Barys – Omsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – D. Moskva 6:3 (kon.) | Lev – Viťaz 4:1 (kon.)
Riga – Kazaň 1:3 (kon.) | HC Slovan – Novgorod 0:3 (kon.)
CSKA Moskva
6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Dynamo Moskva
Utorok 17.09.2013, 17:30KHL

To je na dnes odo mňa všetko, prajem príjemný zvyšok dnešného dňa a ďakujem Vám za pozornosť. Dovidenia pri ďalších online prenosoch. (20:04:37)

Máme za sebou zápas medzi CSKA a Dinamom Moskva, v ktorom boli úspešnejší hráči domáceho CSKA keď zvíťazili 6:3. Hlavným strojcom víťazstva bol Nikolaj Prochorkin ktorý vstrelil HATTRICK. Po druhej tretine bol stav ešte 3:3 ale troma gólmi v poslednej časti zápasu, naklonilo CSKA víťazstvo na svoju stranu. Všetko sa raz končí a to platí aj pre sériu víťazstiev Dinama, ktoré prehralo až v šiestom zápase sezóny a pripisuje si tak prvú ligovú prehru v tohtoročnej KHL. Naopak CSKA získalo cenný skalp a dotiahlo sa bodovo mierne k čelu tabuľky.

60:00

59:11
    Dinamo je v poslednej minúte pri puku ale zápas sa už len dohráva a CSKA odíde ako víťaz.

57:45
    Kokarev mohol znížiť ale Staňa stihol ešte vytiahnuť zákrok betónom.

57:05
    Dinamo už rezignuje a CSKA mohlo pridať ďalší gól ale Žarkov nepretlačil puk za Jerjomenka, ktorý pokryl aj následné dorážky.

55:34
    CSKA Moskva dala gól!

IĽJA ZUBOV dostal prihrávku na ľavé krídlo vystrelil cez obrancu na Jerjomenka a následne cez nedôsledného obrancu dorazil vlastnú strelu a dáva gól! Asistencia: Sergej Širokov, Rastislav Staňa.

55:10
    Reid to skúšal šikovne backhandom ale netrafil bránu.

54:00
    Dinamo sa snaží ale nedokáže si vytvoriť súvislý tlak proti dobre brániacim hráčom domácich.

52:14
    Na druhej strane oklamal Mosaljov dvoch obrancov jednou kľučkou dostal sa medzi kruhy ale Staňa mu skvele zmenšil strelecký uhol a chytil jeho strelu.

51:10
    Saprykin dostal dobrú prihrávku spoza brány ale s prvej neprestrelil Jerjomenka, škoda pre CSKA, mohlo byť rozhodnuté.

48:20
    Dinamo je zaskočené a snaží sa vrátiť do zápasu ale Sopin preváhal dobrú pozíciu na strelu.

46:12

OLEG SAPRYKIN dáva gól! Saprykin dostal puk v dobrej pozícii na vrchole kruhu a šikovnou strelou prestrelil Jerjomenka medzi betónmi. Asistencia: Vladimir Žarkov.

45:32

NIKOLAJ PROCHORKIN dáva hattrick! Prochorkin dostal puk pred bránou súpera v neprehľadnej situácii sa natlačil pred Jerjomenka a ptretlačil puk za jeho chrbát. Rozhodca si bol ešte zavolať ale gól platí. Bez asistencie.

45:12
    Prochorkin je pri chuti opäť predviedol individuálnu akciu a svoju rýchlosť ale Jerjomenko chytá.

44:11
    Karsums sa teraz individuálne prešmykol okolo obrancu ale jeho strela šla len do stredu brány a s tým Staňa nemôže mať problém.

43:10
    Tempo hry teraz mierne upadlo, oba celky dobre bránia a snažia sa neurobiť chybu.

42:15
    Dinamo v tretine súpera ale CSKA skvele bráni a hráči si posúvajú puk iba popri mantineloch.

41:30
    Hra sa teraz zdržiava v strednom pásme.

40:44
    Na druhej strane unikol fantasticky hrajúci Prochorkin ale Jerjomenko si s jeho strelou poradil.

40:20
    Dinamo hneď v úvode v tretine domácich.

40:01
    Začala tretia tretina.

