Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Metallurg Magnitogorsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Nižnekamsk – Novokuzneck 6:3 (kon.) | Jaroslavľ – Záhreb 3:2 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Doneck 0:4 (kon.)
A. Mytišči – Dinamo Minsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – S.Moskva 4:1 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Metallurg Novokuzneck
Piatok 20.09.2013, 17:00 • SCC Arena • KHL

A je koniec! V dnešnom dueli zvíťazil domáci tím a tak pokračuje jeho šnúra víťazstiev nad Metallurgom Novokuzneck, ktorá sa začala ešte v roku 2011. V poslednej tretine sme videli dokopy 4 góly, z toho 3 na strane domácich čo znamená, že výsledné skóre je 6:3. Nižnekamsk si tak ustrážil 3 body doma a zostane tak na popredných miestach v tabuľke.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (19:27:04)

60:00

59:48
    Vhadzuje sa tak v útočnej tretine Nižnekamsku, v dnešnom dueli sa už pravdepodobne ničoho dôležitého nedočkáme.

59:47
    Tak na záver stretnutia ešte jedno vylúčenie, konkrétne na strane Novokuznecku, Damir Zhafyarov si pôjde sadnúť na trestnú lavicu za sekanie.

59:25
    Aj sa tak stalo, Petr Koukal a Ansel Galimov dostali za hrubosť 2 trestné minúty, zatiaľ čo Nikita Shchitov a Rafael Akhmetov až 4, nakoľko práve oni celú potyčku vyprovokovali.

59:11
    Je vidieť, že pracujú aj nervy, v samom závere sme mali možnosť pred Sudnitsinon vidieť menšiu potyčku, zakročiť museli rozhodcovia, zrejme sa bude aj vylučovať.

59:00
    Hlásenie nám práve oznámilo poslednú minútu tretej tretiny.

57:12
    Taratukhin s Milovzorovom predviedli v útoku parádičku, no obrana Metallurgu ich úmysel prečítala a nedovolila hráčom Nižnekamsku zakončiť.

55:05
    Khokhryakov mohol taktiež zvýšiť, no ani jemu sa to nepodarilo. Hráči Nižnekamsku držia svojho súpera v kŕči, ten už by bol zrejme najradšej keby bolo po zápase.

54:21
    Naopak, po chybnej rozohrávke mohol na 7:3 zvýšiť Anisin, ktorý sa zmocnil puku v súperovej obrannej tretine, no proti brankárovi hostí neuspel.

54:00
    Do konca zápasu nám zostáva iba 6 minút, takže šance na vyrovnanie skóre sú pre Novokuzneck minimálne.

53:31
    Metallurg Novokuzneck dal gól!

Hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom gól uznáva a tak MAGOMED GIMBATOV znižuje na 6:3.
    Asistencia: Marko Anttila

53:31
    Puk skončil v bráne Sudnitsina, no bude sa telefonovať, či bol gól regulérny.

52:40
    Hostia sa nevzdávajú, tlačia sa dopredu, zrejme ešte budú chcieť niečo spraviť s výsledkom, najmä keď hrajú v početnej výhode.

52:10
    V oslabení si tento raz zahrajú aj domáci, z ľadovej plochy odchádza Denis Tolpeko, ktorý dostal dve minúty za podrazenie.

51:19
    Nižnekamsk dal gól!

Tuším som to zakríkol, po strele Shchitova sa k dorážke pred bránkou dostal MARTIN CIBÁK, ktorý strieľa svoj dnešný druhý gól a zvyšuje tak už na 6:2 pre Nižnekamsk.
    Asistencia: Nikita Shchitov, Stanislav Romanov

50:20
    Hráčom Metallurgu sa ale zatiaľ darí brániť sa, hoci domáci pália na bránu jednu delovku za druhou.

50:06
    A bude to ešte horšie, na trestnú lavicu odchádza až dvojica hráčov Novokuznecku, konkrétne je to Yegor Martynov za narazenie na mantinel a Marko Anttila za krosček.

