Chabarovsk – HC Slovan 2:5 (kon.) | Vladivostok – Lev 2:3 (po pr.) | Novosibirsk – Riga 1:4 (kon.)
Novokuzneck – CSKA Moskva 2:3 (po pr.) | Kazaň – A. Mytišči 4:2 (kon.) | Viťaz – Jaroslavľ 2:3 (kon.)
Novgorod – Petrohrad 5:2 (kon.) | D. Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Utorok 01.10.2013, 10:00KHL

Stretnutie je na svojom konci. Slovan triumfoval v dnešnom stretnutí nad domácim Chabarovskom hladko 5:2 a odváža si tak z dnešného stretnutia veľmi dôležité 3 body. Ako som spomínal pred stretnutí, ak dokážu hostia nadviazať na výkon z predchádzajúceho zápasu, tak budú mať k víťazstvu veľmi blízko. To sa aj potvrdilo a to znamená, že Slovan sa odpútal z úplného dna tabuľky a pripísal si druhé víťazstvo v rade.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (12:13:33)

60:00

59:33
    Lugin vyvážal puk, no bol napádaný Miklíkom a ten mu sťažil situáciu. Zápas sa už iba dohráva.

59:15
    Po tvrdej strele od modrej čiary z hokejky Škoulu je hra prerušená. Vhadzovať sa bude po pravici Murygina.

58:58
    Amur sa snažil zaútočiť, no okamžite ako Šiškanov prešiel modrú čiaru bol o puk pripravený.

58:11
    Začali sa posledné 2 minúty stretnutia. Puk má na svojej hokejke Sersen.

57:40
    Amur má veľké problémy čo i len s rozohrávkou. Slovan hrá v úplnom kľude.

57:25
    Opäť skvelú robotu odviedol v strednom pásme Miklík, prešiel červenú čiaru a puk nahodil do útočnej tretiny.

56:54
    Útočníci Slovana výborne napádajú hráčov Amuru, tím sa ich rozohrávka vôbec nedarí.

56:10
    Po buly v útočnom pásme dokázal Matoušek nazbierať potrebné sekundy a puk v zápätí nahodil za Murygina.

55:46
    Kukumberg dostal výbornú prihrávku na útočnú modrú čiaru. Snažil sa prejsť medzi dvoch obrancov, no Bilalov výborne zakročil a útočník belasých v páse posunul bránu.

55:01
    Začalo sa nám posledných 5 minút stretnutia. Naozaj nič nenasvedčuje tomu, že by hostia nemali v dnešnom stretnutí bodovať naplno.

54:14
    K puku sa dostali hostia, no iba ho posunuli za Murygina a sformovali sa na svojej obrannej modrej čiare.

53:30
    Puk mal v strednom pásme na hokejke Korotkov, no iba ho prihral dozadu svojmu spoluhráčovi a odchádza striedať.

52:45
    Bartovič je na ľadovej ploche.

52:20
    Amur zlepšil svoju hru v početnej výhode, no stále to nestačí na to, aby sa jeho hráči presadili a znížili.

52:01
    Po strele od modrej čiary sa k dorážke snažil dostať Orlov, no Kopřiva mal puk plne vo svojej moci.

51:33
    Mojžíšovi sa podaril puk vyhodiť až ku Muryginovi. Slovan strieda.

50:55
    Amur síce vyhral buly v útočnom pásme, no Reesovi puk ušiel z hokejky. Olvecký je na ľadovej ploche a Slovan tak hrá so štyrmi hráčmi.

50:40
    Mursak potiahol puk až pred bránku Slovana, odtiaľ vystrelil z otočky, no bol faulovaný a domáci tak budú hrať krátku presilovú hru 5 na 3.

50:22
    Amur hrá s piatimi hráčmi a začína sa jeho skrátená presilová hra.

49:10
    Petružálek nahral Litovčenkovi, ten v situácii 1 na 1 úspešný nebol, puk mu ušiel a Kopřiva hru radšej prerušil.

48:52
    Počet síl na ľadovej ploche sa nám vyrovná. Peter Olvecký si nedovolene počínal v útočnom pásme a je vylúčený za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

48:50
    Hra je prerušená pre postavenie mimo hry. Vhadzuje sa v strednom pásme.

48:33
    Mojžíš si nerozumel s Netíkom, k puku sa dostáva Reese, ten ho však iba zaviezol do útočnej tretiny a odovzdal na hokejky hráčom Slovana.

