Chabarovsk – HC Slovan 2:5 (kon.) | Vladivostok – Lev 2:3 (po pr.) | Novosibirsk – Riga 1:4 (kon.)
Novokuzneck – CSKA Moskva 2:3 (po pr.) | Kazaň – A. Mytišči 4:2 (kon.) | Viťaz – Jaroslavľ 2:3 (kon.)
Novgorod – Petrohrad 5:2 (kon.) | D. Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
2:3 (1:1, 0:1, 1:0)
Lev Praha
Utorok 01.10.2013, 11:00 • Fetisov Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:00.

Hokejisti českého LEVA sa predstavia na ďalekom východe vo Vladovostoku u nováčika súťaže.

Domáci celok mám momentálne na svojom konte odohratých deväť zápasov, v ktorých sa mu podarilo nazbierať 11 bodov (2 V, 2 VP,1PP, 4P) 23:26. V posledných dvoch zápasoch zverenci Fína Hannu Jortikka si pripísali spomínané dve výhry, keď doma zdolali CSKA Moskva 4:2 a Dinamo Riga 3:0. Vo východnej konfrencii im patrí momntálne 10.miesto. V musžtve sú prevažne len hráči z Ruska a dopĺňajú ich štyria Švédi.

LEV Praha

Pre Lev to bude už tretie stretnutie ma momentálnom tripe. Zatiaľ sa im darilo na 50%, keď v Novokuznecku dokázali vyhrať 5:3, ale naposledy v Novosibirsku rovnakým výsledkom prehrali. Z doterajších desiatich zápasov majú na svojom konete 18 bodov (5 V, 1 VP, 1PP, 3P) skóre 30:24. V západnej konferencii im momentálne partrí šieste miesto. Tréner Vaclav Sýkora má v mužstve okrem čekých hokejistov ďalej šiestich Kanaďanov, piatych Fínov, štyroch Švédov. Slovenko v mužstve zastupuje Juraj Mikuš.

Kedže Admiral je nováčikom KHL vzájomná bilancia oboch mužstiev sa začne týmto stretnutím.

Prajem vám všetkým prijemný hokejový zážitok.

Admiral Vladivostok: Lundstrom (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Terbavsky, Poleščuk, Kostromitin, Zemchyonok – Lisin, Bergfors, Schutz, Lesnukhin, Bortnikov, Drugov – Pervushin, Barbashev, Kuznetsov – Sokolov, Grachev, Gynge.

HC LEV Praha: Vehanen (Lukas) – O´Byrne, Ševc, Gragnani, Němec, Jaakola, Mikúš, Humphries, Oystrick -Novotný, Klepiš, Cingel – Zackrison, Sekáč, Thornberg – Azevedo, Kubalík, Ridderwall – Birner, Vrána, Řepík.

Rozhodca: Gashilov Viktor, Zacharov Anatolij – Pronskikh Evgeny, Maitake Alexei.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:25
    Admiral sa hneď od úvodu snažil usadiť v pásme pred Vehananom, ale Lev poslal puk do stredného pásma.

01:04
    Zackrisson páli z medzi kruhov, lenže Ludrstrom, jeho pokus zneškodnil v lapačke.

01:36
    Pásmo držia hráči Leva a ďalšiu strelu poslal Jaakola. Táto strela nebola dosť razantná. Admiral poslal puk cez všetky čiary.

02:57
    Úvod je dosť opatrný. Prevahu majú hrači Leva.

03:10
    Zemchyonok sa dostal do útočného pásma, ale výborne ho zastalil obranca Němec.

03:41
    Vehanen prikryl nahodený puk pred Schutzom. Vhadzovať sa bude v obranom pásme Leva.

04:37
    Lev usadení v útočnom pásme, ale nedokáže sa presadiť strelecky. Hráči kombinujú, ale nedarí sa im zakončiť.

04:41
    Ako prvý dostal dve minúty Arťom Ternavsky.

