Valencia – Swansea 0:3 (kon.) | Gallen – FK Krasnodar 2:0 (kon.) | D. Záhreb – Odesa 1:2 (kon.)
Eindhoven – Razgrad 0:2 (kon.) | Liége – Esbjerg 1:2 (kon.) | Salzburg – Elfsborg 4:0 (kon.)
Maribor – Kazaň 2:5 (kon.) | Waregem – Wigan 0:0 (kon.) | Pandurii – Dnipropetrovsk 0:1 (kon.)
Fiorentina – Ferreira 3:0 (kon.) | Tel Aviv – APOEL 0:0 (kon.) | D.Kyjev – Genk 0:1 (kon.)
Thun – Rapid Viedeň 1:0 (kon.) | Praia – Sevilla 1:2 (kon.) | Freiburg – Liberec 2:2 (kon.)
Guimarães – Rijeka 4:0 (kon.) | Real Betis – Lyon 0:0 (kon.) | Limassol – Trabzonspor 1:2 (kon.)
Lazio – Légia Varšava 1:0 (kon.) | Tiraspol – Machačkala 0:0 (kon.) | Tottenham – Tromso 3:0 (kon.)
Haifa – Alkmaar 0:1 (kon.) | Solún – Karaganda 2:1 (kon.)
Pandurii Lignitul Târgu Jiu
0:1 (0:1)
FC Dnipro Dnipropetrovsk
Štvrtok 19.09.2013, 19:00Európska liga

Toľko teda k dnešnému futbalu. Ostaňte aj naďalej verní Onlajny.eu!Dobrú noc Vám praje Lukáš Pancurák, niekedy nabudúce dovidenia! (21:01:43)

Je za nami zápas základnej skupiny Európskej ligy medzi domácim Pandurii Lignitul Târgu Jiu a hosťami z FC Dnipro Dnipropetrovsk, ktorý sa skončil úspešnejšie pre hostí. Tí si po výhre 0:1 odnášajú 3 body do tabuľky E skupiny. V zápse sa dokázal presadiť len Rodaň v 38. minúte, hoci šancí na to bolo požehnane. Na konci prvého polčasu mohol náskok zvýšiť Matheus, výborne však proti nemu zakročil Ungurusan. V 72. inúte prekvapil Bojka svojou "žabkou" Ciucur, lopta však tesne minuloa priestor troch žrdí. V 94. minúte sa osamotený Selezňov nepresadil proti Stancovi, keď prekopol bránu. V poslednej šanci zápsu sa ocitol Ciutur, ktorého s problémami ale predsa vychytal Bojko.

90+5
    Žltú kartu ešte vidí Šachov.

90+5
    Na absolútny záver obrovská šanca Ciutura, ktorého vychytal Bojko a loptu podržal až fo odpískania konca zápasu.

90+4
    V závere zápasu sa ešte mohol presadiť hosťujúci Selezňov, ktorý osamotený proti Stancovi prekopol bránu!

90+3
    Domáci sa pokúšajú o záverečný tlak.

90+1
    Enrico teraz napálil loptu celou silou z blízkosti do hlavy Rotaňa, ktorý padol ako zhnitá hruška. NIet sa čomu diviť, Rotaňovi už prichádzajú na pomoc lekári, vyzerá to tak že bude v poriadku.

90+1
    Nadstavovať sa budú 3 minúty.

90
    Na rohy je to 1:6 v prospech Dnipra.

90
    Na začiatku 90. minúty mal k dispozícii roh Enrico, ten ale loptu netrafil úplne ideálne.

88
    Posledné striedanie na starne hostí, Zozulju nahradí Kulakov.

87
    Žltou kartou po faule v strede ihriska odmenený domáci Paulinho.

86
    Ako blesk z jasného neba sa v pokutovom území zjavil Adrović, ktorý akrobaticky zakončil len do Mazucha!

85
    Práve Konopljanka teraz striea, nahradí ho Shakov.

84
    Rotan poslal center od rohovej zástavky na konopljanku za pokutové územie, ten s loptou na kopačke tak dlho rozmýšľal čo s ňou, až o ňu napokon prišiel.

83
    Je to pochopiteľné, na vyrovnanie im ostáva už len 7 minút.

82
    Faul na Erica v strede ihriska, Pandurii rýchlo rozohrávajú.

80
    Desať minút pred koncom prvého polčasu sme videli zaujímavú situáciu, keď Konopljanka centroval na hlavu Zozulju, ten hlavičkoval z veľkého uhla a lopta skončila pred bránou Stancu. Ten si s ňou nasledne poradil.