48:22
    Nasleduje ďalšia početná výhoda hostí. Len čo naskočil Šiškanov na ľadovú plochu, opäť putuje na trestnú lavicu, tento krát za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

47:58
    Amur hrá s piatimi hráčmi.

47:45
    Hudáček v útočnej tretine puku, no v zápätí oň prišiel, no nazbieral aspoň dôležité sekundy.

47:11
    Domáci výborne zapracovali v útočnom pásme, dostali sa k puku a poslali ho do strednej tretiny.

46:33
    Hostia nasťahovaný v útočnom pásme, pri puku Netík, snažil sa vystreliť, no jeho strela bola zblokovaná.

45:53
    Slovan bude hrať presilovú hru. V útočnom pásme si nedovolene počínal Šiškanov.

45:47
    Petrúžálek urobil parádnu robotu v útočnom pásme. Dokázal sa natlačiť spoza brány až pred Kopřivu, ten si ale bližšiu tyčku postrážil a puk skryl do svojej lapačky.

45:11
    Klimčuj bojoval pri mantineli s Mojžíšom, hosťujúci obranca bol však úspešnejší a puk končí v strednom pásme.

44:31
    Slovan veľmi dobre drží obrannú tretinu a domáci začínajú opäť spoza svojej brány.

43:50
    Puk je za bránkou Amuru, Reese sa nikam neponáhľa, čaká kým jeho spoluhráči prestriedajú.

43:29
    Slovan zahral toto oslabenie veľmi dobre a Sersen je už na ľadovej ploche.

42:44
    Opäť rýchly Bartovič, strieľal z podobnej pozície, tento krát však trafil bránu a domáci brankár hru prerušuje.

42:30
    Bartovič zaútočil v oslabení, z pravej strany vystrelil a puk tesne minul ľavú žrdku Miryginovej brány.

41:40
    Ihneď po buly vystrelil Bykov, jeho Kopřiva nevedel kde má puk, ten sa ale dostal na hokejku Vondrku a domáci musia začínať až od svojej brány.

41:28
    Slovan však bude hrať opäť v oslabení. Sersen podrazil Šiškanova a odchádza na trestnú ľavicu.

40:55
    Petružálek prihral Junkovi, jeho strela bekhendom nebola presná a naviac bola aj z uhla.

40:15
    Po vhadzovaní na pravej strane ihneď po buly vystrelil Mikúš a Murygin túto strelu chytil iba s problémami.

40:13
    Následne si domáci nerozumeli pri rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

40:10
    Tretia tretina je zahájená. Pri puku sú hostia t í ho vyhadzujú cez všetky čiary.

40:01
    Začala tretia tretina.

Tretia tretina sa nám o malú chvíľu začne. Na jej úvode bude hrať Slovan ešte 22 sekúnd oslabení.

Máme za sebou aj druhú tretinu. Slovan v nej na začiatku dominoval podobne, ako v celom prvom dejstve, no po piatom strelenom góle, akoby Slovan začal iba brániť, čo využili domáci na zníženie. Hostia začali byť aj často vylučovaný, no Amuru sa početné výhody v dnešnom stretnutí proste nedaria.
    Tretia tretina začne približne o 11:35.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:32
    Domáci nahodili puk pred Kopřivu, ten si ho ale postrážil, hokejkou vyrazil pred Netíka a ten vyhadzuje už po niekoľký krát v tejto oslabovke cez všetky čiary.

39:10
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny. Amur kombinuje v tretine súpera.

38:55
    Po tuhom v súboji pri mantineli Netík vybojoval puk a posiela ho až k domácej bráne.

38:18
    A ďalšie oslabenie pre hostí. Bartovič odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

37:56
    Slovan hrá s piatimi hráčmi.

37:30
    Amur sa na konci presilovej hry ešte stihol usadiť v útočnom pásme. Spoza pravého kruhu vystrelil Mursak, Kopřiva síce nevedel kde má puk a ten končí v rohu klziska.

36:55
    Ihneď po vhadzovaní posiela Mojžíš puk až ku Muryginovi.

36:43
    Puk skončil na striedačke hostí. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

36:23
    Amuru sa presilovky v dnešnom stretnutí jednoducho nedaria. Slovan vyhadzuje puk cez všetky čiary.

35:55
    Slovan bude hrať v oslabení. Na trestnú lavicu odchádza Matoušek za hákovanie.

