Omsk – Čerepovec 4:3 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Barys – Jaroslavľ 5:3 (kon.)
Jekaterinburg – A. Mytišči 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | Viťaz – Nižnekamsk 1:0 (kon.)
Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 5:0 (kon.) | D. Moskva – Ufa 4:1 (kon.) | S.Moskva – Riga 1:3 (kon.)
Dinamo Minsk – HC Slovan 2:0 (kon.) | Doneck – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Záhreb – Lev 1:3 (kon.)
HK Donbass Doneck
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
CSKA Moskva
Utorok 10.09.2013, 18:00KHL

Zápasové štatistiky:
    Strely na bránku 23 – 32
    Úspešnosť streľby 4.35% (1/23) – 12.5% (4/32)
    Zákroky brankára 28 – 22
    Úspešnosť zákrokov 90.32% (28/32) – 95.65% (22/23)
    Góly do prázdnej br. 0 – 1
    Vylúčenia 9 – 9
    Vylúčenia (min.) 26 – 18
    Góly v presilovkách 0 – 0
    Góly v oslabeniach 0 – 0
    Úspešnosť presiloviek 0% (0/9) – 0% (0/9)
    Úspešnosť oslaboviek 100% (9/9) – 100% (9/9)
    Vyhraté vhadzovania 25 – 34 (22:51:28)

60:00

59:58
    Clay Wilson nezvládol situáciu psychicky a dostáva ešte osobný trest za nešportové správanie.

59:58
    CSKA Moska dala gól!

JAKOV RYLOV korunuje strelou do prázdnej bránky víťazstvo CSKA 2 sekundy pred koncom stretnutia. Bez asistencie

59:33
    Hráči sa vracajú na ľad. Donbass bude hrať bez brankára.

59:33
    Oddychový čas domácich.

58:11
    Fredrik Pettersson v šanci. V rozhodujúcej chvíli mu puk uteká do rohu.

Pomer striel vyznieva o niečo lepšie pre hostí z Moskvy. Tí zatiaľ prestrieľali Donbass 30 – 22.

55:43
    Clay Wilson veľmi komplikuje situáciu domácim pri pokuse o vyrovnanie. Arbiter Gašilov mu udeľuje 2 minúty za sekanie.

52:52

CSKA dalo gól! BRANDON REID zvyšuje vedenie CSKA na 3:1! Asistencie: Roman Ljubimov

50:13
    Alexander Radulov zakombinoval s Igorom Grigorenko a následne sa pretlačil až k Leighton. Puk už ale usmerniť nedokázal.

49:04
    Hostia v plnom počte.

47:51
    Domáci v plnom počte, začína sa ich krátka presilovka 5 na 4.

47:04
    Sily na ľadovej ploche sa vyrovnajú. Ilari Filppula zahákoval Fredrika Pettersson.

45:51
    Gennady Razin dostáva druhý menší trest v zápase a tlak Donecka tak minimálne na 2 minúty poľaví. Previnil sa bránením v hre.

44:12
    Tréner CSKA John Torchetti si berie oddychový čas. Zrejme chce svojich hráčov upokojiť, lebo hokejisti Donecka majú aktuálne hernú prevahu.

43:52
    Lukáš Kašpar si vykorčuľovali z rohu a zamieril pod hornú tyč. Rastislav Staňa švihnul lapačkou a ukončil tak dobré striedanie trojica Gašpar, Robitaille, Kagarlickij.

42:34
    Oskars Bartulis bol tvrdo zrazený pri mantineli Radulov a zostáva ležať na ľadovej ploche.

41:01
    Pervyšinovi sa zadrhol puk v kaluži vody a skoro z toho bola nepríjemnosť pre hostí. Našťastie pre neho stihol včas odohrať puk na Zajceva.

40:41
    Petteri Wirtanen ihneď po úvodnom buly 3. tretiny skúšal preniknúť do útočnej tretiny. Nikita Zajcev ho odstavil a CSKA začne rozohrávku od vlastného brankára.

40:01
    Začala tretia tretina.

