Žilina – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Skalica – Košice 2:1 (kon.) | Trenčín – Martin 3:2 (1:0 po s.n.)
Piešťany – Nitra 3:2 (2:0 po s.n.) | Zvolen – Poprad 3:2 (kon.)
HKM Zvolen
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HK Poprad
Piatok 04.10.2013, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa nám stretnutie 8. kola Tipsport extraligy. Zvolenu sa konečne po troch prehrách v rade podarilo zaknihovať trojbodový zápis! Dnes dokázali poraziť rozbehnutý HK Poprad výsledkom 3:2. Za domácich sa presadili Mucha, Brabenec a Podkonický, za hostí to boli Kurali a Lapšanský. Uvidíme, či to Zvolen nakopne k lepším výkonom!

Ďakujem Vám všetkým za sledovanie tohto online prenosu a teším sa na "stretnutie" opäť pri ďalších domácich zápasoch zvolenského HKM! Pekný piatkový večer a príjemny víkend všetkým prajem! (20:07:34)

60:00

59:45
    Poprad hrá bez brankára!

59:27
    Oddychový čas hostí.

59:27
    Puk končí na hráčskej lavici Popradu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

58:59
    Zvolenčania ale tlačia hostí v ich pásme.

58:31
    Odhodlá sa tréner Jančuška k hre bez brankára?

57:36
    Strela Vlada Baláža z pravého kruhu, opäť pozorný Sidor. Tento brankár dnes podáva na svoje pomery jeden zo svojich lepších výkonov, dosť už toho pochytal domácim.

57:06
    Michal Chovan mohol rozhodnúť bekhendom do pravej strany, ale skvelý Sidor zneškodnil jeho obrovskú šancu ľavým betónom!

56:58
    Hostia sa teraz ale previňujú zakázaným uvoľnením.

56:18
    Poprad po kontaktnom góle zacítil šancu na vyrovnanie, tlačia sa do Šimkovej brány stále viac a viac. Domáci budú mať ešte problém udržať výsledok zaručujúci tri body!

54:24
    Poprad dal gól!
    Ale už im stačí streliť len jeden gól, pretože teraz znižujú na 3:2! V skrumáži pred Marekom Šimkom sa najlepšie zorientoval ADAM LAPŠANSKÝ a pekným blafákom dopravil puk do jeho odkrytej brány. Asistencia: Samuel Mlynarovič.

54:05
    Popradu už neostáva veľa času na vyrovnanie nepriaznivého skóre.

53:21
    Marek Šimko teraz prikryl nahodený puk na jeho bránu, bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

52:45
    Zvolen sa ubránil a hrá znovu v plnom počte.

51:52
    Výborný forčeking Podkonického narobil Popradu problémy. Peter Hraško z toho vyťažil strelu, ale Sidor s ňou nemal komplikácie.

51:07
    Hostia sa vyhnali sami zo svojho útočného pásma a musia začínať akciu odznova spoza vlastnej brány.

50:45
    Lubor Pokovič teraz oslabuje svoj tím, kedže inkasuje dve minúty za držanie.

50:26
    Zakázané uvoľnenie, previnili sa domáci hráči.

49:13
    Poprad s piatimi hráčmi, ale Zvolenčania ešte ťažia zo svojej presilovky a tlačia hostí v ich obrannom pásme.

48:22
    Tomáš Škvaridlo to skúšal z pravého kruhu strelou švihom, ale triafa len Sidorovu výstroj.

47:48
    Popradčania sa oslobodzujú a nepúšťajú zatiaľ Zvolenčanov do vážnejšej šance.

47:18
    Zvolenské ohrozenie Dušana Sidora hneď po vhadzovaní ten je však pozorný.

47:13
    Bryndziari dostávajú ideálnu príležitosť na zvýšenie svojho vedenia! Jaroslav Jabrocký dostáva dve minúty za podrazenie!

46:43
    Dnešné stretnutie sleduje 1 110 divákov. Tak ako som spomínal na začiatku, opäť to nie je výrazne cez tisícku.

46:30
    Andrej Podkonický mohol ísť sám na Sidora, ale jeden z popradských obrancov sa mu obetavo hodil do úniku.

45:05
    Pri puku teraz ale popradskí hráči, ktorí sa ešte nechcú zmieriť s prehrou v dnešnom zápase.