35:33
    Tak to je priam neuveriteľné, Slovan akoby prestal úplne hrať a začal iba brániť. Treba povedať, že majú veľké šťastie, že nehrajú proti lepšiemu mužstvu.

34:50
    Junkov predvádzal svoje hokejové umenie za súperovou bránou. Odtiaľ sa snažil nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, no trafil iba hokejku hosťujúcemu obrancovi.

34:01
    Už sa nám však opäť hrá a pri puku sú stále domáci.

33:50
    Tarasov nahodil puk na Kopřivu, teno ho ale radšej pridržal a nasleduje reklamná prestávka.

32:59
    Zdá sa, že Slovan to v dnešnom stretnutí ešte bude mať veľmi ťažké. Hráčov Amuru ich strelený gól nabudil a pokračujú v útočnej aktivite.

31:29
    Chabarovsk dal gól!
    Domáci znižujú. Puk do útočného pásma zatiahol Korotkov, za modrou čiarou prenechal TIMOFEJOVI ŠIŠKANOVOVI a ten z prvej trafil popod Kopřivovu vyrážačku. Asistencia: Jevgenij Korotkov

30:10
    Máme za sebou polovicu stretnutia, v ktorom jasne dominuje Slovan. Amur mal pred malou chvíľou početnú výhodu, no na Kopřivu ani len vystreliť nedokázali jeho hráči.

29:30
    Kopřiva teraz pomohol svojmu tímu pri rozohrávke. Pred napádajúcim útočníkom bol pri puku ako prvý a posunul ho Majžíšovi, ktorý zakladá ďalšiu rozohrávku.

28:55
    Tak sa aj stalo, hostia hrajú s piatimi hráčmi.

28:33
    Puk je opäť pri Muryginovi a zdá sa, že Slovan sa už ubráni.

27:52
    A opäť skvelá práca hosťujúcich obrancov. To sa už ale nepáči domácim fanúšikom, tí to dávajú piskotom patrične najavo.

27:01
    Amur síce vyhral buly, no k nahodenému puku za Kopřivom sa dostal Mojžíš a vyhadzuje ho cez všetky čiary.

Presilová hra sa nám začne po krátkej reklamnej prestávke.

26:54
    Slovan sa ale teraz bude musieť brániť. Na trestnú lavicu odchádza Sersen za vrazenie na mantinel.

25:33
    Slovan Bratislava dal gól!
    Domáci hráči spravili chybu v strednom pásme, k puku sa dostal Bartovič, obkkorčuľoval obrancom Amuru, prihral TOMÁŠOVI NETÍKOVI a ten z prvej pridáva piaty gól, svoj druhý v dnešnom stretnutí. Asistencia: Milan Bartovič.

25:10
    Domáci zavreli na dlhšiu dobu svojho súpera v útočnom pásme, ale Slovan v dnešnom stretnutí bráni naozaj veľmi dobre.

24:32
    Olvecký sa dostával k strele z ľavej strany, no puk končí v rohu klziska.

23:43
    Slovan sa teraz musí brániť. Amur si však v útočnom pásme nerozumel a puk končí až pred Muryginom.

22:58
    Puk potiahol do útočnej tretiny Mojžíš, nahodil ho iba do rohu klziska a odchádza striedať.

22:11
    Slovan pokračuje v nápore z prvej tretiny, no ani formácia vedená Kukumbergom si nedokázala vypracovať nejakú vyloženú šancu.

21:30
    Mikúš spoločne s Netíkom bojovali o puk za Muryginovou bránou, no ich dôraz nebol dostatočný.

20:53
    Puk má na svojej hokejku Reese, no iba vo svojej tretine, odkiaľ hráčom Slovanu nehrozí nebezpečenstvo.

20:11
    Úvodná tretina je zahájená. úspešný na buly bol hosťujúci Olvecký.

20:01
    Začala druhá tretina.

Máme za sebou veľmi zaujímavú prvú tretinu. V nej sa hralo dá sa povedať iba na jednu bránu a to na domácu. Slovan dokázal v prvej 20 minútovke streliť až 4 góly! Keď sa presadili najprv Mojžíš, na 2:0 zvyšoval Kukumberg. Domácim sa podarilo znížiť, no Miklík bleskovo odpovedal a tesne pred prvou sirénou pridal štvrtý gól Netík.
    Druhá tretina začne približne o 10:50.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:33
    Amur síce hral už s piatimi hráčmi. Hostia sa dokázali udržať v tretine, pri puku bol TOMÁŠ NETÍK, ten s ním vykorčuľoval z pravej strany, vystrelil na Murygina, k odrazenému puku sa dostal opäť Netík a dokázal prekonať domáceho brankára. Bez asistencie.