Táto tretina bola poznačená viacerými vylúčeniami. Videli sme vyrovnaný boj ale presadiť sa dokázal len Hráč CSKA Igor Grigorenko. Aj preto je stav po druhej tretine 1:2.

40:00
    Druhá tretina skončila.

37:21
    Fredrik Pettersson mal vyrovnanie na hokejke! Petteri Wirtanen skvele prenechal Piganovičovi, ktorý nahodil na bránku. Teemu Laine clonil Staňovi, ktorý tak puk len vyrazil pred seba. Pettersson bol ale včas zablokovaný.

36:03
    Oleg Saprykin podrazil Jana Kolářa a je už ôsmym trestaným hráčom CSKA.

34:56
    Kašpar s Robitaillom založili útočnú akciu, na konci ktorej stál Dmitrij Kagarlickij. Jeho pokus Staňa dokázal zneškodniť, pokračuje sa však v hre.

30:20

IGOR GRIGORENKO strieľa svoj ​​druhý gól v zápase! Opäť využil skvelej práce svojich parťákov z útoku a posiela CSKA do vedenia. Asistencie: Ilari Filppula, Alexander Radulov.

25:22
    Ďalším hriešnikom v radoch hostí je Maxim Gončarov. Za faul lakťom odchádza na trestnú lavicu.

23:12
    Za hákovanie si 2 minúty odsedíí Ilari Filppula.

23:12
    Hostia budú hrať s troma hráčmi.

23:12
    Hostia si nezahrali presilovú hru ani celú minútu a sily na ľade sa opäť vyrovnajú. Nikolaj Prochorkin to prehnal s dôrazom a odpyká si 2 minúty za napadnutie.

22:23
    Clay Wilson dostáva 2 minúty za hákovanie.

21:13
    Vladimir Zarkov sa skúšal predrať medzi dvojicou stojacich obrancov Donecka. To sa mu nepodarilo, avšak puk k Leighton predsa len dostal.

20:01
    Začala druhá tretina.

CSKA nedokázalo pretaviť svoju dominanciu na ľade viac ako jedným gólom a tak je stav po prvej tretine 1:1

Strely na bránku: Donbass 5 – CSKA 13

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:24
    Sergej Širokov podrazil Petteriho wirtanen a necelé 2 minúty pred koncom prvej časti posiela svoj ​​tím do štyroch.

17:12
    Ofsajd zastavil útočnú akciu Donecka. Kašpar s Robitaille a Wilsonom prečíslili dvojicu obrancov v bielom, ale druhý menovaný to prehnal s ťahom na bránku.

15:34
    Rastislav Staňa zachránil Mmoskovčanov od inkasovania. Na dvakrát dokázal vychytať Jakuceňu. Najprv vykryl jeho Krížna strelu a následne si poradil aj s dorážkou z bezprostrednej blízkosti.

13:33
    Hrať sa tak bude 4 na 4, lebo jediný trest, ktorý sa premietne do počtu hráčov na ľade, odpykáva Radulov za podrazenie. Na trestnej však sedí ešte Gennady Razin, teda sú sily vyrovnané.

13:33
    Na strane Moskvy to bude o jeden trest navyše, lebo celej situácii predchádzal faul Radulova. Ten dostáva 2 minúty jednak za podrazenie, tak následne za hrubosť. Druhým hriešnikom je Igor Grigorenko.

13:33
    Za Doneck si 2 minúty odpyká Jan Kolář a Oleg Piganovich. Obaja za hrubosť.

13:33
    Na ihrisku sa utvorila poriadna mela. Aktérmi sú Oleg Piganovič, Jan Kolář, Igor Grigorenko a Alexader Radulov. Je viac než jasné, že sa bude vylučovať. Otázkou zostáva, koho hlavný arbiter Gašilov pošle na trestnú lavicu.

12:56
    Gennady Razin dostáva 2 minúty za držanie protihráča.

Pomer striel je už 12 – 3 v prospech CSKA.

