Nižnekamsk – Ufa 4:3 (po pr.) | Doneck – Jekaterinburg 4:2 (kon.) | S.Moskva – Barys 3:4 (kon.)
Dinamo Minsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Záhreb – Omsk 4:0 (kon.)
HK Donbass Doneck
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Streda 02.10.2013, 17:30 • Aréna Družba • KHL

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok stredajšieho večera! (19:54:25)

Je dobojované! Donbass Doneck v tretej tretine zvýšil svoje vedenie o jeden gól a podľa predpokladov zvíťazil nad Jekaterinburgom 4:2. Hostia však dokázali potrápiť ukrajinského súpera, proti ktorému dvakrát viedli, no domáci zabrali najmä v druhej tretine, kedy v priebehu jednej minúty otočili skóre vo svoj prospech a odvtedy už kontrolovali zápas až do záveru.

60:00

59:47
    Posledné sekundy stretnutia, domáci sú usadení v útočnom pásme. O ich víťazstve niet najmenších pochýb.

59:15
    K tomu ale pravdepodobne nedôjde, keďže domáci držia puk a kontrolujú priebeh, ktorý majú vo svojich rukách.

58:09
    Hostia už hrajú vabank, otvárajú obranu a čakáme na odvolanie brankára...

57:32
    Zakázané uvoľnenie domácich, opäť sa bude vhadzovať pri Leightonovej bránke.

57:18
    Golyševovu prihrávku pred bránu Leighton na istotu chytá do lapačky.

56:11
    Jemelejev ťahal rýchly útok Jekaterinburgu, no následne si nerozumel so svojimi spoluhráčmi a stratil puk.

55:29
    Strela Tolužakova z uhla bola zblokovaná, nebude teda pre Leightona nebezpečná.

54:08
    Hosťujúci hráči zvyšujú ofenzívnu snahu, ale domáca defenzíva je zatiaľ pozorná.

53:17
    Hostia puk do útočného pásma iba naslepo nahadzovali, domáci sa bez problémov ubránili.

52:33
    Kvitčenko spoza bránky skvelou prihrávkou našiel Jakuceňu, ktorého pokus zo skvelej pozície fantasticky chytá Kovař!

51:27
    Zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovať sa bude po Kovařovej ľavici.

50:00
    Dostávame sa do poslednej desaťminútovky stretnutia. Doneck podľa očakávaní vyhráva 4:2 a svoj náskok by do konca stretnutia už mal udržať.

49:10
    Strelcov si hodil puk popri mantineli, domáci gólman Leighton skvele prečítal hru a odpratal puk od svojej bránky.

47:36
    Dnešné stretnutie sleduje 3774 divákov.

46:45
    Fedorov už opustil trestnú lavicu, hostia sú v plnom počte.

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 23. Laine (Fedotenko), 33. Podhradský, 34. Varlamov (Kašpar, Beluchin), 41. Dadonov (Jakuceňa, Wilson) – 17. Lewandowski (Antonov), 28. Jemelejev (Žilin)

HK Donbass Doneck: Leighton (Ševčuk) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovič, Kolář, Razin, Silnitski – Dadonov, Nedorost, Jakuceňa – Laine, Fedotěnko, Kašpar – Blagoj, Virtanen, Kvitčenko – Šalimov, Beluchin, Varlamov
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Lepisto, Selujanov, Gusev, Trjamkin, Antonov, Žilin, Postonov, Rybnickij – Černov, Malihin, Lazarev – Tolužakov, Fedorov, Simakov – Lewandowski, Jemelejev, Efimov – Gimatov, Strelcov, Golyšev

Rozhodca: Karabanov, Sergejev – Metalnikov, Sirotkin