A. Mytišči – Viťaz 3:1 (kon.) | S.Moskva – Jekaterinburg 1:2 (0:1 po s.n.) | Doneck – Barys 2:4 (kon.)
Záhreb – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.)
Atlant Mytišči
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Viťaz Moskovská oblasť
Štvrtok 26.09.2013, 17:30KHL

Skončil nám teda zápas, ktorý veľa hokejovej krásy nepriniesol. Bolo vidieť, že oba tímy potrebujú každý bodík a hrali dosť opatrne. Predsa len boli domáci aktívnejším tímom a zaslúžene víťazia. Z domácich bolo vidieť najmä Evgenya Artyukhina a Maxima Mayorova, ktorí odohrali dobrý zápas.

Ďakujeme vám za pozornosť, pekný zvyšok dňa a dovidenia. (19:42:35)

60:00

59:36
    Hosťujúci Vasilyev sa zrejme ešte nezmieril s prehrou a bojoval o puk za bránkou domácich ako lev, to mal však robiť oveľa skôr a výsledok by bol možno iný.

58:47
    Blíži sa záverečná minúta zápasu, domáci sa už nikam neponáhľajú aj napriek tomu, že hrajú v početnej výhode.

58:13
    Presilovka pre Atlant Mytišči. Korolyuk je potrestaný za hákovanie. Domáci majú teda možnosť presilovky až do záverečného hvizdu.

57:45
    Maxim Afinogenov nabral rýchlosť, ale to bolo tak všetko pretože jeho pokus letel dobré dva metre vedľa bránky Galimova.

57:20
    A opäť "všadebol" Artyukhin narobil závar pred Lisutinom, gól by si Evgeny dnes zaslúžil.

56:22
    Vylúčenie na strane domácich, Kablukov – podrazenie. Počet hráčov na ľadovej ploche sa nám vyrovnáva.

56:19
    Trubachyov a Radulov mohli snáď definitívne rozhodnúť, ale Lisutin dnes napriek trom inkasovaným gólom chytá dobre.

55:48
    Presilovka Atlantu. Vylúčený hosťujúci Hennessy – hra so zdvihnutou hokejkou.

54:25
    Artyukhin opäť predviedol, že odstaviť ho od puku je veľmi ťažké, dostal sa cez Mezaia až pred Lisutina a v dobrej pozícii ho brankár hostí vychytal.

53:45
    Galimov zasahuje po aktivite Rozina, ktorý dorážal Afinognovovu strelu z medzikružia.

52:31
    Petrov (ATL) sa nikam neponáhľa, drží puk za vlastnou bránkou. Hostia musia pridať.

51:52
    Vhadzuje sa v útočnom pásme hostí, tí teda opäť majú čo doháňať.

51:00
    Atlant Mytišči dál gól!
    A dávajú ho! IGOR RADULOV ich opäť posúva do dvojgólového vedenia, keď využíva krásnu nahrávku spoza bránky od Mayorova. Využitá presilovka Atlantu. Asistencie: Maxim Mayorov a Yury Trubachyov.

50:33
    Artyukhin v dobrej pozícii netrafil bránku a takisto Kadeikin v ďalšej šanci pred Lisutinom neuspel. Domáci by potrebovali poisťovací gól.

50:10
    Vasilyev (POD) kroščekoval pri mantinely domáceho Petrova a hosťom teda veľmi nepomohol. Odchádza na trestnú lavicu.

49:17
    Rybin v šanci pred Galimovom, už to predsa len mohlo byť 2:2. Rybin v dobrej pozícii bránkou netrafil.

48:22
    Solodukhin a Koksharov z mužstva hostí bojujú o puk za bránkou domáceho Galimova, Podolsk trošku ožil a bude sa snažiť o vyrovnávajúci gól.

47:11
    Viťaz Podolsk dal gól!
    MAXIM AFINOGENOV sa najlepšie zorientoval pred bránkou domácich a zasúva puk vedľa ležiaceho Galimova. Šťastný gól hostí, ktorý ich vracia do stretnutia. Asistencie: Sergei Rozin a Maxim Rybin.

46:39
    Haataja (ATL) to dával pred bránku, ale nikto z útočníkov tam nebol.

46:12
    Po strele Koltsova opäť v zákroku brankár Lisutin, domáci sa snažia zvýšiť svoje dvojgólové vedenie.

45:46
    Maxim Mayorov dnes hýri aktivitou, opäť bol pred Lisutinom, ale tiesnený hosťujúcim bekom nemal veľa možností na dôraznejšie zakončenie.

45:01
    Rozin pálil od modrej, dával to na teč pre hosťujúcich útočníkov, ale tí puk nezasiahli, žeby sa hostia začínali konečne preberať?