05:21
    Lev sa usadil v útočnom pásme, ale gólom nevyužíva presilovú hru.

05:56
    Admiralu sa podarilo vyhodiť puk z obranného pásma a zrejme sa podarí aj ubrániť prvému oslabeniu.

06:41
    Domáci v plnom počte.

07:18
    Klepišov útok sa nasťahoval do útočného pasma, ale ani táto formácia nedokázala niečo vymyslieť a prekonať Lundstroma.

07:58
    Miesto puku končí vo Vehanenovej sieti domáci útočník Lisin.

08:34
    Lev má prevahu, ktorú nedokážževyužiť a môže sa im to v konečnom dôsledku aj vypomstiť.

08:59
    Klepišova strela nebola presná. Lundstrom tak nemusel zasahovať.

09:50
    Končí sa polovoca prvej časti hry stav je stále bezgólový 0:0.

10:23
    Vladivostok dal gól! Aktivita Levu gól nepriniesla a zakonite prišiel trest VLADIMÍR PERVUSHIN otvára skóre. Asistencie Sergei Babbashev.

10:41
    Po druhý krát bude hrať Admiral v oslabení a opäť si pojde sadnúť Arťom Tarnavsky.

11:52
    Sily na ľade sa vyrovnajú Nathan Oystrick je prvý Levom na trestnej lavici.

12:08
    Lev Praha dala gól!
    V hre štyroch na štyroch sa podarilo Levu vyrovnať. TOPI JAAKOLA využil odrazený puk od mantinelu a poslal ho za chrbát Lundstroma. Asistencia: Calle Riderwall.

12:41

12:42
    začína sa viac ako minútová presilovka Admialu, ale ten sa nepresadzuje.

13:52
    Hostia v plnom počte.

14:13
    Lev v plonom počte sa znovu usadzuje v domácej tretine, pokúša sa o častejšiu streľbu, ale Lundstrom pokusy hráčov hotí zneškodňuje.

15:30
    Momentálne sa na ľadovej ploche hrá prevažne v stredom pásme bez nejakého väčšieho vzrušenia.

17:31
    Admiral získal puk. dotal sa do útočného pásma, kde sa pokúsil zakončiť, ale Vehanen celú akciu prerušil svojim úspešným zásahom.

18:39
    Antropov od modrej vystrelil, ale jeho pokus Vehanen chytá, ale domáci budú hrať presilovku.

18:39
    Ondrej Němec dostáva v závere tretiny dve minúty.

19:10
    Opäť pri streleckej chuti Antropov, ale trafil len do brániaceho súpera, od ktorého sa puk odráža vonku z pásma.

19:27
    Ďalšiu akciu musí Admiral založiť až spoza svojej brány, ale už nemá dostatok času na ohrozenie Vehanena.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvá tretina sa skončila za nerozhodného stavu. Divaci videli dva góly a dvoch vylúčených hráčov na oboch stranách. Strelecká aktivita je na strane Leva, ktorý vyhral prvú tretinu 16:11.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01

20:46
    Cingeľ sa dostal z vlastnej tretiny až pred Lundtroma, ale tam o puk prišiel.

21:23
    Drugov sa pokúšal presadiť pred Vehanenom, ale ani on neuspel.

22:19
    Jaakolovu chybu nedokázali domáci potrestať druhým gólom.

23:27
    Řepík hľadal za bránou Birneram, al toho domáca obrana obrala o puk.

25:19
    Schutz sa rozhodil pustiť medzi štyroch súperových hráčov a bol faulovaný.

25:20
    Na dve minúty odchádza Martin Thornberg.

25:48
    Admiral musí začať akciu v presilovke spoza svojej brány.

26:12
    Lev sa pokúša vyhodiť puk cez modrú čiaru, ale nedarí saim to a opäť pojde hráč Leva na strenú lavicu.

27:07
    Za sekanie dostal Jakub Klepiš dve minúty.

27:20
    Hostia hrajú v štvorici.