49:40
    Domáci už hrajú vo veľkej pohode, obrana hostí sa musí riadne obracať, Osala teraz vypálil iba do Lozhkina.

49:00
    Navyše, Novokuzneck sa bude musieť znova brániť, Kurtis McLean je vylúčený za bránenie v hre.

47:25
    Nikita Lozhkin nahradí v bránu Nika Hovinena.

47:25

Zdá sa, že je rozhodnuté, piaty gól na strane Nižnekamsku po vydarenej kombinácii strieľa ANDREI TARATUKHIN a Hovinen odchádza z brány.
    Asistencia: Maxim Berezin

44:32
    Na opačnej strane sa o strelenie druhého gólu snažil Milovzorov, jeho nebezpečný puk však preletel bránkovisko bez toho aby ohrozil Hovinenovu bránu.

43:50
    Hostia sa snažia o rýchlu odpoveď, zdá sa, že ich inkasovaný gól naštartoval. Obrana domácich je ale zatiaľ pozorná a nedovoľuje útočníkom Metallurgu vážnejšie ohrozenie bránu.

43:16

Domáci tím odskakuje na rozdiel dvoch gólov! Za bránou hostí sa ocitla až dvojica hráčov – Milovzorov a Osala a práve druhý menovaný – OSCAR OSALA spoza brány nachytal Hovinena na hruškách a prepasíroval puk cez jeho ľavý betón!
    Asistencia: Yegor Milovzorov

42:21
    Útočné pásmo vybojoval Gimbatov a okamžite sa vybral na striedačku, vhadzovať sa bude po pravej ruke Sudnitsina.

42:00
    Ďalšia presilovka Metallurgu bez jediného výstrelu na bránu. Domáci s piatimi hráčmi.

41:32
    Cibák sa dokonca vybral na útočný výlet, za súperovou bránou však iba odovzdal puk protihráčovi.

40:55
    To sa im zatiaľ darí, podobne ako ich posledné oslabenie, hráči Metallurgu už niesu tak aktívni smerom dopredu.

40:01
    Domáci sa v úvode tretej tretiny budú musieť brániť, v samom závere druhej dvadsaťminútovky fauloval Anisin a odsedí si trest – 2 minúty za podrazenie.

40:01
    Začala tretia tretina.

Zvyšok druhej tretiny sa dohral v strednom pásme. Siréna nám tak ukončuje druhú tretinu za stavu 3:2. V druhej tretine sa najprv v čase 25:37 presadil Tolpeko, no hostia odpovedali o necelých 5 minút gólom Lapenkova. Posledné slovo však mal Kosmachyov, ktorý v čase 37:00 stanovil na 3:2. Posledná tretia nám začne cca o 18:44.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:00
    Ubehli nám dve minúty, neprišla ani jedna strela na bránu Sudnitsina, domáci s piatimi hráčmi.

37:59
    Domáci zatiaľ toto oslabenie hrajú fantasticky, nedovoľujú súperovi absolútne nič, všetky rodiace sa kombinácie okamžite riešia vyhodením puku cez všetky čiary.

37:00
    Okamžite po strelenom góle sa budú musieť domáci brániť, nakoľko sa Dmitry Kosmachyov previnil sekaním a odpyká si tak dvojminútový trest.

36:48

A tak je domáci tím znova vo vedení! Po rýchlom prechode do útoku poskakujúci puk pred Hovinenom perfektne trafil YEGOR MILOVZOROV, ktorý strieľa tretí gól Nižnekamsku v dnešnom dueli.
    Asistencia: Martin Cibák, Oskar Osala

35:11
    Po ďalšom útoku hostí sa sám dopredu pustil Radivojevič, v útoku bol ale osamotený a tak poslal na Hovinena iba nahodený puk.

34:33
    Lyuduchin nám predviedol kolotoč okolo Hovinenovej brány, ten sa ale nedal nachytať a zakončenie spoza brány likviduje.