Máme za sebou neuveriteľnú druhú tretinu v ktorej najprv CSKA zvýšilo svoje vedenie po krásnej individuálnej akcii Prochorkina na 3:1 ale Dinamo sa nevzdalo a v závere tretiny vstrelilo dva góly v rozmedzí jednej minúty aj 7 sekúnd, ktoré dal Alexej Cvetkov a stav zápasu je tak vyrovnaný 3:3 Tretia tretina začne približne o 19:10.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:22
    Dinamo dohráva tretinu s pukom na hokejkách a evidentne je teraz na koni, keď dotiahol v krátkom časovom slede vedenie CSKA.

37:10
    Grigorenko (CSK) vylúčení za sekanie.

37:36
    Dinamo Moskva dalo gól!

ALEXEJ CVETKOV dáva aj druhý gól v krátkom slede a využíva presilovú hru, keď dostal šikovnú prihrávku pred bránu Staňu, ktorého vymiešal a zasunul puk za jeho chrbát. Asistencia: Denis Kokarev, Maxim Solovjov.

36:29

Leo Komarov prešiel celé ihrisko dostal sa až za Staňovu bránu a spätnou prihrávkou našiel hokejku ALEXEJA CVETKOVA ktorý s prvej prestrelil Staňu. Asistencia: Leo Komarov, Filip Novák.

35:40
    Novák nezachytil prihrávku od Karsumsa a hostia sa musia opäť prebíjať do tretiny domácich.

35:10
    A opäť domáci cez všetky čiary.

34:50
    Domáci sa oslobodzujú a hostia začínajú spoza vlastnej brány.

34:25
    Za sekanie si sadne na dve minúty Pervyšin (CSK) a hostia majú možnosť znížiť gólový deficit.

33:50
    Dinamo teraz roztáča kolotoč v tretine súpera ale je to len popri mantineloch.

32:35
    Dinamo teraz dobre napádalo súpera pri rozohrávke a odmenou im bola dobrá pozícia pre Pestuška ale Staňa zasahuje.

30:48
    Reid sa po krídle dostal do dobrej streleckej pozície ale Jerjomenko vytiahol ďalší skvelý zákrok, dnes podáva naozaj skvelý výkon.

30:05
    Denisov teraz trafil Jerjomenka nepríjemne do hlavy a hra je prerušená a brankár Dinama si kontroluje masku, či je v poriadku po tej bombe.

29:50
    Dinamo sa oslobodzuje spod veľkého tlaku súpera.

28:24
    Novák (DMO) teraz oslabí svoj celok a CSKA má možnosť dvojminútovej presilovej hry.

28:00
    CSKA teraz zavreli súpera v tretine a snažia sa zvýšiť svoj náskok.

26:44
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú ale ani jeden z celkov sa teraz nevie presadiť.

26:13
    Dinamo sa snaží dostať do zápasu ale CSKA dobre bráni.

23:05
    CSKA Moska dala gól!

NIKOLAJ PROCHORKIN dostal puk od Radulova v strednom pásme, následne prekrásne individuálne oklamal obrancu a šikovnou rýchlou strelou prestrelil Jerjomenka. Asistencia: Alexander Radulov, Georgi Mišarin.

22:00
    Dinamo podržalo súpera v tretine ale ani strela od modrej čiary Staňu neprekvapila.

21:10
    Dinamo je teraz aktívne smerom dopredu a snaží sa vyrovnať domáce CSKA sa od úvodu iba bráni.

20:44
    Pestuško v úvode druhej tretiny skvele unikol obrancom CSKA keď si šikovne pretečoval puk okolo obrancu ale jeho blafák Staňa skvele zlikvidoval pravým betónom.

20:20
    Ofsajd hostí pri prechode do útočného pásma.

20:01
    Začala druhá tretina.

Máme za sebou veľmi zaujímavú prvú tretinu súboja medzi CSKA a Dinamom Moskva, v ktorej boli lepším celkom hráči domácich CSKA a zaslúžene tak vedú 2:1. CSKA malo viac vyložených šancí ale skvelý Jerjomenko predviedol kľúčové zákroky a drží tak jedno gólový rozdiel v skóre. Druhá tretina začne približne o 18:20.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:42
    Grigorenko hneď po góle stihol uniknúť obrancom ale Jerjomenko jeho blafák vychytal.

19:21

Karpov obkorčuľoval Staňovu bránu natlačil sa pred ňu a nebezpečne vystrelil, jeho strelu však ešte stihol tečovať JURI BABENKO a dáva gól. Asistencia: Maxim Karpov.

17:50
    Gimajev hneď po príchode s trestnej unikal do šance ale Jerjomenko stihol zraziť betóny k ľadu a vychytal ďalšiu nebezpečnú príležitosť.

