KHL
Riga – Novgorod 2:3 (kon.) | Lev – Kazaň 1:2 (kon.) | HC Slovan – D. Moskva 4:5 (kon.)
HC Dinamo Riga
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Pondelok 23.09.2013, 18:30KHL

Gól z hodiny dvanástej rozhodol o tom, že hostia z Nižného Novgorodu si z Rigy odnášajú 3 body! hetrik Salminena im pomohol z víťazstvu 3:2. Ďakujem za pozornosť. (20:51:50)

60:00

59:50
    Ani time-out nepomohol, o osude dnešného zápasu je rozhodnuté.

59:25
    Oddychový čas domácích.

59:25
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Všetko nasvedčovalo tomu, že sa schyľuje k predĺženiu! Veľmi studená sprcha pre domáci tím prichádza na úkor hetriku, ktorý strelil SAKARI SALMINEN. Ten po prihrávke na Brenta strieľa gól po tom, čo Brent poslal puk nepresne na bránu, odrazil sa späť na strelca gólu, ktorý tak mohol pohodlne dokonať obrat. Asistencie: Vadim Chomitsky, Tim Brent.

58:53
    Rýchlu akciu predviedli domáci, ich finálna prihrávka pred bránu nenašla nikoho.

58:27
    Hostia čakajú na dostriedanie a pustia sa do jedného z posledných útokov!

57:32
    Gólom to zaváňalo aj na druhej strane, rýchla strela z otočky však skončila len na vyrážačke Gelašviliho.

56:42
    Individuálna chyba pri rozohrávke sa podarila domácemu hráčovi rýchlo napraviť!

56:02
    Novgorodu sa darí držať puk v útočnom pásme, ale prihrávkami popri mantinelu nemohlo dôjsť k ohrozeniu Sedláčka.

54:26
    Riga sa snaží vpadnúť do pásma hostí, no nejak sa jej to vôbec nedarí.

53:57
    Cipulis sa dostal do útočného pásma, no o niečo skôr ako puk – ofsajd.

52:48
    Marcel Hossa sa hnal sám na brankára, puk mu však utiekol a cez rybičku ho slovenský hokejista nedokázal zasunúť pod padajúceho Gelašviliho!

52:06
    Rige sa v posledných minútach akosi prestalo dariť, postavenie mimo hry.

51:03
    Až v samom závere presilovky prišlo k jednej strele, ktorá nebola presná. Hostia sú kompletní.

50:07
    Prvá minúta presilovky je preč, Riga sa nedostala ani do útočného pásma.

49:04
    Kroščekom katapultoval Brent súpera, bude to len dvojminútový trest.

48:49
    Dzerins sa predral k puku a vyváža ho z vlastnej obrannej tretiny.

47:27
    Toto vypadalo na nedovolený zákrok, ale rozhodca to videl inak!

47:17
    Hráči hostí zatiaľ nie sú schopní už dlhšiu dobu podržať puk, a to samozrejme pomáha Dinamu, ktoré v posledných minútach vytvára sústavný tlak.

46:16
    Brent nestačil dokorčuľovať prihrávku a tak všetko končí zakázaným uvoľnením.

45:55
    Pri zakončení utrpel Kuzmenkovs nejaké nepríjemné zranenie a teraz odchádza rovno do kabíny!

45:21
    Po odohratí zašiel Hossa s Wilsonom do Gelašviliho a to sa pochopiteľne nepáčilo obrancom Torpeda, ktorí ihneď proti tejto dvojici vyštartovali.

44:46
    Riga pokračuje vo veľmi dobrej hre smerom dopredu, obrana hostí nevie, kde jej hlava stojí.

43:44
    Neskutočné zákroky Gelašviliho! Najväčšiu príležitosť mal Nizivijs, ale pred prázdnou bránkou nedokázal skrotiť puk!

42:29
    Gelašvili vyriešil obrovský zmätok pred svojou bránou a podržal svoj tím veľmi výrazne!

41:59
    Úvod druhej tretiny je z oboch veľmi opatrný, ani jeden tím nechce urobiť chybu, ktorá by kľudne mohla celý zápas rozhodnúť.

40:44
    Galašvili nemal veľa prehľadu o situácii a tak radšej zaľahol puk.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina sa niesla v znamení štyroch gólov. Aj po druhej dvadsaťminútovke je stav nerozhodný 2:2. Bude po 60. minútach iný stav ako svieti na svetelnej tabuli teraz?

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:26
    Domáci sa dostali do situácie 3 na 2, ale brániaci hráči hostí sa stihli vzchopiť a prekazili prihrávku smerujúcu do nebezpečného priestoru.