33:54
    Hostia si s obranou Nižknekamsku robia úplne čo chcú, domáci sú teraz poriadne rozhádzaní a nedokážu súperovi odobrať puk.

33:01
    Tí posielajú na Sudnitsina jeden projektil za druhým, väčšinou však ide viac-menej len o propagačné strely, podobne ako posledný pokus Anttilu.

32:10
    Zmeniť to chcel Khokhryakov, v útoku si ale nepočínal najlepšie, o puk prišiel, útočnú akciu tak môžu znova rozohrať hostia.

31:45
    Hráčom Metallurgu zdá sa narástli krídla, držia domácich pod tlakom, v posledných minútach sa hrá takmer výlučne iba na tretine Nižnekamsku.

31:01
    Ďalšia útočná snaha hostí, tentoraz zakončoval Nazarov, brankár domáceho tímu však všetko videl a strelu chytá.

30:15

A hráčom Metallurgu Novokuznecku sa ju darí využiť! Po peknej kombinácii sa k strele zápästím dostal EVGENY LAPENKOV, ktorý nedal Sudnitsinovi šancu.
    Asistencia: Tuukka Mantyla, Rafael Akhmetov

29:15
    Nižnekamsk sa teraz bude musieť brániť! Za vyhodenie puku nad plexisklo dostáva dvojminútový trest Shchitov. Metallurg tak bude mať k dispozícii minútovú presilovku o dvoch hráčov.

29:00
    Takmer prišlo vyrovnanie na strane Metallurgu, Sudnitsin bol však pohotový a puk chytá.

28:18
    Vitaly Shulakov si pôjde odsedieť dve minúty za držanie.

27:06
    Veľká šanca na vyrovnanie na opačnej strane hracej plochy ! Po avízovanom vylúčení na domácej strane šiesti hráči Metallurgu narobili Sudnitsinovi poriadne problémy. Najprv pred bránou zakončoval Mäntylä, následne aj Akhmetov. Ani jednému však šťastena nepriala a gól neprichádza.

26:15
    Polygalov mal ďalšiu šancu na zvýšenie náskoku, Radivojevič mu robil priestor pred bránou, prišla aj strela, no Hovinen tentoraz nezaváhal a vyrazil ľavým betónom.

25:37

Veľmi pekná kombinácia pri pravom kruhu pred Hovinenom sa končí gólom v jeho sieti! Shulakov posielal puk z modrej čiary na Anisina, ktorý našiel pred bránou nechráneného DENISA TOLPEKA, ktorý znova posiela svoj tím do vedenia.
    Asistencia: Mikhail Anisin, Vitaly Shulakov.

24:38
    Tuukka Mantyla však Tolpeka fauloval, odsedí si tak trest dvojminútový trest za hákovanie.

24:30
    Tolpeko sa pustil sám až proti štvorici hráčov Metallurgu, dokázal cez nich prejsť, prihrával pred bránu, tam však chýbal akýkoľvek spoluhráč na dorážku.

24:10
    Domácim sa nedarí oslobodiť sa, hostia ich dostávajú pod čoraz väčší tlak, Sudnitsin ale zatiaľ rieši všetky situácie s rozvahou.

23:31
    McLean sa pustil vpred, vypálil z modrej, Sudnitsin ale jeho pokus kryje.

22:50
    Prechod od pásma im príliš nevyšiel, puk tak majú na svojich hokejkách hráči v modrom.

22:05
    Taratukhin bojoval o puk v ľavom rohu klziska, nič mu to platné nebolo, bol tam sám a tak sa hostia oslobodzujú a zakladajú protiútok.

21:20
    Na opačnej strane pred domácim brankárom nebezpečne miešal puk Martynov, ten však bol odstavený obranou Nižnekamsku a tak sa mu nepodarilo zakončiť.

20:31
    Osala nám predviedol kolotoč okolo brány Hovinena, nakoniec prihral na modrú odkiaľ a prišla strela, tú si však brankár Metallurgu postrážil a puk chytá bez väčších problémov.

20:01
    Začala druhá tretina.

