Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Metallurg Magnitogorsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Nižnekamsk – Novokuzneck 6:3 (kon.) | Jaroslavľ – Záhreb 3:2 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Doneck 0:4 (kon.)
A. Mytišči – Dinamo Minsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – S.Moskva 4:1 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Spartak Moskva
Piatok 20.09.2013, 17:30 • ICE PALACE (11 500 div.) • KHL

Je po zápase. Bola radosť pozerať sa na výkon domácich hráčov v tomto stretnutí. O všetkom rozhodli na začiatku druhej tretiny kedy v rozpätí 24. až 27. minúty nastrieľali 4 góly a rozhodli zápas. S výnimkou prvej tretiny boli po väčšine stretnutia lepším tímom. Hostia sa snažili, ale domáci ich prekorčuľovali a samozrejme aj prestrieľali. Hviezdny Iľja Kovalčuk zaznamenal dva góly a výrazne tak prispel k trojbodovému zisku SKA Petrohrad.

Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa a dovidenia. (19:58:33)

60:00

59:00
    Prebieha už posledná minúta stretnutia. Domáce tribúny tlieskajú skvelému výkonu svojich hráčov. V Petrohrade vládne veľká spokojnosť. Domáci vyhrajú aj 7 zápas tejto sezóny.

58:28
    Hostia sa ešte snažia skorigovať výsledok, ale ich zúfalý nápor neprináša vážnejšiu príležitosť pred Salákom.

57:11
    Salák kryje odrazený puk pod svoju vyrážačku. Strely hostí lietajú všade len nie na bránku.

56:28
    Quint mohol znížiť! Zdá sa, že po jeho strele zazvonila tyčka Salákovej bránky.

55:41
    Thoresen sedí na trestnej lavici. Hostia majú výhodu presilovky. Thoresen vylúčený za sekanie.

55:17
    Červenkov útok opäť dáva o sebe vedieť a točí kolotoč v útočnom pásme hostí, tí sa statočne bránia technickej presile domácich útočníkov.

55:00
    Päť minút do konca stretnutia.

54:22
    Skačkov (SKA) si pýtal faul v rohu klziska, ale rozhodcovia mu na to neskočili.

53:51
    Hostia v plnom počte.

53:41
    Domáci tlačia počas presilovky, ale je to akési statické, a už túto presilovku nevyužijú.

53:07
    Hráči SKA si nerozumeli pri rozohrávke v útočnom pásme a Spartak vyhadzuje puk.

52:14
    Ivanov zasahuje pred Martenssonom, ktorý čakal, že mu puk vypadne a bude dorážať, nestalo sa.

51:51
    Salák mal menšie problémy s výstrojom, ale už je všetko O.K. Hrá sa ďalej.

51:51
    Junkov odchádza na trestnú lavicu za sekanie a presilovka SKA Petrohrad.

50:46
    Hostia za bránkou Saláka nič nevymysleli. Rastislav Špirko krúžil s pukom, ale nakoniec z toho nebolo ani zakončenie.

49:54
    Ketov (SKA) nemal rýchlosť a tak sa nedostal do samostatného nájazdu, musel pribrzdiť a to ho už obrana hostí zablokovala.

48:12
    Tichonov v dobrej príležitosti! V dobrej pozícii však netrafil bránku Ivanova.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 24. Chudinov (Thoresen, Martensson), 24. Kovalčuk (Tichonov), 26. Martensson (Červenka, Alexandrov), 27. Kovalčuk (Tichonov) – 13. Krutov (Bodrov)

SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Kalinin, Kutejkin, Alexandrov, Chudinov, Semenov, Ryasenskij, Judin – Kovalčuk, Ketov, Šipačjov – Thoresen, Červenka, Martensson – Tichonov, Burdašov, Panarin – Sigarjov, Ponikarovskij, Skačkov
    Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Vasiljev, Megalinskij, Mamkin, Sorokin – Anderson, Špirko, Wandell – Kozlov, Nikulin, Krutov – Osipenko, Junkov, Nesterov – Černych, Bobrov, Medvedev

Rozhodca: Gusev, Odins – Balodis, Lazarev