44:14
    Haataja a Engqvist si vymieňali puk v útočnej tretine, hostia sa len prizerajú domácej aktivite.

43:42
    Kablukov si nakorčuľoval medzi kruhy, jeho strela mala dobrý smer, ale obránca hostí mu ju stihol hokejkou zablokovať.

42:51
    Atyushov, obránca domácich nerozohral najlepšie, ale hosťujúca ofenzíva je dnes jalová a nedokáže sa presadiť. Zatiaľ.

41:47
    Atlant v útočnej aktivite aj keď by to mali byť práveže hostia, Artyukhin im však nechce požičať puk a drží ho za bránkou hostí.

40:49
    Domáci Sanguinetti švihom vystrelil, jeho pokus však nesmeruje medzi tri žrde Lisutina.

40:14
    Mezei chcel rozohrať puk na spoluhráča na útočnej modrej, ale po veľmi nepresnej prihrávke vidíme zakázané uvoľnenie Víťazu.

40:01
    Začala tretia tretina.

Strely na bránku po 2. tretine: 22-12

V druhej tretine sme na ľade videli iba jeden tím, domáci Atlant, ktorý strelil dva góly a úplne zaslúžene vedie. Hostia sa do ničoho nedostali a ak chcú ešte s týmto stretnutím niečo urobiť musia sa do tretej časti omnoho zlepšiť.
    Tretia tretina začne približne o 19:08.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:46
    Atlant naďalej oblieha bránku hostí, ale zdá sa, že už sa v tejto tretine veľa neudeje.

39:19
    Kablukov tečoval puk od domáceho obráncu tesne pred Lisutinom, letelo to tesne nad bránku.

39:07
    Už sa začala posledná minúta druhej časti a Trubachyov ju začína propagačnou strelou na brankára hostí.

38:32
    Hostia si nedokážu poriadne prihrať, majú veľké problémy s prechodom do útočného pásma.

37:32
    Viac ako minútu sú domáci usadení v útočnej tretine, ich strely však lietajú kade tade len nie na bránku.

36:43
    Hostia sa počas krátkej presilovky nestihli presadiť a tak sa pomer síl na ľade opäť vyovnáva, domáci už opäť v útočnej tretine.

36:04
    Začala krátka presilovka hostí.

35:07
    Rukavishnikov trafil vyrážačku brankára hostí. Domáci v hre 4 na 4 viac aktívnejší.

34:43
    Držanie Atyushova a je po presilovke Atlantu. Bude sa hrať 4 na 4.

34:04
    Logan Pyett (POD) sedí na trestnej lavici za nedovolené bránenie v hre. Presilovka domácich.

33:13
    Hostia mali teda smolu. Nastrelili hornú žrdku, aby vzápätí inkasovali druhý gól.

33:13
    JUHA-PEKKA HAATAJA sa šikovne zorientoval pred Lisutinom a odrazenú strelu upratal za chrbát bezmocného brankára hostí. Asistencia: Alexei Mikhnov.

32:44
    Zazvonil horná žrďka bránky domáceho Galimova. Jeden z hosťujúcich útočníkov dobre napálil puk, šťastie domáceho tímu.

32:06
    Hra je prerušená, hostia sa previnili ofsajdom, keď Solodukhin pridlho váhal so vstupom za útočnú modrú.

30:54
    Artyukhin sa vďaka svojej robustnej postave dostal až pred Lisutina a snažil sa puk pretlačiť za jeho chrbát. Brankár hostí je však pozorný.

30:09
    Za nami polovica zápasu, domáci aktívny, snažia sa poistiť svoje vedenie.

29:35
    Domáci Mikhnov uvoľnil Haataju a ten chcel spoza bránky prekvapiť gólmana hostí, na škodu domácich sa mu to nepodarilo.

29:17
    Len tak tak, že hostia nevyrovnali. Galimov sa už pozeral za svoj chrbát pretože nevedel kde má puk. Koksharov ho však neprekonal.

28:17
    Domáci Mayorov bol pri tomto striedaní aktívny, držal puk v útočnej tretine, ale k zakončeniu sa nedostal. Vzápätí aj Radulov vystrelil, ale Lisutin bol opäť pozorný a jeho strelu chytil.

27:08
    Chyba domáceho gólmana Galimova za vlastnou bránkou, hosťujúcemu útočnikovi, ale puk ušiel a nestihol ho zasunúť do brázdnej brány domácich.

26:57
    Atlant toho veľa počas presilovky nevymyslel, Niskalova strela bola jediným ohrozením bránky hostí. Domáci sú v tejto časti hry už o poznanie aktívnejší. Hostia v tejto tretine ešte nevymysleli absolútne nič.

26:36
    Hostia v plnom počte.