43:38
    Domácich tento gól jednoznačne povzbudil a snažia sa pridať ďalší ...žeby sa prekonali a prvýkrát v sezóne by vsietii štyri góly?

43:00
    Zvolen dal gól!
    Konečne! Toto si teraz určite povedali všetci na zvolenskom zimáku...Ale najskôr, čo teraz Zvolenčania pozahadzovali pred týmto gólom to už bolo nemožné. Popradčania už nevedeli kam skočiť, Dušan Sidor zázračne vychytal na prvýkrát aj Brabenca, aj Podkonického, ktorého strelu ani hádam sám nevie ako vytlačil lapačkou nad bránu. Ale domáci hráči sa nakoniec predsa len tešili, keď sa puk dostal ešte raz k ANDREJOVI PODKONICKÉMU a ten už keby takúto šancu zahodil, neviem či by to fanúšikovia na tomto štadióne psychicky zvládli :) Asistencie: Peter Hraško, Peter Zuzin.

40:54
    Po dvoch tretinách svieti na tabuli tradičné zvolenské skóre, a síce 2:1...podarí sa toto vedenie konečne domácim hráčom previesť na trojbodový zápis, alebo to opäť fyzicky nezvládnu a pod Pustým hradom sa bude tešiť znovu hosťujúci tím...?

40:24
    Zvolenčania ihneď vo svojom útočnom pásme, najprv Michal Juraško trafil len ležiaceho Popradčana a potom Andreja Podkonického vychytal Dušan Sidor.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme videli nie príliš zaujímavý a rýchly hokej, akoby sa na najvyššiu slovenskú súťaž patrilo. Jediným svetlým momentom v tejto časti hry bol gól z hokejky domáceho Kamila Brabenca, po ktorom sa Zvolenčania ujali vedenia v zápase 2:1.

Ďalšia tretina začne približne o 19:33.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:30
    Peter Hraško teraz sám medzi kruhmi, ale puk sa mu skĺzol z hokejky v poslednej chvíli.

38:41
    Nepresná prihrávka Michala Chovana na Škvaridla, puku sa zmocňujú hostia.

37:42
    SIgnalizovaný ofsajd zastavuje útočnú snahu Zvolenčanov.

36:21
    Strela Jara Obšuta, ale jeden z jeho spoluhráčov mu vošiel skôr do pásma a preto sa píska ofsajd.

35:59
    Hostia však neprestávajú hrať a aj naďalej sú aktívni, len je to bez šancí.

34:27
    Hopááá ...Tak som to asi zakríkol :) Zvolenčania sa z ničoho nič ujímajú vedenia. Andrej Podkonický vystrelil na Sidora, ten jeho strelu zrazil pred seba a toto už KAMIL BRABENEC nemohol nedať, kedže mal pred sebou už len úplne prázdnu bránu. Asistencie: Andrej Podkonický, Peter Zuzin.

33:42
    Dovolím si tvrdiť, že gól z hokejok hráčov Popradu visí na vlásku. Domáci si opäť koledujú...

33:09
    Rozhodca stratil puk z dohľadu, prerušuje hru a bude sa vhadzovať v útočnom pásme Zvolena.

31:50
    Ako sme zo zvolenských zápasov zvyknutí, tempo v druhej tretine nám upadlo a aktívnejší je hosťujúci celok.

30:29
    Zvolen s piatimi hráčmi.

30:22
    Tomáš Sýkora bekhendovou strelou netriafa odkrytú Šimkovu bránu po chybe Andreja Podkonického!

29:55
    Poprad sa ešte ani nedostal poriadne do svojho útočného pásma.

29:10
    Domáci sa dobre bránia, nepustili hostí zatiaľ k ničomu.

28:29
    Vylučuje sa teda, ako som už spomínal, na strane domácich. Lubor Pokovič dostal dve minúty za hákovanie.

28:29
    Teraz zaujímavá situácia. Jeden zo Zvolenčanov, konkrétne Pokovič si mal ísť sadnúť na trestnú lavicu za hákovanie. Začalo sa hrať, odohralo sa 10 sekúnd a potom si rozhodcovia všimli, že na trestnej lavici domácich vlastne nikto nesedí :)

28:28
    Marek Šimko vyhadzuje teraz puk až na zakázané uvoľnenie.

27:20
    Marek Nagy po strele z ľavého kruhu triafa tyčku Šimkovej brány.

26:43
    Poprad s piatimi hráčmi.