17:45
    Domáci v plnom počte.

16:40
    Dianmo za vlastnou bránou zakladá nový útok.

15:45
    Hostia teraz dostanú šancu znížiť v početnej výhode keď sa previnil faulom Gimajev (CSK).

15:10
    Dinamo sa snaží o vyrovnanie ale CSKA skvele bráni.

12:26

Prochorkin krásne individuálne prenikol po krídle až za bránu súpera a následne šikovnou prihrávkou pred bránu našiel IĽJU ZUBOVA, ktorý s prvej prekonal Jerjomenka. Asistencia: Nikolaj Prochorkin, Sergej Širokov.

9:23

Po veľkom tlaku pred bránou Jerjomenka a dobrej práci Radulova za bránou, dostal puk medzi kruhy NIKOLAJ PROCHORKIN a na dvakrát prekonal Jerjomenka. Asistencia: Alexander Radulov.

8:37

7:20
    Dinamu sa zatiaľ presilovka veľmi nedarí.

6:35
    Ljubimov (CSK) teraz oslabil svoj celok na dve minúty, za príliš veľa hráčov na ľade.

6:25
    CSKA veľmi dobre bráni v strednom pásme a nedovoľuje Dinamu kombinovať.

5:30
    Hostia v plnom počte.

4:55
    Denisov dostal puk do skvelej pozície ale trafil iba pripraveného Jerjomenka.

3:31
    Novák (DMO) za hákovanie oslabí svoj celok na dve minúty.

3:10
    CSKA teraz zavrelo súpera v tretine a vybojovalo si svojou aktivitou faul.

2:30
    Dinamo zakladá nový útok spoza vlastnej brány.

1:34
    Na druhej strane dobre strielal po úniku po krídle Cvetkov ale Staňa bol pozorný a pokryl aj následné dorážky.

1:00
    Reid teraz z uhla vyskúšal Jerjomenka.

00:30
    Hostia sa hneď v úvode ujali puku a aj útočnej snahy.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Domáci nastúpia v červených a hostia v bielych dresoch.

Štadionóm už znie hymna Ruskej federácie.

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Pervyšin, Mišarin, Gončarov, Děnisov, Naumenkov, Gimajev, Kurbatov – Zubov, Širokov, Prochorkin – Filppula, A. Radulov, Grigorenko – Saprykin, Žarkov, Reid – Fefelov, Kamaev, Ljubimov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Barzman) – Novák, Bojkov, Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Mironov, Korjagin, Barancev – Peštunko, Gorovikov, Komarov – Cvetkov, Kokarev, Karsums – Sopin, Karpov, Babenko – Mosaljov, Volkov, Kvapil..

CSKA má po piatich zápasoch na svojom konte iba jedno víťazstvo v riadnej hracej dobe, jedno po predĺžení a jedno po samostatných nájazdoch. Ďalšie dva zápasy CSKA prehralo a má tak na svojom konte zatiaľ iba 7 bodov. V roli mierneho favorita je teda Dinamo ale CSKA hrá doma a Moskovské derby sú vždy nevypočítateľné. Dokáže CSKA poraziť zatiaľ neporazené Dinamo?

Dinamo má fantastický úvod sezóny, keď po piatich odohratých zápasoch ešte nepocítilo trpkosť porážky a kraľuje tak spolu s SKA Petrohrad tabuľke západnej konferencie. Dinamo navyše obdržalo najmenší počet gólov v lige, keď v piatich stretnutiach inkasovalo iba 3 góly. To je fantastická vizitka obrany Dinama. Dokáže Dinamo aj po šiesty krát zvíťaziť a to nad svojim rivalom z CSKA?

Vítam Vás pri sledovaní online prenosu z KHL. Čaká nás Moskovské derby, medzi odvekými rivalmi CSKA Moskva a Dinamo Moskva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 10. Prochorkin (Radulov), 13. Zubov (Prochorkin, Širokov), 24. Prochorkin (Radulov), 46. Prochorkin, 47. Saprykin (Žarkov), 56. Zubov (Širokov, Staňa) – 20. Babenko (Karpov), 37. Cvetkov (Komarov, Novák), 38. Cvetkov (Kokarev, Solovjov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Barzman) – Novák, Bojkov, Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Mironov, Korjagin, Barancev – Peštunko, Gorovikov, Komarov – Cvetkov, Kokarev, Karsums – Sopin, Karpov, Babenko – Mosaljov, Volkov, Kvapil.