Bohemians – Táborsko 1:1 (kon.) | Zlín – Třinec 3:0 (kon.)
FC Zlín
3:0 (2:0)
FK Třinec
cz Piatok 20.09.2013, 18:00 • Letná (6.375) • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Hlavní rozhodčí ani nenastavoval a rovnou odpískal konec. Ševci zvítězili 3:0, když rozhodovali zejména úvody obou poločasů. Za domácí tým se prosadil nejprve v páté minutě Malý. Z penalty se prosadil Železník, jenž přidal ihned ve 46. minutě i třetí branku zápasu. Domácí dnes zaslouženě vítězí. (19:51:16)

90
    Bublák vytancoval z přečíslení a rovnou vysunul Salachnu, který zhatil nadějnou akci ševců, když přišel o míč.

89
    Martin Hruška posunul na Hájka, ale sudí odpískal ofsajd. Velmi zajímavé rozhodnutí pomezního, jenž zřejmě prováhal ideální moment pro zvednutí praporku.

88
    Lukáš Holík přišel o kopačku a přímo na trávníku nyní v poklidu přezouvá své obutí.

87
    A další faul. Salachna inkasoval ve vzduchu zřejmě do žeber, ale ve hře pokračuje.

85
    Robert Bartolomeu rozehrál standardní situaci, kterou odrazila obrana přímo k Radimu Bublákovi, jenž nepálil přesvědčivě.

84
    Zápas je dávno rozhodnut a na hřišti zbytečně plynou vášně. Hra by se měla uklidnit, aby nedošlo ke zbytečným vyloučením.

83
    Lukáš Holík zůstává ležet na trávníku a Petr Cigánek mu ještě stihl pěkně vyčinit.

82
    Posledním čerstvým hráčem je Michael Hupka, jenž nahrazuje Martina Motyčku.

80
    Malcharek musí nuceně střídat. Na jeho místo přichází Martin Hruška.

80
    Hra pokračuje po přerušení.

78
    Pavel Malcharek se již poněkolikáté ocitl na trávníku a na hřiště musí i zlínští maséři.

77
    Hezké akce na obou stranách. Kubica zastavil hezkou kombinaci Třince až na malém vápně.

75
    Lukáš Holík dostal míč od Malcharka mezi obránce, ale zradilo jej špatné zpracování.

74
    Po hezké narážečce už hosté směřovali do šestnátky, ale tam na poslední chvíli míč zastavil zlínský obránce.

72
    Dnešní utkání sleduje 976 diváků.

71
    A máme tady střídání také na straně domácích. Odchází střelec dvou gólů Lukáš Železník, kterého nahrazuje Robert Bartolomeu.

69
    A nyní vidíme druhé střídání na straně hostů. Odchází Petr Wojnar, kterého nahrazuje Tomáš Dostál.

69
    Na centr Davida Hubáčka si naskočil Lukáš Železník, ale svůj pokus neumístil přesně. Bruk pouze kontroloval míč, který zapadl až za jeho branku.

69
    Pavel Malíř měl nohu příliš vysoko a Zlínu se nabízí velmi výhodná situace standardní situace.

67
    Domácí se brání bez sebemenších problémů. Zápas se dá říct, že je rozhodnut již od 46. minuty, kdy třetí branku přidal Lukáš Železník.

66
    Lukáš Holík fauloval a hosté budou pokračovat ve hře po rozehrávce.

65
    Pavel Malíř rozehrál standardní situaci a pokusil se ohrozit rovnou branku. Přes několik hráčů v poli, však míč k Dostálovi nedoputoval.

64
    Domácí trenér Skácel poprvé střídá. Hřiště opouští kapitán Tomáš Polách, jenž předává pásku Kubicovi. Záložní řadu přišel posílit Pavel Elšík.

63
    Třinec zatápí domácí obraně a v posledních minutách si říká alespoň o snížení nepříznivého stavu.

61
    Dostál je stále v permanenci. O něco lepší už byla střela Miroslava Cepláka, ale domácí brankář byl připraven a vyrazil pohotovým zásahem.

61
    A znovu Wojnar. Tentokrát se opřel do míče za šestnáctkou a Stanislav Dostál musel zasahovat. Střela doprostřed branky ho pouze zahřála v tomto chladném počasí.

60
    Petr Wojnar si naběhl na hlavičku, ale míč netrefil ideálně a vůbec neohrozil branku Stanislava Dostála.

59
    A tentokrát se v ofsajdu ocitli hosté.

58
    První vážnější akce Třince přichází až nyní. Rohový kop doputoval na hlavu Lisického, který o metr přehlavičkoval branku.

57
    Malcharek hlavičkou našel Železníka, kterého zastavil hvizd sudího. Zřejmě milimetrový ofsajd uviděl pomezní.

55
    Polách vysunul Holíka, kterému míč odebral vlastní spoluhráč Malcharek. Hra se od branky Třince přesouvá zpět až k Dostálovi a u míče jsou stále domácí.