11:21
    Georgy Mišarin otestoval Leightonovu koncentráciu. Nenápadnou strelou z uhla zahrozil domácemu gólmanovi. Ten sa pritisol na tyč, a nenechal Mišarinovi jedinou medzierku, ktorú by ruský útočník mohol dostať puk do brány.

09:49

Odpoveď CSKA je blesková. Igor Grigorenko sa zbavil obrancu, přijmul prihrávku, ktoré mu adresoval Alexander Radulov, a precedil kotúč za Leightonova chrbát. Asistencie: Alexander Radulov.

07:41
    Donbass Doneck dal gól!

LUKÁŠ KAŠPAR sa prejavil ako správny ťahúň a otvára skóre zápasu. Atmosféra v Arene Družba stúpa k bodu varu. Bez asistencie.

04:16
    Michal Kašpar sa ponúkal Kagarlickému, avšak prihrávku zblokoval Ilja Zubov. Pri následnom protiútoku Ilari Filppula neuspel.

02:51
    Brandon Reid zahrozil od modrej čiary. Michael Leighton akrobatickým zákrokom chytá.

01:58
    Prvú útočnú akciu CSKA zastavil ofsajd.

01:01
    Jevgenij Beluchin prvýkrát vážne preveril Staňu, keď obkrúžil bránku a následne po zemi zakončil.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HK Donbass Doneck: Berezin (Leighton) – Piganovič, Kolář, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnickij – Pettersson, Wirtanen, Laine – Jakuceňa, Běluchin, Dadonov – Kašpar, Robitaille, Kagarlickij – Blagoj, Varlamov, Šalimov

CSKA Moskva: Staňa (Treťjak) – Pervyšin, Zajcev, Rylov, Mišarin, Denisov, Gončarov M. – Filppula I., Grigorenko, Radulov – Něprjajev, Fjodorov F., Ljubimov – Reid, Saprykin, Žarkov – Širokov, Zubov, Prochorkin

Rozhodca: Gašilov, Gusev – Lazarev, Palej.

Čaká nás zaujímavé stretnutie dvoch ambicióznych a ofenzívne ladených celkov. Súpisky naznačujú, že sa môžeme tešiť na gólovú smršť, už sa pokúsi zastaviť dve slovenské múru, Laco a Staňa. Všetko zostáva otvorené, o všetkom sa rozhodne až zajtra od 18 hod. Buďte pri tom!

V stretnutí sa predstaví tiež 2 českí a 3 slovenskí hokejisti. Na strane Donecka to bude Lukáš Kašpar, Jan Kolář a zo Slovenska Peter Podhradský s Jánom Lacom. V súboji slovenských gólmanov sa Lacovi postaví Rastislav Staňa, obhajujúce farby hostí. V kádri domácich sa nachádza tiež Václav Nedorost, ten však pre zranenie do zápasu nezasiahne.

Na Ukrajine môžu byť zatiaľ spokojní. Donbass dokázal v oboch doterajších zápasoch zvíťaziť a so skóre 7:4 sa drží na slušnej siedmej pozícii. V piatok na neho nestačili hokejisti bratislavského Slovana av nedeľňajšom dráme proti Levovi Praha rozhodol o víťazstve Donecka v predĺžení Maxim Jakuceňa.
    V predposlednom zo série štyroch domácich zápasov okúsi ľad Arény Družby družina okolo Alexandra Radulova. Tá pôsobí zatiaľ rozporuplne. Pri svojom debute v KHL jej totiž Medveščak Záhreb nadelil sedmigólovou nádielku. Následne si síce spravila pošramotené renomé, keď pretlačila bieloruský Minsk v predĺžení, stále to však stačí na obyčajné 19. miesto.

Kontinentálna hokejová liga pokračuje, a tak je tu ďalší deň a s ním aj ďalšie hokejové bitky. V rámci 6. kola privíta Donbass Doneck na svojom ľade CSKA Moskva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Jaroslav Popel

Góly a asistencie: 8. Kašpar – 10. Grigorenko (Radulov), 31. Grigorenko (Filppula, Radulov), 53. Reid (Ljubimov), 60. Rylov

Rozhodca: Gašilov, Gusev – Lazarev, Palej