26:11
    Janne Niskala dobre pálil od modrej, ale jeho projektil tesne minul bránku hosťujúceho Lisutina.

25:30
    Presilovka domácich je zatiaľ veľmi zlá. Až teraz sa domáci usadili v útočnom pásme.

24:53
    Atlant v útočnom pásme nepresne rozhoráva a sám sa tak dostáva von z útočnej tretiny.

24:36
    Domáci Shmelyov bol v útočnom pásme podrazený a presilovka Atlantu. Vylúčený je Khafizullin.

22:21
    Glukhovova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť, vhadzuje sa pred gólmanom hostí, tí sú inkasovaným gólom zjavne zaskočený.

22:04
    Atlant je naďalej aktívny, po góle hráčom domácich narástli krídla a ohrozujú Lisutina. Teraz to skúšal Kablukov, ale Lisutin bol pripravený.

21:36
    Konečne sme sa dočkali gólu. SERGEI SHMELYOV dáva svoj tretí gól v tejto sezóne, keď z ľavej strany prestrelil švihom Lisutina. Asistencie: Yevgeny Artyukhin a Janne Niskala.

21:04
    Po nahodení Engqvista pred Lisutina sa do dobrej príležitosti dostal Mikhnov, ale nestihol dôraznejšie zakončiť. Domáci mali prvú príležitosť v tomto stretnutí.

20:35
    Korolyuk nezachytil puk a hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie pred Lisutinom.

20:01
    Začala druhá tretina.

Strely na bránku po 1. tretine: 10-7

Prvá tretina nám veľa hokejovej krásy nepriniesla. Nevideli sme dokonca ani veľkú gólovú šancu. Útočníci oboch tímov by sa mali do ďalšieho priebehu stretnutia rozhodne prebudiť. Dúfajme, že sa tak stane a v ďalšom priebehu uvidíme kvalitnejšie stretnutie.
    Druhá tretina začne približne o 18:18 hod.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:14
    Stále tam je domáci Radulov, ktoý spolu s Mayorovom držia puk v útočnej tretine hostí, motajú sa však v rohoch klziska a odtiaľ sa góly väčšinou nedávajú.

18:43
    Igor Radulov (ATL) ležiac na zemi pred brankárom Galimovom neprepasíroval puk medzi jeho betóny.

18:00
    Začali sa posledné dve minúty prvej časti. Mezei kombinuje s Afinogenovom, ale puk je odrazený do rohu klziska.

16:34
    Khafizullin, obránca hostí opäť skúšal pozornosť Galimova strelou od modrej. Obaja gólmani zatiaľ spoľahlivo kryjú strely súperov. Ale šance prakticky nevidíme.

15:14
    Pyett (POD) rozohráva útočnú akciu hostí, ktorí sa dostali do útočnej tretiny a Mamin to skúšal od modrej, pozorný Galimov ľavým betónom puk vyráža.

14:50
    Lisutin radšej podržal puk v lapačke, nerozohrával pretože už tam číhali domáci útočníci.

14:35
    Hostia v plnom počte. Ani domáci nedokázali svoju presilovku využiť, na gól tak stále márne čakáme.

14:06
    Hostia opäť vyhadzujú puk, domácim už ostáva iba pol minútky na využitie presilovej hry.

13:39
    Strela Petrova a Lisutin v pokľaku puk chytá. Hra je prerušená, vhadzovanie v útočnej tretine domácich.

13:13
    Po strele domáceho obráncu sa puk dostáva na hokejky hostí a tí vyhadzujú puk do bezpečia za bránku domácich, zatiaľ sa bránia úspešne.

12:35
    Presilovka pre Mytišči. Za podrazenie už sedí na trestnej lavici Pavel Chernov.

12:06
    Veľký závar pred domácou bránkou. Afinogenov sa snažil dotlačiť puk za chrbát Galimova, ten si ľahol a prikryl puk pod svoj chrbát.

11:04
    Mikhnov vystrelil na Lisutina, ale hosťujúci gólman stál na správnom mieste. Ani túto strelu však nemožno považovať za veľké ohrozenie bránky.

10:21
    Domáci zakladajú útočnú akciu, jeden z obráncov nahadzuje puk na zadný mantinel, hra sa skoro vôbec neprerušuje.

09:49
    Blíži sa koniec prvej desaťminútovky stretnutia, ktoré sa hrá zatiaľ vo veľmi vlažnom tempe a hlavne bez šancí na jednej či druhej strane.

07:22
    Kadeikin (ATL) hľadal Afinogenova od pravého mantinelu, ten sa však napriek veľkej snahe k puku nepredral.

06:47
    Domáci Batyrshin rozohráva veľmi nepresne a hostia sa opäť dostávajú k puku. Zatiaľ sledujeme hokej bez striel na bránku. Od začiatku duelu to je dosť defenzívne z oboch strán.