19:02
    Začala sa nám posledná minúta, puk je opäť pri Kopřivovi, Slovan hrá túto početnú výhodu veľmi zle.

18:15
    Amur vyhadzuje puk až ku Kopřivovi, kam si poň prichádzajú hosťujúci obrancovia.

18:00
    Slovan nasťahovaný v útočnom pásme, no k zakončeniu sa zatiaľ nedokáže dostať.

17:27
    Sersen tvrdo vystrelil od modrej čiary. Domáci brankár chytá, no hlavný rozhodca signalizoval vylúčenie na domácej strane a na trestnú lavicu odchádza Fisenko za podrazenie.

15:31
    Hudáček posunul puk do súperovej tretiny a tam si ho Reese takmer vrazil do vlastnej brány. Nebyť Muryginovej pozornosti mohlo byť už 1:4.

15:05
    Škoula dostal puk na modrú čiaru, no iba ho nahodil za Muryginovu svätyňu.

15:15
    Slovan rozhodne neprišiel iba brániť. Z pravej strany to skúšal rýchly Bartovič, no jeho pokus chytá domáci brankár.

14:44
    MICHEL MIKLÍK odviedol výbornú robotu za hosťujúcou bránou. Dokázal vybojovať puk, natlačiť sa pred Murygina a na dva krát ho prekonať. Asistencia: Michal Vondrka.

14:01
    Puk je za bránkou hostí, odkiaľ bude rozohrávať Kutlák.

13:33
    Kopřiva prikryl nahodený puk pred Fisenkom, ten sa snažil doráťať, čo sa pochopiteľné nepáčilo Kutlákovi a rázne mu dohováral.

12:58
    Druhý útok Slovana odvádza v útočnom pásme veľmi dobrú robotu. Bartovič vykorčuľoval spoza brány, puk posunul na modrú čiaru Mojžíšovi a jeho strela z prvej iba o centimetre míňa ľavú tyčku domácej brány.

12:30
    Mikúš sa snažil bekhendom natlačil pred domácu bránu, to sa mu aj podarilo. Po tom, čo Murygin puk prikryl sa k dorážke snažil dostať Daňo, no jeho snaha už bola márna.

11:58
    Kukumberg držal puk na svojej hokejke za súperovou bránou, no skôr ako stihol niečo vymyslieť ho oň pripravili domáci obrancovia.

11:11
    Hra sa nám v tejto časti hry prelieva z jednej strany na druhú. Obe mužstvá hrajú sympatický útočný hokej. Diváci musia byť so začiatkom stretnutia spokojný.

10:40
    Mikúš sa snažil streliť tretí gól hostí. No Murygin bol proti a pokus z pravej strany chytá.

08:07
    Domáci odpovedajú priam bleskovo. Do samostatného nájazdu sa dostal ALEXANDER JUNKOV a chybu obranu Slovanu potrestal strelou medzi Kopřivove betóny. Asistencia: Jakub Petružálek

07:11
    Neuveriteľný vstup hostí do stretnutia! ROMAN KUKUMBERG si nakorčuľoval pred bránu, kde dostal prihrávku od Hudáčka, hoci bol útočníka Slovana tiesnený súperovým obrancom dokázal zakončiť ponad lapačku Murygina. Asistencia: Libor Hudáček.

06:30
    Slovan nahadzuje puk do útočného pásma, prvý pri ňom však boli domáci obrancovia.

06:05
    Bilalov korčuľoval do útočného pásma po pravej strane, odkiaľ vystrelil. Kopřiva si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Po tom, čo rozhodca hru prerušil sa strhla ešte menšia šarvátka medzi Mojžišom a Bilalovom.

04:31
    Amur sa snaží ihneď o gólovú odpoveď no jeho hráči boli v útočnom pásme bleskovo odstavený od puku.

