KHL
Riga – Novgorod 2:3 (kon.) | Lev – Kazaň 1:2 (kon.) | HC Slovan – D. Moskva 4:5 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:5 (1:0, 2:1,1:4)
Dynamo Moskva
Pondelok 23.09.2013, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

HC Slovan prehral dnes s obhajcom trofeje 4:5, no za predvedený výkon, až na tú tretiu tretinu, sa hanbiť nemusí. Držal so silným Dinamom krok a po dvoch tretinách mal sľubné vedenie. Škoda, že to v tretej tretine neudržal. Hostia sú silným tímom a právom si z Bratislavy odvezú do Moskvy všetky tri body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Maxim Pestushko, v tíme domácich Michal Vondrka. Slovan teraz čaká náročný trip, veríme, že bude v dobrom výkone pokračovať a z ruských ľadov privezie nejaký ten bod do Bratislavy. Pekný večer všetkým želá Vladimír Korduliak. (21:33:16)

60:00

59:35
    Vondrka to napálil v tesnej blízkosti len do Yeryomenka, ktorý vyráža.

59:27
    Janus na striedačke, power play HC Slovan.

58:45
    Slovan útočí, hostia výborne bránia. Nie a nie sa usadiť na chvíľku v pásme.

58:11
    To by musel Slovan získať pásmo, zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravici Janusa.

58:00
    Ešte dve minúty, skúsi Slovan power play? Pôjde Janus na striedačku?

57:42
    Mojžíš tvrdo vypálil od modrej, trafil obrancu hostí, Juraj Mikúš z otočky z dorážky pálil, Yeryomenko vyráža!

56:53
    HC Slovan nahadzuje do pásma, no pri pukoch sú ako prví hostia, takto to nejde veru chalani.

56:44
    HC Slovan vrhol všetky sily do útoku, treba však dať pozor na zadné dvierka a výborné a nebezpečné brejky hostí.

55:50
    Krásna akcia hostí, na konci ktorej bol Gorovikov, ktorý od pravého kruhu vystrelil a netrafil odkrytú časť Janusovej bránky, ufff.....

54:57
    Tak je to už len o gól, Dinamo začína brániť, ešte päť minút.

54:30
    Slovan Bratislava dal gól!

MARTIN BAKOŠ dostal puk na medzkružie, spoza obrancu vystrelil a prestrelil Yeryomenka v bránke. Asistencie: Tomáš Mojžíš a Martin Štajnoch.

54:05
    Sigalet od modrej nahadzoval pred bránku, trafil len obrancu hostí a Dinamo získava puk.

53:10
    HC Slovan nevychádzajú ani nahadzované puky do pásma, Dinamo má hru pod svojou kontrolou.

51:58
    Dať dva góly za osem minút pri tak dobrom súperovi, ktorý navyše kontroluje hru, je pre Slovan skôr na malý zázrak.

51:24
    Zakázané uvoľnenie hostí, ktorí dokázali v tretej tretine fenomenálne obrátiť stav zápasu.

50:42
    Kukumberg prešiel s pukom popred bránku hostí, bol tiesnený, nedokázal vystreliť, otočil sa na pravom kruhu, puk poslal pred bránku, no nikto z modrých tam nebol.

49:40
    Dinamo Moskva dalo gól!

Brejk hostí, prečíslenie troch na dvoch, puk dostal na pravý kruh KONSTANTIN GOROVIKOV a cez pravú ruku Janusa ho posiela do siete. Asistencia: Leo Komarov.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 15. Mojžíš (Miklík, Vondrka), 25. Vondrka (Miklík, Škoula), 39. Ölvecký (Hudáček, Daňo), 55. Bakoš (Mojžíš, Štajnoch) – 27. Kokarev (Karsums, Tsvetkov), 43. Pestushko (Mosalyo), 45. Graňák (Komarov), 48. Solovyov (Pestushko, Komarov), 50. Gorovikov (Komarov)

HC Slovan Bratislava: Janus – Kutlák, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Mráz, Brejčák – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Bartovič, Juraj Mikúš, Netík – Hudáček, Kukumberg, Daňo – Tomáš Mikúš, Kolena, Bakoš
    Dynamo Moskva: Yeryomenko – Novák, Graňák, Solovyov, Jalasvaara, Bojkov, Mironov, Koryagin, Barantsev – Komarov, Gorovikov, Pestushko – Karsums, Tsvetkov, Kokarev – Sopin, Volkov, Babenko – Kvapil, Pestunov, Mosalyov

Rozhodca: Kaukokari, Hofman – Misyur, Raming

Diváci: 10.055