78
    Ciucur padá naľavo od pokutového územia, rozhodca jeho pádu neuveril a rozohrávať bude Bojko.

77
    Stanca si poradil aj s týmto centrom Matheusa.

76
    A prichádza zásadná zmena v domácom tíme. Obrancu Ungurusana nahradí stredopoliar Paulinho.

75
    Uníkajúci Ungurusan si loptu predkopol ďaleko pred seba a Konopljanka pred ním nekompromisne odkopáva.

74
    Domáci sa po dlhej dobe dostali k lopte, v útoku si však vôbec nerozumeli a tak o ňu v zápätí aj prišli.

72
    Ciucur sa spoločne s Adrovićom dostali do prečíslenia dvoch na jedného. Ciucur sa rozhodol túto situáviu riešiť sám a jeho "žabka" nebola vôbec zlá, chýbal azda meter, či dva.

71
    Žltú kartu vidí Andrović za hru rukou, ktorú mal jasne od tela. Ani následné protesty mu nepomohli, tu nebolo čo riešiť.

70
    Teraz sa viac chadzovalo, ako hralo, videli sme azda 5 autov za sebou.

68
    Zaujímava situácia sa odohrala aj na druhej strane ihriska, kde pokutovým územím len tak presvišťala lopta. Nuž neviem, či by sa prípadnú hlavičku jedneho z číhajúcich hráčov podarilo Bojkovi chytiť.

67
    Práve Konopljanka centroval, loptu síce odvrátil Buleica, ale tá ostala naďalej nebezpečne blízko Stancu. Šance napokon spálil Kankava, ktorý mieril asi 20 metrov vedľa ľavej žrde Stancovej brány.

66
    Konopljanka vybojoval rohový kop pre hostí.

65
    Na center takmer z polovice ihriska si počkal Stanca.

64
    Druhé striedanie na strane Pandurii, Breevelda nahradí Stéfano.

62
    Stanca sa teraz musel poriadne natiahnúť po strele Kankavu, lopta mu zapadla presne do dlaní.

61
    Konopljanka poslal center do stredu pokutového územia, kde bol len Erico, ktorý hlavou posiela loptu ďaleko od Stancu.

60
    Máme za sebou hodinu dnešného stretnutia.

60
    Ungurusan ju však posiela až k Stancovi, nakoľko takmer všetci jeho spoluhráči boli pokrytí.

59
    Hrá sa v strede ihriska, pri lopte domáci.

58
    Konopljanka sa teraz krásne preštrikoval pomedzi troch hráčov, jeho prihrávka na Matheusa však smrdela ofsajdom a všimol si to aj pozorný postranný rozhodca.

57
    Domáci vysúvajú na hrot až troch hráčov, konkrétne je to Pereira, Anton a Adrović, ktorí teraz poriadne potrápili obranu Dnipra.

56
    Lopta v kľude doputovala až k Stancovi, ktorý ju okamžite vhodil späť do hry a nedáva tak svojím spoluhráčom vydýchnuť.

55
    Vidíme prvé striedanie na strane Pandurii, odišiel Nicoará, ktorého nahradí Ciucur.

53
    Jeden z domácich sa pošmykol v strede ihriska a tak sme boli svedkami prečíslenia dvoch na jedneho v prospech Dnipra, prišla však nepochopiteľná zasekávačka Kankavu, ktorá dala dostatok času domácim, aby sa stiahli pred Stancu.

52
    Erico spoza šestnástky chcel poslať nízky center do vápna, kde už číhal Adrović, loptu však kolenom odvrátil Matheus až za stredovú čiaru ihriska.

51
    Pri lopte častejšie domáci, ktorým ale teraz chýbala presnosť pri rozohrávke.

50
    Hostia radšej len na Bojka, vedia, že to s Pandurii ešte nebudú mať jednoduché.

49
    Adrović sa tesne vyhol ofsajdovej pozícii, jeho hlavička však bola privysoká aj na tri brány.

48
    Domáci futbalisti nič nenechávajú na náhodu a skúšajú to cez dlhé nákopy. Jeden sa teraz nepodaril Antonovi.

46
    Po polčase jediná zmena na strane hostí, Gamu nahradí Selezňov.

46
    Začal druhý polčas.

Rozohrávať budú domáci futbalisti.

A prichádzajú aj hráči Pandurii, všetko je pripravené na úvodný výkop druhého polčasu.

Hráči Dnipra už prichádzajú v sprievode piskotu z tribún na hraciu plochu.

Druhý polčas začne priblížne o 20:01.