38:15
    Pred Gelašvilim bolo opäť rušno, ale ani jeden z vystrelených pukov neletel medzi tri tyče.

37:46
    Gelašvili musel na druhej strane čeliť nepríjemnej strele, ale Meijov pokus dokázal pokryť.

36:56
    Sedláček najskôr výborným zákrokom zabránil hosťom vrátiť vedenie, a následne mu pomohli pri dorážke aj obrancovia, ktorí zabránili puku sa dostať do brány svojím telom.

36:24
    Dinamo Riga dalo gól!
    Bol to tvrdý boj, no nakoniec sa puk aj tak ocitol v sieti. Strela od modrej sa odrazila od zadného mantinelu až priamo k VITALIJSOVI PAVLOVSOVI, ktorý dokázal puk dopraviť až do siete. Presilovka Rigy bude pokračovať aj naďalej! Asistencie: Sandis Ozolins, Marcel Hossa.

35:58
    Úvod presilovky rozohrala Riga veľmi dobre, teraz sa však bude vhadzovať v strednom pásme.

35:15
    Dve minuty Valentenko za sekanie, dve minúty + desaťminútový osobný trest Kuljomin.

35:15
    Riga bude hrať presilovku 5 na 3, keď sa najprv previnil Valentenko a následne vznikla šarvátka!

35:06
    Prázdna brána čakala na jedného z domácich hráčov, ten však nedokázal skákavý puk dopraviť do brány!

33:02
    Vhadzovanie v útočnom pásme domácich nebolo k ničomu, v súboji o puk totiž prehrali.

31:28
    Torpedo sa snažilo udržať puk čo najďalej brány, táto snaha však vyšla navnivoč.

30:34
    Píska sa icing domácich.

30:09
    Hraničným zákrokom na útočnej modrej sa previnil jeden z hostí, domácim fanúšikom sa nepáči fakt, že nebol potrestaný.

28:05
    Presilovka bola využitá veľmi rýchlo! Za bránou sa pohrával s pukom Wilson, ktorý ho nahodil pred bránkovisko. Tam došlo k prvej strele, ktorú ešte Gelašvili dokázal vyraziť, no na následnú dorážku SANDISA OZOLINSA nemal nárok. Asistencie: Kyle Wilson, Aleksandrs Nizivijs.

27:54
    Vylúčenie na strane hostí, na trestnú odchádza Galuzin, sekanie.

26:21
    Riga sa musí vssporiadať už s dvojgólovým mankom. Vinu na góle má aj brankár Sedláček. Ten totiž len vyrazil Makarovovu strelu pred seba, kde stál pripravený SAKARI SALMINEN, ktorý aj v páde dokázal prepraviť puk za chrbát Sedláčka. Je to už jeho druhý gól! Asistencie: Alexandr Makarov, Jarkko Immonen.

25:47
    Riga mala problémy s rozohrávkou vo vlastnej tretine, pomôcť musel aj Sedláček, ktorý vyšiel ďaleko od brány a poslal puk naspäť na hokejku spoluhráča.

24:42
    Séria rýchlych pukov v podaní hostí vypadala elegantne, chýbalo k tomu ale zakončenie.

23:21
    Riga sa snaží o čo najrýchlejšie vyrovnanie, Novgorod však zatiaľ dobre bráni.

22:00
    Indrasis sa dostal do šance z bezprostrednej blízksoti, no nedokázal uspieť, keď poslal puk vedľa tyče!

20:44
    Nahedenie Hietanena podľa všetkého tečoval pred bránou SAKARI SALMINEN, Sedláček bol bez šance! Asistencie: Juuso Hietanen, Tim Brent.

20:36
    Hosťom sa podarilo usadiť sa v útočnom pásme!

20:01
    Začala druhá tretina.

Tretina, ktorá toho veľa neponúkla je za nami, stav je 0:0. Hostia budú hrať v úvode druhej tretiny presilovku. Dokážu ju využiť? Nechajme sa prekvapiť!

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:47
    Niekoľko sekúnd pred koncom tretiny nebezpečne pohrozil Ahonen, no jeho pokus vyletel až príliš vysoko.

19:36
    Ozolins neudržal nervy na uzde a tak odchádza na trestnú lavicu.

17:59
    Úplne rovnaká situácia na druhej strane, hrá sa pred Sedláčkom.

17:25
    Vyhodený puk cez všetky čiary, bude sa hrať pred Gelašvilim.

16:10
    Hossa zamestnal Gelašviliho, brankár hostí však puk dobre videl a tak ju bez problémov dopravil do svojej lapačky.

