A. Mytišči – Viťaz 3:1 (kon.) | S.Moskva – Jekaterinburg 1:2 (0:1 po s.n.) | Doneck – Barys 2:4 (kon.)
Záhreb – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Štvrtok 26.09.2013, 19:30KHL

Máme za sebou veľmi zaujímavé stretnutie medzi Medveščakom, ktorý nebol príliš dobrým hostiteľom a svojho súpera zdolal 2:1. 3 body tak zostávajú doma v Záhrebe. Domáci po prvej tretine prehrávali, no potom na svojho súpera vytvorili priam enormný tlak korunovaný dvoma gólmi. Nič na tom, už ani nezmenila záverečná power play Jugry.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (21:43:24)

60:00

59:57
    Domáci sa už ubránia. Bránku Medveščaku je posunutá a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

59:45
    Hostia budú hrať navyše v štyroch. Carle ide na trestnú lavicu za zdržovanie hry po tom, čo puk zašľapol v rohu klziska.

59:31
    Hosťujúci tréner si vyžiadal time-out.

59:31
    Hra je prerušená, pre zakázané uvoľnenie, ktorého sa dopustili domáci.

59:25
    To už ale neplatí Jugra hrá so šiestimi hráčmi.

58:42
    Jugra sa snažili nasťahovať do pásma Medveščaku, tam je však veľmi pozorná obrana domácich a posiela puk do stredného pásma. Kuznecov je ešte vo svojej bráne.

58:02
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny. Pri puku bol domáci Cheechoo, ten ho iba zaviezol do súperovej tretiny a následne odovzdal hráčom Jugry.

56:39
    Následne to Krivonožkin skúšal podobne, ako strelec zatiaľ rozhodujúceho gólu, no jemu strela nesadla takmer vôbec.

55:40
    Následne skúšal vyrovnať Magogin, no jeho strela iba tesne míňa domácu bránu.

54:15
    Domáci neubrali od svojej aktivity. Do dobrej šance sa dostával Linglet, no jeho strela končí v lapačke Kuznecova.

52:38
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Domáci sa predsa len dostávajú do vedenia. Po vyhranom buly sa puk dostal ku BRIANOVI WILSSIEMU, ten síce ideálnu možnosť na zakončenie preváhal, vystrelil už tak povediac z núdze a jeho strela z otočky skončila za prekvapeným Kuznecovom. Asistencia: Charles Linglet.

51:45
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi. Prežili tak oslabenie 5 proti 3 a následne aj 5 proti 4, za neinkasovaný gól však môžu ďakovať iba vynikajúcemu Kuznecovovi.

51:10
    Tak to je neuveriteľné, aké šance spálili domáci. Willsie dostal dobrú prihrávku, no ani on sám pred Kuznecovom nepochodil. V roozhodujúcej chvíli mi to jeho strely dal hosťujúci brankár betón.

51:05
    Domáci dlhú presilovú hru 5 proti 3 nevyužili, Jugra hrá so štyrmi hráčmi.

50:05
    Opäť v akcii Cheechoo a opäť nedokázal doraziť puk za Kuznecova, tento krát mu dal do jeho dorážky hokejku hosťujúci obranca.

49:45
    Domáci budú hrať presilovú hru 5 na 3, po spomínanej šanci sa zmocnil puku Šefer a vyhodil ho až na ochrannú sieť.

49:45
    Tak teraz to domácimi tribúnami iba tak zahučalo. Cheechoo sa ocitol úplne sám pred Kuznecovom. Hosťujúci gólman už bol takmer prekonaný, no puk za jeho chrbátom neskončil. Tak to môže ešte Medveščak mrzieť.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 29. Cheechoo (Murley, Montador), 53. Willsie (Linglet) – 10. Gusev (Žukov)

KHL Medveščak Záhreb: Vasiljevič (Brust) – Montador, Letang, Švarný, Foster, Carle, Katič – Thomas, Cheechoo, Murley – Linglet, Vesce, Willsie – Walker, Glumac, Murray – Koren, Kane, Bjorkstrand, Perkovič.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznecov (Birjukov) – Pepeljaev, Galvinš, Šefer, Starosta, Chvostov, Tjuljapkin, Djakov – Andersson, Jakubov, Savinainen – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Gorbunov, Knjažev, Krivonožkin – Olonov, Žukov, Jatsenko, Gusev.

Rozhodca: Anisimov, Zacharenkov – Zacharov, Sivov