Máme za sebou prvý polčas stretnutia medzi Pandurii Lignitul Târgu Jiu a FC Dnipro Dnipropetrovsk, z ktorého za stavu 0:1 úspešnejšie vychádzajú druhí menovaní. Po góle kapitána Ruslana Rotana po rohu sme videli len jednu vážnejšiu šancu, keď si Matheus dokázal poradiť so Stancom, tesne pred čiarou však zachráňoval Ungurusan. Hoci si Pandurii nevypracovali žiadne väčšie príležitosti, dovolím si tvrdiť, že doposiaľ boli vyrovnaným tímom. Uvidíme, či tomu tak bude aj po začiatku druhého polčasu.

Prvý polčas skončil.

45
    Čeberjačko bude zrejme posledným, kto sa v prvom polčase dotkne lopty.

44
    Nicoara posielal prudký center, Bojko len tak-tak vyboxoval do bezpečia.

44
    Práve naopak, loptu má na kopačke Anton a ženie sa po pravej strane do útoku V akcii ho podporuje až štvorica jeho spoluhráčov.

43
    Obrovská šanca Dnipra! Matheus si obhodil Stancu ktorý bol už v podstate bezmocný, na poslednú chvíľu ho zastúpil Ungurusan, ktorý nohou zastavil strelu smerujúcu medzi tri žrde! Tesne pred koncom druhého polčasu teda druhý gól nevidíme.

41
    Koropljanka zakončoval z ľavej strany zo vzdialenosti asi trinástich metrov ponad padajúceho Erica, Stanca sa po lopte nebojácne hodil a ukryl ju vo svojom náručí.

39
    Dnipro ožilo a okamžite sa snaží pridať ďalší gól.

38
    Dnipropetrovsk dal gól!
    A prvý gól tu aj máme! jeho autorom je kapitán Dnipropetrovsku RUSLAN ROTAŇ, ktorý po rohu skóruje vonkajšou stranou svojej pravej kopačky. Po góle hrdo ukázal na dres Dnipra a jeho fanúšikom, ktorý za svojím klubom pricestovali vytvoril z rúk srdiečko.

37
    "Ulička" Antona nenašla Nicoaru, práve naopak, k lopte sa bez najmenších problémov dostal Rotaň.

36
    Boikovi sa teraz takmer nepodarilo odkopnúť pred dobiedzajúcim Adrovićom a takmer sme videli prvý gól dnešného stretnutia!

35
    Pred sebou máme záverečných 10 minút prvého polčasu.

33
    Hráči Dnipra rýchlo vhadzujú aut a dostávajú sa do pokutového územia až vo štvorici, dobrý obranný zákrok si pripísal Erico.

32
    Pandurii sa s loptou vrátili až k Stancovi, odkiaľ sa nakrátko posúvajú opäť dopredu.

31
    Rotaň vidí tretiu žltú kartu dnešného stretnutia.

30
    Po centri Gamu chytá loptu Stanca.

29
    Po centri Christoua sa k lopte dostala hlava Čeberjačka, ktorý z tesnej blízkosti netriafa bránu! Tak či onak, pískaný bol ofsajd, ktorý bol jasne zreteľný a domáci ani neprotestujú.

27
    Čeberjačko ani Mazuch sa odcentrovať z vlastnej polovice neodhodlali, lopty sa chopil Stanca a ten ju posiela za autovu čiaru.

26
    Rotaň takmer prišiel o loptu pri vysokom napádaní domácich, napokon si ju udržal, avšak sa s ňou musí vrátiť až takmer k Bojkovi.

22
    Erico teraz zrazil pozemnú strelu Kankavu na aut.

21
    Hostia zakladajú útočnú akciu z vlastnej polovice s kľudom na kopačkách, momentálne sa nemajú kam ponáhľať.

18
    Mazuch poslal krásny makkúčky center na Zozulju, ktorý v zúženom priestore nedokázal loptu dobre spracovať a tá mu odskočila. Mazucha ale treba za ten center pochváliť, presne takto si predstavujem zápas európskej kvality.

16
    Zozulja sa ocitol s loptou sám pred brankárom Stancom, zastavil ho však ofsajdový verdikt.

15
    V priebehu troch minút vidia domáci už druhú žltú kartu! Tentokrát ju hlavný arbiter venoval Ungurusanovi po faule na unikajúceho Konopljanku.

13
    Z následného priameho voľného kopu ale nebolo nič, lopta zastala na pozornom "múre" hostí.

12
    Po dvanástich minútach hry vidíme prvú žltú kartu. Vidí ju domáci Zozuco po tom, čo stiahol k zemi za dres Zozulju.

11
    Nicoara teraz posielal prudký center do dobrých miest, na poslednú chvíľu poslal loptu do bezpečia jeden z dvojice Čeberjačko – Mazuch.