54
    Ač se hosté velmi snaží, tak se jim nedaří překonat obranný val Zlína.

53
    Pavel Malcharek dohrál souboj s Tomášem Matouškem hodně nevybíravě a sudí Bílek vytáhl z kapsičky žlutou kartu.

51
    Lukáš Holík si zaběhl za obranu a dostal míč. Hru pozdržel a poté už se prosadit přes obranu nedokázal.

50
    Miroslav Ceplák rozehrál standardní situaci od rohového praporku, ale ani tentokrát se hosté neprosadili.

49
    Na přední tyči zaúřadovala obrana Zlína a míč doputoval až na polovinu.

49
    Hosté mají příležitost snížit z rohového kopu.

47
    Zlín právě vstřelil branku!
    A už je to o tři branky. Ševci mají znovu skvělý nástup do poločasu. Podruhé se dnes trefuje LUKÁŠ ŽELEZNÍK, jenž osamocen na zadní tyči uklídil míč do odkryté branky.

46
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Čtvrtníček, přichází Gavlák.

46

Pětačtyřicet minut hry uběhlo a průběh hry zatím odpovídá výsledku. Ševci se trefili hned v páté minutě po rohovém kopu, když se prosadil hlavou Michal Malý. Druhou branku přidal z pokutového kopu Lukáš Železník.

45
    Blíží se závěr první půlky. Domácí vedou o dvě branky a v poklidu si hlídají míč v poslední minutě poločasu.

44
    Třinečtí přišli o míč a při protiútoku ševců musel jeden z hráčů hostů faulovat.

42
    Jaroslav Málek se pokoušel vyhledat spoluhráče v šestnáctce, ale byl neúspěšný.

41
    Pavel Malcharek byl opět faulován a je z toho druhá žlutá karta ve dnešním zápase. Za tvrdý zákrok na zlínského útočníka byl potrestán Josef Čtvrtníček.

40
    Pavel Malíř dostal míč do kraje, ale odcentroval jen k domácímu brankáři, jenž okamžitě zakládá další akci.

38
    Tomáš Polách získal míč a ve čtveřici domácí postupovali proti otevřené obraně. Ovšem ševci si nepohlídali ofsajdovou past Třince, ve kterém se ocitl Pavel Malcharek. Nadějná akce skončila velmi brzy.

37
    Lukáš Železník si dobře ohlídal míč před Málkem a Dostál jej raději schoval do náručí.

36
    Rohový kop se neujal. Dostál rozehrává od vlastní branky.

35
    Miroslav Ceplák rozehrál standardní situaci a je z toho rohový kop pro Třinec.

34
    Po faulu na Malcharka uviděl Marek Čelůstka žlutou kartu. Ex-zlínský hráč nevybíravě sundal Malcharka za polovinou.

34
    Domácí znovu pokračují v útočné aktivitě.

32
    K exekuci pokutového kopu se postavil LUKÁŠ ŽELEZNÍK, jenž letos poprvé skóruje. Václav Bruk se rozhodl ke skoku na špatnou stranu.

30
    Po faulu na Lukáše Holíka hlavní rozhodčí nechal pokračovat hru, ale po nápovědě od pomezního se bude kopat pokutový kop!

28
    Pavel Malcharek byl faulován ve středovém kruhu a Hubáček rozehrává na nejbližšího obránce.

27
    Ševci svírají soupeře kolem šestnáctky, ale nedaří se jim vytvořit šanci, která by vedla k zakončení.

26
    Pavel Malcharek se vrhl okamžitě vpřed, ale míč si předkopl o metr navíc.

25
    Polách rozehrál na krátko, ale domácí po sérii přihrávek přišli o míč. Třinec se ihned vrhl do protiakce, tu však zhatila pozorná obrana ševců.

25
    Lukáš Železník byl faulován a Polách se staví k exekuci.

24
    Rohový kop sice šel do šestnáctky, ale vážnější situace nevznikla.

23
    Lukáš Holík se hezky uvolnil u rohového praporku a vyslal velmi zajímavý centr před branku, kde ale odhlavičkoval do zámezí obránce hostů.

21
    Domácí polevili a Třinec je nyní lepším týmem na trávníku.

20
    Polách se provinil faulem a hosté okamžitě rozehráli. V přehuštěném prostoru se prosadit nedokázali červeno-bílý nedokázali a Dostál bude vykopávat.

20
    Po nepřesné kombinaci Třince vhodí aut domácí hráči.

19
    Hlavní rozhodčí Bílek přehlédl dva fauly a míč se dostává opět až k brankáři Brukovi.

18
    Po dlouhém výkopu Bruka získali míč hosté, ale po dobrém skluzu Hájka o něj přicházejí.

16
    Martin Motyčka byl rozběhlý a dostal balón, který okamžitě napálil směrem na branku. Dostál zasahovat nemusel, jelikož třinecký záložník rozvlnil pouze síť na zlínskou svatyní.

