul hráče Tampy!

10:40
    Domácí jen tak nazdařbůh vyhodili kotouč ze třetiny, za ním se ale hnal rychlý Eriksson a nadvakrát zkoušel překonat Lindbacka, pokaždé ale neuspěl.

10:30
    Hra se ale rychle vrátí před Raska, který musel zasáhnout proti Stamkosově střele.

10:15
    Domácí vyhráli buly a posílají puk až k brance hostí.

10:12
    Před Raskem by se vhazovalo i tak, neboť je vyloučen Reilly Smith (BOS), dvě minuty za hákování.

10:12
    Rask chytá pokus Carlea do své výstroje, bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

09:23
    Kelly poslal backhandem prudkou přihrávku skrz brankoviště, bohužel pro domácí se k puku nedostal žádný z jeho spoluhráčů.

07:45
    Labrie to jen tak zkusil od levého mantinelu, Rask měl s jeho pokusem překvapivě velké problémy a mohl být rád, že kolem něj nebyl nikdo z protihráčů, aby dorazil jím nechycený puk.

06:25
    Thornton dobře přečetl Hedmanovu přihrávku zpoza brány, jenž mířila skrz brankoviště před Raska a kotouč odpálil do bezpečí.

06:18
    Hosté po delší době na návštěvě v domácí obranné třetině, po icingu domácích se tam ještě chvilku zdrží.

05:45
    Čtvrtá formace medvědů dobrým napadáním vybojovala puk v pásmu, ke kotouči se poté dostal Campbell, jehož ránu z prostoru mezi kruhy ale srazil jeden z hráčů Tampy do ochranné sítě.

04:32

04:21
    Lindback vyrazil pokus Jaroma Iginly.

04:01
    Kotouč má opět na holi domácí brankář Rask a snaží se rychle rozehrát.

03:27
    Bostonu se zatím nepodařilo rozestavit v obranném pásmu Tampy a vytvořit si ten správný přesilovkový tlak.

02:56
    Neuběhlo ani 15 vteřin a puk je opět u domácí branky.

02:41
    Hosté vyhazují až k Raskovi, jež rozehrává kotouč od zadního mantinelu.

02:32
    Matt Carle (TBL) vyloučen za nedovolené bránění, domácí mají hned v úvodu utkání výhodu přesilové hry.

02:09
    Na druhé straně Rask chytá střelu Thompsona.

01:45
    Krug pálil od modré, jeho ránu Lindback pouze vyráží před sebe, kde číhá domácí forward Kelly, ale ani ten na brankáře Tampy nevyzrál.

00:29
    Killornův pokus vyráží finský brankář v domácích službách.

00:20
    Nová akvizice domácích Eriksson v první akci zápasu, když předal do strany na Bergerona, jeho ránu blokuje obránce Carle.

00:01

Oba týmy už jsou nastoupeny a halou již zní hymna USA.

V TD Garden probíhá před utkáním slavnostní představení realizačního týmu a všech hráčů domácího Bostonu.

Boston Bruins: Rask (Johnson C.) – Chára (C), Boychuk – Seidenberg, Hamilton – Krug, McQuaid – Lucic, Krejčí (A), Iginla – Marchand, Bergeron (A), Eriksson – Caron, Kelly (A), Smith – Paille, Campbell, Thornton.

Tampa Bay Lightning: Lindback (Bishop) – Salo, Hedman – Gudas, Carle (A) – Brewer, Šustr – St. Louis (C), Stamkos (A), Malone – Purcell, Filppula, Killorn – Pánik, Johnson T., Palát – Crombeen, Thompson, Labrie.

Rozhodčí: Devorski, Kozari – Nansen, Cormier.

Zranění hráči

V týmu Tampy Bay visí otazník pouze nad startem útočníka Ryana Malonea, ale i jeho start se jeví jako pravděpodobný. Podobně jsou na tom i centři domácího týmu, Gregory Campbell a David Krejčí.

Domácí Boston Bruins zažil pořádně horké léto. Tým opustili Jaromír Jágr (nyní New Jersey), Nathan Horton (Columbus), v týmu už nejsou ani Peverley a Seguin (Dallas). Na listině příchodů ale také nalezneme zajímavá jména, Jarome Iginla a Loui Eriksson určitě nebudou v týmu jen do počtu. V přípravných utkáních se "medvědům" dařilo, bilance 7 zápasů – 6 vítězství dává domácím naději na další dobrou sezónu.

Tým Tampa Bay Lightning se v loňské sezoně umístil na nelichotivém čtrnáctém místě tabulky Východní konference, což mělo za následek pozitivní skutečnost, že si hosté mohli vybírat jako jedni z prvních na letošním draftu. Jejich volba, forward Jonathan Drouin, však zatím nesplnil očekávání a překvapivě začne sezonu v Halifaxu. Hosté i bez něj v sestavě mají k dispozici mladý celek, hned osm hráčů Tampy hrálo loni AHL, kde se většinou rozehrávají mladé naděje týmů z nejprestižnější hokejové ligy světa. Dnešní utkání bude pro "blesky" také zajímavé tím, že poprvé od roku 1997 nastoupí bez Vinnieho Lecavaliera, jenž v létě zamířil do Philadelphie.

Příjemný pozdní večer u sledování našeho online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém budeme sledovat souboj loňského finalisty Stanley Cupu, týmu Boston Bruins, který vyzve na souboj na svém ledě celek Tampa Bay Lightning.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 12. Kelly (TS), 39. Lucic (Krejčí), 45. Bergeron – 31. Filppula (Brewer, Killorn)

Tampa Bay Lightning: Lindback (Bishop) – Šustr, Hedman – Gudas, Carle (A) – Brewer, Barberio – St. Louis (C), Stamkos (A), Malone – Purcell, Filppula, Killorn – Pánik, Johnson T., Palát – Crombeen, Thompson, Labrie.

Rozhodca: Devorski, Kozari – Nansen, Cormier

Diváci: 17565