28:10
    Lev sa veľmi brány prakticky už tri minúty v kuse o hráča menej na ľadovej ploche.

29:07
    Klepiš je na ľade a hneď pomohol svojim spoluhráčom dostať sa s pásma a dokonca aj zaútočil na Ludstroma, ktorý päť minút nemal žiadnu prácu.

30:33
    Lev s pukom za bránkou Lundstroma, kde však Thornberg o puk prišiel a domáci možu ohroziť Vehanena, ktorý neinkasuje po strelách Gyngeho a Gracheva.

31:19
    Arťom Tarnavsky za necelých 32. min sedí na trestnej lavici na treťom dvojminutovom treste

32:02
    Lev svoju presilovku hrá zle. Zakmer minútuje je vo svojom obranom pásme.

32:34
    Po Novotného prihrávke prišla strela Cingeľa. Slovenská hokejista však prestrelil bránu.

33:19

34:04
    Sekáč v útočnompásme prihrával, ale vystavil tak svoje mužstvo do postavenia mimo hry.

Diváci sa bavia hokejov vo Fetoov Arene momentálne poúkaju mexické vlny.

Dnešné stretnutie sleduje 5400 divákov.

34:20
    Mikušovú strelu Vrána doráža, ale gólom sa to nekončí.

34:32
    Štvrtá formácia Leva sa postarala o druhý gól svojho mužstva MICHAL ŘEPÍK využil dobré clonenie Vránu. Asistencie Michal Birner.

35:52
    Vzájomné vylúčenie po dve minutý dostali Jevgenij Grachev a Marc – Andre Gragnani.

36:05
    Ďalší kto bude na trestnej lavoci je Tobi Jaakola a Lev hrá v trojici.

37:00
    Lev sa v trojici veľmi dobre bráni.

37:32
    Ďalšie úspešné vyhodenie pk z obraného pásma Leva.

37:52
    13 sekúnd sa bude hrať 5 na 4.

38:02

39:00
    Začala sa poledná minúta druhej tretiny.

39:30
    Ševc vyhodil puk mimo ihrisko, ale vylučovať sa nebude.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V závere tretiny sa hralo v domácom obranom pásme, kde hostia si kontrolovali hru a tak po 40. min vyhravajú 2:1, keď sa strelecky presadili štvrtá formácia. V druhej tretine hráči tak často nezakončovali ako v prvej trietine. Aj v druhej časti v početnosti streľby sa darilo lepšie Levu, keď vyhral 8:7.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:41
    Klepiš hľadal Cingeľa, ale domáci vzali puk pred slovenským hokejistom.

41:27
    Domáci zakladajú ďalšiu akciu spoza vlastnej brány, ale ďaleko sa nedostali.

42:19
    Vrána s Birnerom získavajú pásmo a držia tam puk. Domáci sa nevadiadostať vonku z obranej tretiny a práve oni potrebujú hrať.

43:42
    Záver v bránkovisku pred Vehanenom, ale dvojica útočníkou nepretlačila puk do brány. Dobre tam zapracoval O´Byrne.

44:20
    Po rýchlom brejku mali domáci veľkú šanci, ale Vehanena neprekonali. Následne sa bude Lev musieť brániť signalizované je vylúčenie.

44:24
    Martin Thornberg dostal dve minúty za podrazenie.

45:40
    Lev sa dokázal oslobodiť puk je v obranom pásme Admiralu.

45:59
    Admiral sa vystavil následne do postavenia mimo hry a tak hráči Leva si môžu vydýchnuť a prestriedať.

46:24

46:28
    Thornberg sa hneď zapojil do akcie a nechýbalo veľa aby si vypýtal nedovolený zákrok.

47:18
    Zackrison sa pokúsil vysokou strelou vyskúšať Lundstroma, ale ten puk skrotil.

47:31
    Šarvátka pred Vehanenom, kde si domáci dovolili do fínskeho brankára priveľa.