06:01
    Atyushov leží za bránkou Galimova. Dúfajme, že to pre domáceho obráncu nebude nič vážne.

05:45
    Hostia pokračujú v aktivite aj po uplynutí presilovky. Skúšal to teraz Maxim Aginogenov.

04:48
    Podolsk počas presilovky priveľmi špekuloval, jeho hráči dlho držali puk namiesto striel na Galimova.

04:48
    Domáci v plnom počte.

03:53
    Mezei si nakorčuľoval medzi kruhy, dostal prihrávku, ale jeho strelu domáci stihli zblokovať. Podolsk hrá presilovku dobre, zatiaľ však bez vážnejšieho ohrozenia domácich.

03:08
    Podolsk sa usadil v útočnej tretine. Zatiaľ to je bez priamej strely na bránku Galimova.

02:48
    Hostia budú hrať presilovku. Radulov sedí na trestnej lavici za hákovanie. Príležitosť pre Podolsk otvoriť skóre stretnutia.

01:30
    Závar pred brankárom Lisutinom (POD), Artyukhin sa natlačil pred bránku, hosťujúca obrana to zatiaľ ustála.

00:40
    Hosťujúci Korolyuk sa ako prvý v zápase skúša presadiť pred súperovou bránkou. Nahrával na Rybina, ale nepresne. Domáci sa zmocňujú puku.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vitajte pri sledovaní online prenosu z ruskej KHL medzi Atlantom Mytišči a Víťazom Podolsk. V drese hosťujúceho tímu sa predstaví aj Slovák Branislav Mezei, ktorý bude hrať v prvej obrannej formácii. Domáci nastúpia v modro-žltej kombinácii dresov a hostia v bielo-červenej. Práve nám znejú tóny ruskej hymny, o malú chvíľu začneme hrať.

Atlant Mytišči: Galimov (Borisov) – Batyrshin, Rukavishnikov, Novopashin, Sanguinetti, Niskala, Petrov, Atyushov, Dyblenko – Glukhov, Kablukov, Koltsov – Mikhnov, Engqvist, Haataja – Shmelyov, Kadeikin, Artyukhin – Radulov, Mayorov, Trubachyov

Viťaz Podolsk: Lisutin (Ivanchik) – Rozin, Mezei, Pyett, Golovkov, Korovkin, Khafizullin, Tatalin – Iggulden, Rybin, Korolyuk – Koksharov, Solodukhin, Korolyov – Hennessy, Vasilyev, Afinogenov – Mamin, Chernov, Kudreman, Poltorak

Rozhodca: Bukin Vladimir, Kulakov Sergei – Metalnikov Eduard, Sirotkin Alexander.

Pre mužstvo trénera Sergeia Svetlova bude v tejto sezóne hlavnou prioritou postup do play off Kontinentálnej hokejovej ligy. Mytišči nezačalo sezónu dobre, keď z prvých piatich zápasov získalo jediný bod. Zlepšenie prišlo v posledných troch dueloch, v ktorých Atlant získal 8 bodov a výrazne si tak v tabuľke Západnej konferencie polepšil na terajšie 11. miesto. V čele produktivity tímu je prekvapujúco ešte len 19-ročný ruský útočník Alexander Kadeykin, ktorý nazbieral doteraz 7 kanadských bodov.

Viťaz Podolsk
    Mužstvo, ktoré sa pred touto sezónou sťahovalo z Čechova do Podlsku si zatiaľ nepočína v lige najhoršie. V deviatich stretnutiach získalo 12 bodov a ešte ani jeden duel tohto tímu nemusel ísť do predĺženia. Zdá sa, že po predchádzajúcich sezónach, v ktorých bol Víťaz stále na chvoste ligy má tentokrát mužstvo vyššie ambície a bude chcieť zabojovať o postup do play off. V tíme pôsobí aj slovenský obránca Branislav Mezei. Podolsku patrí v tabuľke Západnej konferencie priebežné 8. miesto.

Ťažko predpovedať vývoj tohto duelu, ktorý nemá jasného favorita. Bude teda zaujímavé sledovať, ktorý tím bude v dnešnom zápase ťahať za dlhší koniec povrazu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 22. Shmelyov (Artyukhin, Niskala), 34. Haataja (Mikhnov), 51. Radulov (Mayorov, Trubachyov) – 48. Afinogenov (Rozin, Rybin)

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Ivanchik) – Rozin, Mezei, Pyett, Golovkov, Korovkin, Khafizullin, Tatalin – Iggulden, Rybin, Korolyuk – Koksharov, Solodukhin, Korolyov – Hennessy, Vasilyev, Afinogenov – Mamin, Chernov, Kudreman, Poltorak

Diváci: 5 500