Hráči vychádzajú na ľadovú plochu po druhý raz, o malú chvíľu pokračujeme.

Siréna nám oznámila koniec prvej tretiny, po nej je skóre nerozhodné 1:1. Skóre otvoril v čase 13:38 Cibák, hráčom Metallurgu sa ale o tri minúty v početnej výhode podarilo vyrovnať, konkrétne zásluhou Chernova. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina zápasu, ktorá začne zhruba o 17:52.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:35
    Podobným pokusom sa prezentoval aj Berezin, ten taktiež nepochodil.

18:55
    Kulikov sa snažil minútu pred koncom prvej tretiny strhnúť vedenie na svoju stranu, Hovinen ale zasiahol tak ako mal.

17:40
    Domáci akoby zostali zaskočení inkasovaným gólom, nedaria sa im riadne si prihrať, navyše z nepresných prihrávok pramenia nebezpečné brejky súpera.

16:54

A hráčom Metallurgu sa darí presilovku využiť už po prvej minúte! Z pravej strany príklepom vypálil MIKHAIL CHERNOV a prepálil všetko čo mu stálo v ceste.
    Asitencia: Ansel Galimov

15:47
    Ten istý hráč, teda Polygalov si pôjde na dve minúty oddýchnuť na trestnú lavicu, konkrétne za držanie.

14:12
    Mohlo byť aj 2:0, Polygalov si ale v útoku nerozumel so spoluhráčom a tak je celý rodiaci sa brejk ukončený predčasne.

13:38

Konečne to tam domácim padlo! Pred Hovinenom po strele nastal zmätok a najlepšie sa v ňom zorientoval MARTIN CIBÁK, ktorý nekompromisne poslal puk za chrbát fínskeho brankára.
    Asistencia: Oskar Osala, Yegor Milovzorov.

13:05
    Hostia si tak mohli vydýchnuť, poslali puk do útočného pásma, kde ho zneškodnil Sudnitsin.

12:26
    Hostia už hrajú s piatimi hráčmi.

11:50
    Ďalšia veľká príležitosť domácich, Hovinen znova na zemi, ale ani tentoraz sa im nepodarilo skórovať. Martynov trest čoskoro uplynie.

11:10
    Domáci posielajú na Hovinena jeden projektil za druhým, najprv sa delovkou prezentoval Shulakov, potom Berezin, ale ani jednému z nich sa nepodarilo skórovať.

10:26
    Za hákovanie si dve minúty na trestnej lavici hráč hostí Martynov.

10:25
    Veľká príležitosť v ktorej sa ocitol Koukal! Hovinen bol na zemi, český útočník však nedokázal z uhla skórovať. Nasledovať však bude vylúčenie na strane hostí.

10:18
    Nasledovať bude reklamná prestávka.

10:16
    Osala sa prezentoval peknou strelou príklepom Hovinen však zostáva stopercentný.

09:35
    Khokhryakov sa s rozohrávkou neponáhľa, čaká za bránou pokiaľ všetci spoluhráči nevystriedajú.

08:42
    Na opačnej strane sa na chvíľu v útočnom pásme usadili hostia, strela z ľavej strany bola zablokovaná obrancom Nižnekamsku.

07:58
    Tentoraz ale Hovinen musel puk prikryť, vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

07:20
    Aktívnejším dojmom pôsobia domáci hráči, Anttila sa pokúsil prekvapiť Hovinena strelou švihom z medzikružia, ten ale projektil vyrazil pred seba, kde sa oň postarala obrana Metallurgu.

06:15
    Pred Hovinenom nastala menšia skrumáž, zapojil sa do nej aj náš Martin Cibák, ktorý bol pred brankárom hostí dôrazný, čo sa samozrejme nepáčilo obrane Metallurgu.

05:22
    Hostia sa previnili ďalším zakázaným uvoľnením, puk sa tak znova presťahuje pred Hovinena.

04:42
    Pekná kombinácia Nazarova s Kurepanovom pred bránkou domácich, Sudnitsin však zostáva pokojný a puk posiela ďaleko od svojej brány.