03:27
    A dostáva sa tak do vedenia 1:0. Puk dostal na modrú čiaru TOMÁŠ MOJŽIŠ, ten ho nahodil na bránu a pred Moryginom odviedol výbornú prácu Mikúš. Domáci brankár nič nevidel a tak nemal šancu na zákrok. Asistencie:

03:13
    Domáci si nerozumeli v rozohrávke a previnili sa zakázaným uvoľnením, vhadzuje sa po pravici domáceho gólmana.

02:38
    Miklík sa dostával do šance, no bol vytlačený mimo ideálneho streleckého uhla a pre Murygina nebol problém puk pokryť.

02:26
    Amur na malú chvíľu zavrel svojho súpera v útočnom pásme, no v rohu klziska výborne zapracoval Sigalet a vyhadzuje puk do stredného pásma.

01:47
    Puk je na hokejkách domácich obrancov, tí však kombinujú iba vo vlastnej tretiny.

01:12
    Junkov sa dostal do útočného pásma, z pravej strany vystrelil a Kopřiva si pripisuje prvý zákrok v dnešnom stretnutí.

00::31
    Puk ťahal do útočného pásma po pravej strany Miklík, no tam bol oň pripravený domácim obrancom.

00:10
    Stretnutie je na svojom začiatku, úvodné buly vyhral domáci Tarasov.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche. Pred úvodným buly znejú hymny, najskôr slovenská a potom ruská.

Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – Reese, Ježov, Bykov, Terjajev, Sedunov, Bilalov – Muršák, Tarasov, Krjukov – Korotkov, Junkov, Petružálek – Lugin, Litovčenko, Orlov – Fisenko, Šiškanov, Smurov, Klimčuk.

HC Slovan Bratislava: Kopřiva (Godla) – Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Mihálik, Sigalet, Štajnoch – Miklík, Vondrka, Olvecký – Netík, Bartovič, Mikúš – Kukumberg, Matoušek, Hudáček – Kolena, Kudrna, Daňo, Bakoš.

Rozhodca: Bondar, Komarov – Majuša, Palej.

Bude Slovan pokračovať vo výbornom výkone z predchádzajúce stretnutia a odpúta sa z posledného miesta? Alebo Amur zabojuje a pripíše si 3 body? Na tieto tieto otázky dostaneme odpoveď v zajtrajšom stretnutí, ktoré sa začína o 10:00 stredoeurópskeho času.

Slovenský zástupca Slovan Bratislava je na tom ešte o niečo horšie. V doterajšom priebehu sezóny odohrali 10 stretnutí a so ziskom 7 bodov sú na samom dne ligovej tabuľky. Svoj jediný trojbodový zápas odohrali slovanisti predvčerom na ľade Novokuznacka. O dva góly sa postaral Miklík a tak mal najväčšie zásluhy spolu s brankárom Kopřivom na výhre 3:1. Belasý sa rozbiehali pomaly, no zdá sa, že ich forma z minulej sezóny je späť.

Mužstvo Amuru Chabarovsk bolo založené v roku 1966. V KHL pôsobí od jej založenia a to od roku 2008. Svoje domáce zápasy hráva v miestnej Platinum Aréne , s kapacitou 7100 divákov.
    V mužstve ktoré vedie ruský hlavný Alexandrom Blinovom nastupuje trojica legionárov Petružálek z Česka, Bielorus Stepanov a Američan Reese.
    Domáce mužstvo odohralo v doterajšom priebehu odohral 9 stretnutí a nazbieral iba 8 bodov. Svoju jedinú výhru dokázali zaknihovať v predminulom zápase, keď na ich ľad zavítalo Dinamo Riga. Amur si v tom vyrovnanom stretnutí vyhral 2:1, keď sa o víťazný gól postaral Yezhov. Domáce mužstvo odohralo svoje posledné stretnutie podobne ako Slovan včera. No bez zisku čo i len bodu, keďže prehrali s CSKA Moskvou 3:1.

Vítam Vás pri ďalšom stretnutí nadnárodnej KHL, v ktorom sa predstaví slovenský zástupca Slovan Bratislava. V dnešnom stretnutí nastúpi na ľade ich najvzdialenejšieho súpera Amuru Chabarovsk. Priblížme sme situáciu, v akej sa nachádzajú obe mužstvá.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 9. Junkov (Petružálek), 32. Šiškanov (Korotkov) – 4. Mojžiš, 8. Kukumberg (Hudáček), 15. Miklík (Vondrka), 20. Netík, 26. Netík (Bartovič)

Rozhodca: Bondar, Komarov – Majuša, Palej