26:27
    Muchov nahodený puk zráža Sidor na ochrannú sieť.

26:05
    Brabenec vyháňa nepresnou prihrávkou z pásma všetkých svojich spoluhráčov.

24:50
    Hneď po vhadzovaní pálil Jaro Obšut, ale netrafil bombou bránu hostí!

24:43
    Zvolenčania si zahrajú presilovku. Jaroslav Jabrocký, hákovanie!

24:16
    Andrej Podkonický sám pred Sidorom po efektnej prihrávke od Kamila Brabenca, ale domáci útočník ani tentokrát nebol úspešný ...neviem z čoho už chce dať tento hráč gól.

23:44
    Lukáš Paukovček v samostatnom nájazde na Šimka, snažil sa o forhendový blafák do ľavej strany, ale zvolenský brankár skvele vykryl priestor svojej brány!

23:14
    Dnešné stretnutie s nami vo Zvolene sleduje aj reprezentačný tréner Vladimír Vujtek.

22:49
    Nepríjemny atak na Vlada Baláža pri mantineli, vylučovať sa nebude.

22:16
    Marek Šimko teraz radšej prerušuje hru a chytá vysokoletiaci puk do lapačky.

21:58
    Bryndziari sa dlhšie dokázali udržať v pásme Popradu, ale väčšia šanca z toho nevyplynula.

21:11
    Striedajú hráči oboch tímov a domáci rozbiehajú nový protiútok spoza vlastnej brány.

20:24
    Domáci hráči si teraz nerozumeli vo svojom útočnom pásme a vyhnali sa z neho.

20:01
    Začala druhá tretina.

Skončila nám prvá tretina dnešného zápasu. Zvolenčania boli po väčšinu času aktívnejším tímom, mali viac z hry, dokázali si vypracovať viacej šanci ako hostia, no nedokázali ich premeniť na góly, až na jeden prípad. Skóre zápasu však otvorili Popradčania, v 13. minúte sa presadil Mário Kurali, aby o dve minúty na to v následnej presilovej hre domácich vyrovnal priebežný stav stretnutia Ján Mucha nekompromisnou strelou od modrej čiary.

Ďalšia tretina začne približne o 18:47.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:51
    Hneď po buly to skúšal aj Peter Hraško, opäť Sidorova lapačka.

19:46
    Milan Jurík teraz propagačnou strelou jemne ohrozil Sidora, ale ten s týmto pukom nemal problém.

19:28
    V poslednej minúte točia hostia Bryndziarov v ich vlastnom pásme.

18:48

18:42
    Domáci hráči sa už ubránia.

17:46
    Teraz už Poprad nasťahovaný vo svojom útočnom pásme, no Zvolen sa za krátky okamih opäť oslobodzuje.

17:15
    Zvolenčania sa ale zatiaľ vynikajúco bránia a nahrávajú si puk vo svojej tretine.

16:48
    A teraz budú mať hostia na to ideálnu príležitosť, lebo na trestnú lavicu odchádza za podrazenie domáci hráč Kamil Brabenec.

15:35
    Popradčania teraz zvýšili aktivitu a snažia sa získať vedenia znovu na svoju stranu.

14:05
    A je vyrovnané! Zvolenu stačilo 7 sekúnd na využitie presilovej hry. Puk sa hneď po buly dostal k JÁNOVI MUCHOVI a ten bombou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste!! Asistencie: Michal Juraško, Andrej Podkonický.

13:58
    Trest pre hráčsku lavicu Popradu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

13:55

13:41

13:24
    Zvolenčania hneď po inkasovanom góle opäť nasťahovaní vo svojom útočnom pásme, ale hrajú to všetko len po rohoch.

12:38
    Nedáš – dostaneš sa teraz naplno potvrdilo! Nenápadná akcia hostí, Arne Kroták nahral na modrú čiaru MÁRIOVI KURALIMU, ten sa s pukom absolútne nemaznal a poslal ho tvrdým príklepom do Šimkovej brány! Asistencia: Arne Kroták.

12:20
    Andrej Podkonický v bezprostrednej blízkosti!! Triafa len Sidora...ďalšia zahodená šanca.

12:06
    Uvidíme ktorému tímu bude viacej vyhovovať menší počet korčuliarov na ľadovej ploche.