03:46
    Hostia vyviezli puk o útočného pásma, nahodenie puku Sudnitsin chytá, vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

02:50
    Prvou strelou v zápase sa prezentoval Milovzorov, jeho pokus ale Hovinen zablokoval ramenom.

02:10
    Hráči Neftechimiku sa usadili na súperovej tretine, Khokhryakova snaha za bránou však úžitok nepriniesla, puk v strednom pásme.

01:16
    Podobná situácia aj na opačnej strane, hra sa presťahuje pred Hovinena – zakázané uvoľnenie Metallurgu.

00:50
    V úvode stretnutia sledujeme opatrnú hru na obidvoch stranách, Anisinovi nevyšla prihrávka a tak domáci strácajú puk.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči obidvoch tímov sú už na ľadovej ploche, hostia dnes nastúpia v bielom, domáci hráči budú hrať v modrých dresoch.

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin – Tolpeko, Anisin, Koukal – Romanov, Shchitov – Cibak, Osala, Milovzorov – Belov, Shulakov – Khokhryakov, Polygalov, Radivojevic – Berezin,Kosmachyov – Lyuduchin, Kulikov, Taratukhin – Yakimov – Brit

Metallurg Novokuzneck: Hovinen – Anttila, McLean, Kosourov – Martynov, Giroux – Akhmetov, Galimov, Lapenkov – Mantyla, Chernov – Kurepanov, Vyglazov, Nazarov – Kanarsky, Korabeinikov – Valuisky, Gimbatov, Zhafyarov – Kapotov, Skutar

Rozhodca: Belyayev, Karabanov – Streltsov, Tarasov.

História vzájomných duelov nám napovedá, kto bude v dnešnom zápase favoritom. Z posledných 5tich vzájomných meraní síl sa až 4krát zrodilo víťazstvo Nižnekamsku a iba raz zvíťazil Novokuzneck. To bolo však ešte na začiatku sezóny 2011/2012.

Pekné piatkové popoludnie Vám prajem a vítam Vás pri zápase Kontinentálnej Hokejovej Ligy, konkrétne pri zápase Neftechimik Nižnekamsk – Metallurg Novokuzneck

Neftechimik Nižnekamsk sa momentálne nachádza na tretej priečke tabuľky východnej konferencie. V doterajších šiestich zápasoch sezóny 2013/2014 získali hráči Nižnekamsku 11 bodov za 3 víťazstva, 2 prehry a jedno víťazstvo po samostatných nájazdoch. Spomenúť treba fakt, že Nižnekamsk ťahá sériu 3 zápasov bez prehry, naposledy sa tímu nedarilo ešte 10.9. keď na ihrisku súpera prehralo s Víťazom Podoľsk tesne 0:1. Dnes si teda bude tím aj s našimi Radivojevičom a Cibákom určite brúsiť zuby na ďalšie víťazstvo.

Novokuzneck je na tom o niečo horšie, zatiaľ mu patrí 10. miesto v tabuľke, s 7 bodmi, treba však pripomenúť že hral o jeden zápas menej. Novokuzneck začal túto sezónu naozaj dobre, prvé dva zápasy vyhral, potom však prišla nelichotivá séria 3 prehier v rade. Naposledy sa tak stalo s minuloročným finalistom Traktorom Čeľjabinsk. Traktor vtedy vyhral vysoko 5:1. Hostia si tak dnes určite budú chcieť napraviť chuť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Andrej Marienka

Góly a asistencie: 14. Cibák (Osala, Milovzorov), 26. Tolpeko (Anisin, Shulakov), 37. Milovzorov (Cibák, Osala), 44. Osala (Milovzorov), 48. Taratukhin (Berezin), 52. Cibák (Shchitov, Romanov) – 17. Chernov (Galimov), 31. Lapenkov (Mantyla, Akhmetov), 54. Gimbatov (Anttila)

Rozhodca: Belyayev, Karabanov – Streltsov, Tarasov