48:03
    Vhadzuje je sa v strednom pásme.

48:35
    Vladivostok sa snaží dostať pred Vehanena, ale domáci veľmi dobre bránia priestor vo svojej tretine.

50:19
    Tlak Vladivostoku narastá. Domáci sa snažia niečo vyťažiť aj so šarvátok na ľade.

51:21
    Vehanen opustil bránku a puk mali na hokejkách domáci, ale nedokázali to využiť.

52:45
    Domáci už veľmi chcú vyrovnať a niekedy bezhlavo sa hrnú do útočného pásma, kde sa však vystavujú postaveniu mimo hry.

53:13
    Vehannen opäť dve strely po sebe musel zneškodniť, čo sa mu podarilo a spoluhráči mu môžu ďakovať.

54:33
    Po strele Drugova Vehanen schoval puk do lapačky a bude sa vhadzovať po jeho pravej ruke.

55:03
    Ďalší vyhodený puk Leva za mantinel, ale bolo to v strednom pásme.

55:18
    Po prihrávke Cingela mal veľkú šancu zvýšiť Novotný, ale trafil len Lundstroma.

56:27
    Sekáčová formácia drží puk ďaleko od Vehanena.

57:27
    Jaakola stratil puk s Lesnukhinom a domáci sa dostali do tutovky, keď bol Vehanen na kolenách. Táto šanca môže stáť Admiral minimálne bod.

59:03
    Dmáci sa snažia tlačia Lev pred bránou, ale nedarí sa im. Pervushin mal ďalšiu šancu, ale neuspel. Ďalšia šarvátka naľade a rozhodcovia to všetko vyriešili bez trestov.

59:05
    Oddychový čas domácích.

55:05
    Domáci odvolali brankára a budú hrať v šestici.

59:16
    Vladivostok dal gól! Admiral sa predsa len dočkal vyrovnania. Puk za Vehanena pretlačil pri power-play EVNED LISIN. Asistencia: Denis Osipov.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Poslednú tretinu prestrieľal Admiral Lev 14:8. a nakoniec sa mu 44 sekúnd pred koncom podarilo vyrovnať.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:23
    Lev potreboval len 23 sekúnd v predľžení aby rozhodol o svojej výhre. Druhým gólom v zápase sa presadil obranca TOPI JAAKOLA. Asistencia: Jakub Klepiš.

Hokejisti Levu si z Vladivostoku odvážajú dva body a upevnili si tak svoje postavenie v tabuľke. Najbližšie sa zverenci Vaclava Sýkoru predstavia vo štvrtok na ľade Chabarovska, ktorý dnes prehral doma so Slovanom Bratislava 5:2. Vladivostok tak isto vo štvrtok bude doma hostiť práve Slovan.

Za pozornosť vámďakuje Marek Antalík a pozýva vás na záoas Novosibirsku s Dinamom Rigou. (13:26:23)

Marek Antalík

Góly a asistencie: 11. Vladimír Pervushin (Sergei Babbashev), 60. Evned Lisin (Denis Osipov) – 13. Topi Jaakola (Calle Riderwall), 35. Michal Řepík (Michal Birner), 61. Topi Jaakola (Jakub Klepiš)

Admiral Vladivostok: Lundstrom (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Ternavsky, Poleščuk, Kostromitin, Zemchyonok – Lisin, Bergfors, Schutz, Lesnukhin, Bortnikov, Drugov – Pervushin, Barbashev, Kuznetsov – Sokolov, Grachev, Gynge.
    Lev Praha: Vehanen (Lukas) – O´Byrne, Ševc, Gragnani, Němec, Jaakola, Mikúš, Humphries, Oystrick -Novotný, Klepiš, Cingel – Zackrison, Sekáč, Thornberg – Azevedo, Kubalík, Ridderwall – Birner, Vrána, Řepík.

Rozhodca: Gashilov Viktor, Zacharov Anatolij – Pronskikh Evgeny, Maitake Alexei