11:55
    Netrvalo dlho a už je po presilovke hostí. Jakub Drábek odchádza na dve minúty za hákovanie. Sily na ľade sa nám teda vyrovnajú.

11:41
    A bude sa prvýkrát v tomto stretnuti vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza hráč zvolenského HKM, Peter Hraško a odsedí si 2 minúty za podrazenie.

11:25
    Michal Chovan v medzikruží našiel úplne voľného Petra Hraška, ale ten netrafil bránu hostí!

11:05
    Zvolenčania tlačia svojho súpera v pásme, čo im sily stačia, ale góly zatiaľ neprichádzajú.

10:27
    Ján Mucha to napálil na Sidora zo stredného pásma, ten musel prerušiť hru, vhadzuje sa po jeho pravej ruke.

09:33
    Opäť v akcii formácia v zložení Síkela, Jurík, Baláž, ale aj tentokrát hostia odolali.

08:58
    Pekná akcia na jeden dotyk tretieho zvolenského útoku, ale Juríkove zakončenie nebolo príliš razantné.

08:14
    Michal Juraško triafa z ľavej strany spojnicu Sidorovej brány!

07:10
    Peter Zuzin výborne načasoval prihrávku na Kamil Brabenca, pri ňom však boli hneď dvaja popradskí obrancovia.

06:46
    Marek Šimko teraz radšej prikryl na ľade lapačkou nahodený puk od jedného z hosťujúcich hráčov.

06:18
    Strela Mateja Síkelu od modrej čiary, Sidorovi vypadol puk, ale stihol si ho všimnúť skôr ako ho zvolenský hráč dokorčuľoval.

05:34
    Teraz sa bojuje o puk zväčša v strednom pásme.

05:00
    V prvých piatich minútach aktívnejší domáci, no hostia tiež nehrajú zle.

04:23
    Peter Hraško v peknej šanci, dostal puk medzikruhy, ale jeden z popradských hráčov dokázal jeho strelu v poslednej chvíli zblokovať.

03:58
    Opäť sú na ľade prvé formácie oboch tímov, v útoku zvolenskí hokejisti.

02:30
    A hneď obrovská šanca pre domácich! Matej Síkela si pekne vytiahol puk spoza popradskej brány, našiel Milana Juríka a ten netriafa prázdnu Sidorovu bránu!!

01:38
    Sledujeme úvodné oťukávanie, nevideli sme ešte žiadny pokus o akciu.

00:54
    Striedajú oba celky počas hry.

00:01
    Úvodné buly vyhral pre domácich Kamil Brabenec.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Ozývajú sa už aj zvolenskí fanúšikovia hlasitým povzbudzovaním i keď ich tu ani dnes nebude oveľa viac ako tisíc.

Diváci na štadióne si ešte pred začiatkom duelu vypočujú slovenskú národnú hymnu a môžme ísť na to!

Tak si všetci skúste v duchu zatipovať... ako to dnes dopadne? Bude pokračovať herné aj výsledkové trápenie HKM a zároveň víťazstvá tímu spod Tatier, alebo sa dnešným zápasom Zvolenčania konečne nakopnú k lepším výkonom ...?

...a zvolenský hlásateľ vyvoláva z útrob štadióna po jednom už aj hráčov domáceho HKM!

Na ľad nám už nastupujú postupne najprv Popradskí hokejisti ...

Pred dnešným duelom sa nám naskytá hneď niekoľko zaujímavých otázok:

Strelia Zvolenčania konečne viac ako dva góly aj inému súperovi ako HK Orange 20?

Ako sa bude dariť v produktivite Michalovi Chovanovi vo formácii bez Lukáša Juríka?

Bude tento zápas v prípade prehry domáceho tímu posledným pre Lubomíra Oslizla na zvolenskej striedačke?

Natiahnu Popradčania svoju šnúru víťazných zápasov na číslo 5?

Na predzápasovú rozvičku nastupujú hráči oboch tímov. Zvolen nastúpi na dnešné stretnutie v tmavomodrých dresoch, hostia z Popradu v bielych.