10
    Pandurii sa takmer okamžite zmocnili lopty a vyrazili s ňou do útoku Útočného faulu sa ale dopustil Buleica, a tak má Bojko dostatok času na rozohranie.

9
    Bojko upokojuje svojích spoluhráčov a čaká na ich rozostavenie na útočnej polovici. Nasleduje dlhý odkop od brány a v hlavičkovou súboji úspešnejší hostia.

7
    Breeveld sa dostal do zaujímavej pozície, keď sa zbavil až dojice napadajúcich hráčov, jeho strela však bola veľmi nepresná a končí vysoko nad.

5
    Na center si však najvyššie vyskočil brankár Pandurri Stancu a loptu ukrýva vo svojom náručí.

4
    Konopljanka bol faulovaný pri postrannej čiare, hostia majú teraz k dispozícii zaujímavú štandardtku.

3
    Hostia sa po ľavej strane ihriska ženú na útočnú polovicu. Gama rozmýšľa, čo s loptou. Napokon to nespravil podľa jeho predstáv a bude sa po ňu musieť vrátiť.

2
    A ten bez problémov odvrátil Erico.

1
    Gamov center zrazila domáca obrana na rohový kop.

1
    Stretnutie práve začalo.

Náhradníci:

CS Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Mamele, Pleasca, Cristea, Ciucur, Distéfano, Paulinho.

FC Dnipro Dnipropetrovsk: Laštůvka – Mandzjuk, Strinić, Kravčenko, Kulakov, Šachov, Selezňov.

CS Pandurii Târgu Jiu: Stanca – Ungurusan, Erico, Christou (C), Momčilović, Buleica, Breeveld, Pereira, Anton, Nicoara, Adrović.

FC Dnipro Dnipropetrovsk: Bojko – Fedeckij, Čeberjačko, Mazuch, Alexandru, Gama, Rotaň (C), Kankava, Konopljanka, Zozulja, Matheus.

Stávkové kancelárie veria viac práve Dnipropetrovsku, na ktorý vypísali kurz pohybujúci sa okolo čísla 1,92, zatiaľ čo na Pandurii vysokých 3,4. Ak si myslítem že zápas sa po 90. minútach hry skončí nerozhodne, určite využite lákavý kurz taktiež 3,4.

Dámy a páni, vítam Vás pri zápase Európskej ligy, kde proti sebe nastúpia CS Pandurii Târgu Jiu a FC Dnipro Dnipropetrovsk.

CS Pandurii Târgu Jiu , alebo ak chcete, Clubul Sportiv Pandurii Lignitul Târgu Jiu, aktuálne hráva 1. rumunskú futbalovú ligu, v ktorej priebežne okupuje 5. priečku z celkovo osemnástich. V minulej sezóne obsadil konečné 2. miesto. Samotný klub bol založený v auguste roku 1962. Sídli v meste Târgu Jiu a za jeho domovský stánok možno považovať štadión Tudor Vladimirescu s kapacitou 9 200 diváskych miest. Pandurii určite nemôžeme považovať za jednoduchého súpera. Do Európskej ligy postúpil na úkor Bragy, hoci s Portugalcami na domácej pôde prehral tesne 0:1. V treťom kvalifikačnom kole si taktiež nedokázal poradiť s Tel Aviv, keď sa napokon zápas skončil nerozhodne, 1:1. Tím pod taktovkou Cristiana Pustaia má teda čo napraviť a proti Dnipropetrovsku pomýšľa na tie navyššie ciele.

FC Dnipro Dnipropetrovsk netreba výraznejšie predstavovať. Bol založený v roku 1918, a teda píše dlhoročnú tradíciu. Hráva na štadióne Dnipro-Arena s kapacitou až 30 003 diváckych miest. Aktuálne pôsobí v ukrajinskej najvyššej súťaži, v ktorej sa po 9. kolách nachádza na druhej priečke, pričom na vedúci FC Metalist Charkov stráca 3 body. V deviatich ligových zápasoch nazbieral dovedna 20 bodov za 6 výhier, 2 remízy a jedinú prehru. Na druhom mieste skončil aj v minulej sezóne, uvidíme, či si to zlepší. Dnipropetrovsk sa ale každým rokom zlepšuje. Svedčí o tom remíza s Dynamem Kyjev (1:1), či dokonca výhra nad Šachtarom Donetsk 3:1. Tím pod vedením Juande-a Ramos-a teda rzhodne má čo ponúknuť. Veď kmeňom tímu sú reprezentanti ukrajini Zozulya, Seleznyov a Konoplyanka, ale rozhodne sa pri nich nestratia ani Mazuch, Kalinić, Strinić, Douglas, Guiliano, či Matheus.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.