A. Mytišči – Viťaz 3:1 (kon.) | S.Moskva – Jekaterinburg 1:2 (0:1 po s.n.) | Doneck – Barys 2:4 (kon.)
Záhreb – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.)
HK Donbass Doneck
2:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Štvrtok 26.09.2013, 18:00KHL

Hokejisti Astany opäť ukázali, prečo sú jedným z najviac bodujúcich tímov KHL. V celom stretnutí bola Astana horším tímom a mala o polovičku streleckých pokusov menej, ale to že sa trafila trikrát v rozmedzí troch minút rozhodlo. Domáci sa v tretej tretine snažili niečo s výsledkom urobiť, ale skvelý Ahonen pustil za seba už len jeden gól. Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera! (20:38:05)

60:00

59:18
    Hostia sú už v útočnej tretine, ale prázdnu bránku nedokázali trafiť.

58:55
    Astana je v plnom počte.

58:45
    Kašpar dvakrát hľadal pred bránkou Piganoviča, ten sa ani raz netrafil.

57:57
    Ahonen kryl viacero streleckých pokusov, až teraz Astana vyhodila puk cez všetky čiary.

57:18
    Po strele Wilsona nedokázal Dadonov tečovať puk do siete.

57:03
    Domáci hrajú bez brankára!

56:55
    Savčenko nešťastne vyhadzuje puk z obrannej tretiny a dostáva 2 minúty. Domáci si berú oddychový čas.

56:49
    Leighton prerušuje hru po strele Gavrilina.

56:36
    Na druhej strane si miesto psotrážil Leighton, domáci posielajú puk cez všetky čiary.

55:45
    Astanu stále drží Ahonen, teraz kryje ďalší pokus z ľavej strany.

55:18
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

54:50
    Po nahodení do útočnej tretiny tečuje puk Dadonov, pozorný Ahonen ho vyráža k mantinelu.

54:28
    Barys sa oslobodil za cenu zakázaného uvoľnenia.

54:13
    Obrancovia Astany sa hádžu do striel a opäť ich dokázali zablokovať. K puku sa dostal Piganovič, ten však strieľal vedľa.

53:29
    Astana šetrí čas v útočnom pásme a ani sa nepokúša vystreliť.

52:38
    Na druhej strane prerušuje hru Leighton po strele od modrej.

52:03
    Tyčka! Po strele z medzikružia sa puk odrazil do výstroje Ahonena, ktorý mal opäť šťastie. Nedorost s Piganovičom nedokázali puk azsunúť do bránky.

Martin Platko

Góly a asistencie: 20. Dadonov (Nedorost, Jakuceňa), 46. Kašpar (Piganovič, Laine) – 16. Boyd (Dawes, Lundin), 17. Poliščuk (Žaljaulov, Spiridonov), 18. Boyd (Lakiza), 39. Spiridonov (Žaljaulov)

HK Donbass Doneck: Leighton (Ševčuk) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovič, Kolář, Razin, Silnitski – Dadonov, Nedorost, Jakuceňa – Laine, Fedotěnko, Virtanen – Blagoj, Robitaille, Kašpar – Šalimov, Varlamov, Kvitšenko
    Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Litviněnko, Semjonov, Grebenščikov – Dawes, Boyd, Bochenski – Rudenko, Upper, Starčenko – Žaljaulov, Poliščuk, Spiridonov – Gavrilin, Rachmanov, Antropov

Rozhodca: Karabanov, Ravodin – Gordenko, Tomilov