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Juraško (C), Obšut, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pichnarčík, Pospíšil – Podkonický (A), Brabenec (A), Zuzin Peter – Chovan, Huňady, Škvaridlo – Baláž, Jurík, Síkela – Ďaloga, Čanky, Zuzin Lubor

HK Poprad: Sidor (Srnec) – Fabian, Nitriansky, Kasík (A), McNamara, Gaborčík, Kurali, Šterbák, Belluš – Jabrocký, Mlynarovič, Lapšanský – Drábek, Stals, Sýkora – Paločko, Takáč, Kroták (C) – Gapa, Paukovček, Nagy Marek

Rozhodca: Konc J. – Sčensný, Smrek.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny 2012/2013 hovoria jasne pre zvolenský HKM, keď dokázali v šiestich stretnutiach zaknihovať 6 výhier so skóre 24:10!

Pekný piatkový podvečer prajem všetkým fanúšikom najrýchlejšej športovej kolektívnej hry na svete, akou ľadový hokej nepochybne je! :)

Dnes Vám prinesiem online prenos zo zápasu 8. kola Tipsport extraligy, v ktorom sa stretnú HKM ZVOLEN a HK POPRAD.

Domáci uradujúci majster sa momentálne nachádza v nezávideniahodnej situácii. Zo siedmich odohratých duelov dokázali vyhrať len dva, aj to jeden proti našim mladíkom z HK Orange 20 a len proti nim strelili Zvolenčania viac ako dva góly. Inak sa veľmi trápia, prvé tretiny síce majú vynikajúce, dokážu v zápasoch skórovať ako prví, ale potom postupne akoby im odchádzali sily a nevedia doviesť stretnutia do úspešného konca. Príklad je aj ich posledný duel proti Žiline, kde po prvej tretine viedli 2:1 a mohli aj viac, no potom nepochopiteľne prestali hrať svoju hru, v tretej tretine dostali tri zlepené góly a bolo po zápase. Čo však bolo zaujímavé, zvolenský tréner Oslizlo si nezobral ani len žiadny oddychový čas, aby dohovoril svojim zverencom a celkovo... na striedačke Bryndziarov je akýsi útlm oproti minulej sezóne, kedy to tam naozaj žilo a nie len na nej, ale aj na ľade. Veď si len spomeňte na úvod základnej časti, kedy to Zvolenčanom neskutočne sypalo a góly by vtedy strelili aj z hľadiska. V útoku citeľne chýbajú opory ako Lukáš Jurík, ktorý prestúpil do Innsbrucku a Michal Chovan, ktorý sa však vracia do zostavy už v dnešnom dueli! V druhom útoku mu budú robiť spoločnosť Patrik Huňady a Tomáš Škvaridlo. Uvidíme teda, či dnes domáci hráči zvládnu zápas lepšie ako predošlé a zaknihujú po dlhšom čase trojbodový zápis do tabuľky.

Mužstvo spod Tatier sa nachádza v úplne inej situácii ako Zvolen. Popradčania neprehrali posledné štyri stretnutia a v tabuľke im patrí výborné 4. miesto so ziskom 14 bodov! Aj keď stávkové kancelárie viac veria domácim, ja si dovolím tvrdiť, že podľa doterajších výsledkov sú favoritmi hostia. Vedenie tohto celku sa netají vysokými ambíciami a uvidíme ako sa bude ich hra a výsledky vyvíjať ďalej. Popradu sa darí aj v individuálnych štatistikách, veď kanadské bodovanie celej súťaže vedie s deviatimi bodmi extraligová žijúca legenda Arne Kroták. Výborne sa zapísal obranca Jack McNamara, ktorý nazbieral v 8. zápasoch 6 asistencii. Jedinú slabinu (aj keď po 8. odohratých zápasoch je to ešte dosť skresľúce) by som možno videl na brankárskom poste, kde Dušan Sidor (2,91 gólu/zápas) ani Marek Srnec (3,13g/zápas) svoj tím podľa štatistík príliš zatiaľ nepodržali.

Verím, že budeme svedkami výborného rýchleho hokeja, ktorý bude zaujímavý aj pre nestranného fanúšika!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 15. Mucha (Juraško, Podkonický), 35. Brabenec (Podkonický, Zuzin Peter), 43. Podkonický (Hraško, Zuzin Peter) – 13. Kurali (Kroták), 55. Lapšanský (Mlynarovič)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Juraško (C), Obšut, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pichnarčík, Pospíšil – Podkonický (A), Brabenec (A), Zuzin Peter – Chovan, Huňady, Škvaridlo – Baláž, Jurík, Síkela – Ďaloga, Čanky, Zuzin Lubor

Rozhodca: Konc J. – Sčensný, Smrek

Diváci: 1 110