15
    Lukáš Salachna dobře přečetl hru a na levé straně vysunul Železníka, jenž rozezvučel pouze reklamu za brankou.

14
    Pavel Malcharek zůstává ležet na trávníku po tvrdém zákroku Čelůstky a Polách zakopává do zámezí.

13
    Petr Wojnar odcentroval z pravé strany před branku, ale tam nenašel žádného spoluhráče. Míč poté sebral zkušený záložník Tomáš Polách.

12
    Množství přihrávek ukončil nepřesný centr Tomáše Hájka.

11
    Kapitán Tomáš Polách rozehrál standardní situaci, ale tentokrát z toho výraznější nebezpečí pro Brukovu branku nebylo. Domácí stále pokračují v kombinacích s míčem.

10
    Obránce Třince odhlavičkoval přímo na Radima Bubláka, který se nerozpakoval a míč napálil až do sektoru fanoušků ze Slezska.

9
    Hra se uklidnila a obrana Zlína kombinuje na polovině.

8
    Radim Bublák upadl na obránce a před pokutovým územím končí akce ševců.

7
    Kapitán hostů Pavel Malíř se ocitl v ofsajdu.

7
    Střelec úvodní branky Malý fauloval na polovině, aby zastavil rozvíjející se protiútok.

5
    Tomáš Polách rozehrál rohový kop a centr posadil přímo na hlavu MICHALA MALÉHO, jenž zamířil přesně na vzdálenou tyč, kde na míč brankář nedosáhl.

4
    Ševci se stále drží na polovině soupeře, ale Václav Bruk v brance zasahovat doposud nemusel. Ani po centru Polácha a hlavičce Holíka.

3
    Lukáš Holík se probil až do šestnáctky bílo-červených, ale tam narazil na neprostupnou defenzívu.

2
    Domácí hrají s míčem, ale prosadit se přes obranu Třince nedokázali.

1
    Start zápasu se nám sice trošku opozdil, ale nyní je již hra v plném proudu.

1

Nad zlínským stadionem Letná se spustil vydatný déšť. Tohle kvalitě dnešního duelu zřejmě vůbec neprospěje. Hráči mezi kapkami deště nastupují na trávník. Zápas začne za pár minut.

FC Fastav Zlín: Dostál S. – Malý, Kubica, Hubáček, Hájek – Salachna, Polách (K), Bublák – Železník, Malcharek, Holík
    Náhradníci: Zapletal, Hruška, Červenka, Elšík, Linek, Pazdera, Bartolomeu

FK Fotbal Třinec: Bruk – Lisický, Cigánek, Čelůstka, Matoušek – Malíř (K), Motyčka, Wojnar, Málek, Ceplák – Čtvrtníček,
    Náhradníci: Brych, Malík, Bubka, Gavlák, Dostál T., Velner

Rozhodčí: Bílek – Kovařík, Vaňkát.

Vítejte u sledování onlajn přenosu z utkání FC Fastav Zlín – FK Třinec. Zlínu nevyšel vstup do nového ročníku, ale výsledky se začínají zlepšovat. Třinec, jakožto nováček soutěže vozí body především z hřišť soupeřů, ale vzájemné výsledky nám napovídají, že mírným favoritem jsou domácí. Zápas na zlínské Letné začíná v 18 hodin.

FC Fastav Zlín – 13. místo, 8 bodů.

Ševce zatím zdobí výsledky z domácího stadionu, kde dokázal zvítězit za poslední rok pouze Frýdek-Místek. Po změně v realizačním týmu Zlín převzal tým Alois Skácel a tým dokázal v 8. kole na Letné porazit Graffin Vlašim. Po týdnu mají zlínští hráči možnost k zisku dalších tří bodů, které potřebují do tabulky jako sůl.

S Vlašimí si ševci vypracovali dvoubrankový náskok, který mohl navýšit Polách, ale místo toho přišla kontaktní branka hostů. V závěru se domácím povedlo udržet těsný výsledek a obnovená premiéra trenéru Skácelovi vyšla takřka na výbornou.

FK Fotbal Třinec – 10. místo, 10 bodů.

Nováček FNL zatím překvapuje zejména na hřišti soupeřů, kde získal devět z desíti bodů. Slezský tým má vyrovnanou bilanci 9:9. Třinec postoupil do soutěže, když zvítězil v MSFL a s novou ligou přišel nový trenér Pavel Hajný, jenž naposledy trénoval Hlučín. Novými hráči v týmu jsou bývalý zlínský obránce Marek Čelůstka, Radek Gulajev a Petr Wojnar.

Třinec v posledním odehraném zápase remizoval 0:0 na hřišti Mostu. Slezany trápí koncovka, když za uplynulé tři kola vsítili jen jednu branku.

Vzájemné zápasy

Soupeři spolu v novodobé historii, která se píše od podzimu 2009 odehráli dohromady šest druholigových zápasů a jasně platí pravidlo "můj dům, můj hrad". Naposledy v sezóně 11/12 vyhrál Zlín doma 2:0 a i Třinec uhájil domácí půdu po vítězství 4:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.