15:13
    Na oboch stranách došlo k prečísleniam 3 na 2, o niečo lepšie zahrali túto situáciu hostia, ale ani oni z toho nedokázali nič vyťažiť.

14:40
    V posledných chvíľach sa hrá väčšinou v obrannom pásme hostí.

13:32
    Krasnoslobodcev zabojoval pri mantineli a dokázali prihrať na modrú, následná strela však bola zblokovaná.

12:42
    Ďalšia strela, tentoraz od Hietanena, no opäť len u Sedláčka.

12:24
    Obrovská šanca Novgorodu, puk sa dostal do útočného pásma vďaka Wolskemu a vyzval svojou prihrávkou svojho spoluhráča, ktorý ale z prvej triafa len do Sedláčka!

10:42
    Marcel Hossa zabojoval v strednom pásme a so získaným pukom nakorčuľoval do útočnej tretiny, k zakončeniu sa však nedostal.

09:43
    Cibulskis volá spoluhráčov za vlastnú bránu, aby mohol vystriedať, na ľade sa nič vážne už dlhú dobu nedeje.

08:13
    Tvrdý súboj o každý centimeter ľadu v obrannom pásme hostí končí vyvedením puku do strednej tretiny.

07:50
    Konečne po dlho čase pískol rozhodca do píšťalky, čaká nás reklamný brejk.

06:33
    Začína sa nám to hemžiť nepresnosťou, hrá sa dlho bez prerušenia no tiež bez vyloženej šance.

05:41
    Hra je v réžii domácich, no k nejakému ohrozeniu brány zatiaľ nedochádza.

04:43
    Domáci sa nedokázali presadiť v presilovke, a tak tu máme návrat Ščastlivého.

03:18
    Riga sa usadila v útočnom pásme, Gelašvili mal hneď v úvode presilovky plné ruky práce, ale situáciu ustál, následne bol puk odpálený mimo pásma.

02:43
    Ščastlivij pred bránou zatlačil brániaceho súpera a tak vidí za faul v útočnom pásme dvierka trestnej lavice.

02:25
    Pred bránu hostí letela veľmi nepríjemná prihrávka, ale žiadny z domácich nestačil puk nasmerovať do brány.

01:56
    Cibulskis vybojoval puk a preveril Gelašviliho, ktorý radšej hru prerušil.

01:01
    Sedláček musel zasahovať proti nepríjemnej strele z bekhendu, brankár Rigy však včas zasiahol.

00:10
    Zápas začal zakázaným uvoľnením domácich, ktorí sa až príliš uponáhľali.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HC Dinamo Riga: Sedláček (Cimermanis) – Rekis, Ozolins, Sotnieks, Robinson, Lavins, Cibulskis, Siksna – Wilson, Hossa, Meija – Nizivijs, Cipulis, Kuzmenkovsk – Skvorcovs, Dzerins, Pavlovs – Siksnis, Ščechura, Indrasis, Upitis

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Maškovcev) – Chomitsky, Makarov, Valenteko, Hietanen, Grigorjev, Denisov, Belochvostikov – Galuzi, A. Potapov, Kuljomin – Wolski, M. Potapov, Brent – Paršin, Salminen, Immonen – Žarkov, Ščastlivij, Krasnoslobodcev.

Úvodný zápas nového týždňa v KHL ponúkne zápas Dinama Rigy s Torpedom Nižnij Novgorod. Domáci hrajú zatiaľ vynikajúco, uvidíme či sa im podarí nadviazať na predchádzajúce výkony.

Riga vyhrala z 8 zápasov 5! Na svojom konte má 18 bodov, patrí jej 3. priečka v západnej konferencii. V ostatných zápasoch sa im podarilo raz vyhrať v predĺžení, raz prehrať v predĺžení a raz prehrať v riadnom hracom čase. V tejto sezóne strelili už 25 gólov, kým inkasovali len 13 krát. V poslednom zápase vyprášili Podolsk 6:1.

Torpedo okupuje za 3 výhry, 2 prehry a 2 prehry v predĺžení 8. miesto v tabuľke. Skóre je mierne pasívne 18:14. V poslednom zápase sa im podarilo vyhrať s CSKA Moskva 2:1. Dokážu sa presadiť aj v tomto zápase?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:30.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 29. Ozlins (Wilson, Nizivijs), 37. Pavlovs (Ozolins, Hossa) – 21. Salminen (Hietanen, Brent), 27. Salminen (Makarov, Immonen), 60. Salminen (Chomitsky, Brent)